Stock Screener Twitter Feedback english website

Sumar de tranzactionare BVB / 24 aprilie 2018

Top 10 valoare tranzactionata (mii RON)

emitentcurentprecedent% pret
1. S.C.D.F.E.E. ELECTRICA S.A. 6.853,80 887,17 -0,36%
2. Banca Transilvania 5.878,01 8.729,55 0,37%
3. Petrom 5.441,81 5.171,70 1,13%
4. SNGN ROMGAZ SA 2.595,93 5.712,29 0,54%
5. BRD Societe Generale 971,77 2.409,70 0,13%
6. SC Fondul Proprietatea SA 948,04 10.490,10 0,73%
7. SNTGN TRANSGAZ SA 664,06 209,99 0,24%
8. Alro Slatina 469,08 364,90 -1,70%
9. SIF Transilvania 315,31 166,27 0,88%
10. SN NUCLEARELECTRICA SA 163,57 85,07 0,85%

Top 5 cresteri de pret

1. Armatura Cluj-Napoca 14,29%
2. Amonil Slobozia 11,11%
3. CEMACON SA 10,30%
4. PREFAB SA Bucuresti 5,78%
5. Romcarbon SA Buzau 2,72%

Top 5 scaderi de pret

1. Uamt Oradea -2,94%
2. SSIF Broker Cluj -2,37%
3. Alro Slatina -1,70%
4. Impact Developer & Contractor S.A. -1,46%
5. Aerostar Bacau -1,18%

Statistici pentru ultimile 10 sedinte de tranzactionare BVB*

Top 10 valoare tranzactionata (mii RON)

emitentvaloare% piata
1.S.C.D.F.E.E. ELECTRICA S.A.83.150,3122,04%
2.CONPET SA54.175,1114,36%
3.SC Fondul Proprietatea SA51.938,2513,76%
4.Banca Transilvania43.886,9711,63%
5.Petrom40.956,7610,85%
6.BRD Societe Generale39.986,3010,60%
7.SNGN ROMGAZ SA27.310,857,24%
8.SNTGN TRANSGAZ SA10.352,662,74%
9.SIF Moldova5.550,821,47%
10.SN NUCLEARELECTRICA SA3.362,150,89%

