Stock Screener Twitter Feedback english website

Sumar de tranzactionare BVB / 05 martie 2018

Top 10 valoare tranzactionata (mii RON)

emitentcurentprecedent% pret
1. Banca Transilvania 4.812,75 6.848,82 1,25%
2. SIF Moldova 3.979,08 160,59 4,92%
3. SNGN ROMGAZ SA 1.604,08 5.254,55 0,14%
4. CNTEE Transelectrica Bucuresti 1.525,45 520,56 -0,81%
5. Petrom 1.247,66 2.759,53 0,00%
6. S.C.D.F.E.E. ELECTRICA S.A. 1.053,75 2.974,28 -0,35%
7. SN NUCLEARELECTRICA SA 726,45 402,33 -0,98%
8. SNTGN TRANSGAZ SA 418,62 1.123,59 -0,25%
9. BRD Societe Generale 418,34 694,84 1,16%
10. Erste Bank der oesterreichischen Sparkassen AG 288,43 15,74 3,46%

Top 5 cresteri de pret

1. Farmaceutica Remedia SA 7,89%
2. SIF Moldova 4,92%
3. Electroputere Craiova 4,76%
4. Casa de Bucovina Club de Munte 4,35%
5. Erste Bank der oesterreichischen Sparkassen AG 3,46%

Top 5 scaderi de pret

1. Turism Felix S.A. Baile Felix -12,17%
2. Prodplast Bucuresti -7,91%
3. Turism, hoteluri, restaurante Marea Neagra -7,41%
4. Altur Slatina -5,88%
5. Electroaparataj SA -3,33%

Statistici pentru ultimile 10 sedinte de tranzactionare BVB*

Top 10 valoare tranzactionata (mii RON)

emitentvaloare% piata
1.SC Fondul Proprietatea SA646.533,3766,74%
2.Banca Transilvania91.326,649,43%
3.CONPET SA66.511,076,87%
4.SNGN ROMGAZ SA36.519,103,77%
5.BRD Societe Generale21.503,872,22%
6.SIF Oltenia20.327,592,10%
7.S.C.D.F.E.E. ELECTRICA S.A.19.880,862,05%
8.Petrom17.079,541,76%
9.SNTGN TRANSGAZ SA14.386,501,48%
10.SN NUCLEARELECTRICA SA7.640,850,79%

