Stock Screener Twitter Feedback english website

Sumar de tranzactionare BVB / 29 martie 2018

Top 10 valoare tranzactionata (mii RON)

emitentcurentprecedent% pret
1. Petrom 8.448,15 2.355,18 -0,47%
2. BRD Societe Generale 8.034,30 1.190,82 -0,27%
3. SN NUCLEARELECTRICA SA 3.115,82 882,78 -2,90%
4. Banca Transilvania 2.409,81 12.620,40 0,19%
5. SNGN ROMGAZ SA 1.887,21 2.975,98 -2,63%
6. S.C.D.F.E.E. ELECTRICA S.A. 1.465,10 420,10 -1,69%
7. CNTEE Transelectrica Bucuresti 904,41 829,99 -1,05%
8. SIF Oltenia 434,26 64.350,52 0,00%
9. Alro Slatina 349,91 363,20 1,05%
10. SNTGN TRANSGAZ SA 317,83 248,04 0,99%

Top 5 cresteri de pret

1. Turism, hoteluri, restaurante Marea Neagra 5,49%
2. Bermas Suceava 3,70%
3. Dafora SA Medias 3,23%
4. Altur Slatina 3,23%
5. SSIF Broker Cluj 3,15%

Top 5 scaderi de pret

1. Amonil Slobozia -10,00%
2. ROPHARMA SA -5,71%
3. Aerostar Bacau -5,49%
4. Rompetrol Well Services -5,17%
5. Teraplast SA -3,49%

Statistici pentru ultimile 10 sedinte de tranzactionare BVB*

Top 10 valoare tranzactionata (mii RON)

emitentvaloare% piata
1.Banca Transilvania124.793,9024,08%
2.SC Fondul Proprietatea SA82.183,9715,86%
3.SIF Oltenia73.478,7814,18%
4.BRD Societe Generale69.730,2613,46%
5.SNGN ROMGAZ SA64.294,3312,41%
6.Petrom42.073,418,12%
7.SN NUCLEARELECTRICA SA10.745,552,07%
8.SNTGN TRANSGAZ SA8.844,451,71%
9.S.C.D.F.E.E. ELECTRICA S.A.8.230,561,59%
10.CNTEE Transelectrica Bucuresti5.186,341,00%

