Stock Screener Twitter Feedback english website

Sumar de tranzactionare BVB / 14 martie 2018

Top 10 valoare tranzactionata (mii RON)

emitentcurentprecedent% pret
1. BRD Societe Generale 9.172,59 8.841,11 0,00%
2. SC Fondul Proprietatea SA 8.412,96 1.824,15 0,54%
3. SIF Oltenia 6.304,91 174,83 -0,43%
4. Banca Transilvania 5.407,23 5.893,06 0,00%
5. SNGN ROMGAZ SA 2.300,65 6.949,70 -0,13%
6. Petrom 1.764,79 3.291,04 -0,65%
7. S.C.D.F.E.E. ELECTRICA S.A. 1.453,92 600,11 -0,17%
8. SNTGN TRANSGAZ SA 586,53 1.776,87 0,00%
9. Impact Developer & Contractor S.A. 579,00 25,33 -1,80%
10. SIF Transilvania 169,63 505,18 0,21%

Top 5 cresteri de pret

1. Armatura Cluj-Napoca 11,00%
2. Dafora SA Medias 3,73%
3. SSIF Broker Cluj 3,49%
4. Sinteza Oradea 3,33%
5. Altur Slatina 3,13%

Top 5 scaderi de pret

1. Condmag SA -12,00%
2. Erste Bank der oesterreichischen Sparkassen AG -3,60%
3. Oltchim Rm. Valcea -3,04%
4. Electroputere Craiova -2,33%
5. Turism, hoteluri, restaurante Marea Neagra -1,92%

Statistici pentru ultimile 10 sedinte de tranzactionare BVB*

Top 10 valoare tranzactionata (mii RON)

emitentvaloare% piata
1.Banca Transilvania70.896,8421,90%
2.SC Fondul Proprietatea SA69.896,3421,59%
3.BRD Societe Generale44.080,0713,62%
4.SNGN ROMGAZ SA43.379,8513,40%
5.S.C.D.F.E.E. ELECTRICA S.A.21.747,156,72%
6.Petrom17.091,645,28%
7.SNTGN TRANSGAZ SA11.904,053,68%
8.SN NUCLEARELECTRICA SA9.720,543,00%
9.SIF Oltenia8.097,392,50%
10.CNTEE Transelectrica Bucuresti8.049,962,49%

