Stock Screener Twitter Feedback english website

Sumar de tranzactionare BVB / 12 martie 2018

Top 10 valoare tranzactionata (mii RON)

emitentcurentprecedent% pret
1. BRD Societe Generale 10.838,26 1.269,51 3,54%
2. Banca Transilvania 7.700,63 6.957,57 1,42%
3. SNGN ROMGAZ SA 4.016,49 6.305,56 1,10%
4. Petrom 3.359,85 288,58 0,16%
5. SNTGN TRANSGAZ SA 1.415,77 443,39 1,48%
6. SN NUCLEARELECTRICA SA 1.215,74 457,40 0,00%
7. SIF Transilvania 1.012,12 258,74 -2,50%
8. S.C.D.F.E.E. ELECTRICA S.A. 574,51 217,31 0,16%
9. SC Fondul Proprietatea SA 403,41 18.592,31 -0,32%
10. CNTEE Transelectrica Bucuresti 298,41 3.288,20 -0,40%

Top 5 cresteri de pret

1. Electroputere Craiova 4,88%
2. Electrocontact Botosani 3,85%
3. Alumil Rom Industry Bucuresti 3,65%
4. BRD Societe Generale 3,54%
5. ELECTROMAGNETICA SA 3,05%

Top 5 scaderi de pret

1. Amonil Slobozia -10,00%
2. Energopetrol Campina -3,57%
3. SIF Transilvania -2,50%
4. Socep Constanta -2,13%
5. Vrancart Adjud -1,34%

Statistici pentru ultimile 10 sedinte de tranzactionare BVB*

Top 10 valoare tranzactionata (mii RON)

emitentvaloare% piata
1.Banca Transilvania108.114,8929,47%
2.SC Fondul Proprietatea SA76.260,9320,79%
3.SNGN ROMGAZ SA42.900,8811,70%
4.BRD Societe Generale37.091,1510,11%
5.S.C.D.F.E.E. ELECTRICA S.A.29.635,518,08%
6.Petrom15.426,234,21%
7.SNTGN TRANSGAZ SA14.816,194,04%
8.SN NUCLEARELECTRICA SA9.855,632,69%
9.CNTEE Transelectrica Bucuresti8.735,222,38%
10.SIF Moldova6.647,041,81%

