Stock Screener Twitter Feedback english website

Sumar de tranzactionare BVB / 22 februarie 2017

Top 10 valoare tranzactionata (mii RON)

emitentcurentprecedent% pret
1. BRD Societe Generale 18.409,18 15.825,87 2,03%
2. Petrom 14.012,24 6.507,43 2,71%
3. Banca Transilvania 11.813,51 6.732,93 1,30%
4. S.C.D.F.E.E. ELECTRICA S.A. 9.881,80 946,00 1,29%
5. SC Fondul Proprietatea SA 5.557,63 4.657,79 1,78%
6. SNTGN TRANSGAZ SA 4.417,81 3.967,16 0,28%
7. SNGN ROMGAZ SA 3.826,41 1.234,51 1,05%
8. CNTEE Transelectrica Bucuresti 1.559,13 1.813,37 0,15%
9. SIF Moldova 970,08 2.914,17 0,94%
10. SIF Transilvania 670,11 610,08 -0,80%

Top 5 cresteri de pret

1. Electroaparataj SA 6,51%
2. Santierul Naval Orsova 3,57%
3. Armatura Cluj-Napoca 3,08%
4. Petrom 2,71%
5. ARTEGO SA 2,11%

Top 5 scaderi de pret

1. Petrolexportimport Bucuresti -10,78%
2. Teraplast SA -5,34%
3. Boromir Prod SA Buzau (Spicul) -3,23%
4. Romcarbon SA Buzau -2,89%
5. Socep Constanta -2,67%

Statistici pentru ultimile 10 sedinte de tranzactionare BVB*

Top 10 valoare tranzactionata (mii RON)

emitentvaloare% piata
1.Banca Transilvania137.217,3127,83%
2.BRD Societe Generale79.632,1116,15%
3.S.C.D.F.E.E. ELECTRICA S.A.79.251,4616,07%
4.SC Fondul Proprietatea SA54.017,5310,96%
5.Petrom36.145,947,33%
6.SNTGN TRANSGAZ SA34.093,316,92%
7.SNGN ROMGAZ SA22.555,774,57%
8.CNTEE Transelectrica Bucuresti12.613,312,56%
9.SIF Moldova6.483,501,32%
10.SIF Transilvania4.054,930,82%

