Stock Screener Twitter Feedback english website

Sumar de tranzactionare BVB / 12 aprilie 2018

Top 10 valoare tranzactionata (mii RON)

emitentcurentprecedent% pret
1. S.C.D.F.E.E. ELECTRICA S.A. 6.798,55 43.875,80 0,00%
2. Petrom 6.605,16 7.755,02 1,91%
3. SC Fondul Proprietatea SA 3.700,58 1.716,13 1,46%
4. Banca Transilvania 3.212,95 3.661,22 1,54%
5. BRD Societe Generale 2.902,20 1.848,30 0,39%
6. SNGN ROMGAZ SA 2.432,75 5.288,65 1,07%
7. SIF Moldova 2.363,49 274,12 -0,81%
8. CNTEE Transelectrica Bucuresti 201,26 2.482,35 0,22%
9. SNTGN TRANSGAZ SA 197,28 865,30 0,50%
10. SIF Transilvania 195,37 267,01 -0,88%

Top 5 cresteri de pret

1. ROPHARMA SA 12,50%
2. Electroputere Craiova 5,00%
3. Erste Bank der oesterreichischen Sparkassen AG 2,80%
4. Dafora SA Medias 2,42%
5. Socep Constanta 2,17%

Top 5 scaderi de pret

1. Amonil Slobozia -10,00%
2. Condmag SA -5,66%
3. Romcarbon SA Buzau -4,76%
4. CONTED SA DOROHOI -3,70%
5. Impact Developer & Contractor S.A. -2,00%

Statistici pentru ultimile 10 sedinte de tranzactionare BVB*

Top 10 valoare tranzactionata (mii RON)

emitentvaloare% piata
1.Zentiva SA169.104,2030,83%
2.Banca Transilvania80.595,6414,70%
3.SIF Oltenia65.303,4111,91%
4.S.C.D.F.E.E. ELECTRICA S.A.57.306,0610,45%
5.Petrom49.601,589,04%
6.BRD Societe Generale47.866,838,73%
7.SNGN ROMGAZ SA26.384,734,81%
8.SC Fondul Proprietatea SA16.832,953,07%
9.CNTEE Transelectrica Bucuresti8.017,071,46%
10.SN NUCLEARELECTRICA SA7.965,921,45%

