Stock Screener Twitter Feedback english website

Sumar de tranzactionare BVB / 02 iulie 2018

Top 10 valoare tranzactionata (mii RON)

emitentcurentprecedent% pret
1. SNGN ROMGAZ SA 5.379,25 2.568,63 -1,34%
2. Banca Transilvania 3.194,60 5.469,54 -1,25%
3. SC Fondul Proprietatea SA 2.651,71 2.284,52 -0,45%
4. BRD Societe Generale 2.198,98 560,92 -1,98%
5. SNTGN TRANSGAZ SA 1.432,20 2.435,12 -2,13%
6. Petrom 1.385,37 6.055,82 0,62%
7. CNTEE Transelectrica Bucuresti 924,70 863,46 -0,68%
8. Alro Slatina 716,22 1.160,22 -1,64%
9. SIF Oltenia 475,02 914,38 0,00%
10. SIF Muntenia 220,67 30.156,05 -0,52%

Top 5 cresteri de pret

1. Amonil Slobozia 14,29%
2. Altur Slatina 12,16%
3. Farmaceutica Remedia SA 10,64%
4. Impact Developer & Contractor S.A. 2,95%
5. Oltchim Rm. Valcea 1,82%

Top 5 scaderi de pret

1. Prodplast Bucuresti -7,20%
2. ARTEGO SA -7,14%
3. PREFAB SA Bucuresti -6,84%
4. Santierul Naval Orsova -6,00%
5. Rompetrol Rafinare Constanta -4,58%

Statistici pentru ultimile 10 sedinte de tranzactionare BVB*

Top 10 valoare tranzactionata (mii RON)

emitentvaloare% piata
1.Banca Transilvania44.103,4017,87%
2.BRD Societe Generale31.674,3212,84%
3.SIF Muntenia30.716,0512,45%
4.SNGN ROMGAZ SA29.553,6111,98%
5.SC Fondul Proprietatea SA25.470,2910,32%
6.Petrom23.078,099,35%
7.SNTGN TRANSGAZ SA22.866,179,27%
8.SIF Oltenia7.227,472,93%
9.S.C.D.F.E.E. ELECTRICA S.A.5.316,452,15%
10.Altur Slatina4.953,182,01%