Top cresteri/scaderi

emitent% pret
1.Alumil Rom Industry Bucuresti32,14%
2.Alro Slatina13,61%
3.Romcarbon SA Buzau4,78%
4.CEMACON SA4,35%
5.Banca Transilvania3,94%
-5.UZTEL SA-9,52%
-4.Amonil Slobozia-10,00%
-3.Oltchim Rm. Valcea-10,76%
-2.Condmag SA-15,15%
-1.Armatura Cluj-Napoca-27,93%
* cuprinde ultimele 10 sedinte de tranzactionare; sunt raportate numai companiile tranzactionate in cel putin jumatate din sedintele perioadei analizate
#emitentinchidere% pretvolumvaloaretrz.
1. Turism, hoteluri, restaurante Marea Neagra [EFO] 0,0960 5,49% 29.598 2.789,60 5
2. Bermas Suceava [BRM] 1,1200 3,70% 400 448,00 3
3. Dafora SA Medias [DAFR] 0,0256 3,23% 79.500 2.069,12 13
4. Altur Slatina [ALT] 0,0320 3,23% 115.500 3.594,50 4
5. SSIF Broker Cluj [BRK] 0,0852 3,15% 772.425 64.913,22 32
6. Alumil Rom Industry Bucuresti [ALU] 1,8500 2,78% 51.141 93.307,85 49
7. Romcarbon SA Buzau [ROCE] 0,1425 2,52% 839.488 118.818,43 72
8. Casa de Bucovina Club de Munte [BCM] 0,0745 2,05% 8.700 643,81 3
9. Vrancart Adjud [VNC] 0,1865 1,91% 53.533 9.759,91 9
10. Rompetrol Rafinare Constanta [RRC] 0,0556 1,83% 173.000 9.555,10 11
11. Bursa de Valori Bucuresti SA [BVB] 28,5000 1,42% 909 25.656,30 15
12. Erste Bank der oesterreichischen Sparkassen AG [EBS] 191,5000 1,32% 91 17.412,00 6
13. Alro Slatina [ALR] 3,8400 1,05% 90.439 349.914,40 67
14. SNTGN TRANSGAZ SA [TGN] 408,5000 0,99% 781 317.834,00 51
15. UZTEL SA [UZT] 1,3300 0,76% 181 240,73 1
16. Santierul Naval Orsova [SNO] 2,9800 0,68% 811 2.416,04 4
17. CEMACON SA [CEON] 0,6720 0,30% 33.000 21.900,00 4
18. Banca Transilvania [TLV] 2,6350 0,19% 921.840 2.409.807,45 172
19. PREFAB SA Bucuresti [PREH] 0,9500 0,00% 6.799 6.001,58 8
20. Zentiva SA [SCD] 3,4600 0,00% 26.375 91.257,50 39
21. SIF Transilvania [SIF3] 0,2290 0,00% 539.192 123.075,35 97
22. Turbomecanica Bucuresti [TBM] 0,2795 0,00% 303.367 84.710,89 40
23. VES SA Sighisoara [VESY] 0,0570 0,00% 50.632 2.886,02 4
24. Petrolexportimport Bucuresti [PEI] 3,9000 0,00% 1 3,90 1
25. SIF Oltenia [SIF5] 2,2100 0,00% 200.392 434.261,10 105
26. SIF Muntenia [SIF4] 0,8780 0,00% 158.717 136.659,03 79
27. SC Fondul Proprietatea SA [FP] 0,9320 0,00% 57.234 53.182,66 17
28. Oltchim Rm. Valcea [OLT] 0,1990 0,00% 88.949 17.010,26 24
29. CONPET SA [COTE] 112,0000 0,00% 134 15.012,80 12
30. Comelf Bistrita [CMF] 2,0800 0,00% 200 416,00 2
31. Armatura Cluj-Napoca [ARM] 0,1600 0,00% 1.000 160,00 1
32. CONTED SA DOROHOI [CNTE] 25,8000 0,00% 63 1.592,20 7
33. Condmag SA [COMI] 0,0280 0,00% 62.822 1.759,02 5
34. Electroputere Craiova [EPT] 0,0205 0,00% 5.006 102,52 2
35. Oil Terminal Constanta [OIL] 0,1708 -0,12% 35.626 6.011,77 9
36. Impact Developer & Contractor S.A. [IMP] 0,9880 -0,20% 10.146 10.024,25 6
37. BRD Societe Generale [BRD] 14,9000 -0,27% 536.451 8.034.300,18 153
38. Biofarm Bucuresti [BIO] 0,3080 -0,32% 42.544 13.107,99 8
39. ELECTROARGES SA Curtea de Arges [ELGS] 1,4250 -0,35% 4.916 7.052,27 10
40. SIF Moldova [SIF2] 1,5200 -0,39% 136.785 206.028,85 88
41. Petrom [SNP] 0,3170 -0,47% 26.525.353 8.448.149,30 136
42. Sinteza Oradea [STZ] 0,2900 -0,68% 8.301 2.370,89 3
43. ARTEGO SA [ARTE] 6,9500 -0,71% 24 166,80 1
44. CNTEE Transelectrica Bucuresti [TEL] 23,6500 -1,05% 38.342 904.405,40 69
45. Antibiotice Iasi [ATB] 0,5220 -1,14% 40.020 20.907,14 15
46. SIF Banat Crisana [SIF1] 2,7600 -1,43% 47.711 131.688,66 75
47. Compa S.A. Sibiu [CMP] 0,9620 -1,64% 4.823 4.699,73 11
48. S.C.D.F.E.E. ELECTRICA S.A. [EL] 11,6000 -1,69% 126.163 1.465.096,86 72
49. Socep Constanta [SOCP] 0,2780 -2,11% 3.943 1.090,53 2
50. SNGN ROMGAZ SA [SNG] 37,0000 -2,63% 50.111 1.887.208,15 170
51. SN NUCLEARELECTRICA SA [SNN] 8,0500 -2,90% 384.179 3.115.817,30 460
52. Teraplast SA [TRP] 0,4420 -3,49% 158.901 70.798,27 29
53. Rompetrol Well Services [PTR] 0,3300 -5,17% 1.000 339,60 2
54. Aerostar Bacau [ARS] 4,8200 -5,49% 8.061 40.998,74 8
55. ROPHARMA SA [RPH] 0,3300 -5,71% 4.500 1.455,00 2
56. Amonil Slobozia [AMO] 0,0045 -10,00% 18.800 84,60 4
Informatii referitoare la indicatorii utilizati in aceasta pagina se gasesc in sectiunea intrebari frecvente.
Opinia ta conteaza! Scrie-ne ce doresti adaugat sau modificat la aceasta pagina.
KTD Invest SA - Splaiul Unirii nr.10, bloc B5, scara 1, etaj 3, apt. 8, sector 4, Bucuresti, cod 040033, telefon (004) 0723.682.096
© KTD Invest 2004 - 2019