Stock Screener Twitter Feedback english website

Sumar de tranzactionare BVB / 18 aprilie 2018

Top 10 valoare tranzactionata (mii RON)

emitentcurentprecedent% pret
1. Banca Transilvania 7.829,17 4.728,60 0,00%
2. SC Fondul Proprietatea SA 3.690,14 3.113,43 -1,13%
3. SIF Moldova 1.671,92 72,56 -0,42%
4. S.C.D.F.E.E. ELECTRICA S.A. 1.157,94 1.634,55 -0,35%
5. Petrom 1.045,33 1.559,09 1,62%
6. SNTGN TRANSGAZ SA 924,05 3.658,42 0,12%
7. BRD Societe Generale 836,91 15.837,25 -0,13%
8. SNGN ROMGAZ SA 779,79 2.489,46 0,54%
9. Alro Slatina 454,90 52,40 4,27%
10. SN NUCLEARELECTRICA SA 307,08 762,62 0,24%

Top 5 cresteri de pret

1. Energopetrol Campina 13,81%
2. CEMACON SA 6,99%
3. CONTED SA DOROHOI 6,67%
4. Carbochim Cluj Napoca 5,00%
5. Alro Slatina 4,27%

Top 5 scaderi de pret

1. Turism, hoteluri, restaurante Marea Neagra -6,43%
2. Santierul Naval Orsova -4,00%
3. Dafora SA Medias -2,34%
4. CONPET SA -2,13%
5. Zentiva SA -2,02%

Statistici pentru ultimile 10 sedinte de tranzactionare BVB*

Top 10 valoare tranzactionata (mii RON)

emitentvaloare% piata
1.Zentiva SA168.841,1729,71%
2.Banca Transilvania85.002,5414,96%
3.BRD Societe Generale66.116,2911,63%
4.S.C.D.F.E.E. ELECTRICA S.A.57.602,4910,14%
5.CONPET SA54.164,379,53%
6.Petrom45.469,778,00%
7.SNGN ROMGAZ SA26.357,084,64%
8.SC Fondul Proprietatea SA25.156,574,43%
9.SNTGN TRANSGAZ SA10.254,851,80%
10.SIF Moldova5.683,171,00%

