Stock Screener Twitter Feedback english website

Sumar de tranzactionare BVB / 06 august 2018

Top 10 valoare tranzactionata (mii RON)

emitentcurentprecedent% pret
1. Banca Transilvania 7.176,55 6.260,19 0,66%
2. BRD Societe Generale 3.426,91 6.672,09 2,20%
3. SNGN ROMGAZ SA 2.709,79 6.044,40 2,05%
4. SC Fondul Proprietatea SA 1.298,12 787,67 0,91%
5. Petrom 1.071,01 970,40 1,70%
6. SNTGN TRANSGAZ SA 774,78 1.643,42 0,88%
7. SN NUCLEARELECTRICA SA 410,04 459,47 0,27%
8. S.C.D.F.E.E. ELECTRICA S.A. 341,96 405,05 1,78%
9. ELECTROMAGNETICA SA 239,99 74,30 3,08%
10. SIF Muntenia 232,70 5,72 -1,60%

Top 5 cresteri de pret

1. Carbochim Cluj Napoca 18,18%
2. Oltchim Rm. Valcea 14,72%
3. Farmaceutica Remedia SA 13,64%
4. Dafora SA Medias 10,53%
5. ARTEGO SA 6,15%

Top 5 scaderi de pret

1. Energopetrol Campina -11,86%
2. Oil Terminal Constanta -4,24%
3. SIF Muntenia -1,60%
4. Teraplast SA -0,78%
5. SIF Banat Crisana -0,75%

Statistici pentru ultimile 10 sedinte de tranzactionare BVB*

Top 10 valoare tranzactionata (mii RON)

emitentvaloare% piata
1.Banca Transilvania76.136,7427,73%
2.SNGN ROMGAZ SA36.880,4513,43%
3.BRD Societe Generale35.397,3812,89%
4.SC Fondul Proprietatea SA33.286,5012,12%
5.SIF Muntenia31.125,4611,34%
6.Petrom17.326,456,31%
7.SNTGN TRANSGAZ SA12.282,964,47%
8.S.C.D.F.E.E. ELECTRICA S.A.5.681,122,07%
9.SIF Oltenia3.991,851,45%
10.SIF Banat Crisana3.931,781,43%