Top cresteri/scaderi

emitent% pret
1.SSIF Broker Cluj11,26%
2.CEMACON SA10,54%
3.Erste Bank der oesterreichischen Sparkassen AG8,87%
4.Turism, hoteluri, restaurante Marea Neagra7,99%
5.Farmaceutica Remedia SA6,22%
-5.Electroputere Craiova-4,35%
-4.Impact Developer & Contractor S.A.-5,66%
-3.Dafora SA Medias-8,33%
-2.Amonil Slobozia-9,09%
-1.Oltchim Rm. Valcea-14,29%
* cuprinde ultimele 10 sedinte de tranzactionare; sunt raportate numai companiile tranzactionate in cel putin jumatate din sedintele perioadei analizate
#emitentinchidere% pretvolumvaloaretrz.
1. Farmaceutica Remedia SA [RMAH] 0,4100 7,89% 54.652 21.272,53 12
2. SIF Moldova [SIF2] 1,6200 4,92% 2.453.768 3.979.081,63 117
3. Electroputere Craiova [EPT] 0,0220 4,76% 45.830 975,55 6
4. Casa de Bucovina Club de Munte [BCM] 0,0720 4,35% 355.404 25.234,18 2
5. Erste Bank der oesterreichischen Sparkassen AG [EBS] 197,6000 3,46% 1.471 288.431,40 22
6. Rompetrol Rafinare Constanta [RRC] 0,0580 1,75% 12.000 694,24 4
7. Uamt Oradea [UAM] 1,2200 1,67% 50 61,00 1
8. Boromir Prod SA Buzau (Spicul) [SPCU] 0,3700 1,65% 4.569 1.687,66 4
9. SIF Banat Crisana [SIF1] 2,8600 1,42% 32.219 91.050,68 76
10. CONPET SA [COTE] 112,4000 1,26% 185 20.666,40 9
11. Banca Transilvania [TLV] 2,4350 1,25% 1.987.231 4.812.748,16 208
12. BRD Societe Generale [BRD] 13,9600 1,16% 30.090 418.336,08 52
13. Compa S.A. Sibiu [CMP] 1,0100 1,00% 100 101,00 2
14. Vrancart Adjud [VNC] 0,1870 0,81% 6.400 1.196,80 1
15. Impact Developer & Contractor S.A. [IMP] 1,0000 0,81% 45.417 45.418,56 11
16. Alumil Rom Industry Bucuresti [ALU] 1,3600 0,74% 28.211 38.425,72 22
17. Biofarm Bucuresti [BIO] 0,3070 0,66% 129.704 39.599,60 11
18. SIF Transilvania [SIF3] 0,2435 0,62% 120.000 29.234,72 52
19. Turbomecanica Bucuresti [TBM] 0,2855 0,53% 39.670 11.226,10 13
20. Antibiotice Iasi [ATB] 0,5340 0,38% 285 152,19 2
21. SIF Muntenia [SIF4] 0,9500 0,21% 23.414 22.058,39 50
22. SNGN ROMGAZ SA [SNG] 35,3000 0,14% 45.445 1.604.081,10 154
23. SC Fondul Proprietatea SA [FP] 0,9270 0,11% 78.995 73.102,69 21
24. Amonil Slobozia [AMO] 0,0050 0,00% 205.000 1.025,00 2
25. CEMACON SA [CEON] 0,6500 0,00% 95.352 61.836,69 7
26. ELECTROARGES SA Curtea de Arges [ELGS] 1,4000 0,00% 20.219 28.205,11 8
27. Bermas Suceava [BRM] 1,1000 0,00% 2.827 3.109,70 4
28. Socep Constanta [SOCP] 0,2680 0,00% 104.238 27.471,33 5
29. Bursa de Valori Bucuresti SA [BVB] 28,3000 0,00% 3.734 105.675,20 12
30. Zentiva SA [SCD] 3,4400 0,00% 8.089 27.826,16 14
31. Alro Slatina [ALR] 3,4300 0,00% 19.824 68.253,12 24
32. Petrom [SNP] 0,3055 0,00% 4.087.672 1.247.657,99 79
33. Oil Terminal Constanta [OIL] 0,1718 -0,12% 100.601 17.145,41 12
34. SNTGN TRANSGAZ SA [TGN] 407,0000 -0,25% 1.029 418.615,00 72
35. S.C.D.F.E.E. ELECTRICA S.A. [EL] 11,5400 -0,35% 91.310 1.053.752,70 28
36. Aerostar Bacau [ARS] 5,0200 -0,40% 3.060 15.339,00 11
37. Teraplast SA [TRP] 0,4200 -0,71% 107.920 45.249,68 10
38. CNTEE Transelectrica Bucuresti [TEL] 24,4000 -0,81% 62.745 1.525.447,70 107
39. SSIF Broker Cluj [BRK] 0,0830 -0,95% 55.763 4.563,80 25
40. SN NUCLEARELECTRICA SA [SNN] 8,1000 -0,98% 89.371 726.448,50 108
41. SIF Oltenia [SIF5] 2,3000 -1,29% 68.559 157.278,92 73
42. Oltchim Rm. Valcea [OLT] 0,2220 -2,63% 14.300 3.215,68 8
43. ELECTROMAGNETICA SA [ELMA] 0,1360 -2,86% 20.000 2.720,00 2
44. Dafora SA Medias [DAFR] 0,0264 -2,94% 1.023.002 26.824,22 56
45. Electroaparataj SA [ELJ] 0,1450 -3,33% 3.467 504,72 2
46. Altur Slatina [ALT] 0,0320 -5,88% 4.000 128,00 2
47. Turism, hoteluri, restaurante Marea Neagra [EFO] 0,1000 -7,41% 365.000 36.500,00 1
48. Prodplast Bucuresti [PPL] 2,5600 -7,91% 100 256,00 1
49. Turism Felix S.A. Baile Felix [TUFE] 0,2020 -12,17% 15.100 3.280,50 6
Informatii referitoare la indicatorii utilizati in aceasta pagina se gasesc in sectiunea intrebari frecvente.
Opinia ta conteaza! Scrie-ne ce doresti adaugat sau modificat la aceasta pagina.
KTD Invest SA - Splaiul Unirii nr.10, bloc B5, scara 1, etaj 3, apt. 8, sector 4, Bucuresti, cod 040033, telefon (004) 0723.682.096
© KTD Invest 2004 - 2019