Stock Screener Twitter Feedback english website

Sumar de tranzactionare BVB / 15 martie 2018

Top 10 valoare tranzactionata (mii RON)

emitentcurentprecedent% pret
1. Banca Transilvania 15.838,82 5.407,23 2,76%
2. SC Fondul Proprietatea SA 9.342,58 8.412,96 0,00%
3. CEMACON SA 3.518,35 2,16 -1,55%
4. BRD Societe Generale 3.000,87 9.172,59 1,90%
5. SNGN ROMGAZ SA 2.048,26 2.300,65 0,67%
6. Farmaceutica Remedia SA 1.502,20 1.034,80 -1,79%
7. SNTGN TRANSGAZ SA 616,19 586,53 0,00%
8. Bursa de Valori Bucuresti SA 415,84 14,53 -2,08%
9. SN NUCLEARELECTRICA SA 340,01 147,59 -0,12%
10. Petrom 261,36 1.764,79 0,33%

Top 5 cresteri de pret

1. Banca Transilvania 2,76%
2. BRD Societe Generale 1,90%
3. Oltchim Rm. Valcea 1,79%
4. Biofarm Bucuresti 1,63%
5. Impact Developer & Contractor S.A. 1,63%

Top 5 scaderi de pret

1. Armatura Cluj-Napoca -14,41%
2. Condmag SA -13,64%
3. Altur Slatina -4,55%
4. Sinteza Oradea -3,87%
5. UZTEL SA -3,29%

Statistici pentru ultimile 10 sedinte de tranzactionare BVB*

Top 10 valoare tranzactionata (mii RON)

emitentvaloare% piata
1.SC Fondul Proprietatea SA78.941,5323,05%
2.Banca Transilvania76.677,5422,39%
3.BRD Societe Generale45.738,4813,35%
4.SNGN ROMGAZ SA44.377,9412,96%
5.S.C.D.F.E.E. ELECTRICA S.A.21.720,316,34%
6.Petrom15.097,524,41%
7.SNTGN TRANSGAZ SA11.245,233,28%
8.SN NUCLEARELECTRICA SA9.708,602,83%
9.CNTEE Transelectrica Bucuresti7.904,152,31%
10.SIF Oltenia7.429,862,17%

