Stock Screener Twitter Feedback english website

Sumar de tranzactionare BVB / 23 aprilie 2018

Top 10 valoare tranzactionata (mii RON)

emitentcurentprecedent% pret
1. SC Fondul Proprietatea SA 10.490,10 11.323,92 1,05%
2. Banca Transilvania 8.729,55 1.223,36 0,94%
3. SNGN ROMGAZ SA 5.712,29 3.068,50 0,27%
4. Petrom 5.171,70 6.590,99 0,71%
5. BRD Societe Generale 2.409,70 3.761,36 -0,51%
6. S.C.D.F.E.E. ELECTRICA S.A. 887,17 2.843,20 0,00%
7. Alro Slatina 364,90 458,66 -1,90%
8. SNTGN TRANSGAZ SA 209,99 1.209,28 -0,36%
9. SIF Transilvania 166,27 113,40 0,44%
10. CONPET SA 129,85 32,87 0,36%

Top 5 cresteri de pret

1. Armatura Cluj-Napoca 14,13%
2. Energopetrol Campina 10,28%
3. Turism Felix S.A. Baile Felix 6,60%
4. Electroputere Craiova 4,76%
5. Biofarm Bucuresti 1,85%

Top 5 scaderi de pret

1. PREFAB SA Bucuresti -4,95%
2. Zentiva SA -2,02%
3. Alro Slatina -1,90%
4. TMK Artrom -1,83%
5. Compa S.A. Sibiu -1,00%

Statistici pentru ultimile 10 sedinte de tranzactionare BVB*

Top 10 valoare tranzactionata (mii RON)

emitentvaloare% piata
1.Zentiva SA168.855,3729,05%
2.S.C.D.F.E.E. ELECTRICA S.A.76.527,2713,16%
3.Banca Transilvania68.069,2411,71%
4.CONPET SA54.164,909,32%
5.SC Fondul Proprietatea SA54.024,759,29%
6.BRD Societe Generale53.412,749,19%
7.Petrom43.345,607,46%
8.SNGN ROMGAZ SA26.838,734,62%
9.SNTGN TRANSGAZ SA9.858,851,70%
10.SIF Moldova5.664,930,97%

