Stock Screener Twitter Feedback english website

Sumar de tranzactionare BVB / 03 mai 2018

Top 10 valoare tranzactionata (mii RON)

emitentcurentprecedent% pret
1. Banca Transilvania 7.443,39 5.390,12 -0,59%
2. SNTGN TRANSGAZ SA 3.153,61 2.186,18 -2,52%
3. BRD Societe Generale 2.474,84 6.933,03 0,00%
4. SIF Transilvania 2.206,85 167,12 -3,81%
5. SNGN ROMGAZ SA 1.902,95 1.019,17 0,27%
6. SC Fondul Proprietatea SA 1.074,03 6.745,29 0,10%
7. Petrom 940,09 975,19 0,14%
8. S.C.D.F.E.E. ELECTRICA S.A. 810,89 1.284,60 0,00%
9. SIF Banat Crisana 265,20 593,00 -1,53%
10. Bursa de Valori Bucuresti SA 240,45 23,97 -3,60%

Top 5 cresteri de pret

1. Condmag SA 6,52%
2. Zentiva SA 4,17%
3. Dafora SA Medias 3,48%
4. Sinteza Oradea 2,11%
5. Aerostar Bacau 2,00%

Top 5 scaderi de pret

1. Farmaceutica Remedia SA -9,05%
2. Mecanica SA Ceahlau -6,43%
3. Romcarbon SA Buzau -4,90%
4. SIF Moldova -4,03%
5. Rompetrol Well Services -4,00%

Statistici pentru ultimile 10 sedinte de tranzactionare BVB*

Top 10 valoare tranzactionata (mii RON)

emitentvaloare% piata
1.Banca Transilvania94.439,0328,59%
2.SC Fondul Proprietatea SA63.201,8219,14%
3.S.C.D.F.E.E. ELECTRICA S.A.39.869,8012,07%
4.Petrom34.790,3510,53%
5.BRD Societe Generale31.625,599,58%
6.SNGN ROMGAZ SA27.826,928,43%
7.SNTGN TRANSGAZ SA15.548,914,71%
8.SIF Transilvania3.385,821,03%
9.SIF Oltenia3.223,380,98%
10.Alro Slatina2.631,000,80%

