Stock Screener Twitter Feedback english website

Sumar de tranzactionare BVB / 02 mai 2018

Top 10 valoare tranzactionata (mii RON)

emitentcurentprecedent% pret
1. BRD Societe Generale 6.933,03 4.858,69 1,33%
2. SC Fondul Proprietatea SA 6.745,29 851,45 0,42%
3. Banca Transilvania 5.390,12 5.300,15 -1,56%
4. SNTGN TRANSGAZ SA 2.186,18 2.002,15 -0,25%
5. S.C.D.F.E.E. ELECTRICA S.A. 1.284,60 631,42 0,76%
6. SNGN ROMGAZ SA 1.019,17 1.224,19 -0,27%
7. Petrom 975,19 907,95 2,04%
8. SN NUCLEARELECTRICA SA 649,45 114,23 0,37%
9. SIF Banat Crisana 593,00 8,99 0,77%
10. CNTEE Transelectrica Bucuresti 300,79 225,86 -1,57%

Top 5 cresteri de pret

1. Electroputere Craiova 5,00%
2. Altur Slatina 3,28%
3. ELECTROMAGNETICA SA 2,31%
4. ARTEGO SA 2,19%
5. Petrom 2,04%

Top 5 scaderi de pret

1. SIF Oltenia -5,63%
2. Dafora SA Medias -4,96%
3. Oil Terminal Constanta -4,40%
4. Electrocontact Botosani -3,70%
5. Sinteza Oradea -2,74%

Statistici pentru ultimile 10 sedinte de tranzactionare BVB*

Top 10 valoare tranzactionata (mii RON)

emitentvaloare% piata
1.Banca Transilvania94.824,8028,86%
2.SC Fondul Proprietatea SA65.817,9320,03%
3.S.C.D.F.E.E. ELECTRICA S.A.40.216,8512,24%
4.Petrom34.895,5910,62%
5.BRD Societe Generale29.987,679,13%
6.SNGN ROMGAZ SA26.703,778,13%
7.SNTGN TRANSGAZ SA13.319,364,05%
8.SIF Oltenia3.088,080,94%
9.Alro Slatina3.018,670,92%
10.SIF Moldova2.684,560,82%