Top cresteri/scaderi

emitent% pret
1.SSIF Broker Cluj7,81%
2.Aerostar Bacau7,29%
3.Erste Bank der oesterreichischen Sparkassen AG6,64%
4.S.C.D.F.E.E. ELECTRICA S.A.5,56%
5.Alumil Rom Industry Bucuresti5,19%
-5.SIF Transilvania-4,88%
-4.Impact Developer & Contractor S.A.-5,07%
-3.Altur Slatina-5,88%
-2.Oltchim Rm. Valcea-8,00%
-1.Amonil Slobozia-18,18%
* cuprinde ultimele 10 sedinte de tranzactionare; sunt raportate numai companiile tranzactionate in cel putin jumatate din sedintele perioadei analizate
#emitentinchidere% pretvolumvaloaretrz.
1. Electroputere Craiova [EPT] 0,0215 4,88% 20.550 421,58 4
2. Electrocontact Botosani [ECT] 0,0135 3,85% 85.000 1.050,32 6
3. Alumil Rom Industry Bucuresti [ALU] 1,4200 3,65% 87.720 123.278,73 48
4. BRD Societe Generale [BRD] 14,6400 3,54% 738.125 10.838.255,24 407
5. ELECTROMAGNETICA SA [ELMA] 0,1350 3,05% 6.300 850,50 6
6. CEMACON SA [CEON] 0,6480 2,53% 560 362,88 1
7. Oltchim Rm. Valcea [OLT] 0,2300 2,22% 30.002 6.791,47 9
8. Comelf Bistrita [CMF] 2,1800 1,87% 300 654,00 1
9. Rompetrol Rafinare Constanta [RRC] 0,0578 1,76% 277.879 15.936,28 16
10. Aerostar Bacau [ARS] 5,3000 1,53% 555 2.910,08 9
11. SNTGN TRANSGAZ SA [TGN] 412,0000 1,48% 3.453 1.415.770,00 110
12. Dafora SA Medias [DAFR] 0,0276 1,47% 827.676 22.820,02 43
13. Banca Transilvania [TLV] 2,5050 1,42% 3.070.248 7.700.626,87 508
14. SSIF Broker Cluj [BRK] 0,0828 1,22% 173.747 14.260,30 25
15. Romcarbon SA Buzau [ROCE] 0,1350 1,12% 450.481 60.748,56 28
16. Boromir Prod SA Buzau (Spicul) [SPCU] 0,3680 1,10% 13.029 4.775,98 11
17. SNGN ROMGAZ SA [SNG] 36,8000 1,10% 109.130 4.016.488,45 248
18. ELECTROARGES SA Curtea de Arges [ELGS] 1,4350 1,06% 6.485 9.127,92 13
19. CONPET SA [COTE] 112,6000 0,54% 470 52.723,80 33
20. TMK Artrom [ART] 4,3600 0,46% 150 651,12 2
21. Bursa de Valori Bucuresti SA [BVB] 29,0000 0,35% 4.593 132.580,40 22
22. SIF Moldova [SIF2] 1,5940 0,25% 72.173 113.619,70 71
23. Teraplast SA [TRP] 0,4340 0,23% 111.168 48.100,39 15
24. S.C.D.F.E.E. ELECTRICA S.A. [EL] 12,1600 0,16% 47.179 574.512,50 57
25. Petrom [SNP] 0,3080 0,16% 10.909.313 3.359.853,62 89
26. SN NUCLEARELECTRICA SA [SNN] 8,2000 0,00% 147.634 1.215.737,02 119
27. Antibiotice Iasi [ATB] 0,5340 0,00% 90.478 48.355,00 19
28. Bermas Suceava [BRM] 1,1000 0,00% 50 55,00 1
29. Altur Slatina [ALT] 0,0320 0,00% 1.350.000 43.200,00 4
30. Turism, hoteluri, restaurante Marea Neagra [EFO] 0,1040 0,00% 7.000 701,60 2
31. Turbomecanica Bucuresti [TBM] 0,2845 -0,18% 180.859 51.797,28 29
32. SIF Muntenia [SIF4] 0,9380 -0,21% 56.544 52.532,57 69
33. SC Fondul Proprietatea SA [FP] 0,9250 -0,32% 435.303 403.410,02 42
34. Biofarm Bucuresti [BIO] 0,3070 -0,32% 99.919 30.550,75 20
35. Oil Terminal Constanta [OIL] 0,1700 -0,35% 86.629 14.758,64 13
36. SIF Banat Crisana [SIF1] 2,7900 -0,36% 72.738 201.887,55 83
37. CNTEE Transelectrica Bucuresti [TEL] 24,6000 -0,40% 12.144 298.408,70 55
38. Zentiva SA [SCD] 3,4500 -0,58% 16.150 55.718,46 19
39. Alro Slatina [ALR] 3,3800 -0,59% 37.458 126.580,15 51
40. Impact Developer & Contractor S.A. [IMP] 0,9920 -0,80% 63.334 62.860,37 25
41. Compa S.A. Sibiu [CMP] 1,0000 -0,99% 127.184 129.309,68 29
42. SIF Oltenia [SIF5] 2,2950 -1,29% 82.807 190.093,83 72
43. Vrancart Adjud [VNC] 0,1835 -1,34% 86.619 15.942,78 9
44. Socep Constanta [SOCP] 0,2760 -2,13% 3.100 855,60 2
45. SIF Transilvania [SIF3] 0,2340 -2,50% 4.271.356 1.012.122,56 333
46. Energopetrol Campina [ENP] 0,2700 -3,57% 700 189,00 1
47. Amonil Slobozia [AMO] 0,0045 -10,00% 82.000 369,00 3
Informatii referitoare la indicatorii utilizati in aceasta pagina se gasesc in sectiunea intrebari frecvente.
Opinia ta conteaza! Scrie-ne ce doresti adaugat sau modificat la aceasta pagina.
KTD Invest SA - Splaiul Unirii nr.10, bloc B5, scara 1, etaj 3, apt. 8, sector 4, Bucuresti, cod 040033, telefon (004) 0723.682.096
© KTD Invest 2004 - 2019