Top cresteri/scaderi

emitent% pret
1.Petrom8,95%
2.Romcarbon SA Buzau7,91%
3.CEMACON SA6,85%
4.Turism, hoteluri, restaurante Marea Neagra6,59%
5.Oltchim Rm. Valcea5,03%
-5.Zentiva SA-4,91%
-4.CNTEE Transelectrica Bucuresti-5,23%
-3.VES SA Sighisoara-5,26%
-2.Amonil Slobozia-10,00%
-1.Condmag SA-10,71%
* cuprinde ultimele 10 sedinte de tranzactionare; sunt raportate numai companiile tranzactionate in cel putin jumatate din sedintele perioadei analizate
#emitentinchidere% pretvolumvaloaretrz.
1. ROPHARMA SA [RPH] 0,3780 12,50% 4.348 1.612,39 3
2. Electroputere Craiova [EPT] 0,0210 5,00% 68.272 1.402,64 5
3. Erste Bank der oesterreichischen Sparkassen AG [EBS] 190,7000 2,80% 1 190,70 1
4. Dafora SA Medias [DAFR] 0,0254 2,42% 55.246 1.429,25 7
5. Socep Constanta [SOCP] 0,2820 2,17% 25.672 7.222,33 5
6. Petrom [SNP] 0,3470 1,91% 19.038.963 6.605.159,90 466
7. Banca Transilvania [TLV] 2,6400 1,54% 1.225.713 3.212.948,52 118
8. SC Fondul Proprietatea SA [FP] 0,9740 1,46% 3.828.269 3.700.584,57 94
9. Sinteza Oradea [STZ] 0,2840 1,43% 400 112,60 2
10. TMK Artrom [ART] 4,3800 1,39% 450 1.951,00 3
11. SNGN ROMGAZ SA [SNG] 37,9000 1,07% 64.916 2.432.746,25 141
12. Bursa de Valori Bucuresti SA [BVB] 28,0000 0,72% 615 17.157,00 11
13. Casa de Bucovina Club de Munte [BCM] 0,0750 0,67% 1.000 75,00 1
14. Zentiva SA [SCD] 3,2900 0,61% 3.330 11.118,70 8
15. Alumil Rom Industry Bucuresti [ALU] 1,8700 0,54% 15.522 29.063,78 15
16. SNTGN TRANSGAZ SA [TGN] 403,5000 0,50% 489 197.281,00 29
17. BRD Societe Generale [BRD] 15,4000 0,39% 189.345 2.902.195,06 92
18. CEMACON SA [CEON] 0,7180 0,28% 12.577 8.743,22 14
19. Vrancart Adjud [VNC] 0,1890 0,27% 24.000 4.538,00 3
20. CNTEE Transelectrica Bucuresti [TEL] 22,6500 0,22% 8.910 201.262,80 41
21. Turbomecanica Bucuresti [TBM] 0,2800 0,18% 161.140 45.348,24 11
22. VES SA Sighisoara [VESY] 0,0540 0,00% 60.950 3.291,30 4
23. Rompetrol Rafinare Constanta [RRC] 0,0558 0,00% 40.465 2.241,88 9
24. Altur Slatina [ALT] 0,0315 0,00% 4.403 138,69 2
25. S.C.D.F.E.E. ELECTRICA S.A. [EL] 11,5600 0,00% 588.166 6.798.549,98 59
26. Biofarm Bucuresti [BIO] 0,3150 0,00% 15.600 4.914,00 4
27. SN NUCLEARELECTRICA SA [SNN] 8,1400 0,00% 14.028 114.225,12 28
28. CONPET SA [COTE] 112,0000 0,00% 189 21.194,40 14
29. Carbochim Cluj Napoca [CBC] 9,0000 0,00% 300 2.700,00 1
30. Aerostar Bacau [ARS] 5,1400 0,00% 860 4.440,80 4
31. Boromir Prod SA Buzau (Spicul) [SPCU] 0,3640 0,00% 2.550 928,20 1
32. Teraplast SA [TRP] 0,4450 0,00% 125.044 55.412,98 17
33. Oil Terminal Constanta [OIL] 0,1704 -0,12% 69.883 11.846,97 10
34. SIF Oltenia [SIF5] 2,2250 -0,22% 13.462 29.746,02 36
35. ELECTROARGES SA Curtea de Arges [ELGS] 1,4350 -0,35% 805 1.151,18 3
36. Oltchim Rm. Valcea [OLT] 0,2090 -0,48% 31.000 6.268,61 6
37. SIF Banat Crisana [SIF1] 2,7500 -0,72% 19.086 52.041,30 41
38. Alro Slatina [ALR] 3,9200 -0,76% 18.040 71.108,25 23
39. SIF Moldova [SIF2] 1,4680 -0,81% 1.602.566 2.363.487,28 73
40. SIF Transilvania [SIF3] 0,2250 -0,88% 867.263 195.367,00 82
41. Antibiotice Iasi [ATB] 0,5320 -1,12% 5.280 2.817,26 4
42. SIF Muntenia [SIF4] 0,8400 -1,18% 36.774 30.950,53 47
43. SSIF Broker Cluj [BRK] 0,0830 -1,43% 35.610 2.993,94 11
44. Petrolexportimport Bucuresti [PEI] 3,9000 -1,52% 2 7,80 2
45. Compa S.A. Sibiu [CMP] 0,9400 -1,88% 68.534 63.700,64 32
46. Impact Developer & Contractor S.A. [IMP] 0,9800 -2,00% 124.719 122.529,28 27
47. CONTED SA DOROHOI [CNTE] 26,0000 -3,70% 210 5.580,00 3
48. Romcarbon SA Buzau [ROCE] 0,1500 -4,76% 368.486 56.174,15 35
49. Condmag SA [COMI] 0,0250 -5,66% 289.654 7.182,52 12
50. Amonil Slobozia [AMO] 0,0045 -10,00% 250.000 1.125,00 5
Informatii referitoare la indicatorii utilizati in aceasta pagina se gasesc in sectiunea intrebari frecvente.
Opinia ta conteaza! Scrie-ne ce doresti adaugat sau modificat la aceasta pagina.
KTD Invest SA - Splaiul Unirii nr.10, bloc B5, scara 1, etaj 3, apt. 8, sector 4, Bucuresti, cod 040033, telefon (004) 0723.682.096
© KTD Invest 2004 - 2019