Stock Screener Twitter Feedback english website

Sumar de tranzactionare BVB / 27 martie 2018

Top 10 valoare tranzactionata (mii RON)

emitentcurentprecedent% pret
1. SC Fondul Proprietatea SA 12.911,34 11.225,80 0,00%
2. Banca Transilvania 9.642,54 3.731,73 -1,14%
3. BRD Societe Generale 4.103,18 2.328,17 0,13%
4. SNGN ROMGAZ SA 3.941,59 5.661,88 0,79%
5. Petrom 3.717,57 3.483,33 2,08%
6. SN NUCLEARELECTRICA SA 2.187,69 334,50 0,12%
7. S.C.D.F.E.E. ELECTRICA S.A. 940,77 111,31 -1,18%
8. Alro Slatina 821,54 1.111,03 -0,77%
9. SNTGN TRANSGAZ SA 677,22 523,26 0,74%
10. SIF Muntenia 327,15 31,55 -1,12%

Top 5 cresteri de pret

1. PREFAB SA Bucuresti 5,62%
2. ELECTROMAGNETICA SA 5,38%
3. Romcarbon SA Buzau 5,28%
4. Teraplast SA 5,02%
5. Impact Developer & Contractor S.A. 4,43%

Top 5 scaderi de pret

1. Farmaceutica Remedia SA -12,24%
2. Amonil Slobozia -10,00%
3. Electroputere Craiova -7,32%
4. Turism, hoteluri, restaurante Marea Neagra -7,22%
5. Sinteza Oradea -6,00%

Statistici pentru ultimile 10 sedinte de tranzactionare BVB*

Top 10 valoare tranzactionata (mii RON)

emitentvaloare% piata
1.Banca Transilvania123.357,3826,51%
2.SC Fondul Proprietatea SA81.655,5817,55%
3.BRD Societe Generale80.184,5017,23%
4.SNGN ROMGAZ SA70.397,3215,13%
5.Petrom37.920,978,15%
6.SNTGN TRANSGAZ SA11.471,222,47%
7.SIF Oltenia9.058,921,95%
8.SN NUCLEARELECTRICA SA9.006,791,94%
9.S.C.D.F.E.E. ELECTRICA S.A.7.519,991,62%
10.CNTEE Transelectrica Bucuresti4.149,670,89%

