Stock Screener Twitter Feedback english website

Sumar de tranzactionare BVB / 19 martie 2018

Top 10 valoare tranzactionata (mii RON)

emitentcurentprecedent% pret
1. BRD Societe Generale 18.033,27 12.610,48 -1,29%
2. SC Fondul Proprietatea SA 9.625,88 11.062,07 0,11%
3. Petrom 8.850,47 2.069,32 0,00%
4. Banca Transilvania 8.048,56 41.964,27 -0,74%
5. SNGN ROMGAZ SA 1.212,66 38.810,02 -0,93%
6. SNTGN TRANSGAZ SA 1.039,60 2.195,92 -0,24%
7. SN NUCLEARELECTRICA SA 624,95 1.335,90 -0,59%
8. CONPET SA 434,91 398,83 -0,17%
9. CNTEE Transelectrica Bucuresti 403,53 197,04 -1,41%
10. SIF Transilvania 294,62 132,05 -1,71%

Top 5 cresteri de pret

1. ARTEGO SA 5,63%
2. Santierul Naval Orsova 4,96%
3. Condmag SA 3,85%
4. Altur Slatina 3,13%
5. Bermas Suceava 2,73%

Top 5 scaderi de pret

1. Amonil Slobozia -10,00%
2. ROPHARMA SA -2,76%
3. CEMACON SA -2,21%
4. Alumil Rom Industry Bucuresti -2,10%
5. Rompetrol Rafinare Constanta -2,08%

Statistici pentru ultimile 10 sedinte de tranzactionare BVB*

Top 10 valoare tranzactionata (mii RON)

emitentvaloare% piata
1.Banca Transilvania115.028,7924,65%
2.SC Fondul Proprietatea SA97.818,8620,96%
3.SNGN ROMGAZ SA77.541,9916,62%
4.BRD Societe Generale75.269,0516,13%
5.Petrom22.010,134,72%
6.S.C.D.F.E.E. ELECTRICA S.A.18.746,204,02%
7.SNTGN TRANSGAZ SA12.938,542,77%
8.SN NUCLEARELECTRICA SA10.540,672,26%
9.SIF Oltenia7.214,961,55%
10.CNTEE Transelectrica Bucuresti6.458,721,38%

