Stock Screener Twitter Feedback english website

Sumar de tranzactionare BVB / 02 august 2018

Top 10 valoare tranzactionata (mii RON)

emitentcurentprecedent% pret
1. Banca Transilvania 9.158,26 7.024,06 -8,80%
2. BRD Societe Generale 7.254,34 1.119,61 -3,31%
3. SNGN ROMGAZ SA 7.026,74 2.660,12 0,98%
4. SC Fondul Proprietatea SA 6.940,82 11.881,02 -0,57%
5. SIF Banat Crisana 3.427,56 31,81 1,13%
6. Petrom 1.038,08 286,74 -0,93%
7. SNTGN TRANSGAZ SA 593,93 599,44 0,73%
8. S.C.D.F.E.E. ELECTRICA S.A. 211,76 515,48 0,92%
9. SN NUCLEARELECTRICA SA 184,26 174,05 -0,27%
10. SIF Transilvania 112,44 471,66 0,96%

Top 5 cresteri de pret

1. Amonil Slobozia 14,29%
2. Electrocontact Botosani 3,70%
3. Alumil Rom Industry Bucuresti 3,07%
4. Socep Constanta 2,86%
5. Impact Developer & Contractor S.A. 2,77%

Top 5 scaderi de pret

1. CEMACON SA -74,08%
2. Banca Transilvania -8,80%
3. Altur Slatina -8,51%
4. Turism Felix S.A. Baile Felix -4,03%
5. BRD Societe Generale -3,31%

Statistici pentru ultimile 10 sedinte de tranzactionare BVB*

Top 10 valoare tranzactionata (mii RON)

emitentvaloare% piata
1.Banca Transilvania67.493,9824,60%
2.SNGN ROMGAZ SA39.003,1314,22%
3.SC Fondul Proprietatea SA36.579,2313,33%
4.BRD Societe Generale31.355,5711,43%
5.SIF Muntenia30.997,6711,30%
6.Petrom23.510,508,57%
7.SNTGN TRANSGAZ SA11.232,614,09%
8.S.C.D.F.E.E. ELECTRICA S.A.5.713,602,08%
9.SIF Oltenia4.526,131,65%
10.Alro Slatina4.254,691,55%

