Stock Screener Twitter Feedback english website

Sumar de tranzactionare BVB / 13 aprilie 2018

Top 10 valoare tranzactionata (mii RON)

emitentcurentprecedent% pret
1. Banca Transilvania 6.731,23 3.212,95 0,00%
2. SC Fondul Proprietatea SA 3.621,26 3.700,58 -0,41%
3. BRD Societe Generale 2.976,86 2.902,20 0,65%
4. SIF Oltenia 1.216,94 29,75 0,22%
5. Petrom 1.151,63 6.605,16 -3,31%
6. SN NUCLEARELECTRICA SA 999,61 114,23 0,25%
7. SIF Moldova 832,36 2.363,49 -2,72%
8. SNGN ROMGAZ SA 605,95 2.432,75 -1,06%
9. SNTGN TRANSGAZ SA 567,49 197,28 -0,25%
10. Turbomecanica Bucuresti 200,52 45,35 1,96%

Top 5 cresteri de pret

1. Energopetrol Campina 15,00%
2. Carbochim Cluj Napoca 11,11%
3. Amonil Slobozia 11,11%
4. Condmag SA 6,00%
5. Rompetrol Rafinare Constanta 5,73%

Top 5 scaderi de pret

1. ROPHARMA SA -12,70%
2. RETRASIB SA Sibiu -6,45%
3. Turism Felix S.A. Baile Felix -6,19%
4. CONTED SA DOROHOI -3,85%
5. Petrom -3,31%

Statistici pentru ultimile 10 sedinte de tranzactionare BVB*

Top 10 valoare tranzactionata (mii RON)

emitentvaloare% piata
1.Zentiva SA169.021,2535,35%
2.Banca Transilvania74.706,4715,63%
3.S.C.D.F.E.E. ELECTRICA S.A.56.999,0211,92%
4.BRD Societe Generale49.652,8710,39%
5.Petrom48.398,0210,12%
6.SNGN ROMGAZ SA24.014,705,02%
7.SC Fondul Proprietatea SA17.751,443,71%
8.SN NUCLEARELECTRICA SA8.082,751,69%
9.CNTEE Transelectrica Bucuresti7.232,371,51%
10.SNTGN TRANSGAZ SA5.019,581,05%

