Stock Screener Twitter Feedback english website

Sumar de tranzactionare BVB / 20 ianuarie 2017

Top 10 valoare tranzactionata (mii RON)

emitentcurentprecedent% pret
1. Banca Transilvania 13.899,74 7.643,15 0,00%
2. SNTGN TRANSGAZ SA 5.915,21 2.773,55 0,00%
3. SNGN ROMGAZ SA 5.704,61 862,76 3,11%
4. Petrom 5.122,85 422,51 2,12%
5. SC Fondul Proprietatea SA 3.867,06 5.235,48 -0,46%
6. CNTEE Transelectrica Bucuresti 1.053,16 488,34 2,05%
7. SIF Oltenia 352,35 71,29 1,24%
8. SIF Moldova 209,50 353,77 -0,12%
9. BRD Societe Generale 180,82 3.604,10 0,54%
10. SN NUCLEARELECTRICA SA 123,12 41,39 2,36%

Top 5 cresteri de pret

1. Oltchim Rm. Valcea 3,32%
2. SNGN ROMGAZ SA 3,11%
3. CEMACON SA 2,80%
4. SN NUCLEARELECTRICA SA 2,36%
5. Petrom 2,12%

Top 5 scaderi de pret

1. Carbochim Cluj Napoca -7,78%
2. Mecanica SA Ceahlau -5,65%
3. Boromir Prod SA Buzau (Spicul) -5,06%
4. Turbomecanica Bucuresti -4,89%
5. Rompetrol Rafinare Constanta -1,71%

Statistici pentru ultimile 10 sedinte de tranzactionare BVB*

Top 10 valoare tranzactionata (mii RON)

emitentvaloare% piata
1.Banca Transilvania102.000,4732,94%
2.SC Fondul Proprietatea SA67.469,2521,79%
3.Petrom42.616,2513,76%
4.SNGN ROMGAZ SA24.654,407,96%
5.BRD Societe Generale23.799,227,68%
6.SNTGN TRANSGAZ SA12.362,633,99%
7.SIF Banat Crisana8.186,832,64%
8.CNTEE Transelectrica Bucuresti5.996,711,94%
9.S.C.D.F.E.E. ELECTRICA S.A.4.896,521,58%
10.SIF Moldova2.904,040,94%

