Stock Screener Twitter Feedback english website

Sumar de tranzactionare BVB / 21 martie 2018

Top 10 valoare tranzactionata (mii RON)

emitentcurentprecedent% pret
1. Banca Transilvania 9.907,70 15.222,84 0,38%
2. Petrom 8.444,74 2.678,48 2,90%
3. SC Fondul Proprietatea SA 6.841,76 10.005,65 -0,21%
4. BRD Societe Generale 4.695,11 6.561,48 1,32%
5. SNGN ROMGAZ SA 2.415,79 3.040,30 1,09%
6. S.C.D.F.E.E. ELECTRICA S.A. 2.210,08 483,54 -0,17%
7. Bursa de Valori Bucuresti SA 1.553,93 19,00 -1,40%
8. SNTGN TRANSGAZ SA 1.417,56 1.222,30 -0,48%
9. SN NUCLEARELECTRICA SA 1.335,64 440,66 1,44%
10. SIF Oltenia 1.171,62 31,62 0,22%

Top 5 cresteri de pret

1. Condmag SA 7,02%
2. VES SA Sighisoara 6,09%
3. Armatura Cluj-Napoca 5,71%
4. UZTEL SA 4,17%
5. ELECTROMAGNETICA SA 2,94%

Top 5 scaderi de pret

1. Carbochim Cluj Napoca -10,75%
2. Amonil Slobozia -10,00%
3. ARTEGO SA -6,67%
4. Bermas Suceava -5,31%
5. Oltchim Rm. Valcea -3,56%

Statistici pentru ultimile 10 sedinte de tranzactionare BVB*

Top 10 valoare tranzactionata (mii RON)

emitentvaloare% piata
1.Banca Transilvania120.752,2825,46%
2.SC Fondul Proprietatea SA96.534,2320,36%
3.BRD Societe Generale78.326,6316,52%
4.SNGN ROMGAZ SA70.875,4614,95%
5.Petrom31.867,556,72%
6.SNTGN TRANSGAZ SA13.337,022,81%
7.S.C.D.F.E.E. ELECTRICA S.A.11.563,182,44%
8.SN NUCLEARELECTRICA SA8.740,891,84%
9.SIF Oltenia8.299,721,75%
10.CNTEE Transelectrica Bucuresti6.959,341,47%

