Stock Screener Twitter Feedback english website

Sumar de tranzactionare BVB / 07 martie 2018

Top 10 valoare tranzactionata (mii RON)

emitentcurentprecedent% pret
1. SC Fondul Proprietatea SA 10.484,31 7.647,73 0,22%
2. SNGN ROMGAZ SA 6.822,35 5.300,27 0,70%
3. Banca Transilvania 5.124,63 14.282,42 0,00%
4. S.C.D.F.E.E. ELECTRICA S.A. 3.693,05 6.183,59 2,88%
5. BRD Societe Generale 2.973,36 5.225,65 -0,57%
6. SN NUCLEARELECTRICA SA 1.019,16 2.556,93 -0,25%
7. CNTEE Transelectrica Bucuresti 797,08 790,65 0,00%
8. SNTGN TRANSGAZ SA 561,02 1.680,36 0,12%
9. Petrom 315,60 950,20 -0,65%
10. Bursa de Valori Bucuresti SA 195,45 105,19 -0,36%

Top 5 cresteri de pret

1. Sinteza Oradea 6,80%
2. Farmaceutica Remedia SA 5,31%
3. Socep Constanta 5,26%
4. Electroputere Craiova 4,65%
5. Altur Slatina 3,17%

Top 5 scaderi de pret

1. Turism, hoteluri, restaurante Marea Neagra -6,60%
2. CEMACON SA -3,08%
3. Oltchim Rm. Valcea -2,55%
4. Erste Bank der oesterreichischen Sparkassen AG -2,20%
5. Romcarbon SA Buzau -1,87%

Statistici pentru ultimile 10 sedinte de tranzactionare BVB*

Top 10 valoare tranzactionata (mii RON)

emitentvaloare% piata
1.SC Fondul Proprietatea SA662.039,1069,93%
2.Banca Transilvania102.953,3310,88%
3.SNGN ROMGAZ SA38.373,604,05%
4.S.C.D.F.E.E. ELECTRICA S.A.28.230,742,98%
5.BRD Societe Generale27.899,302,95%
6.SIF Oltenia20.255,332,14%
7.Petrom14.026,731,48%
8.SNTGN TRANSGAZ SA13.380,881,41%
9.SN NUCLEARELECTRICA SA8.599,040,91%
10.SIF Moldova6.693,920,71%

