Stock Screener Twitter Feedback english website

Sumar de tranzactionare BVB / 01 august 2018

Top 10 valoare tranzactionata (mii RON)

emitentcurentprecedent% pret
1. SC Fondul Proprietatea SA 11.881,02 1.451,60 -0,90%
2. Banca Transilvania 7.024,06 20.659,85 -0,20%
3. SNGN ROMGAZ SA 2.660,12 2.519,67 0,49%
4. BRD Societe Generale 1.119,61 3.592,50 1,31%
5. CNTEE Transelectrica Bucuresti 628,81 221,90 4,18%
6. SNTGN TRANSGAZ SA 599,44 271,38 2,40%
7. S.C.D.F.E.E. ELECTRICA S.A. 515,48 150,45 3,16%
8. SIF Transilvania 471,66 90,38 -0,95%
9. Petrom 286,74 317,04 0,94%
10. CONPET SA 249,67 6,25 0,56%

Top 5 cresteri de pret

1. Prodplast Bucuresti 12,07%
2. Oltchim Rm. Valcea 5,76%
3. Transilvania Constructii SA Cluj 5,26%
4. CNTEE Transelectrica Bucuresti 4,18%
5. S.C.D.F.E.E. ELECTRICA S.A. 3,16%

Top 5 scaderi de pret

1. Amonil Slobozia -12,50%
2. Farmaceutica Remedia SA -6,73%
3. Turism, hoteluri, restaurante Marea Neagra -1,94%
4. Alumil Rom Industry Bucuresti -1,81%
5. Oil Terminal Constanta -1,66%

Statistici pentru ultimile 10 sedinte de tranzactionare BVB*

Top 10 valoare tranzactionata (mii RON)

emitentvaloare% piata
1.Banca Transilvania60.119,5422,91%
2.SC Fondul Proprietatea SA33.116,1112,62%
3.SNGN ROMGAZ SA32.910,4512,54%
4.SIF Muntenia31.042,7511,83%
5.BRD Societe Generale25.478,729,71%
6.Petrom24.430,219,31%
7.SNTGN TRANSGAZ SA16.922,076,45%
8.SIF Oltenia8.839,363,37%
9.S.C.D.F.E.E. ELECTRICA S.A.6.044,082,30%
10.Altur Slatina4.961,351,89%

