Stock Screener Twitter Feedback english website

Sumar de tranzactionare BVB / 05 aprilie 2018

Top 10 valoare tranzactionata (mii RON)

emitentcurentprecedent% pret
1. Banca Transilvania 14.182,57 5.904,86 1,91%
2. Petrom 7.453,06 2.367,75 1,69%
3. BRD Societe Generale 4.031,65 7.446,50 1,46%
4. S.C.D.F.E.E. ELECTRICA S.A. 2.906,69 58,90 1,03%
5. SC Fondul Proprietatea SA 1.473,93 2.385,89 1,06%
6. SNGN ROMGAZ SA 1.094,71 771,77 0,00%
7. SNTGN TRANSGAZ SA 780,51 703,35 0,62%
8. Alro Slatina 336,25 88,06 0,79%
9. SSIF Broker Cluj 252,08 9,81 7,18%
10. CEMACON SA 207,94 55,54 3,64%

Top 5 cresteri de pret

1. SSIF Broker Cluj 7,18%
2. Transilvania Constructii SA Cluj 4,88%
3. CEMACON SA 3,64%
4. Alumil Rom Industry Bucuresti 2,75%
5. Erste Bank der oesterreichischen Sparkassen AG 2,45%

Top 5 scaderi de pret

1. Carbochim Cluj Napoca -5,26%
2. Altur Slatina -4,69%
3. Uamt Oradea -2,94%
4. Sinteza Oradea -2,10%
5. VES SA Sighisoara -1,82%

Statistici pentru ultimile 10 sedinte de tranzactionare BVB*

Top 10 valoare tranzactionata (mii RON)

emitentvaloare% piata
1.SIF Oltenia67.205,6520,05%
2.Banca Transilvania66.943,1619,98%
3.Petrom43.056,3912,85%
4.BRD Societe Generale39.844,5711,89%
5.SC Fondul Proprietatea SA39.360,5911,75%
6.SNGN ROMGAZ SA28.558,788,52%
7.SN NUCLEARELECTRICA SA10.205,013,05%
8.S.C.D.F.E.E. ELECTRICA S.A.9.663,122,88%
9.CNTEE Transelectrica Bucuresti6.746,352,01%
10.SNTGN TRANSGAZ SA6.085,341,82%