Top cresteri/scaderi

emitent% pret
1.Romcarbon SA Buzau12,63%
2.Altur Slatina3,28%
3.Zentiva SA2,94%
4.Aerostar Bacau2,00%
5.CEMACON SA1,52%
-5.Alumil Rom Industry Bucuresti-6,84%
-4.Condmag SA-7,55%
-3.S.C.D.F.E.E. ELECTRICA S.A.-7,67%
-2.CNTEE Transelectrica Bucuresti-10,02%
-1.Oltchim Rm. Valcea-11,67%
* cuprinde ultimele 10 sedinte de tranzactionare; sunt raportate numai companiile tranzactionate in cel putin jumatate din sedintele perioadei analizate
#emitentinchidere% pretvolumvaloaretrz.
1. Condmag SA [COMI] 0,0245 6,52% 4.085 94,00 2
2. Zentiva SA [SCD] 3,5000 4,17% 18.934 65.441,22 13
3. Dafora SA Medias [DAFR] 0,0238 3,48% 784.809 19.038,34 32
4. Sinteza Oradea [STZ] 0,2900 2,11% 22.358 6.270,32 10
5. Aerostar Bacau [ARS] 5,1000 2,00% 1.200 6.020,00 2
6. Oil Terminal Constanta [OIL] 0,1550 1,84% 50.525 7.860,28 5
7. Socep Constanta [SOCP] 0,2860 1,42% 1.200 343,20 1
8. Biofarm Bucuresti [BIO] 0,3240 0,93% 8.244 2.631,03 6
9. SIF Oltenia [SIF5] 2,0250 0,75% 111.665 226.255,78 103
10. Alro Slatina [ALR] 4,0600 0,74% 16.533 67.232,25 34
11. Antibiotice Iasi [ATB] 0,5220 0,38% 5.349 2.792,18 4
12. SNGN ROMGAZ SA [SNG] 37,2000 0,27% 51.189 1.902.945,80 126
13. Petrom [SNP] 0,3500 0,14% 2.672.603 940.093,45 113
14. SC Fondul Proprietatea SA [FP] 0,9570 0,10% 1.124.429 1.074.028,88 51
15. Boromir Prod SA Buzau (Spicul) [SPCU] 0,3660 0,00% 80.000 29.280,00 1
16. Amonil Slobozia [AMO] 0,0045 0,00% 358.985 1.740,43 6
17. SSIF Broker Cluj [BRK] 0,0816 0,00% 15.600 1.270,56 3
18. Uamt Oradea [UAM] 1,3200 0,00% 478 630,96 2
19. BRD Societe Generale [BRD] 15,2000 0,00% 162.754 2.474.835,14 138
20. S.C.D.F.E.E. ELECTRICA S.A. [EL] 10,6000 0,00% 76.180 810.887,38 87
21. Impact Developer & Contractor S.A. [IMP] 0,9980 -0,20% 15.000 14.970,00 4
22. Vrancart Adjud [VNC] 0,1825 -0,27% 7.221 1.317,83 2
23. Compa S.A. Sibiu [CMP] 0,9800 -0,41% 458 448,84 1
24. Banca Transilvania [TLV] 2,5100 -0,59% 2.940.150 7.443.391,11 404
25. SN NUCLEARELECTRICA SA [SNN] 8,1300 -0,61% 13.945 113.537,44 43
26. ELECTROARGES SA Curtea de Arges [ELGS] 1,4100 -0,70% 9.002 12.557,82 6
27. Alumil Rom Industry Bucuresti [ALU] 1,7700 -1,12% 32.332 56.375,20 37
28. Rompetrol Rafinare Constanta [RRC] 0,0536 -1,47% 18.500 994,42 3
29. Erste Bank der oesterreichischen Sparkassen AG [EBS] 186,0000 -1,48% 37 6.879,30 3
30. SIF Banat Crisana [SIF1] 2,5800 -1,53% 104.353 265.196,58 72
31. CNTEE Transelectrica Bucuresti [TEL] 21,5500 -1,60% 10.371 225.589,30 85
32. CEMACON SA [CEON] 0,8000 -1,72% 29.558 23.614,12 16
33. Teraplast SA [TRP] 0,4240 -1,85% 108.369 45.744,50 45
34. VES SA Sighisoara [VESY] 0,0505 -1,94% 73.800 3.766,87 5
35. Oltchim Rm. Valcea [OLT] 0,1855 -2,37% 18.440 3.455,98 14
36. SNTGN TRANSGAZ SA [TGN] 387,0000 -2,52% 8.010 3.153.607,00 354
37. Turbomecanica Bucuresti [TBM] 0,2655 -2,75% 480.612 129.642,94 75
38. Bermas Suceava [BRM] 1,0400 -2,80% 1.000 1.040,00 1
39. CONPET SA [COTE] 106,0000 -2,93% 799 85.314,60 56
40. Bursa de Valori Bucuresti SA [BVB] 26,8000 -3,60% 8.867 240.445,70 96
41. SIF Muntenia [SIF4] 0,8140 -3,78% 91.653 74.859,90 73
42. SIF Transilvania [SIF3] 0,2145 -3,81% 10.142.332 2.206.852,10 261
43. Rompetrol Well Services [PTR] 0,3360 -4,00% 1.200 403,20 2
44. SIF Moldova [SIF2] 1,3340 -4,03% 71.336 95.635,44 86
45. Romcarbon SA Buzau [ROCE] 0,1650 -4,90% 95.712 16.040,76 21
46. Mecanica SA Ceahlau [MECF] 0,1310 -6,43% 350 45,85 1
47. Farmaceutica Remedia SA [RMAH] 0,3820 -9,05% 404 154,33 1
Informatii referitoare la indicatorii utilizati in aceasta pagina se gasesc in sectiunea intrebari frecvente.
Opinia ta conteaza! Scrie-ne ce doresti adaugat sau modificat la aceasta pagina.
KTD Invest SA - Splaiul Unirii nr.10, bloc B5, scara 1, etaj 3, apt. 8, sector 4, Bucuresti, cod 040033, telefon (004) 0723.682.096
© KTD Invest 2004 - 2019