Stock Screener Twitter Feedback english website

Sumar de tranzactionare BVB / 31 iulie 2018

Top 10 valoare tranzactionata (mii RON)

emitentcurentprecedent% pret
1. Banca Transilvania 20.659,85 7.892,51 -0,99%
2. BRD Societe Generale 3.592,50 1.306,11 -2,70%
3. SNGN ROMGAZ SA 2.519,67 3.141,03 -0,33%
4. SC Fondul Proprietatea SA 1.451,60 1.504,90 -0,34%
5. SIF Oltenia 920,59 1.108,87 0,00%
6. Petrom 317,04 1.572,45 -2,30%
7. SNTGN TRANSGAZ SA 271,38 890,24 1,22%
8. CNTEE Transelectrica Bucuresti 221,90 313,18 0,89%
9. SN NUCLEARELECTRICA SA 210,08 349,34 0,00%
10. S.C.D.F.E.E. ELECTRICA S.A. 150,45 1.394,18 -1,55%

Top 5 cresteri de pret

1. Oltchim Rm. Valcea 4,12%
2. Teraplast SA 4,05%
3. Electroputere Craiova 3,85%
4. SSIF Broker Cluj 2,13%
5. Alumil Rom Industry Bucuresti 1,84%

Top 5 scaderi de pret

1. Amonil Slobozia -11,11%
2. Biofarm Bucuresti -3,15%
3. Altur Slatina -3,09%
4. BRD Societe Generale -2,70%
5. Petrom -2,30%

Statistici pentru ultimile 10 sedinte de tranzactionare BVB*

Top 10 valoare tranzactionata (mii RON)

emitentvaloare% piata
1.Banca Transilvania55.607,2722,46%
2.SNGN ROMGAZ SA31.687,7712,80%
3.SIF Muntenia30.990,8412,52%
4.BRD Societe Generale27.005,9210,91%
5.Petrom24.374,399,84%
6.SC Fondul Proprietatea SA21.374,438,63%
7.SNTGN TRANSGAZ SA17.777,837,18%
8.SIF Oltenia8.856,933,58%
9.S.C.D.F.E.E. ELECTRICA S.A.5.984,272,42%
10.Altur Slatina4.960,992,00%

