Stock Screener Twitter Feedback english website

Sumar de tranzactionare BVB / 09 martie 2018

Top 10 valoare tranzactionata (mii RON)

emitentcurentprecedent% pret
1. SC Fondul Proprietatea SA 18.592,31 20.423,47 0,00%
2. Banca Transilvania 6.957,57 3.811,61 0,41%
3. SNGN ROMGAZ SA 6.305,56 3.776,05 0,00%
4. CNTEE Transelectrica Bucuresti 3.288,20 161,59 -0,20%
5. BRD Societe Generale 1.269,51 3.303,97 -0,28%
6. SN NUCLEARELECTRICA SA 457,40 1.798,89 0,00%
7. SNTGN TRANSGAZ SA 443,39 2.622,90 0,25%
8. Petrom 288,58 858,91 0,49%
9. SIF Transilvania 258,74 50,53 -1,23%
10. SIF Moldova 241,78 103,52 -0,50%

Top 5 cresteri de pret

1. Uamt Oradea 8,87%
2. Transilvania Constructii SA Cluj 4,46%
3. Electroaparataj SA 3,45%
4. Aerostar Bacau 1,95%
5. Dafora SA Medias 1,49%

Top 5 scaderi de pret

1. Electroputere Craiova -8,89%
2. Electrocontact Botosani -7,14%
3. ELECTROMAGNETICA SA -5,76%
4. Oltchim Rm. Valcea -3,85%
5. Bermas Suceava -2,65%

Statistici pentru ultimile 10 sedinte de tranzactionare BVB*

Top 10 valoare tranzactionata (mii RON)

emitentvaloare% piata
1.SC Fondul Proprietatea SA698.484,8271,79%
2.Banca Transilvania109.226,5311,23%
3.SNGN ROMGAZ SA40.032,734,11%
4.S.C.D.F.E.E. ELECTRICA S.A.29.194,463,00%
5.BRD Societe Generale27.131,882,79%
6.SNTGN TRANSGAZ SA14.499,841,49%
7.Petrom13.531,721,39%
8.CNTEE Transelectrica Bucuresti9.022,020,93%
9.SN NUCLEARELECTRICA SA8.928,840,92%
10.SIF Moldova6.592,370,68%