Top cresteri/scaderi

emitent% pret
1.Romcarbon SA Buzau18,43%
2.Santierul Naval Orsova4,17%
3.Altur Slatina3,28%
4.CEMACON SA2,26%
5.Erste Bank der oesterreichischen Sparkassen AG1,51%
-5.Dafora SA Medias-8,00%
-4.SIF Oltenia-8,64%
-3.Oltchim Rm. Valcea-9,52%
-2.Amonil Slobozia-10,00%
-1.Condmag SA-13,21%
* cuprinde ultimele 10 sedinte de tranzactionare; sunt raportate numai companiile tranzactionate in cel putin jumatate din sedintele perioadei analizate
#emitentinchidere% pretvolumvaloaretrz.
1. Electroputere Craiova [EPT] 0,0210 5,00% 1.250 25,70 3
2. Altur Slatina [ALT] 0,0315 3,28% 40.000 1.270,50 4
3. ELECTROMAGNETICA SA [ELMA] 0,1330 2,31% 4.100 548,60 3
4. ARTEGO SA [ARTE] 7,0000 2,19% 231 1.617,00 1
5. Petrom [SNP] 0,3495 2,04% 2.814.018 975.190,86 94
6. Bermas Suceava [BRM] 1,0700 1,90% 1.500 1.598,30 2
7. BRD Societe Generale [BRD] 15,2000 1,33% 456.033 6.933.026,00 113
8. Turism Felix S.A. Baile Felix [TUFE] 0,2300 0,88% 4.500 1.027,40 4
9. SIF Banat Crisana [SIF1] 2,6200 0,77% 230.698 593.003,42 50
10. S.C.D.F.E.E. ELECTRICA S.A. [EL] 10,6000 0,76% 121.256 1.284.598,72 101
11. Oltchim Rm. Valcea [OLT] 0,1900 0,53% 14.562 2.761,53 9
12. Teraplast SA [TRP] 0,4320 0,47% 4.800 2.074,20 4
13. SIF Moldova [SIF2] 1,3900 0,43% 201.439 276.008,84 60
14. SC Fondul Proprietatea SA [FP] 0,9560 0,42% 7.062.651 6.745.293,00 30
15. Aerostar Bacau [ARS] 5,0000 0,40% 495 2.475,00 2
16. SN NUCLEARELECTRICA SA [SNN] 8,1800 0,37% 79.593 649.447,19 44
17. Romcarbon SA Buzau [ROCE] 0,1735 0,29% 80 13,88 1
18. Turism, hoteluri, restaurante Marea Neagra [EFO] 0,0898 0,00% 900 80,82 1
19. SSIF Broker Cluj [BRK] 0,0816 0,00% 199.960 15.797,66 23
20. Petrolexportimport Bucuresti [PEI] 3,9000 0,00% 1 3,90 1
21. Impact Developer & Contractor S.A. [IMP] 1,0000 0,00% 16.300 16.033,00 9
22. Santierul Naval Orsova [SNO] 3,0000 0,00% 385 1.151,80 3
23. CONPET SA [COTE] 109,2000 0,00% 236 25.713,20 21
24. Farmaceutica Remedia SA [RMAH] 0,4200 0,00% 1.650 693,00 1
25. SNTGN TRANSGAZ SA [TGN] 397,0000 -0,25% 5.495 2.186.183,00 158
26. SNGN ROMGAZ SA [SNG] 37,1000 -0,27% 27.354 1.019.167,15 92
27. Zentiva SA [SCD] 3,3600 -0,30% 2.093 7.047,94 5
28. SIF Muntenia [SIF4] 0,8460 -0,47% 13.278 11.021,63 31
29. Vrancart Adjud [VNC] 0,1830 -0,54% 3.500 640,50 3
30. Alumil Rom Industry Bucuresti [ALU] 1,7900 -0,56% 11.397 20.162,51 33
31. Erste Bank der oesterreichischen Sparkassen AG [EBS] 188,8000 -0,58% 25 4.720,00 1
32. ELECTROARGES SA Curtea de Arges [ELGS] 1,4200 -0,70% 12.117 16.909,47 11
33. Bursa de Valori Bucuresti SA [BVB] 27,8000 -0,71% 858 23.968,40 5
34. SIF Transilvania [SIF3] 0,2230 -0,89% 747.862 167.124,56 96
35. Alro Slatina [ALR] 4,0300 -0,98% 7.595 30.815,75 21
36. Rompetrol Rafinare Constanta [RRC] 0,0544 -1,09% 70.188 3.845,24 8
37. Socep Constanta [SOCP] 0,2820 -1,40% 16.956 4.817,27 4
38. CEMACON SA [CEON] 0,8140 -1,45% 24.137 19.847,71 20
39. Banca Transilvania [TLV] 2,5250 -1,56% 2.105.236 5.390.116,56 576
40. CNTEE Transelectrica Bucuresti [TEL] 21,9000 -1,57% 13.553 300.794,60 70
41. Turbomecanica Bucuresti [TBM] 0,2730 -1,62% 74.795 20.483,50 27
42. Biofarm Bucuresti [BIO] 0,3210 -1,83% 515 165,32 1
43. Condmag SA [COMI] 0,0230 -2,13% 110.000 2.554,00 7
44. Antibiotice Iasi [ATB] 0,5200 -2,62% 46.805 24.347,10 17
45. Sinteza Oradea [STZ] 0,2840 -2,74% 5.845 1.665,99 5
46. Electrocontact Botosani [ECT] 0,0130 -3,70% 70.001 840,01 4
47. Oil Terminal Constanta [OIL] 0,1522 -4,40% 75.004 11.567,48 26
48. Dafora SA Medias [DAFR] 0,0230 -4,96% 247.700 5.695,20 16
49. SIF Oltenia [SIF5] 2,0100 -5,63% 108.798 221.713,77 80
Informatii referitoare la indicatorii utilizati in aceasta pagina se gasesc in sectiunea intrebari frecvente.
Opinia ta conteaza! Scrie-ne ce doresti adaugat sau modificat la aceasta pagina.
KTD Invest SA - Splaiul Unirii nr.10, bloc B5, scara 1, etaj 3, apt. 8, sector 4, Bucuresti, cod 040033, telefon (004) 0723.682.096
© KTD Invest 2004 - 2019