Top cresteri/scaderi

emitent% pret
1.Altur Slatina62,07%
2.Oltchim Rm. Valcea48,27%
3.CEMACON SA12,50%
4.Oil Terminal Constanta7,82%
5.Biofarm Bucuresti7,30%
-5.Turism, hoteluri, restaurante Marea Neagra-17,81%
-4.Condmag SA-27,08%
-3.Dafora SA Medias-31,67%
-2.Electroputere Craiova-32,50%
-1.Alumil Rom Industry Bucuresti-53,11%
* cuprinde ultimele 10 sedinte de tranzactionare; sunt raportate numai companiile tranzactionate in cel putin jumatate din sedintele perioadei analizate
#emitentinchidere% pretvolumvaloaretrz.
1. Oltchim Rm. Valcea [OLT] 0,2780 4,12% 258.369 73.298,10 63
2. Teraplast SA [TRP] 0,3850 4,05% 275.421 105.677,58 60
3. Electroputere Craiova [EPT] 0,0135 3,85% 100 1,35 1
4. SSIF Broker Cluj [BRK] 0,0768 2,13% 14.293 1.092,41 7
5. Alumil Rom Industry Bucuresti [ALU] 0,8300 1,84% 2.500 2.070,00 5
6. Erste Bank der oesterreichischen Sparkassen AG [EBS] 172,0000 1,47% 618 105.647,10 20
7. CONPET SA [COTE] 89,5000 1,47% 70 6.251,90 7
8. SNTGN TRANSGAZ SA [TGN] 333,0000 1,22% 818 271.377,50 62
9. Alro Slatina [ALR] 3,6700 1,10% 31.412 115.068,19 35
10. CNTEE Transelectrica Bucuresti [TEL] 22,7500 0,89% 9.797 221.904,95 46
11. Aerostar Bacau [ARS] 4,8900 0,82% 1.016 4.888,60 5
12. Turism Felix S.A. Baile Felix [TUFE] 0,2500 0,81% 4.100 1.021,00 2
13. ELECTROMAGNETICA SA [ELMA] 0,1300 0,78% 371.969 48.355,97 5
14. SIF Transilvania [SIF3] 0,2110 0,48% 429.541 90.381,10 62
15. ELECTROARGES SA Curtea de Arges [ELGS] 1,2050 0,42% 2.056 2.477,48 3
16. Zentiva SA [SCD] 3,2600 0,31% 651 2.122,26 1
17. Turism, hoteluri, restaurante Marea Neagra [EFO] 0,0720 0,28% 77.500 5.486,40 14
18. Rompetrol Rafinare Constanta [RRC] 0,0500 0,00% 102.700 5.185,00 5
19. SIF Oltenia [SIF5] 2,1000 0,00% 438.389 920.594,65 67
20. PREFAB SA Bucuresti [PREH] 0,8850 0,00% 304 259,95 2
21. SN NUCLEARELECTRICA SA [SNN] 7,4700 0,00% 28.157 210.078,92 45
22. Sinteza Oradea [STZ] 0,2820 0,00% 2.430 651,66 2
23. ROPHARMA SA [RPH] 0,2840 0,00% 3.845 1.091,98 3
24. Dafora SA Medias [DAFR] 0,0164 0,00% 700 11,48 1
25. Boromir Prod SA Buzau (Spicul) [SPCU] 0,4060 0,00% 19.601 7.950,97 4
26. Electrocontact Botosani [ECT] 0,0135 0,00% 89.482 1.208,01 3
27. Bermas Suceava [BRM] 1,0600 0,00% 100 106,00 1
28. Vrancart Adjud [VNC] 0,1635 -0,30% 20.000 3.275,00 3
29. SNGN ROMGAZ SA [SNG] 30,5500 -0,33% 82.363 2.519.670,50 213
30. SC Fondul Proprietatea SA [FP] 0,8850 -0,34% 1.635.490 1.451.604,55 38
31. SIF Banat Crisana [SIF1] 2,6400 -0,38% 5.551 14.639,63 24
32. Antibiotice Iasi [ATB] 0,5080 -0,39% 10.952 5.569,52 5
33. Turbomecanica Bucuresti [TBM] 0,2655 -0,56% 129.670 34.590,42 18
34. SIF Moldova [SIF2] 1,3600 -0,73% 81.024 109.957,84 39
35. Oil Terminal Constanta [OIL] 0,1682 -0,94% 605 97,81 3
36. Romcarbon SA Buzau [ROCE] 0,1530 -0,97% 32.411 4.912,53 11
37. Banca Transilvania [TLV] 2,5050 -0,99% 8.246.108 20.659.851,56 500
38. Impact Developer & Contractor S.A. [IMP] 0,8660 -1,37% 2.870 2.495,82 5
39. S.C.D.F.E.E. ELECTRICA S.A. [EL] 9,5000 -1,55% 15.647 150.448,56 68
40. SIF Muntenia [SIF4] 0,7400 -1,86% 77.378 57.356,31 60
41. CEMACON SA [CEON] 0,9000 -1,96% 89.554 80.351,81 64
42. Bursa de Valori Bucuresti SA [BVB] 24,0000 -2,04% 752 18.171,70 18
43. Petrom [SNP] 0,3180 -2,30% 988.238 317.037,10 96
44. BRD Societe Generale [BRD] 13,7200 -2,70% 258.876 3.592.497,88 320
45. Altur Slatina [ALT] 0,0470 -3,09% 30.500 1.475,02 4
46. Biofarm Bucuresti [BIO] 0,3380 -3,15% 15.886 5.493,31 10
47. Amonil Slobozia [AMO] 0,0040 -11,11% 2.278.956 9.921,30 34
Informatii referitoare la indicatorii utilizati in aceasta pagina se gasesc in sectiunea intrebari frecvente.
Opinia ta conteaza! Scrie-ne ce doresti adaugat sau modificat la aceasta pagina.
KTD Invest SA - Splaiul Unirii nr.10, bloc B5, scara 1, etaj 3, apt. 8, sector 4, Bucuresti, cod 040033, telefon (004) 0723.682.096
© KTD Invest 2004 - 2019