Stock Screener Twitter Feedback english website

Sumar de tranzactionare BVB / 10 aprilie 2018

Top 10 valoare tranzactionata (mii RON)

emitentcurentprecedent% pret
1. Zentiva SA 168.764,82 2,49 0,31%
2. Banca Transilvania 30.060,28 14.182,57 -2,25%
3. BRD Societe Generale 14.398,22 4.031,65 0,39%
4. Petrom 7.830,65 7.453,06 0,45%
5. SC Fondul Proprietatea SA 3.034,54 1.473,93 1,15%
6. SNGN ROMGAZ SA 2.123,80 1.094,71 -0,13%
7. SN NUCLEARELECTRICA SA 1.005,19 121,10 0,12%
8. S.C.D.F.E.E. ELECTRICA S.A. 230,75 2.906,69 -0,17%
9. SIF Banat Crisana 197,39 17,38 0,00%
10. SIF Moldova 170,82 60,94 -0,79%

Top 5 cresteri de pret

1. Romcarbon SA Buzau 5,32%
2. Farmaceutica Remedia SA 2,75%
3. Electroputere Craiova 2,44%
4. Alro Slatina 2,34%
5. Biofarm Bucuresti 1,61%

Top 5 scaderi de pret

1. Uamt Oradea -9,09%
2. CEMACON SA -3,24%
3. SIF Muntenia -2,29%
4. Banca Transilvania -2,25%
5. Antibiotice Iasi -1,87%

Statistici pentru ultimile 10 sedinte de tranzactionare BVB*

Top 10 valoare tranzactionata (mii RON)

emitentvaloare% piata
1.Zentiva SA169.206,9532,40%
2.Banca Transilvania87.095,7516,68%
3.SIF Oltenia66.145,5112,67%
4.BRD Societe Generale49.547,689,49%
5.Petrom42.442,308,13%
6.SC Fondul Proprietatea SA35.553,376,81%
7.SNGN ROMGAZ SA28.266,795,41%
8.SN NUCLEARELECTRICA SA9.874,551,89%
9.S.C.D.F.E.E. ELECTRICA S.A.7.683,791,47%
10.CNTEE Transelectrica Bucuresti5.973,571,14%