Top cresteri/scaderi

emitent% pret
1.CEMACON SA22,63%
2.Amonil Slobozia11,11%
3.Electroputere Craiova10,00%
4.Petrom5,29%
5.Biofarm Bucuresti4,76%
-5.Romcarbon SA Buzau-4,13%
-4.SIF Banat Crisana-4,33%
-3.Oltchim Rm. Valcea-5,24%
-2.Oil Terminal Constanta-5,63%
-1.Condmag SA-5,66%
* cuprinde ultimele 10 sedinte de tranzactionare; sunt raportate numai companiile tranzactionate in cel putin jumatate din sedintele perioadei analizate
#emitentinchidere% pretvolumvaloaretrz.
1. Armatura Cluj-Napoca [ARM] 0,2400 14,29% 6.300 1.512,00 4
2. Amonil Slobozia [AMO] 0,0050 11,11% 2.000 10,00 1
3. CEMACON SA [CEON] 0,8780 10,30% 146.742 118.874,47 46
4. PREFAB SA Bucuresti [PREH] 0,9150 5,78% 1 0,92 1
5. Romcarbon SA Buzau [ROCE] 0,1510 2,72% 601.300 90.892,60 27
6. Petrom [SNP] 0,3585 1,13% 15.218.492 5.441.811,17 211
7. Erste Bank der oesterreichischen Sparkassen AG [EBS] 191,2500 0,95% 115 21.880,70 8
8. SIF Transilvania [SIF3] 0,2290 0,88% 1.398.548 315.313,46 108
9. SN NUCLEARELECTRICA SA [SNN] 8,2900 0,85% 19.806 163.568,54 30
10. Dafora SA Medias [DAFR] 0,0240 0,84% 99.374 2.382,78 12
11. SC Fondul Proprietatea SA [FP] 0,9690 0,73% 981.604 948.043,44 36
12. Casa de Bucovina Club de Munte [BCM] 0,0750 0,67% 49.082 3.681,15 1
13. CONPET SA [COTE] 111,8000 0,54% 287 31.819,60 26
14. Vrancart Adjud [VNC] 0,1870 0,54% 16.111 2.982,54 3
15. SNGN ROMGAZ SA [SNG] 37,5000 0,54% 69.477 2.595.928,90 81
16. Alumil Rom Industry Bucuresti [ALU] 1,8800 0,53% 3.740 7.031,20 4
17. Oil Terminal Constanta [OIL] 0,1608 0,50% 73.783 11.609,55 16
18. Teraplast SA [TRP] 0,4420 0,45% 36.092 15.933,88 15
19. Banca Transilvania [TLV] 2,6900 0,37% 2.188.133 5.878.007,35 236
20. Bursa de Valori Bucuresti SA [BVB] 28,6000 0,35% 2.435 69.459,00 21
21. SNTGN TRANSGAZ SA [TGN] 414,5000 0,24% 1.603 664.059,00 50
22. SIF Moldova [SIF2] 1,4220 0,14% 40.342 56.711,33 56
23. BRD Societe Generale [BRD] 15,5400 0,13% 62.505 971.774,46 98
24. Biofarm Bucuresti [BIO] 0,3300 0,00% 12.785 4.219,22 6
25. ELECTROARGES SA Curtea de Arges [ELGS] 1,4300 0,00% 9.890 13.895,76 16
26. Comelf Bistrita [CMF] 2,0800 0,00% 90 187,20 1
27. Condmag SA [COMI] 0,0250 0,00% 9.000 225,00 1
28. Antibiotice Iasi [ATB] 0,5360 0,00% 3.210 1.704,46 7
29. Altur Slatina [ALT] 0,0305 0,00% 1.000 30,50 1
30. RETRASIB SA Sibiu [RTRA] 0,2960 0,00% 1.025 303,40 1
31. Calipso SA [CAOR] 1,7000 0,00% 144 244,80 1
32. Boromir Prod SA Buzau (Spicul) [SPCU] 0,3660 0,00% 319 116,75 1
33. Turbomecanica Bucuresti [TBM] 0,2815 0,00% 82.235 22.956,17 20
34. Sinteza Oradea [STZ] 0,2900 0,00% 500 145,00 1
35. SIF Oltenia [SIF5] 2,1750 -0,23% 61.443 132.229,85 74
36. SIF Muntenia [SIF4] 0,8640 -0,23% 8.012 6.820,35 31
37. Oltchim Rm. Valcea [OLT] 0,1990 -0,25% 34.890 6.735,56 30
38. Zentiva SA [SCD] 3,3800 -0,29% 1.968 6.657,33 6
39. Rompetrol Rafinare Constanta [RRC] 0,0572 -0,35% 22.832 1.292,31 7
40. S.C.D.F.E.E. ELECTRICA S.A. [EL] 11,1200 -0,36% 612.270 6.853.799,06 230
41. Turism, hoteluri, restaurante Marea Neagra [EFO] 0,0888 -0,67% 103.400 9.156,71 8
42. ARTEGO SA [ARTE] 7,0000 -0,71% 540 3.780,00 3
43. Prodplast Bucuresti [PPL] 2,7800 -0,71% 305 847,90 2
44. Compa S.A. Sibiu [CMP] 0,9820 -0,81% 7.550 7.419,10 2
45. CNTEE Transelectrica Bucuresti [TEL] 23,2000 -0,85% 2.753 64.279,85 36
46. SIF Banat Crisana [SIF1] 2,6500 -1,12% 4.712 12.437,42 37
47. Aerostar Bacau [ARS] 5,0400 -1,18% 454 2.278,00 2
48. Impact Developer & Contractor S.A. [IMP] 1,0100 -1,46% 50.000 50.530,00 11
49. Alro Slatina [ALR] 4,0500 -1,70% 116.569 469.077,04 119
50. SSIF Broker Cluj [BRK] 0,0824 -2,37% 19.028 1.568,93 6
51. Uamt Oradea [UAM] 1,3200 -2,94% 236 311,52 1
Informatii referitoare la indicatorii utilizati in aceasta pagina se gasesc in sectiunea intrebari frecvente.
Opinia ta conteaza! Scrie-ne ce doresti adaugat sau modificat la aceasta pagina.
KTD Invest SA - Splaiul Unirii nr.10, bloc B5, scara 1, etaj 3, apt. 8, sector 4, Bucuresti, cod 040033, telefon (004) 0723.682.096
© KTD Invest 2004 - 2019