Stock Screener Twitter Feedback english website

Sumar de tranzactionare BVB / 30 iulie 2018

Top 10 valoare tranzactionata (mii RON)

emitentcurentprecedent% pret
1. Banca Transilvania 7.892,51 1.085,17 1,81%
2. SNGN ROMGAZ SA 3.141,03 619,76 -6,41%
3. Petrom 1.572,45 2.230,04 0,46%
4. SC Fondul Proprietatea SA 1.504,90 1.618,41 -0,22%
5. S.C.D.F.E.E. ELECTRICA S.A. 1.394,18 1.850,10 6,04%
6. BRD Societe Generale 1.306,11 4.699,54 6,82%
7. SIF Oltenia 1.108,87 81,89 0,48%
8. SNTGN TRANSGAZ SA 890,24 1.091,97 1,86%
9. SN NUCLEARELECTRICA SA 349,34 86,42 3,46%
10. SIF Muntenia 338,56 9,56 -0,79%

Top 5 cresteri de pret

1. Oltchim Rm. Valcea 19,20%
2. Electrocontact Botosani 17,39%
3. Altur Slatina 16,87%
4. CEMACON SA 14,75%
5. Amonil Slobozia 12,50%

Top 5 scaderi de pret

1. Petrolexportimport Bucuresti -47,18%
2. Electroputere Craiova -16,13%
3. Electroaparataj SA -6,92%
4. SNGN ROMGAZ SA -6,41%
5. Alumil Rom Industry Bucuresti -6,32%

Statistici pentru ultimile 10 sedinte de tranzactionare BVB*

Top 10 valoare tranzactionata (mii RON)

emitentvaloare% piata
1.Banca Transilvania42.390,8117,79%
2.SNGN ROMGAZ SA31.071,0413,04%
3.SIF Muntenia31.008,3413,02%
4.BRD Societe Generale25.888,2610,87%
5.Petrom24.997,4510,49%
6.SC Fondul Proprietatea SA20.996,858,81%
7.SNTGN TRANSGAZ SA20.660,068,67%
8.SIF Oltenia8.162,603,43%
9.S.C.D.F.E.E. ELECTRICA S.A.6.644,712,79%
10.Altur Slatina4.959,522,08%

