Stock Screener Twitter Feedback english website

Sumar de tranzactionare BVB / 25 iunie 2018

Top 10 valoare tranzactionata (mii RON)

emitentcurentprecedent% pret
1. SNTGN TRANSGAZ SA 6.283,39 1.455,19 -13,01%
2. SIF Oltenia 4.421,44 68,38 -1,91%
3. SC Fondul Proprietatea SA 3.477,69 139,35 -7,54%
4. Altur Slatina 2.325,53 1,27 -7,94%
5. Petrom 1.957,79 230,92 -12,20%
6. Banca Transilvania 1.783,82 2.511,79 -9,83%
7. BRD Societe Generale 1.377,49 2.646,81 -17,22%
8. SNGN ROMGAZ SA 934,07 1.437,44 -1,35%
9. S.C.D.F.E.E. ELECTRICA S.A. 542,23 455,67 -8,30%
10. SN NUCLEARELECTRICA SA 397,84 742,95 -7,99%

Top 5 cresteri de pret

1. Oltchim Rm. Valcea 12,53%
2. Biofarm Bucuresti 10,48%
3. Turism Felix S.A. Baile Felix 7,83%
4. SSIF Broker Cluj 1,74%
5. SIF Moldova 1,63%

Top 5 scaderi de pret

1. Alumil Rom Industry Bucuresti -49,72%
2. Dafora SA Medias -35,83%
3. Electroputere Craiova -17,50%
4. BRD Societe Generale -17,22%
5. Teraplast SA -15,35%

Statistici pentru ultimile 10 sedinte de tranzactionare BVB*

Top 10 valoare tranzactionata (mii RON)

emitentvaloare% piata
1.Banca Transilvania96.401,5932,61%
2.SC Fondul Proprietatea SA43.514,1414,72%
3.BRD Societe Generale31.579,8310,68%
4.Petrom28.344,249,59%
5.SNGN ROMGAZ SA25.138,778,50%
6.SNTGN TRANSGAZ SA21.236,597,18%
7.S.C.D.F.E.E. ELECTRICA S.A.19.134,506,47%
8.SIF Oltenia7.152,572,42%
9.SIF Transilvania3.874,191,31%
10.SN NUCLEARELECTRICA SA2.871,230,97%

