Stock Screener Twitter Feedback english website

Sumar de tranzactionare BVB / 26 martie 2018

Top 10 valoare tranzactionata (mii RON)

emitentcurentprecedent% pret
1. SC Fondul Proprietatea SA 11.225,80 6.841,76 -0,32%
2. SNGN ROMGAZ SA 5.661,88 2.415,79 2,02%
3. Banca Transilvania 3.731,73 9.907,70 -0,75%
4. Petrom 3.483,33 8.444,74 -2,19%
5. BRD Societe Generale 2.328,17 4.695,11 -2,08%
6. Alro Slatina 1.111,03 13,13 15,82%
7. Alumil Rom Industry Bucuresti 827,26 16,21 34,06%
8. SIF Oltenia 780,32 1.171,62 -3,24%
9. SNTGN TRANSGAZ SA 523,26 1.417,56 -1,69%
10. CNTEE Transelectrica Bucuresti 454,76 880,75 -2,65%

Top 5 cresteri de pret

1. Alumil Rom Industry Bucuresti 34,06%
2. Alro Slatina 15,82%
3. Carbochim Cluj Napoca 14,46%
4. Amonil Slobozia 11,11%
5. Sinteza Oradea 4,90%

Top 5 scaderi de pret

1. Petrolexportimport Bucuresti -9,72%
2. ELECTROMAGNETICA SA -7,14%
3. Condmag SA -6,56%
4. Rompetrol Well Services -5,43%
5. Electroaparataj SA -5,33%

Statistici pentru ultimile 10 sedinte de tranzactionare BVB*

Top 10 valoare tranzactionata (mii RON)

emitentvaloare% piata
1.Banca Transilvania120.672,4026,05%
2.SC Fondul Proprietatea SA87.336,5518,85%
3.BRD Societe Generale77.350,8416,70%
4.SNGN ROMGAZ SA72.761,2915,70%
5.Petrom34.491,977,44%
6.SNTGN TRANSGAZ SA11.237,382,43%
7.SIF Oltenia9.019,361,95%
8.SN NUCLEARELECTRICA SA7.276,491,57%
9.CNTEE Transelectrica Bucuresti7.252,521,57%
10.S.C.D.F.E.E. ELECTRICA S.A.6.796,521,47%