Top cresteri/scaderi

emitent% pret
1.Altur Slatina59,26%
2.Oltchim Rm. Valcea31,84%
3.CNTEE Transelectrica Bucuresti15,89%
4.Turbomecanica Bucuresti14,71%
5.Oil Terminal Constanta7,98%
-5.Turism, hoteluri, restaurante Marea Neagra-6,84%
-4.Condmag SA-7,89%
-3.SNGN ROMGAZ SA-15,18%
-2.Electroputere Craiova-18,18%
-1.CEMACON SA-69,12%
* cuprinde ultimele 10 sedinte de tranzactionare; sunt raportate numai companiile tranzactionate in cel putin jumatate din sedintele perioadei analizate
#emitentinchidere% pretvolumvaloaretrz.
1. Amonil Slobozia [AMO] 0,0040 14,29% 18.300.033 64.050,13 5
2. Electrocontact Botosani [ECT] 0,0140 3,70% 1.974 27,64 1
3. Alumil Rom Industry Bucuresti [ALU] 0,8400 3,07% 19.310 15.894,95 7
4. Socep Constanta [SOCP] 0,2880 2,86% 17.883 5.150,30 2
5. Impact Developer & Contractor S.A. [IMP] 0,8900 2,77% 1 0,89 1
6. SSIF Broker Cluj [BRK] 0,0776 2,11% 258.295 19.621,92 12
7. Vrancart Adjud [VNC] 0,1665 1,83% 23.363 3.884,27 3
8. SIF Moldova [SIF2] 1,3700 1,63% 23.328 31.684,85 27
9. SIF Banat Crisana [SIF1] 2,6800 1,13% 1.286.269 3.427.563,10 40
10. CONPET SA [COTE] 91,0000 1,11% 956 86.293,40 19
11. SIF Muntenia [SIF4] 0,7480 1,08% 55.914 41.489,82 35
12. Compa S.A. Sibiu [CMP] 0,9580 1,05% 4.964 4.737,21 6
13. SNGN ROMGAZ SA [SNG] 31,0000 0,98% 228.540 7.026.743,80 76
14. SIF Transilvania [SIF3] 0,2110 0,96% 535.812 112.440,03 58
15. S.C.D.F.E.E. ELECTRICA S.A. [EL] 9,8900 0,92% 21.434 211.756,47 53
16. Bursa de Valori Bucuresti SA [BVB] 24,4000 0,83% 1.828 44.429,00 14
17. SNTGN TRANSGAZ SA [TGN] 343,5000 0,73% 1.734 593.926,50 82
18. Turbomecanica Bucuresti [TBM] 0,2690 0,56% 26.101 6.949,66 8
19. Romcarbon SA Buzau [ROCE] 0,1550 0,32% 94.745 14.606,50 14
20. Biofarm Bucuresti [BIO] 0,3460 0,29% 9.774 3.379,51 7
21. Turism, hoteluri, restaurante Marea Neagra [EFO] 0,0708 0,28% 146.385 10.285,77 16
22. Teraplast SA [TRP] 0,3870 0,00% 84.990 32.796,59 14
23. TMK Artrom [ART] 3,9600 0,00% 222 810,04 4
24. Oltchim Rm. Valcea [OLT] 0,2940 0,00% 32.720 9.384,85 20
25. Dafora SA Medias [DAFR] 0,0164 0,00% 795 12,41 2
26. ELECTROMAGNETICA SA [ELMA] 0,1300 0,00% 704.060 91.527,80 15
27. CNTEE Transelectrica Bucuresti [TEL] 23,7000 0,00% 4.298 101.863,75 34
28. Aerostar Bacau [ARS] 4,8900 0,00% 50 244,50 1
29. Alro Slatina [ALR] 3,7000 0,00% 1.236 4.533,20 10
30. Antibiotice Iasi [ATB] 0,5160 0,00% 6.278 3.239,45 4
31. SIF Oltenia [SIF5] 2,1000 -0,24% 51.422 108.212,34 42
32. Oil Terminal Constanta [OIL] 0,1650 -0,24% 52.000 8.577,80 3
33. SN NUCLEARELECTRICA SA [SNN] 7,4500 -0,27% 24.709 184.257,53 49
34. Rompetrol Rafinare Constanta [RRC] 0,0492 -0,40% 30.000 1.477,80 3
35. ELECTROARGES SA Curtea de Arges [ELGS] 1,2150 -0,41% 1.000 1.215,00 2
36. SC Fondul Proprietatea SA [FP] 0,8720 -0,57% 7.971.965 6.940.820,26 65
37. Casa de Bucovina Club de Munte [BCM] 0,0680 -0,73% 286 19,45 2
38. Petrom [SNP] 0,3180 -0,93% 3.272.454 1.038.076,96 129
39. ROPHARMA SA [RPH] 0,2800 -1,41% 1.970 557,48 3
40. Erste Bank der oesterreichischen Sparkassen AG [EBS] 169,7000 -1,88% 24 4.088,10 4
41. BRD Societe Generale [BRD] 13,4400 -3,31% 537.216 7.254.338,22 382
42. Turism Felix S.A. Baile Felix [TUFE] 0,2380 -4,03% 200 47,60 1
43. Altur Slatina [ALT] 0,0430 -8,51% 308.130 13.261,21 14
44. Banca Transilvania [TLV] 2,2800 -8,80% 4.003.723 9.158.256,60 725
45. CEMACON SA [CEON] 0,2390 -74,08% 439.016 102.879,56 155
Informatii referitoare la indicatorii utilizati in aceasta pagina se gasesc in sectiunea intrebari frecvente.
Opinia ta conteaza! Scrie-ne ce doresti adaugat sau modificat la aceasta pagina.
KTD Invest SA - Splaiul Unirii nr.10, bloc B5, scara 1, etaj 3, apt. 8, sector 4, Bucuresti, cod 040033, telefon (004) 0723.682.096
© KTD Invest 2004 - 2019