Stock Screener Twitter Feedback english website

Sumar de tranzactionare BVB / 25 aprilie 2018

Top 10 valoare tranzactionata (mii RON)

emitentcurentprecedent% pret
1. Banca Transilvania 20.952,96 5.878,01 1,86%
2. SC Fondul Proprietatea SA 15.477,15 948,04 -0,52%
3. Petrom 7.220,55 5.441,81 -0,98%
4. BRD Societe Generale 6.254,59 971,77 0,13%
5. S.C.D.F.E.E. ELECTRICA S.A. 3.535,03 6.853,80 -0,18%
6. SNGN ROMGAZ SA 618,50 2.595,93 -0,13%
7. SNTGN TRANSGAZ SA 539,46 664,06 -0,24%
8. Alro Slatina 350,40 469,08 -1,98%
9. SN NUCLEARELECTRICA SA 205,53 163,57 -0,36%
10. SIF Moldova 131,81 56,71 -0,14%

Top 5 cresteri de pret

1. Condmag SA 4,00%
2. PREFAB SA Bucuresti 3,83%
3. Sinteza Oradea 3,45%
4. Banca Transilvania 1,86%
5. Turism Felix S.A. Baile Felix 0,88%

Top 5 scaderi de pret

1. Energopetrol Campina -14,41%
2. Amonil Slobozia -10,00%
3. CEMACON SA -8,88%
4. Electroaparataj SA -4,41%
5. Oltchim Rm. Valcea -3,77%

Statistici pentru ultimile 10 sedinte de tranzactionare BVB*

Top 10 valoare tranzactionata (mii RON)

emitentvaloare% piata
1.SC Fondul Proprietatea SA65.699,2818,06%
2.Banca Transilvania61.178,7116,81%
3.CONPET SA54.177,5014,89%
4.BRD Societe Generale44.392,5812,20%
5.S.C.D.F.E.E. ELECTRICA S.A.42.809,5411,77%
6.Petrom40.422,2911,11%
7.SNGN ROMGAZ SA22.640,706,22%
8.SNTGN TRANSGAZ SA10.026,822,76%
9.SIF Moldova5.408,511,49%
10.SN NUCLEARELECTRICA SA3.068,340,84%