Top cresteri/scaderi

emitent% pret
1.Alumil Rom Industry Bucuresti35,04%
2.Alro Slatina14,12%
3.Banca Transilvania6,88%
4.BRD Societe Generale6,65%
5.CEMACON SA4,43%
-5.SIF Muntenia-5,32%
-4.SIF Transilvania-5,42%
-3.Oltchim Rm. Valcea-6,67%
-2.CONTED SA DOROHOI-7,14%
-1.Condmag SA-24,00%
* cuprinde ultimele 10 sedinte de tranzactionare; sunt raportate numai companiile tranzactionate in cel putin jumatate din sedintele perioadei analizate
#emitentinchidere% pretvolumvaloaretrz.
1. Alumil Rom Industry Bucuresti [ALU] 1,8500 34,06% 442.473 827.263,72 281
2. Alro Slatina [ALR] 3,8800 15,82% 293.087 1.111.034,47 298
3. Carbochim Cluj Napoca [CBC] 9,5000 14,46% 200 1.900,00 1
4. Amonil Slobozia [AMO] 0,0050 11,11% 10.000 50,00 1
5. Sinteza Oradea [STZ] 0,3000 4,90% 19 5,70 1
6. CEMACON SA [CEON] 0,6600 3,77% 48.655 32.065,96 10
7. Teraplast SA [TRP] 0,4380 2,10% 206.388 89.211,68 38
8. SNGN ROMGAZ SA [SNG] 37,9000 2,02% 150.526 5.661.879,05 338
9. Aerostar Bacau [ARS] 5,2600 1,15% 3.295 16.815,70 4
10. Romcarbon SA Buzau [ROCE] 0,1325 1,15% 121.010 15.831,33 10
11. Oil Terminal Constanta [OIL] 0,1714 0,71% 321.301 54.524,97 23
12. Zentiva SA [SCD] 3,4500 0,00% 17.967 61.986,15 31
13. CONTED SA DOROHOI [CNTE] 26,0000 0,00% 2 52,00 1
14. Socep Constanta [SOCP] 0,2780 0,00% 10.000 2.780,00 1
15. Vrancart Adjud [VNC] 0,1820 0,00% 54.000 9.839,40 10
16. Turism Felix S.A. Baile Felix [TUFE] 0,2080 0,00% 805 167,44 1
17. SC Fondul Proprietatea SA [FP] 0,9320 -0,32% 12.044.820 11.225.795,76 41
18. Bursa de Valori Bucuresti SA [BVB] 28,1000 -0,35% 619 17.359,30 16
19. Boromir Prod SA Buzau (Spicul) [SPCU] 0,3620 -0,55% 319 115,48 1
20. SSIF Broker Cluj [BRK] 0,0830 -0,72% 45.319 3.757,84 6
21. Banca Transilvania [TLV] 2,6400 -0,75% 1.422.971 3.731.732,49 282
22. S.C.D.F.E.E. ELECTRICA S.A. [EL] 11,9000 -0,83% 9.380 111.309,88 38
23. SIF Muntenia [SIF4] 0,8900 -0,89% 35.992 31.554,92 59
24. Biofarm Bucuresti [BIO] 0,3040 -0,98% 54.773 16.519,61 17
25. PREFAB SA Bucuresti [PREH] 0,8900 -1,11% 500 445,00 2
26. Antibiotice Iasi [ATB] 0,5240 -1,13% 7.946 4.179,30 6
27. CONPET SA [COTE] 112,6000 -1,23% 1.707 190.887,20 44
28. SIF Transilvania [SIF3] 0,2270 -1,30% 747.376 169.862,47 102
29. TMK Artrom [ART] 4,2800 -1,38% 110 470,80 2
30. Turbomecanica Bucuresti [TBM] 0,2800 -1,41% 218.481 61.312,95 46
31. Dafora SA Medias [DAFR] 0,0262 -1,50% 60.540 1.509,89 13
32. SNTGN TRANSGAZ SA [TGN] 406,0000 -1,69% 1.292 523.260,00 79
33. ELECTROARGES SA Curtea de Arges [ELGS] 1,4400 -1,71% 12.053 16.890,06 20
34. SIF Moldova [SIF2] 1,5520 -1,77% 31.121 47.870,70 68
35. SN NUCLEARELECTRICA SA [SNN] 8,2900 -1,78% 40.259 334.499,16 77
36. BRD Societe Generale [BRD] 15,0800 -2,08% 154.161 2.328.173,00 131
37. SIF Banat Crisana [SIF1] 2,8000 -2,10% 10.687 29.543,19 52
38. Petrom [SNP] 0,3125 -2,19% 11.195.605 3.483.332,48 80
39. Electroputere Craiova [EPT] 0,0205 -2,38% 40.200 769,36 4
40. CNTEE Transelectrica Bucuresti [TEL] 23,8500 -2,65% 19.190 454.762,50 80
41. Rompetrol Rafinare Constanta [RRC] 0,0562 -2,77% 39.060 2.149,30 8
42. Oltchim Rm. Valcea [OLT] 0,2100 -3,23% 31.601 6.451,62 13
43. SIF Oltenia [SIF5] 2,2400 -3,24% 350.106 780.320,49 86
44. Compa S.A. Sibiu [CMP] 0,9600 -4,48% 74.796 71.348,61 36
45. Impact Developer & Contractor S.A. [IMP] 0,9480 -5,01% 53.290 50.417,40 21
46. UZTEL SA [UZT] 1,4200 -5,33% 896 1.267,32 4
47. Electroaparataj SA [ELJ] 0,1420 -5,33% 4.830 685,86 1
48. Rompetrol Well Services [PTR] 0,3480 -5,43% 6.000 1.967,14 8
49. Condmag SA [COMI] 0,0285 -6,56% 307.687 9.208,11 10
50. ELECTROMAGNETICA SA [ELMA] 0,1300 -7,14% 441.000 57.377,17 7
51. Petrolexportimport Bucuresti [PEI] 3,9000 -9,72% 1 3,90 1
Informatii referitoare la indicatorii utilizati in aceasta pagina se gasesc in sectiunea intrebari frecvente.
Opinia ta conteaza! Scrie-ne ce doresti adaugat sau modificat la aceasta pagina.
KTD Invest SA - Splaiul Unirii nr.10, bloc B5, scara 1, etaj 3, apt. 8, sector 4, Bucuresti, cod 040033, telefon (004) 0723.682.096
© KTD Invest 2004 - 2019