Top cresteri/scaderi

emitent% pret
1.Romcarbon SA Buzau6,80%
2.Oltchim Rm. Valcea5,76%
3.Biofarm Bucuresti5,45%
4.Zentiva SA0,59%
5.ARTEGO SA-0,71%
-5.CONPET SA-19,06%
-4.Teraplast SA-19,77%
-3.Electroputere Craiova-25,00%
-2.Dafora SA Medias-35,29%
-1.Alumil Rom Industry Bucuresti-52,41%
* cuprinde ultimele 10 sedinte de tranzactionare; sunt raportate numai companiile tranzactionate in cel putin jumatate din sedintele perioadei analizate
#emitentinchidere% pretvolumvaloaretrz.
1. Oltchim Rm. Valcea [OLT] 0,2110 12,53% 800 168,80 2
2. Biofarm Bucuresti [BIO] 0,3480 10,48% 35.887 11.930,35 16
3. Turism Felix S.A. Baile Felix [TUFE] 0,2480 7,83% 10.000 2.470,00 4
4. SSIF Broker Cluj [BRK] 0,0818 1,74% 1.097.670 88.112,41 33
5. SIF Moldova [SIF2] 1,3700 1,63% 55.456 75.866,12 56
6. Zentiva SA [SCD] 3,4100 1,19% 1.517 5.196,47 4
7. SIF Transilvania [SIF3] 0,2160 0,70% 315.779 68.673,35 58
8. SNGN ROMGAZ SA [SNG] 36,6000 -1,35% 25.517 934.070,80 116
9. SIF Banat Crisana [SIF1] 2,5100 -1,57% 30.799 76.737,65 41
10. SIF Oltenia [SIF5] 2,0500 -1,91% 2.141.970 4.421.438,76 502
11. Oil Terminal Constanta [OIL] 0,1528 -2,05% 5.272 793,06 6
12. ELECTROMAGNETICA SA [ELMA] 0,1290 -3,01% 887.569 115.309,30 20
13. Compa S.A. Sibiu [CMP] 0,9400 -3,09% 10.000 9.402,21 6
14. Socep Constanta [SOCP] 0,2760 -3,50% 1.710 471,96 1
15. Aerostar Bacau [ARS] 4,8800 -3,56% 2.149 10.216,28 12
16. Antibiotice Iasi [ATB] 0,4950 -4,81% 43.565 21.992,70 22
17. CEMACON SA [CEON] 0,7560 -5,50% 2.101 1.603,26 8
18. Bursa de Valori Bucuresti SA [BVB] 24,6000 -6,82% 2.854 69.929,40 21
19. SIF Muntenia [SIF4] 0,7560 -7,35% 115.481 86.577,74 47
20. SC Fondul Proprietatea SA [FP] 0,8830 -7,54% 3.923.471 3.477.693,98 32
21. Altur Slatina [ALT] 0,0290 -7,94% 98.955.000 2.325.525,00 3
22. SN NUCLEARELECTRICA SA [SNN] 7,4900 -7,99% 53.181 397.836,91 79
23. Erste Bank der oesterreichischen Sparkassen AG [EBS] 163,0000 -8,22% 200 32.600,00 1
24. S.C.D.F.E.E. ELECTRICA S.A. [EL] 9,7200 -8,30% 55.428 542.233,93 115
25. Romcarbon SA Buzau [ROCE] 0,1570 -9,25% 26.510 4.103,57 5
26. Impact Developer & Contractor S.A. [IMP] 0,9020 -9,62% 427.351 384.653,90 14
27. Banca Transilvania [TLV] 2,3400 -9,83% 759.609 1.783.818,32 184
28. CNTEE Transelectrica Bucuresti [TEL] 19,6000 -10,09% 6.566 128.806,08 51
29. Rompetrol Rafinare Constanta [RRC] 0,0496 -10,14% 163.844 8.176,03 13
30. Alro Slatina [ALR] 3,6400 -11,22% 8.250 29.520,47 20
31. Electrocontact Botosani [ECT] 0,0115 -11,54% 2.750 31,63 1
32. Turbomecanica Bucuresti [TBM] 0,2360 -11,94% 5.001 1.161,49 7
33. Petrom [SNP] 0,3060 -12,20% 6.366.026 1.957.787,53 309
34. SNTGN TRANSGAZ SA [TGN] 341,0000 -13,01% 18.380 6.283.391,00 466
35. Vrancart Adjud [VNC] 0,1570 -13,02% 1.086 170,52 2
36. ELECTROARGES SA Curtea de Arges [ELGS] 1,2100 -14,49% 168 199,96 4
37. Turism, hoteluri, restaurante Marea Neagra [EFO] 0,0744 -15,07% 46.500 3.472,30 9
38. CONPET SA [COTE] 90,0000 -15,09% 115 10.342,00 9
39. Teraplast SA [TRP] 0,3530 -15,35% 91.252 31.952,58 29
40. BRD Societe Generale [BRD] 12,9800 -17,22% 105.690 1.377.487,36 146
41. Electroputere Craiova [EPT] 0,0165 -17,50% 100 1,65 1
42. Dafora SA Medias [DAFR] 0,0154 -35,83% 1.508.814 22.931,35 51
43. Alumil Rom Industry Bucuresti [ALU] 0,8900 -49,72% 6.552 5.840,29 7
Informatii referitoare la indicatorii utilizati in aceasta pagina se gasesc in sectiunea intrebari frecvente.
Opinia ta conteaza! Scrie-ne ce doresti adaugat sau modificat la aceasta pagina.
KTD Invest SA - Splaiul Unirii nr.10, bloc B5, scara 1, etaj 3, apt. 8, sector 4, Bucuresti, cod 040033, telefon (004) 0723.682.096
© KTD Invest 2004 - 2019