Top cresteri/scaderi

emitent% pret
1.Alumil Rom Industry Bucuresti28,87%
2.Alro Slatina13,91%
3.Teraplast SA5,99%
4.Banca Transilvania4,19%
5.SNGN ROMGAZ SA3,80%
-5.CONTED SA DOROHOI-7,86%
-4.Oltchim Rm. Valcea-9,13%
-3.Electroputere Craiova-11,63%
-2.Turism, hoteluri, restaurante Marea Neagra-13,46%
-1.Condmag SA-25,33%
* cuprinde ultimele 10 sedinte de tranzactionare; sunt raportate numai companiile tranzactionate in cel putin jumatate din sedintele perioadei analizate
#emitentinchidere% pretvolumvaloaretrz.
1. PREFAB SA Bucuresti [PREH] 0,9400 5,62% 5.346 4.847,91 5
2. ELECTROMAGNETICA SA [ELMA] 0,1370 5,38% 5.500 752,00 3
3. Romcarbon SA Buzau [ROCE] 0,1395 5,28% 932.748 128.665,95 69
4. Teraplast SA [TRP] 0,4600 5,02% 308.067 137.713,20 90
5. Impact Developer & Contractor S.A. [IMP] 0,9900 4,43% 54.601 53.693,99 28
6. Vrancart Adjud [VNC] 0,1870 2,75% 1.520 284,24 3
7. Petrom [SNP] 0,3190 2,08% 11.754.064 3.717.572,91 153
8. Biofarm Bucuresti [BIO] 0,3100 1,97% 147.807 45.636,82 21
9. Compa S.A. Sibiu [CMP] 0,9780 1,88% 17.234 16.569,77 13
10. CONPET SA [COTE] 114,6000 1,78% 1.096 124.061,00 31
11. CEMACON SA [CEON] 0,6700 1,52% 52.621 34.837,39 18
12. SIF Transilvania [SIF3] 0,2300 1,32% 815.593 187.139,06 104
13. Antibiotice Iasi [ATB] 0,5300 1,15% 5.800 3.074,00 5
14. TMK Artrom [ART] 4,3200 0,93% 332 1.396,62 7
15. SNGN ROMGAZ SA [SNG] 38,2000 0,79% 103.319 3.941.586,20 264
16. SNTGN TRANSGAZ SA [TGN] 409,0000 0,74% 1.663 677.222,50 68
17. SIF Banat Crisana [SIF1] 2,8200 0,71% 15.280 42.704,97 54
18. Rompetrol Rafinare Constanta [RRC] 0,0566 0,71% 80.267 4.465,19 10
19. Bursa de Valori Bucuresti SA [BVB] 28,3000 0,71% 4.035 113.199,30 32
20. Turbomecanica Bucuresti [TBM] 0,2815 0,54% 165.321 46.697,09 22
21. SSIF Broker Cluj [BRK] 0,0832 0,24% 49.390 4.095,37 5
22. BRD Societe Generale [BRD] 15,1000 0,13% 271.358 4.103.176,16 138
23. SN NUCLEARELECTRICA SA [SNN] 8,3000 0,12% 263.815 2.187.691,33 74
24. Zentiva SA [SCD] 3,4500 0,00% 15.354 52.971,30 27
25. SC Fondul Proprietatea SA [FP] 0,9320 0,00% 13.852.983 12.911.341,26 60
26. Rompetrol Well Services [PTR] 0,3480 0,00% 1.000 347,60 2
27. Oil Terminal Constanta [OIL] 0,1714 0,00% 44.641 7.625,96 5
28. Altur Slatina [ALT] 0,0310 0,00% 15.000 465,00 2
29. CNTEE Transelectrica Bucuresti [TEL] 23,8000 -0,21% 7.800 185.351,20 42
30. SIF Oltenia [SIF5] 2,2350 -0,22% 61.956 138.185,63 66
31. Oltchim Rm. Valcea [OLT] 0,2090 -0,48% 41.880 8.604,81 25
32. ELECTROARGES SA Curtea de Arges [ELGS] 1,4300 -0,69% 2.125 2.996,75 4
33. Dafora SA Medias [DAFR] 0,0260 -0,76% 26.510 682,66 5
34. CONTED SA DOROHOI [CNTE] 25,8000 -0,77% 40 1.032,00 2
35. Alro Slatina [ALR] 3,8500 -0,77% 209.493 821.535,85 226
36. SIF Moldova [SIF2] 1,5380 -0,90% 93.903 144.715,34 62
37. Alumil Rom Industry Bucuresti [ALU] 1,8300 -1,08% 159.230 286.607,32 85
38. SIF Muntenia [SIF4] 0,8800 -1,12% 371.584 327.150,16 73
39. Banca Transilvania [TLV] 2,6100 -1,14% 3.648.036 9.642.542,86 356
40. Aerostar Bacau [ARS] 5,2000 -1,14% 1.685 8.691,80 4
41. S.C.D.F.E.E. ELECTRICA S.A. [EL] 11,7600 -1,18% 79.785 940.772,50 83
42. Condmag SA [COMI] 0,0280 -1,75% 83.313 2.332,76 7
43. Erste Bank der oesterreichischen Sparkassen AG [EBS] 192,7000 -2,82% 4 774,10 2
44. Comelf Bistrita [CMF] 2,0800 -4,59% 590 1.196,00 4
45. Sinteza Oradea [STZ] 0,2820 -6,00% 44.401 12.201,16 12
46. Turism, hoteluri, restaurante Marea Neagra [EFO] 0,0900 -7,22% 18.881 1.709,40 4
47. Electroputere Craiova [EPT] 0,0190 -7,32% 500 9,50 1
48. Amonil Slobozia [AMO] 0,0045 -10,00% 6.000 27,00 2
49. Farmaceutica Remedia SA [RMAH] 0,4300 -12,24% 1.000 430,00 1
Informatii referitoare la indicatorii utilizati in aceasta pagina se gasesc in sectiunea intrebari frecvente.
Opinia ta conteaza! Scrie-ne ce doresti adaugat sau modificat la aceasta pagina.
KTD Invest SA - Splaiul Unirii nr.10, bloc B5, scara 1, etaj 3, apt. 8, sector 4, Bucuresti, cod 040033, telefon (004) 0723.682.096
© KTD Invest 2004 - 2019