Top cresteri/scaderi

emitent% pret
1.BRD Societe Generale8,84%
2.Banca Transilvania8,32%
3.Aerostar Bacau6,35%
4.SNGN ROMGAZ SA5,82%
5.Alumil Rom Industry Bucuresti4,44%
-5.SIF Transilvania-3,31%
-4.Electrocontact Botosani-3,57%
-3.ELECTROMAGNETICA SA-4,29%
-2.Turism, hoteluri, restaurante Marea Neagra-5,56%
-1.Altur Slatina-7,35%
* cuprinde ultimele 10 sedinte de tranzactionare; sunt raportate numai companiile tranzactionate in cel putin jumatate din sedintele perioadei analizate
#emitentinchidere% pretvolumvaloaretrz.
1. Banca Transilvania [TLV] 2,6050 2,76% 6.178.454 15.838.822,00 678
2. BRD Societe Generale [BRD] 15,0200 1,90% 200.704 3.000.865,78 275
3. Oltchim Rm. Valcea [OLT] 0,2270 1,79% 2.109 478,31 2
4. Biofarm Bucuresti [BIO] 0,3110 1,63% 71.297 22.095,97 23
5. Impact Developer & Contractor S.A. [IMP] 0,9980 1,63% 36.629 36.296,11 12
6. Aerostar Bacau [ARS] 5,3600 1,13% 1.505 8.007,70 10
7. Rompetrol Rafinare Constanta [RRC] 0,0576 1,05% 31.238 1.799,31 3
8. SIF Moldova [SIF2] 1,5900 1,02% 48.990 77.401,85 69
9. Compa S.A. Sibiu [CMP] 1,0100 1,00% 1.800 1.818,00 1
10. Dafora SA Medias [DAFR] 0,0280 0,72% 1.302 35,68 2
11. Alumil Rom Industry Bucuresti [ALU] 1,4100 0,71% 11.792 16.424,76 12
12. SNGN ROMGAZ SA [SNG] 37,3000 0,67% 55.022 2.048.260,75 123
13. Alro Slatina [ALR] 3,4000 0,59% 11.951 40.625,94 13
14. Teraplast SA [TRP] 0,4340 0,46% 135.231 58.168,30 14
15. SIF Oltenia [SIF5] 2,3000 0,44% 49.961 114.376,12 69
16. CNTEE Transelectrica Bucuresti [TEL] 24,7500 0,41% 1.309 32.391,80 16
17. Petrom [SNP] 0,3070 0,33% 854.528 261.361,71 99
18. Erste Bank der oesterreichischen Sparkassen AG [EBS] 193,2000 0,21% 35 6.760,50 5
19. CONPET SA [COTE] 114,8000 0,17% 343 39.383,80 22
20. S.C.D.F.E.E. ELECTRICA S.A. [EL] 12,0800 0,17% 7.604 91.834,58 17
21. SIF Transilvania [SIF3] 0,2340 0,00% 849.296 198.476,09 100
22. Amonil Slobozia [AMO] 0,0050 0,00% 112.000 560,00 1
23. SNTGN TRANSGAZ SA [TGN] 415,0000 0,00% 1.487 616.188,50 64
24. Zentiva SA [SCD] 3,4500 0,00% 26.752 92.294,46 24
25. SC Fondul Proprietatea SA [FP] 0,9350 0,00% 9.992.428 9.342.575,91 55
26. Antibiotice Iasi [ATB] 0,5280 0,00% 59.871 31.465,25 28
27. VES SA Sighisoara [VESY] 0,0615 0,00% 19.047 1.161,89 2
28. Electrocontact Botosani [ECT] 0,0135 0,00% 222 3,00 1
29. CONTED SA DOROHOI [CNTE] 28,0000 0,00% 411 11.508,00 4
30. Boromir Prod SA Buzau (Spicul) [SPCU] 0,3660 0,00% 10.385 3.800,91 2
31. Oil Terminal Constanta [OIL] 0,1714 -0,12% 700 119,98 1
32. SN NUCLEARELECTRICA SA [SNN] 8,2700 -0,12% 41.070 340.011,79 66
33. Vrancart Adjud [VNC] 0,1875 -0,27% 53.275 9.714,05 13
34. ELECTROARGES SA Curtea de Arges [ELGS] 1,4250 -0,35% 15.006 20.961,08 8
35. Turbomecanica Bucuresti [TBM] 0,2835 -0,35% 115.058 32.633,97 7
36. SIF Banat Crisana [SIF1] 2,8100 -0,35% 9.990 27.814,24 56
37. SSIF Broker Cluj [BRK] 0,0826 -0,48% 185.452 15.346,78 7
38. SIF Muntenia [SIF4] 0,9200 -0,86% 21.993 20.106,77 65
39. CEMACON SA [CEON] 0,6340 -1,55% 6.396.374 3.518.347,63 7
40. Farmaceutica Remedia SA [RMAH] 0,4400 -1,79% 3.339.101 1.502.198,45 6
41. Bermas Suceava [BRM] 1,1000 -1,79% 5.941 6.535,10 6
42. Romcarbon SA Buzau [ROCE] 0,1335 -1,84% 125.000 16.587,50 2
43. Bursa de Valori Bucuresti SA [BVB] 28,2000 -2,08% 14.751 415.843,80 100
44. Socep Constanta [SOCP] 0,2780 -2,11% 39.764 11.174,39 6
45. Electroputere Craiova [EPT] 0,0205 -2,38% 215.306 4.551,92 16
46. UZTEL SA [UZT] 1,4700 -3,29% 100 147,00 1
47. Sinteza Oradea [STZ] 0,2980 -3,87% 2.150 640,70 2
48. Altur Slatina [ALT] 0,0315 -4,55% 600 18,90 1
49. Condmag SA [COMI] 0,0285 -13,64% 1.055.464 30.080,72 47
50. Armatura Cluj-Napoca [ARM] 0,1900 -14,41% 1.200 228,00 2
Informatii referitoare la indicatorii utilizati in aceasta pagina se gasesc in sectiunea intrebari frecvente.
Opinia ta conteaza! Scrie-ne ce doresti adaugat sau modificat la aceasta pagina.
KTD Invest SA - Splaiul Unirii nr.10, bloc B5, scara 1, etaj 3, apt. 8, sector 4, Bucuresti, cod 040033, telefon (004) 0723.682.096
© KTD Invest 2004 - 2019