Stock Screener Twitter Feedback english website

Sumar de tranzactionare BVB / 26 aprilie 2018

Top 10 valoare tranzactionata (mii RON)

emitentcurentprecedent% pret
1. Banca Transilvania 22.143,93 20.952,96 -2,01%
2. SC Fondul Proprietatea SA 3.712,91 15.477,15 -0,41%
3. SNGN ROMGAZ SA 2.338,71 618,50 -0,93%
4. SIF Oltenia 1.791,20 97,14 0,23%
5. BRD Societe Generale 1.790,31 6.254,59 -0,51%
6. S.C.D.F.E.E. ELECTRICA S.A. 1.036,78 3.535,03 -2,70%
7. Petrom 1.024,74 7.220,55 -1,41%
8. SNTGN TRANSGAZ SA 987,87 539,46 -0,85%
9. Romcarbon SA Buzau 586,24 44,36 15,00%
10. ELECTROMAGNETICA SA 339,81 6,64 0,00%

Top 5 cresteri de pret

1. Romcarbon SA Buzau 15,00%
2. CEMACON SA 4,25%
3. Dafora SA Medias 3,33%
4. Aerostar Bacau 3,24%
5. Alro Slatina 2,77%

Top 5 scaderi de pret

1. Electroputere Craiova -4,65%
2. Carbochim Cluj Napoca -3,81%
3. Rompetrol Rafinare Constanta -3,15%
4. S.C.D.F.E.E. ELECTRICA S.A. -2,70%
5. Banca Transilvania -2,01%

Statistici pentru ultimile 10 sedinte de tranzactionare BVB*

Top 10 valoare tranzactionata (mii RON)

emitentvaloare% piata
1.Banca Transilvania80.109,6921,57%
2.SC Fondul Proprietatea SA65.711,6117,69%
3.CONPET SA54.219,4514,60%
4.BRD Societe Generale43.280,7011,65%
5.S.C.D.F.E.E. ELECTRICA S.A.37.047,779,97%
6.Petrom34.841,879,38%
7.SNGN ROMGAZ SA22.546,676,07%
8.SNTGN TRANSGAZ SA10.817,402,91%
9.SIF Oltenia4.062,841,09%
10.SIF Moldova3.267,020,88%

