Stock Screener Twitter Feedback english website

Sumar de tranzactionare BVB / 06 martie 2018

Top 10 valoare tranzactionata (mii RON)

emitentcurentprecedent% pret
1. Banca Transilvania 14.282,42 4.812,75 0,82%
2. SC Fondul Proprietatea SA 7.647,73 73,10 0,00%
3. S.C.D.F.E.E. ELECTRICA S.A. 6.183,59 1.053,75 2,25%
4. SNGN ROMGAZ SA 5.300,27 1.604,08 1,84%
5. BRD Societe Generale 5.225,65 418,34 0,86%
6. SN NUCLEARELECTRICA SA 2.556,93 726,45 0,62%
7. SNTGN TRANSGAZ SA 1.680,36 418,62 -0,25%
8. Petrom 950,20 1.247,66 0,00%
9. CNTEE Transelectrica Bucuresti 790,65 1.525,45 1,02%
10. Erste Bank der oesterreichischen Sparkassen AG 301,22 288,43 1,21%

Top 5 cresteri de pret

1. Turism, hoteluri, restaurante Marea Neagra 6,00%
2. Oltchim Rm. Valcea 5,86%
3. Turism Felix S.A. Baile Felix 4,95%
4. S.C.D.F.E.E. ELECTRICA S.A. 2,25%
5. Teraplast SA 2,14%

Top 5 scaderi de pret

1. Armatura Cluj-Napoca -8,26%
2. ROPHARMA SA -2,78%
3. Comelf Bistrita -2,73%
4. Electroputere Craiova -2,27%
5. Boromir Prod SA Buzau (Spicul) -1,62%

Statistici pentru ultimile 10 sedinte de tranzactionare BVB*

Top 10 valoare tranzactionata (mii RON)

emitentvaloare% piata
1.SC Fondul Proprietatea SA653.092,0566,20%
2.Banca Transilvania99.941,6210,13%
3.CONPET SA66.429,896,73%
4.SNGN ROMGAZ SA33.115,203,36%
5.BRD Societe Generale25.623,942,60%
6.S.C.D.F.E.E. ELECTRICA S.A.25.247,512,56%
7.SIF Oltenia20.247,122,05%
8.Petrom15.092,561,53%
9.SNTGN TRANSGAZ SA13.607,791,38%
10.SN NUCLEARELECTRICA SA8.128,040,82%