Top cresteri/scaderi

emitent% pret
1.BRD Societe Generale8,60%
2.Banca Transilvania8,13%
3.Petrom4,41%
4.ELECTROARGES SA Curtea de Arges3,17%
5.SSIF Broker Cluj2,96%
-5.CONTED SA DOROHOI-7,14%
-4.Oltchim Rm. Valcea-7,26%
-3.Sinteza Oradea-8,33%
-2.Amonil Slobozia-10,00%
-1.Condmag SA-18,67%
* cuprinde ultimele 10 sedinte de tranzactionare; sunt raportate numai companiile tranzactionate in cel putin jumatate din sedintele perioadei analizate
#emitentinchidere% pretvolumvaloaretrz.
1. Condmag SA [COMI] 0,0305 7,02% 166.600 5.051,30 14
2. VES SA Sighisoara [VESY] 0,0610 6,09% 350 21,35 1
3. Armatura Cluj-Napoca [ARM] 0,1850 5,71% 1.000 185,00 1
4. UZTEL SA [UZT] 1,5000 4,17% 423 628,82 3
5. ELECTROMAGNETICA SA [ELMA] 0,1400 2,94% 386.930 54.173,78 14
6. Petrom [SNP] 0,3195 2,90% 26.891.374 8.444.743,25 210
7. ELECTROARGES SA Curtea de Arges [ELGS] 1,4650 2,81% 34.654 50.084,75 21
8. CEMACON SA [CEON] 0,6360 2,58% 33.501 21.053,44 11
9. SN NUCLEARELECTRICA SA [SNN] 8,4400 1,44% 158.658 1.335.641,78 132
10. BRD Societe Generale [BRD] 15,4000 1,32% 305.452 4.695.105,70 122
11. Teraplast SA [TRP] 0,4290 1,18% 39.389 16.782,13 10
12. Erste Bank der oesterreichischen Sparkassen AG [EBS] 198,3000 1,17% 22 4.359,60 2
13. Boromir Prod SA Buzau (Spicul) [SPCU] 0,3640 1,11% 4.362 1.587,77 1
14. SNGN ROMGAZ SA [SNG] 37,1500 1,09% 65.288 2.415.793,70 114
15. SSIF Broker Cluj [BRK] 0,0836 0,72% 346.291 28.809,31 33
16. Rompetrol Rafinare Constanta [RRC] 0,0578 0,70% 11.020 636,41 6
17. Banca Transilvania [TLV] 2,6600 0,38% 3.722.875 9.907.699,78 206
18. Turbomecanica Bucuresti [TBM] 0,2840 0,35% 119.078 33.657,76 20
19. SIF Banat Crisana [SIF1] 2,8600 0,35% 12.328 35.017,24 31
20. Biofarm Bucuresti [BIO] 0,3070 0,33% 31.186 9.644,28 6
21. SIF Oltenia [SIF5] 2,3150 0,22% 575.566 1.171.619,56 41
22. Impact Developer & Contractor S.A. [IMP] 0,9980 0,20% 28.300 28.186,11 5
23. Antibiotice Iasi [ATB] 0,5300 0,00% 14.342 7.609,94 13
24. SIF Moldova [SIF2] 1,5800 0,00% 44.406 69.757,18 29
25. SIF Transilvania [SIF3] 0,2300 0,00% 1.323.666 304.534,18 99
26. Transilvania Constructii SA Cluj [COTR] 32,8000 0,00% 3 98,40 1
27. CONTED SA DOROHOI [CNTE] 26,0000 0,00% 33 858,00 3
28. Zentiva SA [SCD] 3,4500 0,00% 5.313 18.329,85 8
29. Compa S.A. Sibiu [CMP] 1,0050 0,00% 1.130 1.135,65 4
30. S.C.D.F.E.E. ELECTRICA S.A. [EL] 12,0000 -0,17% 183.611 2.210.080,58 126
31. SC Fondul Proprietatea SA [FP] 0,9350 -0,21% 7.317.524 6.841.758,76 35
32. Oil Terminal Constanta [OIL] 0,1702 -0,35% 49.001 8.278,57 12
33. Romcarbon SA Buzau [ROCE] 0,1310 -0,38% 55.010 7.221,36 5
34. SNTGN TRANSGAZ SA [TGN] 413,0000 -0,48% 3.425 1.417.557,00 102
35. Vrancart Adjud [VNC] 0,1820 -0,55% 12.000 2.201,97 6
36. Alro Slatina [ALR] 3,3500 -0,89% 3.914 13.130,55 10
37. CNTEE Transelectrica Bucuresti [TEL] 24,5000 -1,01% 35.947 880.747,05 50
38. Turism, hoteluri, restaurante Marea Neagra [EFO] 0,0970 -1,02% 11 1,07 1
39. SIF Muntenia [SIF4] 0,8980 -1,32% 14.146 12.689,24 29
40. Bursa de Valori Bucuresti SA [BVB] 28,2000 -1,40% 55.409 1.553.930,90 94
41. Alumil Rom Industry Bucuresti [ALU] 1,3800 -1,43% 11.904 16.206,40 12
42. Dafora SA Medias [DAFR] 0,0266 -1,48% 23.500 627,70 4
43. Aerostar Bacau [ARS] 5,2000 -1,52% 1.309 6.853,34 9
44. CONPET SA [COTE] 114,0000 -1,55% 2.857 326.591,60 114
45. Electroputere Craiova [EPT] 0,0210 -2,33% 7.352 152,39 5
46. PREFAB SA Bucuresti [PREH] 0,9000 -2,70% 1.001 895,90 4
47. Altur Slatina [ALT] 0,0310 -3,13% 270.010 8.422,98 15
48. Oltchim Rm. Valcea [OLT] 0,2170 -3,56% 106.347 23.243,94 36
49. Bermas Suceava [BRM] 1,0700 -5,31% 22.017 23.592,17 5
50. ARTEGO SA [ARTE] 7,0000 -6,67% 120 840,00 2
51. Amonil Slobozia [AMO] 0,0045 -10,00% 7.000 31,50 1
52. Carbochim Cluj Napoca [CBC] 8,3000 -10,75% 560 4.648,00 4
Informatii referitoare la indicatorii utilizati in aceasta pagina se gasesc in sectiunea intrebari frecvente.
Opinia ta conteaza! Scrie-ne ce doresti adaugat sau modificat la aceasta pagina.
KTD Invest SA - Splaiul Unirii nr.10, bloc B5, scara 1, etaj 3, apt. 8, sector 4, Bucuresti, cod 040033, telefon (004) 0723.682.096
© KTD Invest 2004 - 2019