Stock Screener Twitter Feedback english website

Sumar de tranzactionare BVB / 23 august 2017

Top 10 valoare tranzactionata (mii RON)

emitentcurentprecedent% pret
1. SIF Banat Crisana 30.889,40 1.014,13 2,04%
2. SNGN ROMGAZ SA 6.044,08 14.252,45 -0,64%
3. SC Fondul Proprietatea SA 3.698,75 7.321,69 0,69%
4. BRD Societe Generale 2.203,90 877,54 -0,29%
5. Banca Transilvania 1.987,93 3.175,25 0,41%
6. Petrom 1.760,12 569,23 0,00%
7. S.C.D.F.E.E. ELECTRICA S.A. 771,44 243,70 0,00%
8. SIF Oltenia 641,37 130,10 0,84%
9. SIF Transilvania 584,35 410,65 0,95%
10. CONPET SA 517,81 280,73 -0,42%

Top 5 cresteri de pret

1. Rompetrol Well Services 6,86%
2. ROPHARMA SA 3,67%
3. Turbomecanica Bucuresti 2,46%
4. SIF Banat Crisana 2,04%
5. Teraplast SA 1,29%

Top 5 scaderi de pret

1. Armatura Cluj-Napoca -14,63%
2. Uamt Oradea -3,92%
3. Casa de Bucovina Club de Munte -3,36%
4. Electrocontact Botosani -3,23%
5. ARTEGO SA -2,94%

Statistici pentru ultimile 10 sedinte de tranzactionare BVB*

Top 10 valoare tranzactionata (mii RON)

emitentvaloare% piata
1.Banca Transilvania66.086,0116,64%
2.SNGN ROMGAZ SA66.074,5116,64%
3.SIF Moldova53.162,6713,38%
4.SIF Banat Crisana40.481,8110,19%
5.BRD Societe Generale34.754,188,75%
6.S.C.D.F.E.E. ELECTRICA S.A.32.865,008,27%
7.SC Fondul Proprietatea SA28.231,077,11%
8.Petrom24.860,936,26%
9.SNTGN TRANSGAZ SA12.758,063,21%
10.CNTEE Transelectrica Bucuresti8.574,952,16%