Top cresteri/scaderi

emitent% pret
1.SSIF Broker Cluj11,23%
2.Farmaceutica Remedia SA10,70%
3.Turism, hoteluri, restaurante Marea Neagra9,05%
4.Erste Bank der oesterreichischen Sparkassen AG8,78%
5.CEMACON SA8,33%
-5.Dafora SA Medias-4,96%
-4.ELECTROARGES SA Curtea de Arges-5,08%
-3.Electroputere Craiova-6,52%
-2.Oltchim Rm. Valcea-8,91%
-1.Amonil Slobozia-9,09%
* cuprinde ultimele 10 sedinte de tranzactionare; sunt raportate numai companiile tranzactionate in cel putin jumatate din sedintele perioadei analizate
#emitentinchidere% pretvolumvaloaretrz.
1. Turism, hoteluri, restaurante Marea Neagra [EFO] 0,1060 6,00% 7.950 802,70 3
2. Oltchim Rm. Valcea [OLT] 0,2350 5,86% 1.501 343,74 3
3. Turism Felix S.A. Baile Felix [TUFE] 0,2120 4,95% 500 106,00 1
4. S.C.D.F.E.E. ELECTRICA S.A. [EL] 11,8000 2,25% 532.859 6.183.592,90 61
5. Teraplast SA [TRP] 0,4290 2,14% 382.982 162.928,63 13
6. SNGN ROMGAZ SA [SNG] 35,9500 1,84% 148.587 5.300.270,75 224
7. Dafora SA Medias [DAFR] 0,0268 1,52% 140.579 3.736,78 16
8. Erste Bank der oesterreichischen Sparkassen AG [EBS] 200,0000 1,21% 1.509 301.218,60 19
9. Alro Slatina [ALR] 3,4700 1,17% 18.414 62.652,41 37
10. Antibiotice Iasi [ATB] 0,5400 1,12% 4.175 2.254,50 3
11. CNTEE Transelectrica Bucuresti [TEL] 24,6500 1,02% 32.247 790.652,70 41
12. Farmaceutica Remedia SA [RMAH] 0,4140 0,98% 12.991 5.378,27 2
13. Bermas Suceava [BRM] 1,1100 0,91% 99 109,89 1
14. BRD Societe Generale [BRD] 14,0800 0,86% 371.617 5.225.647,28 191
15. SIF Muntenia [SIF4] 0,9580 0,84% 61.920 58.459,16 52
16. Banca Transilvania [TLV] 2,4550 0,82% 5.807.707 14.282.415,46 360
17. SIF Oltenia [SIF5] 2,3150 0,65% 14.799 34.090,42 51
18. Biofarm Bucuresti [BIO] 0,3090 0,65% 30.000 9.269,00 3
19. SN NUCLEARELECTRICA SA [SNN] 8,1500 0,62% 314.400 2.556.926,72 94
20. Vrancart Adjud [VNC] 0,1880 0,53% 8.250 1.551,00 2
21. Zentiva SA [SCD] 3,4500 0,29% 9.115 31.420,41 15
22. SSIF Broker Cluj [BRK] 0,0832 0,24% 15.707 1.303,72 7
23. SIF Transilvania [SIF3] 0,2440 0,21% 299.073 72.838,32 69
24. Petrom [SNP] 0,3055 0,00% 3.114.603 950.195,85 72
25. Prodplast Bucuresti [PPL] 2,5600 0,00% 527 1.356,32 6
26. Rompetrol Rafinare Constanta [RRC] 0,0580 0,00% 7.810 452,98 2
27. SC Fondul Proprietatea SA [FP] 0,9270 0,00% 8.245.306 7.647.725,65 61
28. Electrocontact Botosani [ECT] 0,0140 0,00% 30.274 396,63 4
29. Amonil Slobozia [AMO] 0,0050 0,00% 430.000 2.150,00 3
30. Impact Developer & Contractor S.A. [IMP] 1,0000 0,00% 44.633 44.569,00 9
31. Alumil Rom Industry Bucuresti [ALU] 1,3600 0,00% 21.522 29.163,87 22
32. ELECTROARGES SA Curtea de Arges [ELGS] 1,4000 0,00% 20.498 28.709,94 14
33. SNTGN TRANSGAZ SA [TGN] 406,0000 -0,25% 4.125 1.680.360,00 108
34. SIF Banat Crisana [SIF1] 2,8500 -0,35% 56.005 157.488,87 68
35. Turbomecanica Bucuresti [TBM] 0,2845 -0,35% 9.005 2.547,02 9
36. CONPET SA [COTE] 112,0000 -0,36% 2.620 295.061,80 34
37. Romcarbon SA Buzau [ROCE] 0,1335 -0,37% 60.082 7.839,91 15
38. Aerostar Bacau [ARS] 5,0000 -0,40% 300 1.510,40 3
39. SIF Moldova [SIF2] 1,6100 -0,62% 88.168 141.092,40 73
40. Bursa de Valori Bucuresti SA [BVB] 28,1000 -0,71% 3.723 105.186,10 34
41. ELECTROMAGNETICA SA [ELMA] 0,1350 -0,74% 43.800 5.917,80 6
42. Socep Constanta [SOCP] 0,2660 -0,75% 500 133,00 1
43. TMK Artrom [ART] 4,3800 -0,90% 284 1.200,72 4
44. Oil Terminal Constanta [OIL] 0,1700 -1,05% 25.500 4.318,18 9
45. Compa S.A. Sibiu [CMP] 0,9980 -1,19% 37.495 37.494,15 10
46. Altur Slatina [ALT] 0,0315 -1,56% 10.600 333,90 3
47. Boromir Prod SA Buzau (Spicul) [SPCU] 0,3640 -1,62% 9.880 3.596,32 6
48. Electroputere Craiova [EPT] 0,0215 -2,27% 27.346 595,30 8
49. Comelf Bistrita [CMF] 2,1400 -2,73% 50 107,00 1
50. ROPHARMA SA [RPH] 0,3500 -2,78% 4.000 1.400,00 1
51. Armatura Cluj-Napoca [ARM] 0,2000 -8,26% 5.044 1.008,80 1
Informatii referitoare la indicatorii utilizati in aceasta pagina se gasesc in sectiunea intrebari frecvente.
Opinia ta conteaza! Scrie-ne ce doresti adaugat sau modificat la aceasta pagina.
KTD Invest SA - Splaiul Unirii nr.10, bloc B5, scara 1, etaj 3, apt. 8, sector 4, Bucuresti, cod 040033, telefon (004) 0723.682.096
© KTD Invest 2004 - 2019