Top cresteri/scaderi

emitent% pret
1.Energopetrol Campina37,23%
2.CEMACON SA11,42%
3.Sinteza Oradea5,63%
4.Biofarm Bucuresti4,76%
5.Condmag SA4,00%
-5.S.C.D.F.E.E. ELECTRICA S.A.-3,98%
-4.SIF Banat Crisana-4,36%
-3.Dafora SA Medias-5,51%
-2.Oil Terminal Constanta-6,10%
-1.Oltchim Rm. Valcea-8,37%
* cuprinde ultimele 10 sedinte de tranzactionare; sunt raportate numai companiile tranzactionate in cel putin jumatate din sedintele perioadei analizate
#emitentinchidere% pretvolumvaloaretrz.
1. Condmag SA [COMI] 0,0260 4,00% 153.698 3.894,95 7
2. PREFAB SA Bucuresti [PREH] 0,9500 3,83% 1.100 1.006,54 3
3. Sinteza Oradea [STZ] 0,3000 3,45% 58.770 17.463,40 17
4. Banca Transilvania [TLV] 2,7400 1,86% 7.729.652 20.952.959,53 688
5. Turism Felix S.A. Baile Felix [TUFE] 0,2280 0,88% 21.000 4.786,90 2
6. Zentiva SA [SCD] 3,4000 0,59% 1.632 5.520,16 5
7. Alumil Rom Industry Bucuresti [ALU] 1,8900 0,53% 19.768 37.005,60 33
8. CNTEE Transelectrica Bucuresti [TEL] 23,3000 0,43% 2.185 50.751,05 23
9. BRD Societe Generale [BRD] 15,5600 0,13% 401.247 6.254.589,32 135
10. ELECTROARGES SA Curtea de Arges [ELGS] 1,4300 0,00% 5.722 8.077,46 9
11. ARTEGO SA [ARTE] 7,0000 0,00% 300 2.100,00 1
12. Electrocontact Botosani [ECT] 0,0135 0,00% 35.000 472,50 1
13. Altur Slatina [ALT] 0,0305 0,00% 6.585 200,84 1
14. SIF Transilvania [SIF3] 0,2290 0,00% 248.641 56.572,84 50
15. Turism, hoteluri, restaurante Marea Neagra [EFO] 0,0888 0,00% 3.281 291,35 2
16. Petrolexportimport Bucuresti [PEI] 3,9000 0,00% 3 11,70 3
17. Dafora SA Medias [DAFR] 0,0240 0,00% 201.800 4.832,86 17
18. Biofarm Bucuresti [BIO] 0,3300 0,00% 12.731 4.148,65 6
19. Casa de Bucovina Club de Munte [BCM] 0,0750 0,00% 5.154 386,55 1
20. Santierul Naval Orsova [SNO] 2,9800 0,00% 100 298,00 1
21. Armatura Cluj-Napoca [ARM] 0,2400 0,00% 10.001 2.400,24 2
22. SNGN ROMGAZ SA [SNG] 37,4500 -0,13% 16.484 618.503,25 99
23. SIF Moldova [SIF2] 1,4200 -0,14% 93.041 131.811,44 42
24. S.C.D.F.E.E. ELECTRICA S.A. [EL] 11,1000 -0,18% 318.908 3.535.029,14 235
25. SIF Oltenia [SIF5] 2,1700 -0,23% 45.032 97.143,37 43
26. SNTGN TRANSGAZ SA [TGN] 413,5000 -0,24% 1.303 539.459,00 59
27. SN NUCLEARELECTRICA SA [SNN] 8,2600 -0,36% 24.884 205.528,39 47
28. Teraplast SA [TRP] 0,4400 -0,45% 8.710 3.848,73 6
29. Oil Terminal Constanta [OIL] 0,1600 -0,50% 68.346 10.863,68 11
30. SC Fondul Proprietatea SA [FP] 0,9640 -0,52% 16.034.931 15.477.154,65 56
31. Turbomecanica Bucuresti [TBM] 0,2800 -0,53% 88.051 24.404,08 26
32. Romcarbon SA Buzau [ROCE] 0,1500 -0,66% 296.800 44.355,75 19
33. CONPET SA [COTE] 111,0000 -0,72% 806 89.788,00 25
34. Antibiotice Iasi [ATB] 0,5320 -0,75% 705 376,29 2
35. SIF Banat Crisana [SIF1] 2,6300 -0,75% 28.065 73.409,18 49
36. Bermas Suceava [BRM] 1,0500 -0,94% 962 1.010,60 4
37. Petrom [SNP] 0,3550 -0,98% 20.267.896 7.220.554,96 154
38. Impact Developer & Contractor S.A. [IMP] 1,0000 -0,99% 5.700 5.734,00 3
39. Bursa de Valori Bucuresti SA [BVB] 28,3000 -1,05% 973 27.596,50 13
40. Vrancart Adjud [VNC] 0,1850 -1,07% 4.000 740,00 1
41. Compa S.A. Sibiu [CMP] 0,9700 -1,22% 5.025 4.895,51 10
42. SIF Muntenia [SIF4] 0,8500 -1,62% 21.762 18.522,13 30
43. SSIF Broker Cluj [BRK] 0,0810 -1,70% 114.038 9.331,00 18
44. Alro Slatina [ALR] 3,9700 -1,98% 88.826 350.396,47 120
45. Aerostar Bacau [ARS] 4,9400 -1,98% 20 98,80 1
46. Erste Bank der oesterreichischen Sparkassen AG [EBS] 187,0000 -2,22% 400 74.800,00 1
47. Electroputere Craiova [EPT] 0,0215 -2,27% 1.950 41,23 3
48. ROPHARMA SA [RPH] 0,3300 -2,37% 2.365 762,15 3
49. Socep Constanta [SOCP] 0,2860 -3,38% 80 22,88 1
50. ELECTROMAGNETICA SA [ELMA] 0,1300 -3,70% 51.000 6.644,78 6
51. Oltchim Rm. Valcea [OLT] 0,1915 -3,77% 18.633 3.568,13 17
52. Electroaparataj SA [ELJ] 0,1300 -4,41% 40 5,20 1
53. CEMACON SA [CEON] 0,8000 -8,88% 143.660 116.517,80 83
54. Amonil Slobozia [AMO] 0,0045 -10,00% 17.500 78,75 1
55. Energopetrol Campina [ENP] 0,5050 -14,41% 1.000 505,00 2
Informatii referitoare la indicatorii utilizati in aceasta pagina se gasesc in sectiunea intrebari frecvente.
Opinia ta conteaza! Scrie-ne ce doresti adaugat sau modificat la aceasta pagina.
KTD Invest SA - Splaiul Unirii nr.10, bloc B5, scara 1, etaj 3, apt. 8, sector 4, Bucuresti, cod 040033, telefon (004) 0723.682.096
© KTD Invest 2004 - 2019