Stock Screener Twitter Feedback english website

Sumar de tranzactionare BVB / 28 iunie 2018

Top 10 valoare tranzactionata (mii RON)

emitentcurentprecedent% pret
1. Banca Transilvania 8.216,01 2.687,99 1,71%
2. BRD Societe Generale 4.566,37 5.590,69 1,57%
3. SNGN ROMGAZ SA 4.211,05 8.904,05 0,27%
4. SC Fondul Proprietatea SA 2.867,71 1.898,54 -0,11%
5. SNTGN TRANSGAZ SA 2.550,48 844,62 -1,79%
6. Petrom 2.399,49 5.995,33 1,29%
7. Alro Slatina 1.539,78 490,83 2,17%
8. SN NUCLEARELECTRICA SA 306,73 194,53 0,27%
9. SIF Oltenia 250,37 197,82 1,44%
10. CONPET SA 248,71 210,80 0,00%

Top 5 cresteri de pret

1. Boromir Prod SA Buzau (Spicul) 14,47%
2. Altur Slatina 6,45%
3. Biofarm Bucuresti 5,44%
4. Antibiotice Iasi 3,01%
5. Bursa de Valori Bucuresti SA 2,88%

Top 5 scaderi de pret

1. ROPHARMA SA -15,48%
2. Condmag SA -7,89%
3. Dafora SA Medias -6,41%
4. Electroputere Craiova -3,03%
5. CEMACON SA -2,60%

Statistici pentru ultimile 10 sedinte de tranzactionare BVB*

Top 10 valoare tranzactionata (mii RON)

emitentvaloare% piata
1.Banca Transilvania73.851,0629,49%
2.BRD Societe Generale32.567,3413,01%
3.SNGN ROMGAZ SA31.299,9812,50%
4.SC Fondul Proprietatea SA24.845,079,92%
5.SNTGN TRANSGAZ SA23.741,419,48%
6.Petrom21.135,138,44%
7.S.C.D.F.E.E. ELECTRICA S.A.8.685,383,47%
8.SIF Oltenia7.758,333,10%
9.Altur Slatina4.907,491,96%
10.SIF Transilvania3.553,821,42%

Top cresteri/scaderi

emitent% pret
1.Oltchim Rm. Valcea14,14%
2.Altur Slatina8,20%
3.Biofarm Bucuresti5,44%
4.Alro Slatina3,92%
5.Zentiva SA1,48%
-5.SNTGN TRANSGAZ SA-19,51%
-4.Electroputere Craiova-21,95%
-3.Condmag SA-28,57%
-2.Dafora SA Medias-41,13%
-1.Alumil Rom Industry Bucuresti-53,21%
* cuprinde ultimele 10 sedinte de tranzactionare; sunt raportate numai companiile tranzactionate in cel putin jumatate din sedintele perioadei analizate
#emitentinchidere% pretvolumvaloaretrz.
1. Boromir Prod SA Buzau (Spicul) [SPCU] 0,3640 14,47% 4.100 1.492,40 3
2. Altur Slatina [ALT] 0,0330 6,45% 526.000 16.747,04 12
3. Biofarm Bucuresti [BIO] 0,3490 5,44% 39.642 13.391,29 20
4. Antibiotice Iasi [ATB] 0,5140 3,01% 8.145 4.154,08 7
5. Bursa de Valori Bucuresti SA [BVB] 25,0000 2,88% 674 16.747,80 10
6. Alro Slatina [ALR] 4,2400 2,17% 351.928 1.539.776,82 402
7. Teraplast SA [TRP] 0,3600 1,98% 14.115 4.966,57 6
8. Banca Transilvania [TLV] 2,3800 1,71% 3.477.786 8.216.007,40 351
9. BRD Societe Generale [BRD] 12,9000 1,57% 359.330 4.566.373,56 139
10. Vrancart Adjud [VNC] 0,1635 1,55% 14.335 2.301,87 7
11. SIF Oltenia [SIF5] 2,1100 1,44% 120.183 250.369,82 96
12. Petrom [SNP] 0,3130 1,29% 7.784.213 2.399.492,70 115
13. Turism, hoteluri, restaurante Marea Neagra [EFO] 0,0790 1,28% 46.089 3.558,14 8
14. CNTEE Transelectrica Bucuresti [TEL] 20,5500 1,23% 2.523 51.426,25 29
15. S.C.D.F.E.E. ELECTRICA S.A. [EL] 9,7900 0,93% 4.873 47.384,37 30
16. Erste Bank der oesterreichischen Sparkassen AG [EBS] 165,4000 0,67% 13 2.134,20 5
17. Zentiva SA [SCD] 3,4300 0,29% 4.900 16.798,00 3
18. SNGN ROMGAZ SA [SNG] 36,6000 0,27% 115.156 4.211.054,15 315
19. SN NUCLEARELECTRICA SA [SNN] 7,5000 0,27% 40.983 306.731,56 91
20. SIF Muntenia [SIF4] 0,7600 0,00% 9.981 7.479,65 23
21. SIF Banat Crisana [SIF1] 2,5300 0,00% 24.218 60.055,71 43
22. Rompetrol Rafinare Constanta [RRC] 0,0520 0,00% 45.000 2.331,77 3
23. Romcarbon SA Buzau [ROCE] 0,1550 0,00% 605.616 92.945,02 54
24. ELECTROMAGNETICA SA [ELMA] 0,1300 0,00% 167.603 21.385,58 10
25. CONPET SA [COTE] 90,0000 0,00% 2.849 248.714,90 137
26. SC Fondul Proprietatea SA [FP] 0,8830 -0,11% 3.245.715 2.867.708,52 43
27. Turbomecanica Bucuresti [TBM] 0,2340 -0,21% 14.319 3.317,29 17
28. Compa S.A. Sibiu [CMP] 0,9200 -0,22% 8.094 7.447,37 7
29. SIF Transilvania [SIF3] 0,2175 -0,23% 291.206 62.933,99 36
30. SIF Moldova [SIF2] 1,3660 -0,29% 21.746 29.517,54 32
31. Aerostar Bacau [ARS] 4,8600 -0,41% 850 4.063,20 8
32. Alumil Rom Industry Bucuresti [ALU] 0,8750 -0,57% 3.950 3.411,50 9
33. Impact Developer & Contractor S.A. [IMP] 0,8940 -0,89% 10.600 9.469,20 5
34. CONTED SA DOROHOI [CNTE] 23,0000 -1,71% 70 1.564,80 4
35. SSIF Broker Cluj [BRK] 0,0800 -1,72% 73.264 5.736,40 17
36. SNTGN TRANSGAZ SA [TGN] 330,0000 -1,79% 7.751 2.550.480,00 328
37. CEMACON SA [CEON] 0,7500 -2,60% 32.452 24.349,72 22
38. Electroputere Craiova [EPT] 0,0160 -3,03% 34.200 501,50 7
39. Dafora SA Medias [DAFR] 0,0146 -6,41% 262.301 3.700,03 10
40. Condmag SA [COMI] 0,0175 -7,89% 165.209 2.853,69 12
41. ROPHARMA SA [RPH] 0,2840 -15,48% 22.400 6.361,60 2
Informatii referitoare la indicatorii utilizati in aceasta pagina se gasesc in sectiunea intrebari frecvente.
Opinia ta conteaza! Scrie-ne ce doresti adaugat sau modificat la aceasta pagina.
KTD Invest SA - Splaiul Unirii nr.10, bloc B5, scara 1, etaj 3, apt. 8, sector 4, Bucuresti, cod 040033, telefon (004) 0723.682.096
© KTD Invest 2004 - 2019