Stock Screener Twitter Feedback english website

Sumar de tranzactionare BVB / 10 august 2018

Top 10 valoare tranzactionata (mii RON)

emitentcurentprecedent% pret
1. SC Fondul Proprietatea SA 7.337,53 5.291,30 -0,22%
2. SNGN ROMGAZ SA 4.127,68 1.880,94 -0,93%
3. BRD Societe Generale 3.396,14 3.263,71 -2,40%
4. Banca Transilvania 2.040,06 9.216,08 0,65%
5. Petrom 2.036,76 6.290,44 -1,36%
6. SIF Muntenia 595,35 22,45 1,60%
7. Alro Slatina 389,59 115,10 -5,42%
8. SIF Oltenia 257,49 930,33 -1,63%
9. SNTGN TRANSGAZ SA 226,16 1.965,01 -0,58%
10. CONPET SA 164,69 102,09 -2,67%

Top 5 cresteri de pret

1. Electroaparataj SA 14,88%
2. Petrolexportimport Bucuresti 14,56%
3. PREFAB SA Bucuresti 9,94%
4. Electroputere Craiova 8,70%
5. Altur Slatina 4,76%

Top 5 scaderi de pret

1. Energopetrol Campina -14,62%
2. Amonil Slobozia -12,50%
3. Erste Bank der oesterreichischen Sparkassen AG -6,12%
4. Alro Slatina -5,42%
5. CONPET SA -2,67%

Statistici pentru ultimile 10 sedinte de tranzactionare BVB*

Top 10 valoare tranzactionata (mii RON)

emitentvaloare% piata
1.Banca Transilvania83.487,8332,74%
2.SC Fondul Proprietatea SA39.687,0215,56%
3.BRD Societe Generale37.816,2314,83%
4.SNGN ROMGAZ SA34.591,2213,57%
5.Petrom19.213,707,54%
6.SNTGN TRANSGAZ SA7.331,772,88%
7.SIF Oltenia5.576,542,19%
8.S.C.D.F.E.E. ELECTRICA S.A.5.219,142,05%
9.SIF Banat Crisana3.916,681,54%
10.SN NUCLEARELECTRICA SA2.688,091,05%