Top cresteri/scaderi

emitent% pret
1.Altur Slatina31,75%
2.Oltchim Rm. Valcea18,52%
3.Biofarm Bucuresti5,81%
4.Alro Slatina3,19%
5.Zentiva SA1,19%
-5.CONPET SA-18,04%
-4.SNTGN TRANSGAZ SA-19,35%
-3.Electroputere Craiova-27,50%
-2.Dafora SA Medias-39,67%
-1.Alumil Rom Industry Bucuresti-51,39%
* cuprinde ultimele 10 sedinte de tranzactionare; sunt raportate numai companiile tranzactionate in cel putin jumatate din sedintele perioadei analizate
#emitentinchidere% pretvolumvaloaretrz.
1. Amonil Slobozia [AMO] 0,0040 14,29% 5.000 20,00 1
2. Altur Slatina [ALT] 0,0415 12,16% 804.867 31.754,90 47
3. Farmaceutica Remedia SA [RMAH] 0,4160 10,64% 89 35,82 2
4. Impact Developer & Contractor S.A. [IMP] 0,9060 2,95% 11.350 10.179,30 11
5. Oltchim Rm. Valcea [OLT] 0,2240 1,82% 5.805 1.275,59 4
6. Compa S.A. Sibiu [CMP] 0,9320 1,30% 8.300 7.730,60 7
7. Antibiotice Iasi [ATB] 0,5200 1,17% 29.417 15.251,26 8
8. Petrom [SNP] 0,3225 0,62% 4.304.873 1.385.369,31 110
9. Alumil Rom Industry Bucuresti [ALU] 0,8750 0,57% 4.017 3.514,88 6
10. Romcarbon SA Buzau [ROCE] 0,1540 0,33% 62.500 9.445,88 9
11. Teraplast SA [TRP] 0,3600 0,28% 4.141 1.490,49 5
12. ROPHARMA SA [RPH] 0,2820 0,00% 19.000 5.358,00 2
13. Vrancart Adjud [VNC] 0,1600 0,00% 13.690 2.200,90 6
14. SIF Moldova [SIF2] 1,3800 0,00% 83.304 114.516,76 59
15. SIF Oltenia [SIF5] 2,0900 0,00% 226.591 475.020,30 90
16. Turbomecanica Bucuresti [TBM] 0,2375 0,00% 22.585 5.367,12 9
17. Transilvania Constructii SA Cluj [COTR] 38,0000 0,00% 250 9.500,00 1
18. SIF Transilvania [SIF3] 0,2160 0,00% 250.238 54.161,75 58
19. Electroputere Craiova [EPT] 0,0145 0,00% 135.600 1.966,35 8
20. Zentiva SA [SCD] 3,4100 0,00% 1.983 6.762,03 4
21. CEMACON SA [CEON] 0,7500 0,00% 23.915 17.952,01 11
22. Dafora SA Medias [DAFR] 0,0146 0,00% 32.650 474,29 8
23. Oil Terminal Constanta [OIL] 0,1524 -0,26% 25.127 3.764,55 10
24. Bursa de Valori Bucuresti SA [BVB] 24,8000 -0,40% 629 15.646,10 9
25. S.C.D.F.E.E. ELECTRICA S.A. [EL] 9,8000 -0,41% 17.278 169.788,14 75
26. Aerostar Bacau [ARS] 4,8800 -0,41% 6.476 30.884,00 13
27. ELECTROARGES SA Curtea de Arges [ELGS] 1,2050 -0,41% 18.103 21.206,85 12
28. SC Fondul Proprietatea SA [FP] 0,8800 -0,45% 3.002.198 2.651.713,22 62
29. SIF Muntenia [SIF4] 0,7620 -0,52% 289.291 220.665,14 66
30. CONPET SA [COTE] 89,5000 -0,56% 542 48.144,00 26
31. Biofarm Bucuresti [BIO] 0,3460 -0,57% 42 14,53 1
32. CNTEE Transelectrica Bucuresti [TEL] 22,0000 -0,68% 41.591 924.698,50 118
33. SSIF Broker Cluj [BRK] 0,0794 -0,75% 17.293 1.350,32 8
34. SIF Banat Crisana [SIF1] 2,5000 -1,19% 40.289 100.120,46 51
35. Banca Transilvania [TLV] 2,3700 -1,25% 1.339.788 3.194.599,46 290
36. Turism, hoteluri, restaurante Marea Neagra [EFO] 0,0780 -1,27% 105.450 8.224,01 2
37. SNGN ROMGAZ SA [SNG] 36,8500 -1,34% 145.018 5.379.252,95 285
38. Erste Bank der oesterreichischen Sparkassen AG [EBS] 165,0000 -1,55% 6 994,20 3
39. Alro Slatina [ALR] 4,2000 -1,64% 172.033 716.224,61 207
40. BRD Societe Generale [BRD] 12,8600 -1,98% 169.568 2.198.984,34 95
41. SN NUCLEARELECTRICA SA [SNN] 7,3400 -2,13% 22.559 167.039,05 111
42. SNTGN TRANSGAZ SA [TGN] 321,0000 -2,13% 4.444 1.432.195,00 257
43. Condmag SA [COMI] 0,0195 -2,50% 766 13,94 2
44. ELECTROMAGNETICA SA [ELMA] 0,1290 -3,73% 349.399 45.454,50 13
45. Rompetrol Rafinare Constanta [RRC] 0,0500 -4,58% 91.944 4.654,20 7
46. Santierul Naval Orsova [SNO] 2,8200 -6,00% 1.788 5.049,40 4
47. PREFAB SA Bucuresti [PREH] 0,8850 -6,84% 101 85,89 2
48. ARTEGO SA [ARTE] 6,5000 -7,14% 158 1.030,60 6
49. Prodplast Bucuresti [PPL] 2,3200 -7,20% 307 712,24 1
Informatii referitoare la indicatorii utilizati in aceasta pagina se gasesc in sectiunea intrebari frecvente.
Opinia ta conteaza! Scrie-ne ce doresti adaugat sau modificat la aceasta pagina.
KTD Invest SA - Splaiul Unirii nr.10, bloc B5, scara 1, etaj 3, apt. 8, sector 4, Bucuresti, cod 040033, telefon (004) 0723.682.096
© KTD Invest 2004 - 2019