Top cresteri/scaderi

emitent% pret
1.SC Fondul Proprietatea SA6,27%
2.SNGN ROMGAZ SA3,31%
3.Bursa de Valori Bucuresti SA2,72%
4.CONPET SA2,20%
5.Oltchim Rm. Valcea1,50%
-5.BRD Societe Generale-3,95%
-4.CONTED SA DOROHOI-3,97%
-3.Romcarbon SA Buzau-4,06%
-2.Rompetrol Rafinare Constanta-4,33%
-1.Compa S.A. Sibiu-5,19%
* cuprinde ultimele 10 sedinte de tranzactionare; sunt raportate numai companiile tranzactionate in cel putin jumatate din sedintele perioadei analizate
#emitentinchidere% pretvolumvaloaretrz.
1. Oltchim Rm. Valcea [OLT] 0,4050 3,32% 157.097 63.596,82 80
2. SNGN ROMGAZ SA [SNG] 26,5000 3,11% 216.020 5.704.610,05 445
3. CEMACON SA [CEON] 0,3300 2,80% 2.295 755,75 7
4. SN NUCLEARELECTRICA SA [SNN] 5,2000 2,36% 24.029 123.115,94 118
5. Petrom [SNP] 0,2890 2,12% 17.905.394 5.122.849,28 259
6. CNTEE Transelectrica Bucuresti [TEL] 29,8000 2,05% 35.584 1.053.162,20 36
7. S.C.D.F.E.E. ELECTRICA S.A. [EL] 13,3400 1,37% 7.378 97.914,58 43
8. SIF Oltenia [SIF5] 1,6380 1,24% 217.395 352.350,93 74
9. Banca Comerciala Carpatica Sibiu [BCC] 0,0986 1,23% 51.824 5.016,85 25
10. Erste Bank der oesterreichischen Sparkassen AG [EBS] 130,0000 1,17% 340 43.259,00 17
11. ELECTROMAGNETICA SA [ELMA] 0,1800 1,12% 2.520 453,56 2
12. ARTEGO SA [ARTE] 5,7600 1,05% 7 40,44 2
13. Bursa de Valori Bucuresti SA [BVB] 30,2000 1,00% 442 13.208,10 18
14. SIF Muntenia [SIF4] 0,6860 0,88% 54.121 37.084,00 32
15. Turism, hoteluri, restaurante Marea Neagra [EFO] 0,0816 0,74% 57.910 4.685,73 17
16. Antibiotice Iasi [ATB] 0,5440 0,74% 4.383 2.374,95 8
17. BRD Societe Generale [BRD] 11,1800 0,54% 16.160 180.815,46 43
18. ELECTROARGES SA Curtea de Arges [ELGS] 1,1550 0,43% 21.983 25.202,00 23
19. Oil Terminal Constanta [OIL] 0,0968 0,41% 2.839 270,84 9
20. SIF Transilvania [SIF3] 0,2525 0,40% 400.591 100.428,10 90
21. Teraplast SA [TRP] 0,5480 0,37% 15.527 8.503,67 22
22. Aerostar Bacau [ARS] 3,3000 0,30% 4.687 15.384,60 19
23. Rompetrol Well Services [PTR] 0,3490 0,29% 38.020 13.078,98 3
24. SSIF Broker Cluj [BRK] 0,0730 0,27% 291.205 21.183,09 42
25. Zentiva SA [SCD] 1,9650 0,26% 717 1.375,08 7
26. CONPET SA [COTE] 83,6000 0,24% 1.231 102.725,00 27
27. Alumil Rom Industry Bucuresti [ALU] 0,9200 0,22% 3.900 3.588,00 2
28. Bermas Suceava [BRM] 1,0750 0,00% 102 109,15 3
29. SNTGN TRANSGAZ SA [TGN] 299,0000 0,00% 19.735 5.915.214,00 80
30. Impact Developer & Contractor S.A. [IMP] 0,7000 0,00% 32.974 23.094,07 19
31. STIROM SA [STIB] 16,8000 0,00% 5 84,00 1
32. Biofarm Bucuresti [BIO] 0,2700 0,00% 2.944 796,88 4
33. Romcarbon SA Buzau [ROCE] 0,1300 0,00% 36.945 4.792,99 25
34. ROPHARMA SA [RPH] 0,2730 0,00% 1.000 273,00 3
35. CONTED SA DOROHOI [CNTE] 46,0000 0,00% 160 7.360,00 9
36. Banca Transilvania [TLV] 2,2700 0,00% 6.141.256 13.899.736,67 352
37. Alro Slatina [ALR] 1,2000 0,00% 39.252 47.111,40 20
38. SIF Banat Crisana [SIF1] 1,8780 -0,11% 21.630 40.476,47 32
39. SIF Moldova [SIF2] 0,8040 -0,12% 261.565 209.498,01 85
40. Casa de Bucovina Club de Munte [BCM] 0,0736 -0,27% 19.984 1.470,82 9
41. Socep Constanta [SOCP] 0,3110 -0,32% 310 96,41 3
42. SC Fondul Proprietatea SA [FP] 0,8640 -0,46% 4.475.730 3.867.061,35 191
43. Vrancart Adjud [VNC] 0,1940 -0,51% 53.155 10.323,94 44
44. PREFAB SA Bucuresti [PREH] 1,2000 -0,83% 300 360,00 1
45. Turism Felix S.A. Baile Felix [TUFE] 0,2300 -1,29% 6.000 1.380,00 3
46. Compa S.A. Sibiu [CMP] 1,0950 -1,35% 9.481 10.390,12 23
47. Rompetrol Rafinare Constanta [RRC] 0,0574 -1,71% 62.270 3.518,57 17
48. Turbomecanica Bucuresti [TBM] 0,1070 -4,89% 705.768 75.108,28 148
49. Boromir Prod SA Buzau (Spicul) [SPCU] 0,3000 -5,06% 1.500 450,00 1
50. Mecanica SA Ceahlau [MECF] 0,1170 -5,65% 100 11,70 1
51. Carbochim Cluj Napoca [CBC] 6,4000 -7,78% 99 633,60 3
Informatii referitoare la indicatorii utilizati in aceasta pagina se gasesc in sectiunea intrebari frecvente.
Opinia ta conteaza! Scrie-ne ce doresti adaugat sau modificat la aceasta pagina.
KTD Invest SA - Splaiul Unirii nr.10, bloc B5, scara 1, etaj 3, apt. 8, sector 4, Bucuresti, cod 040033, telefon (004) 0723.682.096
© KTD Invest 2004 - 2017