Top cresteri/scaderi

emitent% pret
1.Oltchim Rm. Valcea70,00%
2.Altur Slatina40,91%
3.CNTEE Transelectrica Bucuresti18,49%
4.Turbomecanica Bucuresti17,52%
5.Dafora SA Medias15,07%
-5.Turism, hoteluri, restaurante Marea Neagra-11,14%
-4.SNGN ROMGAZ SA-11,48%
-3.Alro Slatina-13,44%
-2.Electroputere Craiova-15,63%
-1.CEMACON SA-66,67%
* cuprinde ultimele 10 sedinte de tranzactionare; sunt raportate numai companiile tranzactionate in cel putin jumatate din sedintele perioadei analizate
#emitentinchidere% pretvolumvaloaretrz.
1. Carbochim Cluj Napoca [CBC] 13,0000 18,18% 2 26,00 1
2. Oltchim Rm. Valcea [OLT] 0,3740 14,72% 544.187 200.212,94 111
3. Farmaceutica Remedia SA [RMAH] 0,4000 13,64% 200 75,40 3
4. Dafora SA Medias [DAFR] 0,0168 10,53% 921.760 14.767,87 32
5. ARTEGO SA [ARTE] 6,9000 6,15% 36 239,65 2
6. CEMACON SA [CEON] 0,2500 4,60% 426.974 106.012,50 137
7. SSIF Broker Cluj [BRK] 0,0798 3,10% 282.134 22.091,18 24
8. ELECTROMAGNETICA SA [ELMA] 0,1340 3,08% 1.812.230 239.989,36 34
9. Turbomecanica Bucuresti [TBM] 0,2750 2,23% 201.783 55.121,11 52
10. BRD Societe Generale [BRD] 13,9400 2,20% 247.129 3.426.913,80 93
11. SNGN ROMGAZ SA [SNG] 32,4000 2,05% 83.985 2.709.790,70 240
12. S.C.D.F.E.E. ELECTRICA S.A. [EL] 10,3000 1,78% 33.433 341.963,82 106
13. Petrom [SNP] 0,3290 1,70% 3.288.608 1.071.013,72 123
14. Bursa de Valori Bucuresti SA [BVB] 24,3000 1,25% 2.063 49.827,50 28
15. Rompetrol Rafinare Constanta [RRC] 0,0498 1,22% 56.499 2.813,65 6
16. SC Fondul Proprietatea SA [FP] 0,8900 0,91% 1.461.454 1.298.121,35 45
17. CONPET SA [COTE] 91,8000 0,88% 573 52.264,40 27
18. SNTGN TRANSGAZ SA [TGN] 345,0000 0,88% 2.243 774.782,00 89
19. Turism Felix S.A. Baile Felix [TUFE] 0,2400 0,84% 1.500 360,00 1
20. Impact Developer & Contractor S.A. [IMP] 0,8740 0,69% 9.092 8.078,27 16
21. Banca Transilvania [TLV] 2,3050 0,66% 3.137.073 7.176.554,02 444
22. Erste Bank der oesterreichischen Sparkassen AG [EBS] 172,9500 0,55% 275 47.401,45 10
23. ELECTROARGES SA Curtea de Arges [ELGS] 1,2150 0,41% 8.898 10.836,07 3
24. Zentiva SA [SCD] 3,2700 0,31% 666 2.177,82 2
25. Vrancart Adjud [VNC] 0,1725 0,29% 2.387 405,65 4
26. SN NUCLEARELECTRICA SA [SNN] 7,5000 0,27% 54.687 410.044,39 79
27. CNTEE Transelectrica Bucuresti [TEL] 24,3500 0,21% 6.533 159.739,50 59
28. Aerostar Bacau [ARS] 4,9000 0,20% 2.687 13.157,66 8
29. Electroputere Craiova [EPT] 0,0135 0,00% 10.000 135,00 1
30. Biofarm Bucuresti [BIO] 0,3460 0,00% 12.315 4.199,27 6
31. Casa de Bucovina Club de Munte [BCM] 0,0680 0,00% 166.559 11.365,51 4
32. Sinteza Oradea [STZ] 0,2820 0,00% 3.043 827,85 3
33. Alumil Rom Industry Bucuresti [ALU] 0,8200 0,00% 29.687 24.343,34 13
34. Electrocontact Botosani [ECT] 0,0140 0,00% 3.708 49,41 2
35. Amonil Slobozia [AMO] 0,0040 0,00% 10.000 36,00 3
36. Petrolexportimport Bucuresti [PEI] 2,0600 0,00% 1 2,06 1
37. Condmag SA [COMI] 0,0185 0,00% 19.500 360,75 2
38. Antibiotice Iasi [ATB] 0,5160 0,00% 23.009 11.872,64 5
39. SIF Moldova [SIF2] 1,3680 -0,15% 29.226 39.548,98 29
40. Compa S.A. Sibiu [CMP] 0,9700 -0,21% 320 310,40 1
41. SIF Oltenia [SIF5] 2,1100 -0,24% 26.173 55.079,32 41
42. SIF Transilvania [SIF3] 0,2105 -0,47% 303.867 64.113,33 55
43. Alro Slatina [ALR] 3,6700 -0,54% 13.007 47.194,61 32
44. Turism, hoteluri, restaurante Marea Neagra [EFO] 0,0702 -0,57% 27.000 1.897,20 6
45. ROPHARMA SA [RPH] 0,2820 -0,70% 2.565 725,83 2
46. SIF Banat Crisana [SIF1] 2,6600 -0,75% 14.604 38.734,32 32
47. Teraplast SA [TRP] 0,3830 -0,78% 51.362 19.699,62 32
48. SIF Muntenia [SIF4] 0,7400 -1,60% 316.633 232.699,96 135
49. Oil Terminal Constanta [OIL] 0,1628 -4,24% 30.000 4.897,60 5
50. Energopetrol Campina [ENP] 0,4980 -11,86% 13 6,51 4
Informatii referitoare la indicatorii utilizati in aceasta pagina se gasesc in sectiunea intrebari frecvente.
Opinia ta conteaza! Scrie-ne ce doresti adaugat sau modificat la aceasta pagina.
KTD Invest SA - Splaiul Unirii nr.10, bloc B5, scara 1, etaj 3, apt. 8, sector 4, Bucuresti, cod 040033, telefon (004) 0723.682.096
© KTD Invest 2004 - 2019