Top cresteri/scaderi

emitent% pret
1.Oil Terminal Constanta30,49%
2.Turbomecanica Bucuresti20,50%
3.SNTGN TRANSGAZ SA10,40%
4.ELECTROARGES SA Curtea de Arges10,24%
5.Banca Transilvania9,40%
-5.Socep Constanta-4,89%
-4.Oltchim Rm. Valcea-6,58%
-3.CONTED SA DOROHOI-6,74%
-2.Alumil Rom Industry Bucuresti-7,05%
-1.Romcarbon SA Buzau-8,50%
* cuprinde ultimele 10 sedinte de tranzactionare; sunt raportate numai companiile tranzactionate in cel putin jumatate din sedintele perioadei analizate
#emitentinchidere% pretvolumvaloaretrz.
1. Electroaparataj SA [ELJ] 0,1800 6,51% 15.000 2.700,00 5
2. Santierul Naval Orsova [SNO] 2,9000 3,57% 1.350 3.909,41 8
3. Armatura Cluj-Napoca [ARM] 0,0670 3,08% 275 18,43 1
4. Petrom [SNP] 0,3030 2,71% 46.642.814 14.012.240,64 549
5. ARTEGO SA [ARTE] 5,8200 2,11% 1 5,82 1
6. BRD Societe Generale [BRD] 12,0400 2,03% 1.537.120 18.409.176,10 411
7. SC Fondul Proprietatea SA [FP] 0,9170 1,78% 6.113.377 5.557.632,33 319
8. Comelf Bistrita [CMF] 2,3700 1,72% 88 208,56 2
9. Turism, hoteluri, restaurante Marea Neagra [EFO] 0,0840 1,69% 519.106 43.700,83 43
10. Compa S.A. Sibiu [CMP] 1,2900 1,57% 85.131 108.873,91 64
11. Banca Transilvania [TLV] 2,7350 1,30% 4.270.112 11.813.511,73 1.346
12. S.C.D.F.E.E. ELECTRICA S.A. [EL] 14,1400 1,29% 705.721 9.881.799,50 206
13. SIF Muntenia [SIF4] 0,7180 1,13% 166.618 119.296,25 99
14. Casa de Bucovina Club de Munte [BCM] 0,0740 1,09% 30.250 2.208,50 8
15. SNGN ROMGAZ SA [SNG] 28,9000 1,05% 132.498 3.826.407,25 401
16. Bursa de Valori Bucuresti SA [BVB] 29,1000 1,04% 1.429 41.427,90 37
17. SIF Moldova [SIF2] 0,8600 0,94% 1.136.174 970.079,95 297
18. Alumil Rom Industry Bucuresti [ALU] 0,8700 0,93% 2 1,74 2
19. SIF Banat Crisana [SIF1] 1,9300 0,52% 128.127 245.958,78 58
20. SN NUCLEARELECTRICA SA [SNN] 6,4200 0,31% 52.549 335.833,34 125
21. STIROM SA [STIB] 17,3000 0,29% 130 2.247,00 3
22. SNTGN TRANSGAZ SA [TGN] 361,0000 0,28% 12.198 4.417.813,00 342
23. CNTEE Transelectrica Bucuresti [TEL] 33,0000 0,15% 47.267 1.559.127,50 111
24. Zentiva SA [SCD] 2,0500 0,00% 1.220 2.503,47 11
25. Rompetrol Well Services [PTR] 0,3460 0,00% 5 1,73 1
26. ROPHARMA SA [RPH] 0,3200 0,00% 50.390 15.996,80 17
27. Bermas Suceava [BRM] 1,0650 0,00% 200 213,00 1
28. Altur Slatina [ALT] 0,0358 0,00% 20.000 716,00 3
29. CEMACON SA [CEON] 0,3860 0,00% 55.258 21.188,56 12
30. VES SA Sighisoara [VESY] 0,0904 0,00% 2.260.000 232.731,00 13
31. SIF Oltenia [SIF5] 1,6400 0,00% 354.931 581.551,30 106
32. Transilvania Constructii SA Cluj [COTR] 31,3000 0,00% 15 469,50 3
33. Impact Developer & Contractor S.A. [IMP] 0,7000 0,00% 13.416 9.375,21 19
34. SSIF Broker Cluj [BRK] 0,0794 -0,25% 354.237 27.990,22 31
35. Vrancart Adjud [VNC] 0,1970 -0,25% 309.139 60.490,25 75
36. Oil Terminal Constanta [OIL] 0,1455 -0,34% 2.038.259 296.910,50 122
37. Antibiotice Iasi [ATB] 0,5660 -0,35% 39.797 22.632,04 30
38. Biofarm Bucuresti [BIO] 0,2790 -0,36% 14.088 3.929,38 7
39. Turism Felix S.A. Baile Felix [TUFE] 0,2230 -0,45% 4.002 892,45 6
40. ELECTROARGES SA Curtea de Arges [ELGS] 1,4000 -0,71% 77.664 109.788,41 64
41. SIF Transilvania [SIF3] 0,2495 -0,80% 2.665.294 670.113,45 318
42. Turbomecanica Bucuresti [TBM] 0,1205 -0,82% 318.196 37.902,64 59
43. CONPET SA [COTE] 97,6000 -1,01% 6.691 656.003,00 107
44. Electroputere Craiova [EPT] 0,0384 -1,03% 10.650 385,64 7
45. Oltchim Rm. Valcea [OLT] 0,3690 -1,07% 59.764 21.694,37 48
46. Rompetrol Rafinare Constanta [RRC] 0,0540 -1,10% 99.790 5.396,69 26
47. Uamt Oradea [UAM] 0,8580 -1,15% 1.500 1.287,00 4
48. Aerostar Bacau [ARS] 3,4100 -1,16% 12.726 43.269,50 9
49. Banca Comerciala Carpatica Sibiu [BCC] 0,1075 -1,38% 217.486 23.130,20 45
50. Erste Bank der oesterreichischen Sparkassen AG [EBS] 131,5000 -1,50% 2.780 364.945,50 53
51. ELECTROMAGNETICA SA [ELMA] 0,1850 -2,12% 221.061 40.497,54 41
52. CONTED SA DOROHOI [CNTE] 33,2000 -2,35% 777 25.744,20 35
53. Alro Slatina [ALR] 1,3650 -2,50% 2.010 2.743,95 2
54. Socep Constanta [SOCP] 0,2920 -2,67% 72.410 21.503,23 48
55. Romcarbon SA Buzau [ROCE] 0,1345 -2,89% 524.434 70.436,52 73
56. Boromir Prod SA Buzau (Spicul) [SPCU] 0,3000 -3,23% 9.100 2.730,00 1
57. Teraplast SA [TRP] 0,5320 -5,34% 669.919 363.885,94 225
58. Petrolexportimport Bucuresti [PEI] 4,5500 -10,78% 41 185,75 4
Informatii referitoare la indicatorii utilizati in aceasta pagina se gasesc in sectiunea intrebari frecvente.
Opinia ta conteaza! Scrie-ne ce doresti adaugat sau modificat la aceasta pagina.
KTD Invest SA - Splaiul Unirii nr.10, bloc B5, scara 1, etaj 3, apt. 8, sector 4, Bucuresti, cod 040033, telefon (004) 0723.682.096
© KTD Invest 2004 - 2017