Top cresteri/scaderi

emitent% pret
1.Oltchim Rm. Valcea39,33%
2.ELECTROMAGNETICA SA8,53%
3.SSIF Broker Cluj5,59%
4.Impact Developer & Contractor S.A.5,08%
5.SNGN ROMGAZ SA4,73%
-5.Turism Felix S.A. Baile Felix-4,00%
-4.Banca Transilvania-8,30%
-3.Altur Slatina-9,28%
-2.Amonil Slobozia-22,22%
-1.CEMACON SA-68,30%
* cuprinde ultimele 10 sedinte de tranzactionare; sunt raportate numai companiile tranzactionate in cel putin jumatate din sedintele perioadei analizate
#emitentinchidere% pretvolumvaloaretrz.
1. Electroaparataj SA [ELJ] 0,1390 14,88% 117 16,26 1
2. Petrolexportimport Bucuresti [PEI] 2,3600 14,56% 43 101,48 2
3. PREFAB SA Bucuresti [PREH] 0,8850 9,94% 1 0,89 1
4. Electroputere Craiova [EPT] 0,0125 8,70% 983.112 12.527,08 30
5. Altur Slatina [ALT] 0,0440 4,76% 31.491 1.358,39 3
6. Impact Developer & Contractor S.A. [IMP] 0,9100 1,79% 51.150 46.032,01 19
7. SIF Muntenia [SIF4] 0,7600 1,60% 788.875 595.353,04 72
8. Vrancart Adjud [VNC] 0,1700 1,49% 64.460 10.934,96 9
9. S.C.D.F.E.E. ELECTRICA S.A. [EL] 10,1000 0,80% 1.810 18.228,60 10
10. SIF Transilvania [SIF3] 0,2135 0,71% 114.750 24.408,55 25
11. Banca Transilvania [TLV] 2,3200 0,65% 884.028 2.040.059,79 181
12. SIF Moldova [SIF2] 1,3680 0,44% 36.580 49.832,79 22
13. Oil Terminal Constanta [OIL] 0,1694 0,24% 62.121 10.336,26 19
14. Aerostar Bacau [ARS] 4,9500 0,20% 2.809 13.697,15 7
15. Compa S.A. Sibiu [CMP] 0,9300 0,00% 7.500 6.971,16 6
16. Antibiotice Iasi [ATB] 0,5180 0,00% 28.326 14.660,00 10
17. CNTEE Transelectrica Bucuresti [TEL] 23,3500 0,00% 1.285 29.835,50 14
18. Rompetrol Rafinare Constanta [RRC] 0,0480 0,00% 100.000 4.800,00 2
19. ROPHARMA SA [RPH] 0,2840 0,00% 1.130 320,92 2
20. SN NUCLEARELECTRICA SA [SNN] 7,5100 0,00% 9.778 73.413,48 42
21. Biofarm Bucuresti [BIO] 0,3500 0,00% 7.343 2.564,05 4
22. SIF Banat Crisana [SIF1] 2,6700 0,00% 9.417 24.807,32 18
23. Turism, hoteluri, restaurante Marea Neagra [EFO] 0,0716 0,00% 8.660 620,12 2
24. Carbochim Cluj Napoca [CBC] 13,0000 0,00% 354 4.602,00 2
25. ELECTROARGES SA Curtea de Arges [ELGS] 1,2150 0,00% 270 325,23 4
26. Alumil Rom Industry Bucuresti [ALU] 0,8200 0,00% 54.136 44.390,57 13
27. Electrocontact Botosani [ECT] 0,0140 0,00% 974 13,64 1
28. Dafora SA Medias [DAFR] 0,0158 0,00% 20 0,32 1
29. ELECTROMAGNETICA SA [ELMA] 0,1400 0,00% 202.500 28.392,00 11
30. CONTED SA DOROHOI [CNTE] 22,2000 0,00% 88 1.726,40 5
31. SC Fondul Proprietatea SA [FP] 0,8880 -0,22% 8.244.624 7.337.528,62 32
32. SSIF Broker Cluj [BRK] 0,0794 -0,50% 12.581 996,16 4
33. Teraplast SA [TRP] 0,3830 -0,52% 1.900 732,70 2
34. SNTGN TRANSGAZ SA [TGN] 344,0000 -0,58% 655 226.157,50 47
35. Romcarbon SA Buzau [ROCE] 0,1570 -0,63% 375.602 59.152,26 17
36. Bursa de Valori Bucuresti SA [BVB] 24,5000 -0,81% 2.682 66.096,10 49
37. SNGN ROMGAZ SA [SNG] 32,1000 -0,93% 128.792 4.127.675,05 121
38. CEMACON SA [CEON] 0,2910 -1,02% 204.441 58.727,00 51
39. Turbomecanica Bucuresti [TBM] 0,2720 -1,09% 13.800 3.710,10 8
40. Oltchim Rm. Valcea [OLT] 0,3720 -1,33% 27.203 9.974,96 19
41. Petrom [SNP] 0,3275 -1,36% 6.218.214 2.036.760,53 78
42. SIF Oltenia [SIF5] 2,1100 -1,63% 122.280 257.489,05 50
43. Bermas Suceava [BRM] 1,0800 -1,82% 100 108,00 1
44. BRD Societe Generale [BRD] 13,8000 -2,40% 244.685 3.396.138,18 184
45. CONPET SA [COTE] 91,0000 -2,67% 1.809 164.691,80 81
46. Alro Slatina [ALR] 3,4900 -5,42% 110.882 389.591,41 127
47. Erste Bank der oesterreichischen Sparkassen AG [EBS] 164,0000 -6,12% 531 88.049,60 39
48. Amonil Slobozia [AMO] 0,0035 -12,50% 49.000 171,50 2
49. Energopetrol Campina [ENP] 0,3620 -14,62% 10 3,62 1
Informatii referitoare la indicatorii utilizati in aceasta pagina se gasesc in sectiunea intrebari frecvente.
Opinia ta conteaza! Scrie-ne ce doresti adaugat sau modificat la aceasta pagina.
KTD Invest SA - Splaiul Unirii nr.10, bloc B5, scara 1, etaj 3, apt. 8, sector 4, Bucuresti, cod 040033, telefon (004) 0723.682.096
© KTD Invest 2004 - 2018