Top cresteri/scaderi

emitent% pret
1.Socep Constanta5,97%
2.BRD Societe Generale5,59%
3.Electroputere Craiova5,00%
4.Alumil Rom Industry Bucuresti4,48%
5.Banca Transilvania4,11%
-5.Altur Slatina-2,94%
-4.SIF Muntenia-3,33%
-3.SSIF Broker Cluj-3,49%
-2.SIF Transilvania-3,90%
-1.ELECTROMAGNETICA SA-4,29%
* cuprinde ultimele 10 sedinte de tranzactionare; sunt raportate numai companiile tranzactionate in cel putin jumatate din sedintele perioadei analizate
#emitentinchidere% pretvolumvaloaretrz.
1. Armatura Cluj-Napoca [ARM] 0,2220 11,00% 57.276 12.585,01 11
2. Dafora SA Medias [DAFR] 0,0278 3,73% 2.116.000 57.661,42 41
3. SSIF Broker Cluj [BRK] 0,0830 3,49% 132.389 10.931,21 20
4. Sinteza Oradea [STZ] 0,3100 3,33% 10.490 3.207,04 6
5. Altur Slatina [ALT] 0,0330 3,13% 2.430 80,19 1
6. Vrancart Adjud [VNC] 0,1880 2,45% 958 176,05 3
7. Romcarbon SA Buzau [ROCE] 0,1360 2,26% 2.020 267,73 4
8. ELECTROARGES SA Curtea de Arges [ELGS] 1,4300 2,14% 18.642 26.145,90 11
9. VES SA Sighisoara [VESY] 0,0615 1,65% 39.070 2.383,74 3
10. ROPHARMA SA [RPH] 0,3640 1,11% 17.000 5.984,00 5
11. SIF Banat Crisana [SIF1] 2,8200 1,08% 5.681 15.851,30 49
12. CEMACON SA [CEON] 0,6440 0,94% 3.385 2.161,95 2
13. Oil Terminal Constanta [OIL] 0,1716 0,82% 114.959 19.623,17 17
14. Socep Constanta [SOCP] 0,2840 0,71% 22.476 6.339,29 7
15. CONPET SA [COTE] 114,6000 0,70% 1.146 130.906,40 44
16. SC Fondul Proprietatea SA [FP] 0,9350 0,54% 8.998.372 8.412.959,23 89
17. TMK Artrom [ART] 4,3600 0,46% 23 99,90 3
18. SN NUCLEARELECTRICA SA [SNN] 8,2800 0,36% 17.829 147.594,69 30
19. SIF Transilvania [SIF3] 0,2340 0,21% 723.920 169.632,03 109
20. Transilvania Constructii SA Cluj [COTR] 32,8000 0,00% 16 523,20 2
21. Banca Transilvania [TLV] 2,5350 0,00% 2.131.888 5.407.230,52 297
22. SNTGN TRANSGAZ SA [TGN] 415,0000 0,00% 1.417 586.525,00 80
23. Aerostar Bacau [ARS] 5,3000 0,00% 5.320 27.291,40 17
24. Casa de Bucovina Club de Munte [BCM] 0,0720 0,00% 477 34,34 1
25. Zentiva SA [SCD] 3,4500 0,00% 14.229 49.090,05 23
26. CONTED SA DOROHOI [CNTE] 28,0000 0,00% 520 14.422,00 16
27. BRD Societe Generale [BRD] 14,7400 0,00% 622.271 9.172.588,04 130
28. Boromir Prod SA Buzau (Spicul) [SPCU] 0,3660 0,00% 25.390 9.289,94 9
29. Bursa de Valori Bucuresti SA [BVB] 28,8000 0,00% 501 14.528,80 8
30. Compa S.A. Sibiu [CMP] 1,0000 0,00% 25.487 25.487,00 9
31. SNGN ROMGAZ SA [SNG] 37,0500 -0,13% 61.941 2.300.646,55 175
32. S.C.D.F.E.E. ELECTRICA S.A. [EL] 12,0600 -0,17% 120.097 1.453.915,32 43
33. CNTEE Transelectrica Bucuresti [TEL] 24,6500 -0,20% 3.668 90.512,55 26
34. SIF Muntenia [SIF4] 0,9280 -0,22% 64.056 59.194,94 78
35. Antibiotice Iasi [ATB] 0,5280 -0,38% 45.491 23.998,41 31
36. SIF Moldova [SIF2] 1,5740 -0,38% 82.133 129.537,77 59
37. SIF Oltenia [SIF5] 2,2900 -0,43% 2.741.390 6.304.912,22 55
38. Teraplast SA [TRP] 0,4320 -0,46% 99.836 43.296,60 12
39. Petrom [SNP] 0,3060 -0,65% 5.748.916 1.764.793,20 97
40. ELECTROMAGNETICA SA [ELMA] 0,1340 -0,74% 131.002 17.090,27 18
41. Turbomecanica Bucuresti [TBM] 0,2845 -0,87% 23.764 6.816,00 10
42. Alumil Rom Industry Bucuresti [ALU] 1,4000 -1,41% 5.100 7.146,00 6
43. Biofarm Bucuresti [BIO] 0,3060 -1,61% 113.501 35.189,26 26
44. Rompetrol Rafinare Constanta [RRC] 0,0570 -1,72% 110.400 6.366,12 6
45. Alro Slatina [ALR] 3,3800 -1,74% 2.176 7.373,28 9
46. Impact Developer & Contractor S.A. [IMP] 0,9820 -1,80% 619.227 578.999,57 30
47. Turism, hoteluri, restaurante Marea Neagra [EFO] 0,1020 -1,92% 2.050 209,10 2
48. Electroputere Craiova [EPT] 0,0210 -2,33% 9.100 191,05 4
49. Oltchim Rm. Valcea [OLT] 0,2230 -3,04% 17.000 3.801,00 4
50. Erste Bank der oesterreichischen Sparkassen AG [EBS] 192,8000 -3,60% 315 61.203,30 27
51. Condmag SA [COMI] 0,0330 -12,00% 153.814 5.351,71 24
Informatii referitoare la indicatorii utilizati in aceasta pagina se gasesc in sectiunea intrebari frecvente.
Opinia ta conteaza! Scrie-ne ce doresti adaugat sau modificat la aceasta pagina.
KTD Invest SA - Splaiul Unirii nr.10, bloc B5, scara 1, etaj 3, apt. 8, sector 4, Bucuresti, cod 040033, telefon (004) 0723.682.096
© KTD Invest 2004 - 2019