Top cresteri/scaderi

emitent% pret
1.Amonil Slobozia11,11%
2.Rompetrol Well Services8,48%
3.Aerostar Bacau6,64%
4.Rompetrol Rafinare Constanta6,12%
5.Petrom5,84%
-5.Santierul Naval Orsova-4,70%
-4.VES SA Sighisoara-5,26%
-3.Condmag SA-5,36%
-2.SIF Moldova-6,05%
-1.Bermas Suceava-6,25%
* cuprinde ultimele 10 sedinte de tranzactionare; sunt raportate numai companiile tranzactionate in cel putin jumatate din sedintele perioadei analizate
#emitentinchidere% pretvolumvaloaretrz.
1. Energopetrol Campina [ENP] 0,3680 15,00% 337 124,02 2
2. Carbochim Cluj Napoca [CBC] 10,0000 11,11% 808 8.080,00 2
3. Amonil Slobozia [AMO] 0,0050 11,11% 13.278 60,75 2
4. Condmag SA [COMI] 0,0265 6,00% 67.000 1.769,50 6
5. Rompetrol Rafinare Constanta [RRC] 0,0590 5,73% 389.176 22.283,57 36
6. Rompetrol Well Services [PTR] 0,3580 5,29% 37.110 13.154,43 5
7. SSIF Broker Cluj [BRK] 0,0850 2,41% 97.078 8.143,28 14
8. Sinteza Oradea [STZ] 0,2900 2,11% 7.000 2.030,00 2
9. Turbomecanica Bucuresti [TBM] 0,2855 1,96% 703.453 200.524,65 126
10. Impact Developer & Contractor S.A. [IMP] 0,9980 1,84% 28.114 28.057,77 7
11. Alro Slatina [ALR] 3,9900 1,79% 11.628 46.108,13 24
12. Alumil Rom Industry Bucuresti [ALU] 1,9000 1,60% 42.579 81.107,80 29
13. Uamt Oradea [UAM] 1,3300 1,53% 16.083 24.105,46 4
14. Zentiva SA [SCD] 3,3300 1,22% 2.361 7.835,49 3
15. SIF Muntenia [SIF4] 0,8500 1,19% 11.131 9.380,72 32
16. CONPET SA [COTE] 112,8000 0,71% 325 36.618,60 18
17. Bursa de Valori Bucuresti SA [BVB] 28,2000 0,71% 685 19.211,00 10
18. S.C.D.F.E.E. ELECTRICA S.A. [EL] 11,6400 0,69% 9.738 113.054,88 37
19. BRD Societe Generale [BRD] 15,5000 0,65% 192.551 2.976.861,96 144
20. Oltchim Rm. Valcea [OLT] 0,2100 0,48% 20.010 4.023,40 7
21. SIF Transilvania [SIF3] 0,2260 0,44% 678.136 153.181,64 68
22. Antibiotice Iasi [ATB] 0,5340 0,38% 2.391 1.276,79 1
23. SN NUCLEARELECTRICA SA [SNN] 8,1600 0,25% 122.494 999.610,31 48
24. SIF Oltenia [SIF5] 2,2300 0,22% 553.114 1.216.942,24 41
25. CNTEE Transelectrica Bucuresti [TEL] 22,7000 0,22% 1.995 45.293,25 8
26. VES SA Sighisoara [VESY] 0,0540 0,00% 10.190 550,26 2
27. Oil Terminal Constanta [OIL] 0,1704 0,00% 1.001 168,17 2
28. Casa de Bucovina Club de Munte [BCM] 0,0750 0,00% 1.000 75,00 1
29. Banca Transilvania [TLV] 2,6400 0,00% 2.582.238 6.731.230,34 248
30. Compa S.A. Sibiu [CMP] 0,9400 0,00% 6.250 5.875,00 6
31. ELECTROARGES SA Curtea de Arges [ELGS] 1,4350 0,00% 15 21,55 2
32. Aerostar Bacau [ARS] 5,1400 0,00% 40 205,60 1
33. SNTGN TRANSGAZ SA [TGN] 402,5000 -0,25% 1.416 567.492,00 78
34. SIF Banat Crisana [SIF1] 2,7400 -0,36% 10.583 28.771,54 26
35. SC Fondul Proprietatea SA [FP] 0,9700 -0,41% 3.736.641 3.621.261,46 44
36. Biofarm Bucuresti [BIO] 0,3130 -0,63% 6.992 2.187,91 6
37. SNGN ROMGAZ SA [SNG] 37,5000 -1,06% 16.143 605.954,00 73
38. Romcarbon SA Buzau [ROCE] 0,1480 -1,33% 532.699 79.969,44 31
39. Dafora SA Medias [DAFR] 0,0250 -1,57% 125.000 3.131,00 5
40. Erste Bank der oesterreichischen Sparkassen AG [EBS] 187,6000 -1,63% 230 43.528,60 8
41. Electroputere Craiova [EPT] 0,0205 -2,38% 55.458 1.136,39 4
42. CEMACON SA [CEON] 0,7000 -2,51% 1.900 1.347,20 4
43. SIF Moldova [SIF2] 1,4280 -2,72% 588.811 832.361,62 175
44. Altur Slatina [ALT] 0,0305 -3,17% 53.649 1.636,29 1
45. Petrom [SNP] 0,3355 -3,31% 3.365.344 1.151.630,47 206
46. CONTED SA DOROHOI [CNTE] 25,0000 -3,85% 1.204 28.842,80 29
47. Turism Felix S.A. Baile Felix [TUFE] 0,2120 -6,19% 600 127,20 1
48. RETRASIB SA Sibiu [RTRA] 0,2900 -6,45% 1.361 394,69 1
49. ROPHARMA SA [RPH] 0,3300 -12,70% 38.070 12.494,42 16
Informatii referitoare la indicatorii utilizati in aceasta pagina se gasesc in sectiunea intrebari frecvente.
Opinia ta conteaza! Scrie-ne ce doresti adaugat sau modificat la aceasta pagina.
KTD Invest SA - Splaiul Unirii nr.10, bloc B5, scara 1, etaj 3, apt. 8, sector 4, Bucuresti, cod 040033, telefon (004) 0723.682.096
© KTD Invest 2004 - 2019