Top cresteri/scaderi

emitent% pret
1.Romcarbon SA Buzau12,08%
2.PREFAB SA Bucuresti10,11%
3.Turism, hoteluri, restaurante Marea Neagra8,67%
4.CEMACON SA8,48%
5.Petrom6,56%
-5.CNTEE Transelectrica Bucuresti-4,82%
-4.VES SA Sighisoara-5,26%
-3.Zentiva SA-5,51%
-2.Sinteza Oradea-6,00%
-1.UZTEL SA-8,45%
* cuprinde ultimele 10 sedinte de tranzactionare; sunt raportate numai companiile tranzactionate in cel putin jumatate din sedintele perioadei analizate
#emitentinchidere% pretvolumvaloaretrz.
1. Romcarbon SA Buzau [ROCE] 0,1485 5,32% 999.964 145.907,90 79
2. Farmaceutica Remedia SA [RMAH] 0,4480 2,75% 465 208,32 1
3. Electroputere Craiova [EPT] 0,0210 2,44% 24.188 496,18 5
4. Alro Slatina [ALR] 3,9400 2,34% 23.128 90.971,56 50
5. Biofarm Bucuresti [BIO] 0,3150 1,61% 7.350 2.315,25 3
6. Alumil Rom Industry Bucuresti [ALU] 1,9000 1,60% 25.962 49.144,37 26
7. ELECTROARGES SA Curtea de Arges [ELGS] 1,4400 1,41% 400 576,00 1
8. SC Fondul Proprietatea SA [FP] 0,9670 1,15% 3.172.418 3.034.540,18 50
9. Turism, hoteluri, restaurante Marea Neagra [EFO] 0,0978 1,03% 2.000 195,60 1
10. Teraplast SA [TRP] 0,4480 0,90% 2.546 1.143,70 4
11. Turbomecanica Bucuresti [TBM] 0,2815 0,72% 143.943 40.377,49 13
12. Sinteza Oradea [STZ] 0,2820 0,71% 83.282 22.397,69 24
13. Petrom [SNP] 0,3330 0,45% 23.569.309 7.830.650,21 136
14. BRD Societe Generale [BRD] 15,3600 0,39% 946.893 14.398.219,84 84
15. Bursa de Valori Bucuresti SA [BVB] 28,0000 0,36% 520 14.604,60 10
16. Zentiva SA [SCD] 3,2600 0,31% 48.218.683 168.764.821,72 1.784
17. Vrancart Adjud [VNC] 0,1885 0,27% 10.000 1.884,00 4
18. SIF Oltenia [SIF5] 2,2250 0,23% 50.745 111.478,64 61
19. SN NUCLEARELECTRICA SA [SNN] 8,1800 0,12% 122.664 1.005.185,55 32
20. Socep Constanta [SOCP] 0,2760 0,00% 400 110,40 1
21. Turism Felix S.A. Baile Felix [TUFE] 0,2260 0,00% 500 113,00 1
22. PREFAB SA Bucuresti [PREH] 0,9800 0,00% 501 481,98 3
23. Rompetrol Well Services [PTR] 0,3400 0,00% 25.960 8.826,40 7
24. SIF Transilvania [SIF3] 0,2285 0,00% 372.297 84.721,34 64
25. Santierul Naval Orsova [SNO] 2,9600 0,00% 90 266,40 1
26. ROPHARMA SA [RPH] 0,3360 0,00% 5.000 1.680,00 2
27. SIF Banat Crisana [SIF1] 2,7700 0,00% 72.037 197.391,08 49
28. Oltchim Rm. Valcea [OLT] 0,2140 0,00% 12.000 2.468,00 10
29. Aerostar Bacau [ARS] 5,1800 0,00% 320 1.657,60 3
30. Electrocontact Botosani [ECT] 0,0135 0,00% 1.208 16,31 1
31. Casa de Bucovina Club de Munte [BCM] 0,0745 0,00% 30.000 2.235,00 1
32. Condmag SA [COMI] 0,0275 0,00% 218.180 5.931,77 10
33. ARTEGO SA [ARTE] 6,9500 0,00% 50 347,50 1
34. Amonil Slobozia [AMO] 0,0050 0,00% 10.000 50,00 1
35. Impact Developer & Contractor S.A. [IMP] 1,0000 0,00% 53.227 53.227,00 11
36. Altur Slatina [ALT] 0,0305 0,00% 50 1,53 1
37. Oil Terminal Constanta [OIL] 0,1706 -0,12% 186 31,25 2
38. SNGN ROMGAZ SA [SNG] 37,9500 -0,13% 56.012 2.123.802,70 131
39. S.C.D.F.E.E. ELECTRICA S.A. [EL] 11,7400 -0,17% 19.691 230.754,40 19
40. SNTGN TRANSGAZ SA [TGN] 402,0000 -0,37% 423 170.243,50 38
41. CNTEE Transelectrica Bucuresti [TEL] 22,7000 -0,44% 4.753 107.964,80 36
42. SIF Moldova [SIF2] 1,4980 -0,79% 114.712 170.824,64 60
43. Compa S.A. Sibiu [CMP] 0,9500 -1,04% 6.378 6.063,20 5
44. CONPET SA [COTE] 111,0000 -1,42% 194 21.604,80 16
45. Rompetrol Rafinare Constanta [RRC] 0,0550 -1,43% 41.000 2.282,02 3
46. ELECTROMAGNETICA SA [ELMA] 0,1300 -1,52% 100.000 13.059,80 11
47. Dafora SA Medias [DAFR] 0,0254 -1,55% 57.700 1.457,58 5
48. SSIF Broker Cluj [BRK] 0,0882 -1,56% 24.100 2.021,82 5
49. Erste Bank der oesterreichischen Sparkassen AG [EBS] 188,9000 -1,82% 464 87.226,50 12
50. Bermas Suceava [BRM] 1,0600 -1,85% 1.178 1.248,68 3
51. Antibiotice Iasi [ATB] 0,5240 -1,87% 50.700 26.478,28 19
52. Banca Transilvania [TLV] 2,6100 -2,25% 11.363.442 30.060.279,84 239
53. SIF Muntenia [SIF4] 0,8540 -2,29% 79.136 67.372,93 73
54. CEMACON SA [CEON] 0,7160 -3,24% 145.499 102.146,71 31
55. Uamt Oradea [UAM] 1,2000 -9,09% 15.124 21.419,58 8
Informatii referitoare la indicatorii utilizati in aceasta pagina se gasesc in sectiunea intrebari frecvente.
Opinia ta conteaza! Scrie-ne ce doresti adaugat sau modificat la aceasta pagina.
KTD Invest SA - Splaiul Unirii nr.10, bloc B5, scara 1, etaj 3, apt. 8, sector 4, Bucuresti, cod 040033, telefon (004) 0723.682.096
© KTD Invest 2004 - 2019