Top cresteri/scaderi

emitent% pret
1.Energopetrol Campina37,23%
2.CEMACON SA19,14%
3.Romcarbon SA Buzau16,55%
4.Biofarm Bucuresti5,75%
5.Petrom4,32%
-5.Oil Terminal Constanta-6,22%
-4.S.C.D.F.E.E. ELECTRICA S.A.-7,22%
-3.Oltchim Rm. Valcea-7,38%
-2.Turism, hoteluri, restaurante Marea Neagra-8,71%
-1.Amonil Slobozia-10,00%
* cuprinde ultimele 10 sedinte de tranzactionare; sunt raportate numai companiile tranzactionate in cel putin jumatate din sedintele perioadei analizate
#emitentinchidere% pretvolumvaloaretrz.
1. Romcarbon SA Buzau [ROCE] 0,1725 15,00% 3.433.802 586.235,64 151
2. CEMACON SA [CEON] 0,8340 4,25% 24.202 19.500,50 22
3. Dafora SA Medias [DAFR] 0,0248 3,33% 853.610 20.499,81 20
4. Aerostar Bacau [ARS] 5,1000 3,24% 880 4.484,00 6
5. Alro Slatina [ALR] 4,0800 2,77% 34.728 139.751,58 37
6. TMK Artrom [ART] 4,3800 1,86% 500 2.150,80 2
7. ROPHARMA SA [RPH] 0,3360 1,82% 200 67,20 1
8. CONTED SA DOROHOI [CNTE] 25,8000 1,57% 15 387,00 1
9. Oltchim Rm. Valcea [OLT] 0,1945 1,57% 21.002 4.014,19 15
10. SSIF Broker Cluj [BRK] 0,0822 1,48% 2.428 197,26 5
11. Erste Bank der oesterreichischen Sparkassen AG [EBS] 188,2000 0,64% 15 2.824,80 2
12. Biofarm Bucuresti [BIO] 0,3310 0,30% 64.117 21.067,56 16
13. SIF Oltenia [SIF5] 2,1750 0,23% 843.809 1.791.195,47 71
14. Teraplast SA [TRP] 0,4410 0,23% 8.575 3.784,00 4
15. PREFAB SA Bucuresti [PREH] 0,9500 0,00% 5 4,75 1
16. Bermas Suceava [BRM] 1,0500 0,00% 2.259 2.371,95 2
17. Sinteza Oradea [STZ] 0,3000 0,00% 4.015 1.204,59 4
18. Vrancart Adjud [VNC] 0,1850 0,00% 7.889 1.459,47 2
19. SIF Moldova [SIF2] 1,4200 0,00% 156.468 221.997,13 55
20. Antibiotice Iasi [ATB] 0,5320 0,00% 3.500 1.862,00 2
21. ELECTROARGES SA Curtea de Arges [ELGS] 1,4300 0,00% 13.833 19.521,19 9
22. ELECTROMAGNETICA SA [ELMA] 0,1300 0,00% 2.523.300 339.807,88 54
23. Energopetrol Campina [ENP] 0,5050 0,00% 5 2,53 1
24. Oil Terminal Constanta [OIL] 0,1598 -0,13% 52.500 8.279,80 10
25. CONPET SA [COTE] 110,8000 -0,18% 569 63.147,00 19
26. SIF Muntenia [SIF4] 0,8480 -0,24% 43.602 36.898,92 44
27. SIF Banat Crisana [SIF1] 2,6200 -0,38% 27.684 72.091,32 46
28. SC Fondul Proprietatea SA [FP] 0,9600 -0,41% 3.856.700 3.712.911,56 46
29. BRD Societe Generale [BRD] 15,4800 -0,51% 115.069 1.790.310,80 136
30. Zentiva SA [SCD] 3,3800 -0,59% 3.315 11.209,70 6
31. SN NUCLEARELECTRICA SA [SNN] 8,2100 -0,61% 11.932 98.116,49 52
32. SIF Transilvania [SIF3] 0,2275 -0,66% 298.596 67.919,52 48
33. Turbomecanica Bucuresti [TBM] 0,2780 -0,71% 162.278 45.170,91 36
34. Impact Developer & Contractor S.A. [IMP] 0,9920 -0,80% 10 9,92 1
35. SNTGN TRANSGAZ SA [TGN] 410,0000 -0,85% 2.399 987.865,50 81
36. Turism, hoteluri, restaurante Marea Neagra [EFO] 0,0880 -0,90% 30.585 2.691,99 5
37. SNGN ROMGAZ SA [SNG] 37,1000 -0,93% 62.692 2.338.714,20 165
38. Alumil Rom Industry Bucuresti [ALU] 1,8700 -1,06% 59.178 111.081,72 50
39. Bursa de Valori Bucuresti SA [BVB] 28,0000 -1,06% 3.337 93.495,60 43
40. CNTEE Transelectrica Bucuresti [TEL] 23,0500 -1,07% 5.460 126.242,30 45
41. Petrom [SNP] 0,3500 -1,41% 2.920.206 1.024.740,22 83
42. Banca Transilvania [TLV] 2,6850 -2,01% 8.070.429 22.143.926,24 472
43. S.C.D.F.E.E. ELECTRICA S.A. [EL] 10,8000 -2,70% 94.375 1.036.781,68 187
44. Rompetrol Rafinare Constanta [RRC] 0,0554 -3,15% 6.500 362,20 2
45. Carbochim Cluj Napoca [CBC] 10,1000 -3,81% 300 3.030,00 1
46. Electroputere Craiova [EPT] 0,0205 -4,65% 32.713 674,12 4
Informatii referitoare la indicatorii utilizati in aceasta pagina se gasesc in sectiunea intrebari frecvente.
Opinia ta conteaza! Scrie-ne ce doresti adaugat sau modificat la aceasta pagina.
KTD Invest SA - Splaiul Unirii nr.10, bloc B5, scara 1, etaj 3, apt. 8, sector 4, Bucuresti, cod 040033, telefon (004) 0723.682.096
© KTD Invest 2004 - 2019