Top cresteri/scaderi

emitent% pret
1.Banca Transilvania9,16%
2.BRD Societe Generale9,09%
3.Aerostar Bacau5,60%
4.Altur Slatina4,76%
5.Socep Constanta4,51%
-5.Oltchim Rm. Valcea-4,68%
-4.SIF Transilvania-5,53%
-3.Sinteza Oradea-6,37%
-2.Turism, hoteluri, restaurante Marea Neagra-6,79%
-1.Amonil Slobozia-10,00%
* cuprinde ultimele 10 sedinte de tranzactionare; sunt raportate numai companiile tranzactionate in cel putin jumatate din sedintele perioadei analizate
#emitentinchidere% pretvolumvaloaretrz.
1. ARTEGO SA [ARTE] 7,5000 5,63% 15 112,50 1
2. Santierul Naval Orsova [SNO] 2,9600 4,96% 35 103,60 1
3. Condmag SA [COMI] 0,0270 3,85% 120.190 3.245,13 14
4. Altur Slatina [ALT] 0,0330 3,13% 183 6,04 1
5. Bermas Suceava [BRM] 1,1300 2,73% 500 565,00 2
6. Electroputere Craiova [EPT] 0,0210 2,44% 550 11,58 2
7. Casa de Bucovina Club de Munte [BCM] 0,0725 2,11% 17.187 1.246,06 2
8. Oil Terminal Constanta [OIL] 0,1716 1,78% 96.241 16.235,50 8
9. Compa S.A. Sibiu [CMP] 1,0100 1,41% 68.899 68.109,41 28
10. Vrancart Adjud [VNC] 0,1900 1,33% 21.906 4.114,91 5
11. Romcarbon SA Buzau [ROCE] 0,1355 1,12% 289.580 38.850,34 16
12. Oltchim Rm. Valcea [OLT] 0,2240 0,90% 50.400 11.291,60 2
13. ELECTROMAGNETICA SA [ELMA] 0,1360 0,74% 83.981 11.336,24 8
14. Dafora SA Medias [DAFR] 0,0272 0,74% 16.600 449,64 6
15. SIF Moldova [SIF2] 1,5840 0,38% 29.108 45.957,02 46
16. SC Fondul Proprietatea SA [FP] 0,9360 0,11% 10.295.198 9.625.876,28 56
17. S.C.D.F.E.E. ELECTRICA S.A. [EL] 12,1000 0,00% 14.839 179.192,04 61
18. Turbomecanica Bucuresti [TBM] 0,2830 0,00% 44.550 12.698,08 13
19. TMK Artrom [ART] 4,3400 0,00% 900 3.778,00 4
20. Zentiva SA [SCD] 3,4500 0,00% 4.632 15.980,40 6
21. Petrom [SNP] 0,3090 0,00% 28.517.419 8.850.470,28 371
22. Mecanica SA Ceahlau [MECF] 0,1310 0,00% 500 65,50 1
23. Electrocontact Botosani [ECT] 0,0135 0,00% 183 2,47 1
24. Bursa de Valori Bucuresti SA [BVB] 28,5000 0,00% 2.813 80.582,40 34
25. CONPET SA [COTE] 116,0000 -0,17% 3.715 434.914,80 84
26. Impact Developer & Contractor S.A. [IMP] 0,9960 -0,20% 122.151 120.369,67 34
27. Teraplast SA [TRP] 0,4330 -0,23% 49.837 21.517,74 8
28. SNTGN TRANSGAZ SA [TGN] 418,0000 -0,24% 2.479 1.039.601,00 121
29. SSIF Broker Cluj [BRK] 0,0832 -0,24% 150.100 12.465,87 22
30. Biofarm Bucuresti [BIO] 0,3080 -0,32% 75.894 23.135,91 23
31. Aerostar Bacau [ARS] 5,2800 -0,38% 486 2.543,76 10
32. SIF Oltenia [SIF5] 2,2900 -0,43% 25.614 58.637,73 46
33. Petrolexportimport Bucuresti [PEI] 4,3200 -0,46% 20 86,40 2
34. SN NUCLEARELECTRICA SA [SNN] 8,3600 -0,59% 74.475 624.947,65 99
35. SIF Banat Crisana [SIF1] 2,8000 -0,71% 13.927 38.840,25 48
36. Banca Transilvania [TLV] 2,6800 -0,74% 3.011.064 8.048.564,36 466
37. SNGN ROMGAZ SA [SNG] 37,1500 -0,93% 32.530 1.212.661,35 158
38. SIF Muntenia [SIF4] 0,9180 -1,08% 34.490 31.672,88 43
39. Alro Slatina [ALR] 3,3600 -1,18% 18.115 61.142,93 42
40. BRD Societe Generale [BRD] 15,3600 -1,29% 1.166.986 18.033.270,60 272
41. Sinteza Oradea [STZ] 0,2940 -1,34% 6.700 1.969,80 3
42. Erste Bank der oesterreichischen Sparkassen AG [EBS] 192,8000 -1,38% 17 3.283,30 7
43. CNTEE Transelectrica Bucuresti [TEL] 24,5000 -1,41% 16.300 403.534,70 81
44. Antibiotice Iasi [ATB] 0,5260 -1,50% 46.065 24.242,95 13
45. Boromir Prod SA Buzau (Spicul) [SPCU] 0,3580 -1,65% 32.770 11.774,88 22
46. SIF Transilvania [SIF3] 0,2305 -1,71% 1.269.330 294.617,14 182
47. ELECTROARGES SA Curtea de Arges [ELGS] 1,4100 -1,74% 5.193 7.333,63 7
48. UZTEL SA [UZT] 1,4400 -2,04% 802 1.164,87 2
49. Rompetrol Rafinare Constanta [RRC] 0,0566 -2,08% 67.017 3.857,38 11
50. Alumil Rom Industry Bucuresti [ALU] 1,4000 -2,10% 14.530 20.416,30 11
51. CEMACON SA [CEON] 0,6200 -2,21% 20.650 12.960,82 20
52. ROPHARMA SA [RPH] 0,3520 -2,76% 16.500 5.869,20 9
53. Amonil Slobozia [AMO] 0,0045 -10,00% 299.740 1.348,83 4
Informatii referitoare la indicatorii utilizati in aceasta pagina se gasesc in sectiunea intrebari frecvente.
Opinia ta conteaza! Scrie-ne ce doresti adaugat sau modificat la aceasta pagina.
KTD Invest SA - Splaiul Unirii nr.10, bloc B5, scara 1, etaj 3, apt. 8, sector 4, Bucuresti, cod 040033, telefon (004) 0723.682.096
© KTD Invest 2004 - 2019