Top cresteri/scaderi

emitent% pret
1.CEMACON SA11,17%
2.Socep Constanta7,25%
3.Petrom6,46%
4.Biofarm Bucuresti4,76%
5.Electroputere Craiova4,76%
-5.Oil Terminal Constanta-6,21%
-4.Dafora SA Medias-6,30%
-3.Oltchim Rm. Valcea-6,78%
-2.Condmag SA-9,09%
-1.Amonil Slobozia-10,00%
* cuprinde ultimele 10 sedinte de tranzactionare; sunt raportate numai companiile tranzactionate in cel putin jumatate din sedintele perioadei analizate
#emitentinchidere% pretvolumvaloaretrz.
1. Armatura Cluj-Napoca [ARM] 0,2100 14,13% 11.686 2.454,06 4
2. Energopetrol Campina [ENP] 0,5900 10,28% 20 11,80 2
3. Turism Felix S.A. Baile Felix [TUFE] 0,2260 6,60% 200 45,20 1
4. Electroputere Craiova [EPT] 0,0220 4,76% 309 6,80 2
5. Biofarm Bucuresti [BIO] 0,3300 1,85% 22.801 7.458,67 8
6. Erste Bank der oesterreichischen Sparkassen AG [EBS] 189,4500 1,47% 76 14.328,10 5
7. SC Fondul Proprietatea SA [FP] 0,9620 1,05% 10.928.695 10.490.104,21 68
8. Banca Transilvania [TLV] 2,6800 0,94% 3.263.023 8.729.552,06 303
9. Antibiotice Iasi [ATB] 0,5360 0,75% 2.000 1.072,00 3
10. ARTEGO SA [ARTE] 7,0500 0,71% 200 1.410,00 1
11. Petrom [SNP] 0,3545 0,71% 14.628.383 5.171.704,47 158
12. Rompetrol Rafinare Constanta [RRC] 0,0574 0,70% 27.000 1.546,12 4
13. Impact Developer & Contractor S.A. [IMP] 1,0250 0,49% 23.330 23.864,33 10
14. SIF Transilvania [SIF3] 0,2270 0,44% 737.441 166.272,22 76
15. CONPET SA [COTE] 111,2000 0,36% 1.168 129.850,40 14
16. Romcarbon SA Buzau [ROCE] 0,1470 0,34% 15.846 2.323,94 3
17. SNGN ROMGAZ SA [SNG] 37,3000 0,27% 153.161 5.712.285,00 111
18. Santierul Naval Orsova [SNO] 2,9800 0,00% 1.547 4.611,12 5
19. S.C.D.F.E.E. ELECTRICA S.A. [EL] 11,1600 0,00% 79.211 887.171,38 115
20. Sinteza Oradea [STZ] 0,2900 0,00% 4.000 1.160,00 3
21. Aerostar Bacau [ARS] 5,1000 0,00% 340 1.726,00 4
22. Petrolexportimport Bucuresti [PEI] 3,9000 0,00% 2 7,80 1
23. ELECTROARGES SA Curtea de Arges [ELGS] 1,4300 0,00% 961 1.362,82 3
24. Teraplast SA [TRP] 0,4400 0,00% 4.000 1.762,00 5
25. Bursa de Valori Bucuresti SA [BVB] 28,5000 0,00% 2.006 57.112,80 12
26. Amonil Slobozia [AMO] 0,0045 0,00% 50.000 225,00 3
27. Turbomecanica Bucuresti [TBM] 0,2815 0,00% 10.000 2.815,00 2
28. Altur Slatina [ALT] 0,0305 0,00% 40.000 1.227,50 2
29. Electrocontact Botosani [ECT] 0,0135 0,00% 234 3,16 1
30. CEMACON SA [CEON] 0,7960 0,00% 1.160 921,78 3
31. Condmag SA [COMI] 0,0250 0,00% 35.000 875,00 4
32. SIF Moldova [SIF2] 1,4200 -0,14% 37.276 52.782,81 48
33. Oltchim Rm. Valcea [OLT] 0,1995 -0,25% 17.400 3.460,85 10
34. SNTGN TRANSGAZ SA [TGN] 413,5000 -0,36% 508 209.990,00 39
35. CNTEE Transelectrica Bucuresti [TEL] 23,4000 -0,43% 2.212 51.548,55 37
36. SIF Oltenia [SIF5] 2,1800 -0,46% 14.416 31.235,52 43
37. SIF Muntenia [SIF4] 0,8660 -0,46% 18.114 15.413,05 39
38. SSIF Broker Cluj [BRK] 0,0844 -0,47% 8.933 746,45 9
39. SN NUCLEARELECTRICA SA [SNN] 8,2200 -0,48% 10.336 85.073,20 37
40. Oil Terminal Constanta [OIL] 0,1600 -0,50% 65.952 10.554,52 11
41. BRD Societe Generale [BRD] 15,5200 -0,51% 154.695 2.409.699,06 109
42. Alumil Rom Industry Bucuresti [ALU] 1,8700 -0,53% 12.194 23.014,78 12
43. ROPHARMA SA [RPH] 0,3380 -0,59% 14.730 4.713,64 8
44. SIF Banat Crisana [SIF1] 2,6800 -0,74% 17.085 45.328,92 45
45. Dafora SA Medias [DAFR] 0,0238 -0,83% 154.637 3.670,52 20
46. Bermas Suceava [BRM] 1,0600 -0,93% 1.200 1.272,00 2
47. Compa S.A. Sibiu [CMP] 0,9900 -1,00% 1.450 1.435,50 2
48. TMK Artrom [ART] 4,3000 -1,83% 328 1.367,32 4
49. Alro Slatina [ALR] 4,1200 -1,90% 88.409 364.900,02 48
50. Zentiva SA [SCD] 3,3900 -2,02% 5.755 19.544,35 13
51. PREFAB SA Bucuresti [PREH] 0,8650 -4,95% 100 86,50 1
Informatii referitoare la indicatorii utilizati in aceasta pagina se gasesc in sectiunea intrebari frecvente.
Opinia ta conteaza! Scrie-ne ce doresti adaugat sau modificat la aceasta pagina.
KTD Invest SA - Splaiul Unirii nr.10, bloc B5, scara 1, etaj 3, apt. 8, sector 4, Bucuresti, cod 040033, telefon (004) 0723.682.096
© KTD Invest 2004 - 2019