Top cresteri/scaderi

emitent% pret
1.Alumil Rom Industry Bucuresti35,51%
2.CEMACON SA16,35%
3.Alro Slatina14,93%
4.Amonil Slobozia11,11%
5.PREFAB SA Bucuresti8,89%
-5.Sinteza Oradea-6,67%
-4.CNTEE Transelectrica Bucuresti-6,94%
-3.Condmag SA-9,84%
-2.VES SA Sighisoara-11,48%
-1.UZTEL SA-13,33%
* cuprinde ultimele 10 sedinte de tranzactionare; sunt raportate numai companiile tranzactionate in cel putin jumatate din sedintele perioadei analizate
#emitentinchidere% pretvolumvaloaretrz.
1. SSIF Broker Cluj [BRK] 0,0896 7,18% 2.909.110 252.079,49 92
2. Transilvania Constructii SA Cluj [COTR] 34,4000 4,88% 235 7.763,40 6
3. CEMACON SA [CEON] 0,7400 3,64% 288.360 207.939,92 41
4. Alumil Rom Industry Bucuresti [ALU] 1,8700 2,75% 27.843 51.835,98 22
5. Erste Bank der oesterreichischen Sparkassen AG [EBS] 192,4000 2,45% 122 23.292,20 11
6. Rompetrol Rafinare Constanta [RRC] 0,0558 2,20% 4.120 229,90 1
7. Banca Transilvania [TLV] 2,6700 1,91% 5.354.324 14.182.566,26 222
8. Petrom [SNP] 0,3315 1,69% 22.549.975 7.453.059,31 225
9. SIF Muntenia [SIF4] 0,8740 1,63% 4.141 3.546,21 28
10. Dafora SA Medias [DAFR] 0,0258 1,57% 700 17,82 2
11. ELECTROMAGNETICA SA [ELMA] 0,1320 1,54% 372.074 51.313,21 10
12. SIF Banat Crisana [SIF1] 2,7700 1,47% 6.329 17.376,33 28
13. BRD Societe Generale [BRD] 15,3000 1,46% 264.046 4.031.646,22 106
14. Prodplast Bucuresti [PPL] 2,8000 1,45% 200 558,30 2
15. CONPET SA [COTE] 112,6000 1,44% 231 25.869,20 8
16. SIF Oltenia [SIF5] 2,2200 1,37% 53.462 117.267,36 52
17. SC Fondul Proprietatea SA [FP] 0,9560 1,06% 1.552.841 1.473.929,28 53
18. S.C.D.F.E.E. ELECTRICA S.A. [EL] 11,7600 1,03% 248.191 2.906.694,60 25
19. Impact Developer & Contractor S.A. [IMP] 1,0000 1,01% 39.385 39.334,00 8
20. Zentiva SA [SCD] 3,2500 0,93% 767 2.492,24 3
21. Alro Slatina [ALR] 3,8500 0,79% 87.775 336.250,02 77
22. Romcarbon SA Buzau [ROCE] 0,1410 0,71% 70.000 9.930,00 6
23. SNTGN TRANSGAZ SA [TGN] 403,5000 0,62% 1.934 780.507,00 60
24. Boromir Prod SA Buzau (Spicul) [SPCU] 0,3640 0,55% 500 182,00 1
25. PREFAB SA Bucuresti [PREH] 0,9800 0,51% 1 0,98 1
26. SN NUCLEARELECTRICA SA [SNN] 8,1700 0,25% 14.821 121.101,84 40
27. Turbomecanica Bucuresti [TBM] 0,2795 0,18% 213.429 59.659,25 23
28. SIF Moldova [SIF2] 1,5100 0,00% 40.607 60.942,92 41
29. UZTEL SA [UZT] 1,3000 0,00% 849 1.103,70 1
30. Aerostar Bacau [ARS] 5,1800 0,00% 44 227,92 1
31. SNGN ROMGAZ SA [SNG] 38,0000 0,00% 28.811 1.094.712,40 102
32. Vrancart Adjud [VNC] 0,1880 0,00% 6.485 1.219,18 2
33. Casa de Bucovina Club de Munte [BCM] 0,0745 0,00% 43.300 3.225,85 2
34. Antibiotice Iasi [ATB] 0,5340 0,00% 2.505 1.317,67 4
35. Amonil Slobozia [AMO] 0,0050 0,00% 574.482 2.872,41 4
36. Bermas Suceava [BRM] 1,0800 0,00% 2.501 2.701,06 6
37. Socep Constanta [SOCP] 0,2760 0,00% 200 55,20 1
38. Santierul Naval Orsova [SNO] 2,9600 0,00% 25 74,00 1
39. CNTEE Transelectrica Bucuresti [TEL] 22,8000 0,00% 5.378 122.485,75 28
40. Teraplast SA [TRP] 0,4440 -0,22% 30.865 13.761,71 12
41. SIF Transilvania [SIF3] 0,2285 -0,44% 905.526 205.733,45 78
42. Bursa de Valori Bucuresti SA [BVB] 27,9000 -0,71% 2.841 79.295,40 45
43. Oltchim Rm. Valcea [OLT] 0,2140 -0,93% 10.950 2.343,30 2
44. Compa S.A. Sibiu [CMP] 0,9600 -1,03% 41.364 39.283,43 21
45. ELECTROARGES SA Curtea de Arges [ELGS] 1,4200 -1,05% 9.345 13.431,80 6
46. ROPHARMA SA [RPH] 0,3360 -1,18% 684 229,82 1
47. Biofarm Bucuresti [BIO] 0,3100 -1,59% 16.077 4.987,52 4
48. VES SA Sighisoara [VESY] 0,0540 -1,82% 45.525 2.368,35 4
49. Sinteza Oradea [STZ] 0,2800 -2,10% 13.000 3.640,00 3
50. Uamt Oradea [UAM] 1,3200 -2,94% 7.600 10.048,00 2
51. Altur Slatina [ALT] 0,0305 -4,69% 76.500 2.333,25 1
52. Carbochim Cluj Napoca [CBC] 9,0000 -5,26% 300 2.700,00 1
Informatii referitoare la indicatorii utilizati in aceasta pagina se gasesc in sectiunea intrebari frecvente.
Opinia ta conteaza! Scrie-ne ce doresti adaugat sau modificat la aceasta pagina.
KTD Invest SA - Splaiul Unirii nr.10, bloc B5, scara 1, etaj 3, apt. 8, sector 4, Bucuresti, cod 040033, telefon (004) 0723.682.096
© KTD Invest 2004 - 2019