Top cresteri/scaderi

emitent% pret
1.Farmaceutica Remedia SA15,34%
2.SSIF Broker Cluj11,02%
3.Aerostar Bacau6,92%
4.Erste Bank der oesterreichischen Sparkassen AG6,30%
5.SIF Moldova5,26%
-5.Altur Slatina-2,99%
-4.Rompetrol Rafinare Constanta-3,06%
-3.Dafora SA Medias-4,26%
-2.Amonil Slobozia-9,09%
-1.Oltchim Rm. Valcea-10,55%
* cuprinde ultimele 10 sedinte de tranzactionare; sunt raportate numai companiile tranzactionate in cel putin jumatate din sedintele perioadei analizate
#emitentinchidere% pretvolumvaloaretrz.
1. Sinteza Oradea [STZ] 0,3140 6,80% 49.973 15.421,19 23
2. Farmaceutica Remedia SA [RMAH] 0,4360 5,31% 1.772 772,60 2
3. Socep Constanta [SOCP] 0,2800 5,26% 69.618 19.326,72 11
4. Electroputere Craiova [EPT] 0,0225 4,65% 30.990 681,93 4
5. Altur Slatina [ALT] 0,0325 3,17% 9.500 308,75 1
6. S.C.D.F.E.E. ELECTRICA S.A. [EL] 12,1400 2,88% 308.478 3.693.049,74 167
7. ELECTROMAGNETICA SA [ELMA] 0,1380 2,22% 34.362 4.522,72 7
8. Aerostar Bacau [ARS] 5,1000 2,00% 50 255,00 1
9. Bermas Suceava [BRM] 1,1300 1,80% 32 35,92 2
10. Oil Terminal Constanta [OIL] 0,1718 1,06% 370.569 63.324,67 15
11. Dafora SA Medias [DAFR] 0,0270 0,75% 17.499 472,47 4
12. CONPET SA [COTE] 112,8000 0,71% 501 56.240,80 16
13. SNGN ROMGAZ SA [SNG] 36,2000 0,70% 189.624 6.822.345,60 145
14. Teraplast SA [TRP] 0,4300 0,23% 259.146 111.394,02 20
15. SIF Oltenia [SIF5] 2,3200 0,22% 36.715 84.380,64 40
16. SC Fondul Proprietatea SA [FP] 0,9290 0,22% 11.309.186 10.484.314,10 57
17. Compa S.A. Sibiu [CMP] 1,0000 0,20% 6.863 6.828,71 10
18. SNTGN TRANSGAZ SA [TGN] 406,5000 0,12% 1.379 561.017,50 45
19. Zentiva SA [SCD] 3,4500 0,00% 9.140 31.536,25 14
20. ROPHARMA SA [RPH] 0,3500 0,00% 3.000 1.080,00 2
21. Mecanica SA Ceahlau [MECF] 0,1310 0,00% 2.000 262,00 2
22. Impact Developer & Contractor S.A. [IMP] 1,0000 0,00% 23.398 23.397,69 6
23. Banca Transilvania [TLV] 2,4550 0,00% 2.092.050 5.124.631,90 153
24. Boromir Prod SA Buzau (Spicul) [SPCU] 0,3640 0,00% 6.625 2.411,50 3
25. Biofarm Bucuresti [BIO] 0,3090 0,00% 7.375 2.248,48 5
26. Amonil Slobozia [AMO] 0,0050 0,00% 625.555 3.127,78 3
27. ELECTROARGES SA Curtea de Arges [ELGS] 1,4000 0,00% 3.605 5.046,60 4
28. CNTEE Transelectrica Bucuresti [TEL] 24,6500 0,00% 32.400 797.079,45 37
29. Turbomecanica Bucuresti [TBM] 0,2840 -0,18% 17.335 4.909,72 10
30. SN NUCLEARELECTRICA SA [SNN] 8,1300 -0,25% 125.403 1.019.159,28 88
31. Alro Slatina [ALR] 3,4600 -0,29% 5.389 18.578,08 5
32. Bursa de Valori Bucuresti SA [BVB] 28,0000 -0,36% 6.961 195.446,00 66
33. SIF Transilvania [SIF3] 0,2430 -0,41% 236.843 57.455,13 63
34. BRD Societe Generale [BRD] 14,0000 -0,57% 212.506 2.973.358,18 94
35. SIF Moldova [SIF2] 1,6000 -0,62% 120.253 192.357,07 48
36. ARTEGO SA [ARTE] 7,7000 -0,65% 118 848,00 4
37. Petrom [SNP] 0,3035 -0,65% 1.037.964 315.604,51 78
38. SIF Banat Crisana [SIF1] 2,8300 -0,70% 44.322 124.075,68 50
39. SSIF Broker Cluj [BRK] 0,0826 -0,72% 170.050 13.647,45 11
40. Alumil Rom Industry Bucuresti [ALU] 1,3500 -0,74% 3.010 4.063,60 7
41. Antibiotice Iasi [ATB] 0,5340 -1,11% 529 282,49 2
42. SIF Muntenia [SIF4] 0,9440 -1,46% 8.906 8.405,09 32
43. Rompetrol Rafinare Constanta [RRC] 0,0570 -1,72% 500 28,50 1
44. Romcarbon SA Buzau [ROCE] 0,1310 -1,87% 8.500 1.105,50 4
45. Erste Bank der oesterreichischen Sparkassen AG [EBS] 195,6000 -2,20% 702 137.050,60 9
46. Oltchim Rm. Valcea [OLT] 0,2290 -2,55% 10.260 2.334,95 9
47. CEMACON SA [CEON] 0,6300 -3,08% 944 594,72 3
48. Turism, hoteluri, restaurante Marea Neagra [EFO] 0,0990 -6,60% 32.900 3.260,10 4
Informatii referitoare la indicatorii utilizati in aceasta pagina se gasesc in sectiunea intrebari frecvente.
Opinia ta conteaza! Scrie-ne ce doresti adaugat sau modificat la aceasta pagina.
KTD Invest SA - Splaiul Unirii nr.10, bloc B5, scara 1, etaj 3, apt. 8, sector 4, Bucuresti, cod 040033, telefon (004) 0723.682.096
© KTD Invest 2004 - 2019