Top cresteri/scaderi

emitent% pret
1.Altur Slatina67,24%
2.Oltchim Rm. Valcea43,94%
3.CEMACON SA14,75%
4.Oil Terminal Constanta9,55%
5.Biofarm Bucuresti7,72%
-5.Turism, hoteluri, restaurante Marea Neagra-18,04%
-4.Condmag SA-28,57%
-3.Dafora SA Medias-31,09%
-2.Electroputere Craiova-35,00%
-1.Alumil Rom Industry Bucuresti-53,95%
* cuprinde ultimele 10 sedinte de tranzactionare; sunt raportate numai companiile tranzactionate in cel putin jumatate din sedintele perioadei analizate
#emitentinchidere% pretvolumvaloaretrz.
1. Oltchim Rm. Valcea [OLT] 0,2670 19,20% 414.683 106.424,95 89
2. Electrocontact Botosani [ECT] 0,0135 17,39% 157.521 2.024,81 7
3. Altur Slatina [ALT] 0,0485 16,87% 156.370 7.605,39 11
4. CEMACON SA [CEON] 0,9180 14,75% 135.091 125.311,79 95
5. Amonil Slobozia [AMO] 0,0045 12,50% 380.150 1.520,68 5
6. Boromir Prod SA Buzau (Spicul) [SPCU] 0,4060 11,54% 18.828 7.620,34 7
7. Turbomecanica Bucuresti [TBM] 0,2670 11,25% 14.300 3.816,60 7
8. Oil Terminal Constanta [OIL] 0,1698 9,69% 10.789 1.740,66 9
9. BRD Societe Generale [BRD] 14,1000 6,82% 91.235 1.306.106,48 121
10. S.C.D.F.E.E. ELECTRICA S.A. [EL] 9,6500 6,04% 145.114 1.394.179,67 114
11. Romcarbon SA Buzau [ROCE] 0,1545 5,82% 500 77,25 1
12. CNTEE Transelectrica Bucuresti [TEL] 22,5500 4,16% 14.000 313.178,10 64
13. Erste Bank der oesterreichischen Sparkassen AG [EBS] 169,5000 3,48% 165 27.721,50 6
14. SN NUCLEARELECTRICA SA [SNN] 7,4700 3,46% 46.748 349.337,21 68
15. Condmag SA [COMI] 0,0175 2,94% 600 10,50 2
16. Alro Slatina [ALR] 3,6300 2,25% 18.040 64.962,92 31
17. Teraplast SA [TRP] 0,3700 2,21% 12.441 4.616,37 8
18. Bursa de Valori Bucuresti SA [BVB] 24,5000 2,08% 1.570 38.302,30 20
19. SNTGN TRANSGAZ SA [TGN] 329,0000 1,86% 2.704 890.242,00 94
20. Banca Transilvania [TLV] 2,5300 1,81% 3.127.687 7.892.509,95 435
21. Socep Constanta [SOCP] 0,2800 1,45% 6.000 1.680,00 2
22. ROPHARMA SA [RPH] 0,2840 1,43% 35.508 9.443,76 19
23. Bermas Suceava [BRM] 1,0600 0,95% 185 196,10 1
24. CONPET SA [COTE] 88,2000 0,80% 533 47.003,80 36
25. SIF Banat Crisana [SIF1] 2,6500 0,76% 31.283 81.994,15 51
26. Sinteza Oradea [STZ] 0,2820 0,71% 5.600 1.568,20 2
27. Compa S.A. Sibiu [CMP] 0,9200 0,66% 130.772 120.338,09 27
28. TMK Artrom [ART] 3,9600 0,51% 184 657,92 5
29. SIF Oltenia [SIF5] 2,1000 0,48% 528.030 1.108.868,58 71
30. Petrom [SNP] 0,3255 0,46% 4.814.570 1.572.452,25 130
31. Vrancart Adjud [VNC] 0,1640 0,31% 12.381 2.010,48 6
32. SIF Moldova [SIF2] 1,3700 0,00% 18.491 25.154,24 35
33. Rompetrol Rafinare Constanta [RRC] 0,0500 0,00% 19.998 999,50 3
34. Dafora SA Medias [DAFR] 0,0164 0,00% 390.605 6.090,05 21
35. SC Fondul Proprietatea SA [FP] 0,8880 -0,22% 1.693.448 1.504.904,12 70
36. Biofarm Bucuresti [BIO] 0,3490 -0,29% 58.708 20.370,93 16
37. ELECTROARGES SA Curtea de Arges [ELGS] 1,2000 -0,41% 7.900 9.480,00 4
38. ELECTROMAGNETICA SA [ELMA] 0,1290 -0,77% 42.060 5.425,74 4
39. SIF Muntenia [SIF4] 0,7540 -0,79% 455.868 338.558,32 151
40. SIF Transilvania [SIF3] 0,2100 -0,94% 618.934 130.963,87 105
41. Antibiotice Iasi [ATB] 0,5100 -1,54% 165.673 84.484,99 37
42. Aerostar Bacau [ARS] 4,8500 -3,39% 301 1.449,14 4
43. Turism, hoteluri, restaurante Marea Neagra [EFO] 0,0718 -3,49% 266.890 18.984,01 23
44. SSIF Broker Cluj [BRK] 0,0752 -3,59% 384.189 29.087,59 38
45. Zentiva SA [SCD] 3,2500 -4,69% 1.998 6.500,05 3
46. Casa de Bucovina Club de Munte [BCM] 0,0690 -4,83% 169.091 11.302,75 13
47. Alumil Rom Industry Bucuresti [ALU] 0,8150 -6,32% 18.894 15.726,01 19
48. SNGN ROMGAZ SA [SNG] 30,6500 -6,41% 101.436 3.141.026,35 258
49. Electroaparataj SA [ELJ] 0,1210 -6,92% 11 1,33 1
50. Electroputere Craiova [EPT] 0,0130 -16,13% 45.500 586,25 2
51. Petrolexportimport Bucuresti [PEI] 2,0600 -47,18% 1 2,06 1
Informatii referitoare la indicatorii utilizati in aceasta pagina se gasesc in sectiunea intrebari frecvente.
Opinia ta conteaza! Scrie-ne ce doresti adaugat sau modificat la aceasta pagina.
KTD Invest SA - Splaiul Unirii nr.10, bloc B5, scara 1, etaj 3, apt. 8, sector 4, Bucuresti, cod 040033, telefon (004) 0723.682.096
© KTD Invest 2004 - 2019