Stock Screener Twitter Feedback english website

Sumar de tranzactionare BVB / 30 aprilie 2018

Top 10 valoare tranzactionata (mii RON)

emitentcurentprecedent% pret
1. Banca Transilvania 5.300,15 16.267,87 -1,35%
2. BRD Societe Generale 4.858,69 1.862,61 -2,60%
3. SNTGN TRANSGAZ SA 2.002,15 3.754,69 -0,50%
4. SNGN ROMGAZ SA 1.224,19 7.355,53 0,13%
5. Petrom 907,95 4.473,48 -1,30%
6. SC Fondul Proprietatea SA 851,45 598,11 -0,31%
7. S.C.D.F.E.E. ELECTRICA S.A. 631,42 3.096,91 1,54%
8. CNTEE Transelectrica Bucuresti 225,86 783,61 0,23%
9. SN NUCLEARELECTRICA SA 114,23 300,94 0,74%
10. Erste Bank der oesterreichischen Sparkassen AG 55,36 2,82 0,90%

Top 5 cresteri de pret

1. Dafora SA Medias 3,42%
2. Rompetrol Well Services 2,94%
3. Antibiotice Iasi 2,69%
4. Compa S.A. Sibiu 2,29%
5. Turism, hoteluri, restaurante Marea Neagra 2,05%

Top 5 scaderi de pret

1. CONTED SA DOROHOI -13,18%
2. Transilvania Constructii SA Cluj -8,14%
3. Farmaceutica Remedia SA -6,25%
4. Electroputere Craiova -4,76%
5. Condmag SA -4,08%

Statistici pentru ultimile 10 sedinte de tranzactionare BVB*

Top 10 valoare tranzactionata (mii RON)

emitentvaloare% piata
1.Banca Transilvania94.163,2924,17%
2.SC Fondul Proprietatea SA62.186,0615,97%
3.CONPET SA53.871,1813,83%
4.S.C.D.F.E.E. ELECTRICA S.A.40.566,8010,41%
5.BRD Societe Generale38.891,899,98%
6.Petrom35.479,499,11%
7.SNGN ROMGAZ SA28.174,067,23%
8.SNTGN TRANSGAZ SA14.791,593,80%
9.Alro Slatina3.040,260,78%
10.SIF Oltenia2.954,660,76%