Top cresteri/scaderi

emitent% pret
1.Altur Slatina62,07%
2.Oltchim Rm. Valcea39,34%
3.CEMACON SA21,96%
4.CNTEE Transelectrica Bucuresti20,92%
5.Turbomecanica Bucuresti13,35%
-5.Condmag SA-7,89%
-4.Alumil Rom Industry Bucuresti-8,43%
-3.Amonil Slobozia-12,50%
-2.SNGN ROMGAZ SA-16,12%
-1.Electroputere Craiova-18,18%
* cuprinde ultimele 10 sedinte de tranzactionare; sunt raportate numai companiile tranzactionate in cel putin jumatate din sedintele perioadei analizate
#emitentinchidere% pretvolumvaloaretrz.
1. Prodplast Bucuresti [PPL] 2,6000 12,07% 1 2,60 1
2. Oltchim Rm. Valcea [OLT] 0,2940 5,76% 70.516 20.653,31 22
3. Transilvania Constructii SA Cluj [COTR] 40,0000 5,26% 53 2.120,00 3
4. CNTEE Transelectrica Bucuresti [TEL] 23,7000 4,18% 26.987 628.812,30 148
5. S.C.D.F.E.E. ELECTRICA S.A. [EL] 9,8000 3,16% 52.536 515.483,86 125
6. Compa S.A. Sibiu [CMP] 0,9480 3,04% 3.350 3.159,80 6
7. CEMACON SA [CEON] 0,9220 2,44% 128.773 116.155,28 79
8. SNTGN TRANSGAZ SA [TGN] 341,0000 2,40% 1.771 599.437,00 113
9. Biofarm Bucuresti [BIO] 0,3450 2,07% 30.793 10.633,89 12
10. Antibiotice Iasi [ATB] 0,5160 1,57% 15.190 7.718,91 11
11. Armatura Cluj-Napoca [ARM] 0,2800 1,45% 646 180,88 1
12. BRD Societe Generale [BRD] 13,9000 1,31% 80.575 1.119.608,66 103
13. ELECTROARGES SA Curtea de Arges [ELGS] 1,2200 1,24% 19.242 23.213,32 4
14. Romcarbon SA Buzau [ROCE] 0,1545 0,98% 405.292 62.821,76 52
15. Petrom [SNP] 0,3210 0,94% 896.095 286.744,37 83
16. Bursa de Valori Bucuresti SA [BVB] 24,2000 0,83% 1.187 28.622,10 17
17. Alro Slatina [ALR] 3,7000 0,82% 20.871 76.845,19 29
18. ARTEGO SA [ARTE] 6,5500 0,77% 158 1.036,00 3
19. Turbomecanica Bucuresti [TBM] 0,2675 0,75% 152.632 40.628,77 8
20. CONPET SA [COTE] 90,0000 0,56% 2.757 249.670,40 78
21. Erste Bank der oesterreichischen Sparkassen AG [EBS] 172,9500 0,55% 354 60.916,65 17
22. Teraplast SA [TRP] 0,3870 0,52% 62.955 24.216,01 27
23. SNGN ROMGAZ SA [SNG] 30,7000 0,49% 86.585 2.660.124,15 144
24. SIF Banat Crisana [SIF1] 2,6500 0,38% 12.095 31.812,55 35
25. SIF Oltenia [SIF5] 2,1050 0,24% 24.190 50.803,91 41
26. ROPHARMA SA [RPH] 0,2840 0,00% 1.540 437,36 1
27. SN NUCLEARELECTRICA SA [SNN] 7,4700 0,00% 23.323 174.054,22 44
28. SIF Muntenia [SIF4] 0,7400 0,00% 75.299 55.883,25 33
29. Zentiva SA [SCD] 3,2600 0,00% 1.151 3.752,26 4
30. Impact Developer & Contractor S.A. [IMP] 0,8660 0,00% 31 26,85 2
31. Dafora SA Medias [DAFR] 0,0164 0,00% 20.000 328,00 2
32. Altur Slatina [ALT] 0,0470 0,00% 7.495 352,27 2
33. Electroputere Craiova [EPT] 0,0135 0,00% 10.000 135,00 1
34. ELECTROMAGNETICA SA [ELMA] 0,1300 0,00% 503.600 65.466,00 7
35. Aerostar Bacau [ARS] 4,8900 0,00% 3.057 14.496,78 19
36. Banca Transilvania [TLV] 2,5000 -0,20% 2.809.014 7.024.061,79 418
37. Casa de Bucovina Club de Munte [BCM] 0,0685 -0,72% 6.000 411,00 1
38. Turism Felix S.A. Baile Felix [TUFE] 0,2480 -0,80% 367 91,02 1
39. SIF Moldova [SIF2] 1,3480 -0,88% 66.888 90.280,31 38
40. SC Fondul Proprietatea SA [FP] 0,8770 -0,90% 13.581.463 11.881.023,78 166
41. SIF Transilvania [SIF3] 0,2090 -0,95% 2.269.137 471.659,04 157
42. SSIF Broker Cluj [BRK] 0,0760 -1,04% 27.963 2.125,19 4
43. Rompetrol Rafinare Constanta [RRC] 0,0494 -1,20% 102.054 5.073,06 12
44. Oil Terminal Constanta [OIL] 0,1654 -1,66% 2.500 413,50 1
45. Alumil Rom Industry Bucuresti [ALU] 0,8150 -1,81% 70.353 57.375,45 27
46. Turism, hoteluri, restaurante Marea Neagra [EFO] 0,0706 -1,94% 194.000 13.703,40 20
47. Farmaceutica Remedia SA [RMAH] 0,3880 -6,73% 100 38,80 1
48. Amonil Slobozia [AMO] 0,0035 -12,50% 1.055.000 3.692,50 10
Informatii referitoare la indicatorii utilizati in aceasta pagina se gasesc in sectiunea intrebari frecvente.
Opinia ta conteaza! Scrie-ne ce doresti adaugat sau modificat la aceasta pagina.
KTD Invest SA - Splaiul Unirii nr.10, bloc B5, scara 1, etaj 3, apt. 8, sector 4, Bucuresti, cod 040033, telefon (004) 0723.682.096
© KTD Invest 2004 - 2019