Top cresteri/scaderi

emitent% pret
1.TMK Artrom9,02%
2.Rompetrol Well Services8,72%
3.Turbomecanica Bucuresti8,18%
4.SNGN ROMGAZ SA6,48%
5.Impact Developer & Contractor S.A.5,71%
-5.Turism, hoteluri, restaurante Marea Neagra-7,00%
-4.ELECTROMAGNETICA SA-7,65%
-3.CONTED SA DOROHOI-8,00%
-2.Sinteza Oradea-16,50%
-1.Armatura Cluj-Napoca-33,12%
* cuprinde ultimele 10 sedinte de tranzactionare; sunt raportate numai companiile tranzactionate in cel putin jumatate din sedintele perioadei analizate
#emitentinchidere% pretvolumvaloaretrz.
1. Rompetrol Well Services [PTR] 0,3740 6,86% 112.719 41.290,04 41
2. ROPHARMA SA [RPH] 0,3670 3,67% 10.000 3.642,90 7
3. Turbomecanica Bucuresti [TBM] 0,2910 2,46% 996.026 293.397,21 170
4. SIF Banat Crisana [SIF1] 2,2500 2,04% 14.037.980 30.889.398,88 179
5. Teraplast SA [TRP] 0,4720 1,29% 136.464 64.036,89 41
6. SIF Muntenia [SIF4] 0,8620 1,17% 427.740 367.669,04 68
7. SIF Transilvania [SIF3] 0,2645 0,95% 2.216.832 584.348,24 242
8. Biofarm Bucuresti [BIO] 0,3210 0,94% 86.091 27.185,72 30
9. SIF Oltenia [SIF5] 1,9260 0,84% 334.008 641.370,26 96
10. SC Fondul Proprietatea SA [FP] 0,8740 0,69% 4.259.244 3.698.749,66 79
11. ELECTROMAGNETICA SA [ELMA] 0,1630 0,62% 2.000 325,00 2
12. Turism Felix S.A. Baile Felix [TUFE] 0,2410 0,42% 1.321 318,87 5
13. Banca Transilvania [TLV] 2,4700 0,41% 806.636 1.987.931,76 269
14. VES SA Sighisoara [VESY] 0,0672 0,30% 2.000 134,40 1
15. Bursa de Valori Bucuresti SA [BVB] 34,2000 0,29% 139 4.754,50 9
16. SIF Moldova [SIF2] 1,0540 0,19% 335.861 352.367,26 76
17. Rompetrol Rafinare Constanta [RRC] 0,0548 0,00% 190.925 10.486,49 19
18. S.C.D.F.E.E. ELECTRICA S.A. [EL] 13,1000 0,00% 58.955 771.435,76 46
19. Sinteza Oradea [STZ] 0,3290 0,00% 36.588 11.326,20 27
20. Turism, hoteluri, restaurante Marea Neagra [EFO] 0,0930 0,00% 3.700 344,10 6
21. Socep Constanta [SOCP] 0,2820 0,00% 1.102 309,35 7
22. Aerostar Bacau [ARS] 3,7400 0,00% 184 689,57 6
23. Romcarbon SA Buzau [ROCE] 0,1300 0,00% 9 1,17 1
24. CEMACON SA [CEON] 0,6000 0,00% 13.023 7.833,74 18
25. ELECTROARGES SA Curtea de Arges [ELGS] 1,4200 0,00% 32.329 45.464,38 22
26. Antibiotice Iasi [ATB] 0,5880 0,00% 121.311 71.064,27 24
27. Alro Slatina [ALR] 1,9750 0,00% 229.464 447.415,43 77
28. Oltchim Rm. Valcea [OLT] 0,3700 0,00% 2.300 840,05 6
29. Petrom [SNP] 0,3160 0,00% 5.577.768 1.760.121,53 152
30. BRD Societe Generale [BRD] 13,9600 -0,29% 157.508 2.203.898,30 51
31. CNTEE Transelectrica Bucuresti [TEL] 27,7500 -0,36% 12.933 359.748,55 89
32. CONPET SA [COTE] 95,0000 -0,42% 5.448 517.807,80 55
33. Erste Bank der oesterreichischen Sparkassen AG [EBS] 161,5000 -0,62% 182 29.535,00 15
34. SNGN ROMGAZ SA [SNG] 31,2000 -0,64% 193.604 6.044.076,60 182
35. SSIF Broker Cluj [BRK] 0,0884 -0,67% 8.040 710,29 10
36. SNTGN TRANSGAZ SA [TGN] 405,0000 -0,74% 927 374.543,00 83
37. Zentiva SA [SCD] 2,3600 -0,84% 5.867 14.010,09 20
38. Boromir Prod SA Buzau (Spicul) [SPCU] 0,3570 -1,38% 1.022 346,85 2
39. Compa S.A. Sibiu [CMP] 1,2500 -1,57% 4.100 5.113,70 6
40. Oil Terminal Constanta [OIL] 0,1420 -1,73% 368.012 51.863,36 57
41. Vrancart Adjud [VNC] 0,1955 -1,76% 77.794 15.229,54 38
42. SN NUCLEARELECTRICA SA [SNN] 7,2800 -2,15% 65.681 479.515,18 193
43. Impact Developer & Contractor S.A. [IMP] 1,0550 -2,31% 73.750 78.784,24 47
44. ARTEGO SA [ARTE] 6,6000 -2,94% 2 13,20 2
45. Electrocontact Botosani [ECT] 0,0180 -3,23% 2.555 45,99 2
46. Casa de Bucovina Club de Munte [BCM] 0,0690 -3,36% 313.224 21.665,91 18
47. Uamt Oradea [UAM] 0,9800 -3,92% 355 347,90 1
48. Armatura Cluj-Napoca [ARM] 0,2100 -14,63% 4.593 964,53 9
Informatii referitoare la indicatorii utilizati in aceasta pagina se gasesc in sectiunea intrebari frecvente.
Opinia ta conteaza! Scrie-ne ce doresti adaugat sau modificat la aceasta pagina.
KTD Invest SA - Splaiul Unirii nr.10, bloc B5, scara 1, etaj 3, apt. 8, sector 4, Bucuresti, cod 040033, telefon (004) 0723.682.096
© KTD Invest 2004 - 2017