Top cresteri/scaderi

emitent% pret
1.CEMACON SA16,72%
2.Carbochim Cluj Napoca16,67%
3.Alro Slatina9,21%
4.Petrom7,47%
5.Altur Slatina6,56%
-5.SIF Banat Crisana-3,23%
-4.Condmag SA-3,64%
-3.Oil Terminal Constanta-4,00%
-2.CONTED SA DOROHOI-5,19%
-1.SIF Moldova-5,46%
* cuprinde ultimele 10 sedinte de tranzactionare; sunt raportate numai companiile tranzactionate in cel putin jumatate din sedintele perioadei analizate
#emitentinchidere% pretvolumvaloaretrz.
1. Energopetrol Campina [ENP] 0,4780 13,81% 20 9,56 1
2. CEMACON SA [CEON] 0,7960 6,99% 87.653 65.696,62 22
3. CONTED SA DOROHOI [CNTE] 25,6000 6,67% 1.108 27.864,60 32
4. Carbochim Cluj Napoca [CBC] 10,5000 5,00% 146 1.533,00 2
5. Alro Slatina [ALR] 4,1500 4,27% 112.040 454.903,17 116
6. SIF Muntenia [SIF4] 0,8960 4,19% 160.912 144.135,45 79
7. ELECTROMAGNETICA SA [ELMA] 0,1350 3,85% 1.893.609 253.710,72 28
8. Aerostar Bacau [ARS] 5,1800 3,19% 2.460 12.451,60 8
9. ROPHARMA SA [RPH] 0,3400 3,03% 1.000 340,00 1
10. Biofarm Bucuresti [BIO] 0,3300 2,48% 82.655 27.119,67 21
11. Electroputere Craiova [EPT] 0,0210 2,44% 200 4,20 1
12. Alumil Rom Industry Bucuresti [ALU] 1,9000 2,15% 41.733 78.971,80 30
13. RETRASIB SA Sibiu [RTRA] 0,2960 2,07% 500 148,00 1
14. Bermas Suceava [BRM] 1,0700 1,90% 558 597,06 3
15. Petrom [SNP] 0,3455 1,62% 3.051.752 1.045.334,93 141
16. Rompetrol Rafinare Constanta [RRC] 0,0558 1,45% 228.667 12.691,75 20
17. CNTEE Transelectrica Bucuresti [TEL] 23,5500 1,29% 2.266 53.099,40 30
18. Compa S.A. Sibiu [CMP] 0,9700 1,04% 25.760 25.430,68 20
19. Turbomecanica Bucuresti [TBM] 0,2840 0,89% 72.420 20.479,28 19
20. ARTEGO SA [ARTE] 7,0000 0,72% 415 2.907,50 5
21. Teraplast SA [TRP] 0,4480 0,67% 100 44,80 1
22. Casa de Bucovina Club de Munte [BCM] 0,0750 0,67% 132.000 9.844,56 5
23. SNGN ROMGAZ SA [SNG] 37,4500 0,54% 20.812 779.792,35 68
24. ELECTROARGES SA Curtea de Arges [ELGS] 1,4350 0,35% 6.168 8.760,46 11
25. SN NUCLEARELECTRICA SA [SNN] 8,2700 0,24% 37.124 307.078,75 65
26. SIF Transilvania [SIF3] 0,2275 0,22% 327.830 74.177,12 71
27. SNTGN TRANSGAZ SA [TGN] 418,5000 0,12% 2.210 924.054,50 107
28. Petrolexportimport Bucuresti [PEI] 3,9000 0,00% 1 3,90 1
29. TMK Artrom [ART] 4,3800 0,00% 560 2.304,60 6
30. Vrancart Adjud [VNC] 0,1895 0,00% 64.712 12.000,27 6
31. Amonil Slobozia [AMO] 0,0050 0,00% 359.500 1.794,25 6
32. Banca Transilvania [TLV] 2,6400 0,00% 2.965.724 7.829.168,11 169
33. VES SA Sighisoara [VESY] 0,0540 0,00% 5.110 275,94 1
34. SIF Banat Crisana [SIF1] 2,7000 0,00% 29.626 79.023,38 58
35. Bursa de Valori Bucuresti SA [BVB] 28,3000 0,00% 840 23.642,00 12
36. Mecanica SA Ceahlau [MECF] 0,1400 0,00% 100 14,00 1
37. Oil Terminal Constanta [OIL] 0,1632 -0,12% 432.452 69.819,62 49
38. BRD Societe Generale [BRD] 15,7200 -0,13% 53.179 836.914,42 101
39. S.C.D.F.E.E. ELECTRICA S.A. [EL] 11,5000 -0,35% 100.369 1.157.943,74 94
40. Antibiotice Iasi [ATB] 0,5360 -0,37% 18.382 9.849,14 11
41. SIF Moldova [SIF2] 1,4200 -0,42% 1.170.224 1.671.916,35 56
42. Socep Constanta [SOCP] 0,2880 -0,69% 5.000 1.440,00 1
43. Impact Developer & Contractor S.A. [IMP] 1,0000 -0,99% 58.030 58.030,00 15
44. Romcarbon SA Buzau [ROCE] 0,1465 -1,01% 72.400 10.733,30 13
45. SIF Oltenia [SIF5] 2,2000 -1,12% 41.738 90.956,45 58
46. SC Fondul Proprietatea SA [FP] 0,9590 -1,13% 3.840.427 3.690.135,28 98
47. Erste Bank der oesterreichischen Sparkassen AG [EBS] 186,0000 -1,17% 602 112.514,00 6
48. Oltchim Rm. Valcea [OLT] 0,2100 -1,41% 11.400 2.324,00 2
49. SSIF Broker Cluj [BRK] 0,0846 -1,63% 35.215 2.914,23 10
50. Rompetrol Well Services [PTR] 0,3400 -1,73% 7.000 2.386,00 2
51. Condmag SA [COMI] 0,0265 -1,85% 100.410 2.535,87 5
52. Zentiva SA [SCD] 3,4000 -2,02% 1.983 6.742,44 5
53. CONPET SA [COTE] 110,4000 -2,13% 1.483 164.489,40 54
54. Dafora SA Medias [DAFR] 0,0250 -2,34% 109.778 2.745,61 7
55. Santierul Naval Orsova [SNO] 2,8800 -4,00% 200 576,00 1
56. Turism, hoteluri, restaurante Marea Neagra [EFO] 0,0902 -6,43% 167.211 15.081,41 17
Informatii referitoare la indicatorii utilizati in aceasta pagina se gasesc in sectiunea intrebari frecvente.
Opinia ta conteaza! Scrie-ne ce doresti adaugat sau modificat la aceasta pagina.
KTD Invest SA - Splaiul Unirii nr.10, bloc B5, scara 1, etaj 3, apt. 8, sector 4, Bucuresti, cod 040033, telefon (004) 0723.682.096
© KTD Invest 2004 - 2019