Top cresteri/scaderi

emitent% pret
1.Romcarbon SA Buzau16,89%
2.CEMACON SA11,02%
3.Compa S.A. Sibiu2,50%
4.Alro Slatina2,26%
5.Biofarm Bucuresti1,55%
-5.Dafora SA Medias-5,47%
-4.S.C.D.F.E.E. ELECTRICA S.A.-8,84%
-3.Amonil Slobozia-10,00%
-2.Oltchim Rm. Valcea-11,27%
-1.Condmag SA-12,96%
* cuprinde ultimele 10 sedinte de tranzactionare; sunt raportate numai companiile tranzactionate in cel putin jumatate din sedintele perioadei analizate
#emitentinchidere% pretvolumvaloaretrz.
1. Dafora SA Medias [DAFR] 0,0242 3,42% 257.020 5.928,33 12
2. Rompetrol Well Services [PTR] 0,3500 2,94% 300 105,00 1
3. Antibiotice Iasi [ATB] 0,5340 2,69% 5.100 2.653,40 4
4. Compa S.A. Sibiu [CMP] 0,9840 2,29% 1.075 1.055,03 3
5. Turism, hoteluri, restaurante Marea Neagra [EFO] 0,0898 2,05% 2.000 179,60 1
6. Alro Slatina [ALR] 4,0700 1,75% 5.002 20.007,99 12
7. S.C.D.F.E.E. ELECTRICA S.A. [EL] 10,5200 1,54% 59.718 631.422,40 129
8. CEMACON SA [CEON] 0,8260 1,23% 9.943 8.183,18 12
9. SIF Muntenia [SIF4] 0,8500 1,19% 53.708 44.804,44 49
10. Erste Bank der oesterreichischen Sparkassen AG [EBS] 189,9000 0,90% 291 55.361,50 4
11. Oil Terminal Constanta [OIL] 0,1592 0,76% 83.071 13.068,14 6
12. SN NUCLEARELECTRICA SA [SNN] 8,1500 0,74% 14.064 114.229,02 50
13. Impact Developer & Contractor S.A. [IMP] 1,0000 0,60% 16.384 16.320,59 7
14. Alumil Rom Industry Bucuresti [ALU] 1,8000 0,56% 17.751 31.929,15 15
15. Turbomecanica Bucuresti [TBM] 0,2775 0,54% 79.529 21.971,04 29
16. Biofarm Bucuresti [BIO] 0,3270 0,31% 78.132 24.995,55 10
17. Romcarbon SA Buzau [ROCE] 0,1730 0,29% 262.035 45.021,56 27
18. CNTEE Transelectrica Bucuresti [TEL] 22,2500 0,23% 10.081 225.859,65 52
19. SNGN ROMGAZ SA [SNG] 37,2000 0,13% 32.869 1.224.189,65 51
20. ELECTROARGES SA Curtea de Arges [ELGS] 1,4300 0,00% 29.833 41.612,21 10
21. Bursa de Valori Bucuresti SA [BVB] 28,0000 0,00% 1.857 51.844,30 6
22. SSIF Broker Cluj [BRK] 0,0816 0,00% 3.339 272,66 3
23. SIF Moldova [SIF2] 1,3840 -0,29% 28.925 39.876,03 24
24. Zentiva SA [SCD] 3,3700 -0,30% 2.998 10.119,01 4
25. SC Fondul Proprietatea SA [FP] 0,9520 -0,31% 895.371 851.454,16 45
26. Rompetrol Rafinare Constanta [RRC] 0,0550 -0,36% 32.400 1.786,32 4
27. CONPET SA [COTE] 109,2000 -0,36% 271 29.622,00 28
28. SNTGN TRANSGAZ SA [TGN] 398,0000 -0,50% 5.000 2.002.146,00 205
29. Oltchim Rm. Valcea [OLT] 0,1890 -0,53% 6.200 1.172,40 6
30. SIF Transilvania [SIF3] 0,2250 -0,66% 11.384 2.563,13 16
31. SIF Oltenia [SIF5] 2,1300 -0,70% 16.066 33.917,58 27
32. Carbochim Cluj Napoca [CBC] 10,0000 -0,99% 500 5.000,00 1
33. Petrom [SNP] 0,3425 -1,30% 2.634.152 907.948,46 48
34. Banca Transilvania [TLV] 2,5650 -1,35% 2.050.401 5.300.154,50 386
35. SIF Banat Crisana [SIF1] 2,6000 -1,52% 3.491 8.989,75 14
36. UZTEL SA [UZT] 1,2800 -1,54% 520 650,60 2
37. Teraplast SA [TRP] 0,4300 -2,05% 82.830 35.979,43 31
38. ARTEGO SA [ARTE] 6,8500 -2,14% 90 616,50 1
39. Aerostar Bacau [ARS] 4,9800 -2,35% 1.105 5.505,00 2
40. BRD Societe Generale [BRD] 15,0000 -2,60% 318.285 4.858.687,96 207
41. Sinteza Oradea [STZ] 0,2920 -3,31% 5.350 1.562,20 2
42. Casa de Bucovina Club de Munte [BCM] 0,0725 -3,33% 15.220 1.145,45 2
43. Condmag SA [COMI] 0,0235 -4,08% 326.803 7.786,02 15
44. Electroputere Craiova [EPT] 0,0200 -4,76% 13.260 265,20 2
45. Farmaceutica Remedia SA [RMAH] 0,4200 -6,25% 10.350 4.347,00 3
46. Transilvania Constructii SA Cluj [COTR] 31,6000 -8,14% 36 1.137,60 1
47. CONTED SA DOROHOI [CNTE] 22,4000 -13,18% 50 1.127,20 3
Informatii referitoare la indicatorii utilizati in aceasta pagina se gasesc in sectiunea intrebari frecvente.
Opinia ta conteaza! Scrie-ne ce doresti adaugat sau modificat la aceasta pagina.
KTD Invest SA - Splaiul Unirii nr.10, bloc B5, scara 1, etaj 3, apt. 8, sector 4, Bucuresti, cod 040033, telefon (004) 0723.682.096
© KTD Invest 2004 - 2019