Top cresteri/scaderi

emitent% pret
1.Farmaceutica Remedia SA17,20%
2.Erste Bank der oesterreichischen Sparkassen AG8,74%
3.SSIF Broker Cluj7,07%
4.Aerostar Bacau5,67%
5.S.C.D.F.E.E. ELECTRICA S.A.4,66%
-5.Dafora SA Medias-3,55%
-4.Impact Developer & Contractor S.A.-4,31%
-3.ELECTROMAGNETICA SA-6,43%
-2.Amonil Slobozia-9,09%
-1.Oltchim Rm. Valcea-10,00%
* cuprinde ultimele 10 sedinte de tranzactionare; sunt raportate numai companiile tranzactionate in cel putin jumatate din sedintele perioadei analizate
#emitentinchidere% pretvolumvaloaretrz.
1. Uamt Oradea [UAM] 1,3500 8,87% 5.750 7.762,50 3
2. Transilvania Constructii SA Cluj [COTR] 32,8000 4,46% 3 98,40 1
3. Electroaparataj SA [ELJ] 0,1500 3,45% 3.181 477,15 1
4. Aerostar Bacau [ARS] 5,2200 1,95% 8.230 42.781,40 19
5. Dafora SA Medias [DAFR] 0,0272 1,49% 66.802 1.803,66 8
6. Biofarm Bucuresti [BIO] 0,3080 1,32% 8.524 2.625,39 6
7. Compa S.A. Sibiu [CMP] 1,0100 1,00% 13.801 13.994,00 6
8. Romcarbon SA Buzau [ROCE] 0,1335 0,75% 17.345 2.296,96 8
9. SSIF Broker Cluj [BRK] 0,0818 0,74% 10 0,82 1
10. Alumil Rom Industry Bucuresti [ALU] 1,3700 0,74% 27.760 37.633,70 12
11. Bursa de Valori Bucuresti SA [BVB] 28,9000 0,70% 3.160 90.609,40 21
12. Zentiva SA [SCD] 3,4700 0,58% 8.928 30.807,60 14
13. ROPHARMA SA [RPH] 0,3600 0,56% 34.050 11.843,50 10
14. Petrom [SNP] 0,3075 0,49% 942.976 288.578,08 37
15. Banca Transilvania [TLV] 2,4700 0,41% 2.822.504 6.957.566,47 243
16. SIF Banat Crisana [SIF1] 2,8000 0,36% 25.598 71.289,30 59
17. Turbomecanica Bucuresti [TBM] 0,2850 0,35% 49.758 14.153,18 10
18. Vrancart Adjud [VNC] 0,1860 0,27% 45.610 8.445,79 5
19. SNTGN TRANSGAZ SA [TGN] 406,0000 0,25% 1.094 443.386,50 45
20. SC Fondul Proprietatea SA [FP] 0,9280 0,00% 20.056.075 18.592.306,68 30
21. SIF Oltenia [SIF5] 2,3250 0,00% 42.712 98.628,03 45
22. SN NUCLEARELECTRICA SA [SNN] 8,2000 0,00% 56.228 457.397,65 50
23. SNGN ROMGAZ SA [SNG] 36,4000 0,00% 172.990 6.305.555,05 152
24. Rompetrol Well Services [PTR] 0,3700 0,00% 500 184,40 2
25. ELECTROARGES SA Curtea de Arges [ELGS] 1,4200 0,00% 13 18,42 2
26. Antibiotice Iasi [ATB] 0,5340 0,00% 5.761 3.070,37 8
27. Boromir Prod SA Buzau (Spicul) [SPCU] 0,3640 0,00% 11.789 4.291,20 7
28. Amonil Slobozia [AMO] 0,0050 0,00% 832.748 4.163,74 8
29. ARTEGO SA [ARTE] 7,2000 0,00% 91 655,20 2
30. Teraplast SA [TRP] 0,4330 0,00% 233.397 101.060,35 14
31. Alro Slatina [ALR] 3,4000 0,00% 14.031 47.546,59 33
32. Impact Developer & Contractor S.A. [IMP] 1,0000 0,00% 41.999 41.971,73 8
33. CNTEE Transelectrica Bucuresti [TEL] 24,7000 -0,20% 132.649 3.288.195,15 29
34. Oil Terminal Constanta [OIL] 0,1706 -0,23% 4.001 674,57 2
35. BRD Societe Generale [BRD] 14,1400 -0,28% 89.704 1.269.508,62 61
36. S.C.D.F.E.E. ELECTRICA S.A. [EL] 12,1400 -0,33% 17.951 217.309,18 30
37. Rompetrol Rafinare Constanta [RRC] 0,0568 -0,35% 25.000 1.398,74 3
38. CONPET SA [COTE] 112,0000 -0,36% 82 9.197,00 9
39. SIF Muntenia [SIF4] 0,9400 -0,42% 39.367 36.647,86 53
40. SIF Moldova [SIF2] 1,5900 -0,50% 154.122 241.782,08 73
41. TMK Artrom [ART] 4,3400 -0,91% 328 1.386,12 5
42. Turism Felix S.A. Baile Felix [TUFE] 0,2100 -0,94% 305 64,05 1
43. SIF Transilvania [SIF3] 0,2400 -1,23% 1.074.680 258.743,09 158
44. Erste Bank der oesterreichischen Sparkassen AG [EBS] 196,0000 -1,26% 76 14.847,00 8
45. CEMACON SA [CEON] 0,6320 -1,86% 6.100 3.855,20 4
46. Bermas Suceava [BRM] 1,1000 -2,65% 3.645 4.025,95 3
47. Oltchim Rm. Valcea [OLT] 0,2250 -3,85% 50.499 11.424,27 9
48. ELECTROMAGNETICA SA [ELMA] 0,1310 -5,76% 111.690 14.641,98 16
49. Electrocontact Botosani [ECT] 0,0130 -7,14% 128 1,66 1
50. Electroputere Craiova [EPT] 0,0205 -8,89% 73.175 1.513,12 8
Informatii referitoare la indicatorii utilizati in aceasta pagina se gasesc in sectiunea intrebari frecvente.
Opinia ta conteaza! Scrie-ne ce doresti adaugat sau modificat la aceasta pagina.
KTD Invest SA - Splaiul Unirii nr.10, bloc B5, scara 1, etaj 3, apt. 8, sector 4, Bucuresti, cod 040033, telefon (004) 0723.682.096
© KTD Invest 2004 - 2019