Stock Screener Twitter Feedback english website

Sumar de tranzactionare BVB / 27 iunie 2018

Top 10 valoare tranzactionata (mii RON)

emitentcurentprecedent% pret
1. SNGN ROMGAZ SA 8.904,05 1.972,81 -0,14%
2. Petrom 5.995,33 2.230,14 0,65%
3. BRD Societe Generale 5.590,69 466,51 -1,40%
4. Banca Transilvania 2.687,99 2.105,99 0,00%
5. Altur Slatina 2.559,13 4,60 14,81%
6. SC Fondul Proprietatea SA 1.898,54 3.479,99 0,00%
7. SNTGN TRANSGAZ SA 844,62 523,24 -1,18%
8. Alro Slatina 490,83 0,58 14,96%
9. S.C.D.F.E.E. ELECTRICA S.A. 357,42 422,08 -0,82%
10. CONPET SA 210,80 9,73 0,00%

Top 5 cresteri de pret

1. Transilvania Constructii SA Cluj 15,19%
2. Alro Slatina 14,96%
3. Altur Slatina 14,81%
4. Rompetrol Rafinare Constanta 4,00%
5. Turism, hoteluri, restaurante Marea Neagra 2,63%

Top 5 scaderi de pret

1. Biofarm Bucuresti -3,50%
2. Teraplast SA -2,22%
3. Compa S.A. Sibiu -1,91%
4. Alumil Rom Industry Bucuresti -1,68%
5. BRD Societe Generale -1,40%

Statistici pentru ultimile 10 sedinte de tranzactionare BVB*

Top 10 valoare tranzactionata (mii RON)

emitentvaloare% piata
1.Banca Transilvania86.588,0131,06%
2.SC Fondul Proprietatea SA37.454,5213,43%
3.BRD Societe Generale34.255,5512,29%
4.SNGN ROMGAZ SA27.707,429,94%
5.Petrom25.956,199,31%
6.SNTGN TRANSGAZ SA21.730,397,79%
7.S.C.D.F.E.E. ELECTRICA S.A.12.173,024,37%
8.SIF Oltenia7.605,102,73%
9.Altur Slatina4.890,951,75%
10.SIF Transilvania3.547,461,27%

Top cresteri/scaderi

emitent% pret
1.Oltchim Rm. Valcea15,93%
2.Alro Slatina4,53%
3.Romcarbon SA Buzau3,33%
4.Altur Slatina1,64%
5.Zentiva SA0,59%
-5.Teraplast SA-19,77%
-4.Electroputere Craiova-23,26%
-3.Condmag SA-26,92%
-2.Dafora SA Medias-35,00%
-1.Alumil Rom Industry Bucuresti-53,44%
* cuprinde ultimele 10 sedinte de tranzactionare; sunt raportate numai companiile tranzactionate in cel putin jumatate din sedintele perioadei analizate
#emitentinchidere% pretvolumvaloaretrz.
1. Transilvania Constructii SA Cluj [COTR] 36,4000 15,19% 106 3.818,40 2
2. Alro Slatina [ALR] 4,1500 14,96% 121.853 490.831,15 178
3. Altur Slatina [ALT] 0,0310 14,81% 108.779.500 2.559.126,25 18
4. Rompetrol Rafinare Constanta [RRC] 0,0520 4,00% 16.400 831,00 6
5. Turism, hoteluri, restaurante Marea Neagra [EFO] 0,0780 2,63% 20.000 1.537,55 4
6. Vrancart Adjud [VNC] 0,1610 2,55% 6.400 1.026,20 2
7. Bermas Suceava [BRM] 1,0400 0,97% 450 466,33 2
8. SIF Banat Crisana [SIF1] 2,5300 0,80% 13.592 33.867,15 32
9. ELECTROMAGNETICA SA [ELMA] 0,1300 0,78% 7.499 967,47 3
10. Petrom [SNP] 0,3090 0,65% 19.776.763 5.995.330,52 412
11. SIF Transilvania [SIF3] 0,2180 0,46% 433.958 93.951,71 45
12. Zentiva SA [SCD] 3,4200 0,29% 679 2.322,18 3
13. Antibiotice Iasi [ATB] 0,4990 0,20% 15.610 7.865,10 3
14. Aerostar Bacau [ARS] 4,8800 0,00% 130 622,70 3
15. SSIF Broker Cluj [BRK] 0,0814 0,00% 63 5,13 1
16. Electroputere Craiova [EPT] 0,0165 0,00% 1.100 16,15 2
17. SIF Muntenia [SIF4] 0,7600 0,00% 66.878 50.234,98 33
18. SC Fondul Proprietatea SA [FP] 0,8840 0,00% 2.147.650 1.898.542,97 31
19. Impact Developer & Contractor S.A. [IMP] 0,9020 0,00% 25.550 23.026,90 5
20. Amonil Slobozia [AMO] 0,0040 0,00% 2.100 7,40 2
21. Banca Transilvania [TLV] 2,3400 0,00% 1.148.431 2.687.990,32 185
22. Dafora SA Medias [DAFR] 0,0156 0,00% 16.700 251,02 6
23. CONPET SA [COTE] 90,0000 0,00% 2.401 210.796,00 61
24. ELECTROARGES SA Curtea de Arges [ELGS] 1,2000 0,00% 7.402 8.706,92 6
25. SNGN ROMGAZ SA [SNG] 36,5000 -0,14% 243.933 8.904.054,85 168
26. SN NUCLEARELECTRICA SA [SNN] 7,4800 -0,27% 26.138 194.525,88 54
27. SIF Moldova [SIF2] 1,3700 -0,29% 24.355 33.265,93 38
28. Oltchim Rm. Valcea [OLT] 0,2220 -0,45% 31.275 6.588,49 9
29. SIF Oltenia [SIF5] 2,0800 -0,48% 95.221 197.819,54 67
30. Erste Bank der oesterreichischen Sparkassen AG [EBS] 164,3000 -0,48% 207 33.300,00 31
31. CEMACON SA [CEON] 0,7700 -0,52% 1.150 871,30 4
32. CNTEE Transelectrica Bucuresti [TEL] 20,3000 -0,73% 4.447 90.342,00 29
33. S.C.D.F.E.E. ELECTRICA S.A. [EL] 9,7000 -0,82% 36.650 357.419,02 66
34. Romcarbon SA Buzau [ROCE] 0,1550 -0,96% 442.640 67.053,51 53
35. SNTGN TRANSGAZ SA [TGN] 336,0000 -1,18% 2.504 844.616,50 147
36. Bursa de Valori Bucuresti SA [BVB] 24,3000 -1,22% 265 6.449,50 3
37. BRD Societe Generale [BRD] 12,7000 -1,40% 439.235 5.590.688,74 227
38. Alumil Rom Industry Bucuresti [ALU] 0,8800 -1,68% 73.743 60.529,37 37
39. Compa S.A. Sibiu [CMP] 0,9220 -1,91% 15.000 13.979,06 9
40. Teraplast SA [TRP] 0,3530 -2,22% 448 158,14 1
41. Biofarm Bucuresti [BIO] 0,3310 -3,50% 63.546 21.087,64 14
Informatii referitoare la indicatorii utilizati in aceasta pagina se gasesc in sectiunea intrebari frecvente.
Opinia ta conteaza! Scrie-ne ce doresti adaugat sau modificat la aceasta pagina.
KTD Invest SA - Splaiul Unirii nr.10, bloc B5, scara 1, etaj 3, apt. 8, sector 4, Bucuresti, cod 040033, telefon (004) 0723.682.096
© KTD Invest 2004 - 2019