Stock Screener Twitter Feedback english website

Sumar de tranzactionare BVB / 01 martie 2018

Top 10 valoare tranzactionata (mii RON)

emitentcurentprecedent% pret
1. Banca Transilvania 10.058,12 20.245,51 -0,61%
2. Petrom 2.255,48 2.195,62 -1,13%
3. BRD Societe Generale 1.342,45 3.938,16 -0,29%
4. SNTGN TRANSGAZ SA 1.275,01 2.539,91 0,12%
5. SNGN ROMGAZ SA 1.050,17 5.419,10 -1,51%
6. SIF Oltenia 781,91 18,51 0,21%
7. SIF Moldova 404,42 456,79 1,40%
8. SN NUCLEARELECTRICA SA 351,95 504,59 -0,36%
9. SSIF Broker Cluj 303,62 58,39 7,77%
10. SC Fondul Proprietatea SA 297,38 7.419,91 0,11%

Top 5 cresteri de pret

1. SSIF Broker Cluj 7,77%
2. Aerostar Bacau 6,50%
3. SIF Moldova 1,40%
4. S.C.D.F.E.E. ELECTRICA S.A. 1,22%
5. SIF Oltenia 0,21%

Top 5 scaderi de pret

1. Turism, hoteluri, restaurante Marea Neagra -8,64%
2. CEMACON SA -4,48%
3. Oltchim Rm. Valcea -3,40%
4. Transilvania Constructii SA Cluj -1,88%
5. Rompetrol Rafinare Constanta -1,72%

Statistici pentru ultimile 10 sedinte de tranzactionare BVB*

Top 10 valoare tranzactionata (mii RON)

emitentvaloare% piata
1.SC Fondul Proprietatea SA649.985,5464,14%
2.Banca Transilvania98.630,199,73%
3.CONPET SA66.991,906,61%
4.SNGN ROMGAZ SA39.891,673,94%
5.SNTGN TRANSGAZ SA30.495,473,01%
6.BRD Societe Generale25.568,752,52%
7.S.C.D.F.E.E. ELECTRICA S.A.22.656,392,24%
8.SIF Oltenia20.620,742,03%
9.Petrom15.674,491,55%
10.SIF Moldova9.419,710,93%

Top cresteri/scaderi

emitent% pret
1.SSIF Broker Cluj14,97%
2.Aerostar Bacau11,97%
3.CEMACON SA10,34%
4.Erste Bank der oesterreichischen Sparkassen AG7,30%
5.Alumil Rom Industry Bucuresti6,35%
-5.Impact Developer & Contractor S.A.-6,10%
-4.Casa de Bucovina Club de Munte-6,12%
-3.Amonil Slobozia-9,09%
-2.Oltchim Rm. Valcea-14,98%
-1.Electroputere Craiova-27,27%
* cuprinde ultimele 10 sedinte de tranzactionare; sunt raportate numai companiile tranzactionate in cel putin jumatate din sedintele perioadei analizate
#emitentinchidere% pretvolumvaloaretrz.
1. SSIF Broker Cluj [BRK] 0,0860 7,77% 3.660.307 303.623,39 185
2. Aerostar Bacau [ARS] 5,2400 6,50% 15.099 76.879,10 41
3. SIF Moldova [SIF2] 1,5880 1,40% 259.078 404.417,97 54
4. S.C.D.F.E.E. ELECTRICA S.A. [EL] 11,6400 1,22% 10.271 118.673,24 34
5. SIF Oltenia [SIF5] 2,3350 0,21% 337.035 781.909,06 65
6. SIF Muntenia [SIF4] 0,9600 0,21% 2.749 2.623,02 30
7. SNTGN TRANSGAZ SA [TGN] 408,5000 0,12% 3.119 1.275.009,00 95
8. SC Fondul Proprietatea SA [FP] 0,9260 0,11% 322.265 297.384,99 46
9. Electroputere Craiova [EPT] 0,0200 0,00% 8.800 176,00 1
10. Electroaparataj SA [ELJ] 0,1500 0,00% 7.220 1.083,00 2
11. Zentiva SA [SCD] 3,4400 0,00% 4.318 14.853,92 6
12. Rompetrol Well Services [PTR] 0,3640 0,00% 700 254,80 2
13. Dafora SA Medias [DAFR] 0,0278 0,00% 68.742 1.903,63 7
14. SIF Banat Crisana [SIF1] 2,8800 0,00% 8.522 24.161,95 36
15. Impact Developer & Contractor S.A. [IMP] 1,0000 0,00% 90.246 90.311,38 29
16. Antibiotice Iasi [ATB] 0,5340 0,00% 11.823 6.269,34 9
17. Boromir Prod SA Buzau (Spicul) [SPCU] 0,3640 0,00% 15.000 5.460,00 1
18. Amonil Slobozia [AMO] 0,0050 0,00% 95.400 477,00 4
19. Erste Bank der oesterreichischen Sparkassen AG [EBS] 194,7500 -0,13% 26 5.031,75 8
20. Teraplast SA [TRP] 0,4240 -0,24% 196.976 82.899,00 28
21. BRD Societe Generale [BRD] 13,9600 -0,29% 96.082 1.342.454,34 110
22. Biofarm Bucuresti [BIO] 0,3060 -0,33% 13.210 4.045,61 4
23. Turbomecanica Bucuresti [TBM] 0,2860 -0,35% 59.309 16.826,00 21
24. SN NUCLEARELECTRICA SA [SNN] 8,2600 -0,36% 42.657 351.952,18 81
25. CONPET SA [COTE] 111,4000 -0,54% 628 69.984,40 24
26. SIF Transilvania [SIF3] 0,2435 -0,61% 211.137 51.413,21 42
27. Banca Transilvania [TLV] 2,4350 -0,61% 4.120.191 10.058.122,48 392
28. ELECTROARGES SA Curtea de Arges [ELGS] 1,4000 -0,71% 76.405 107.246,95 56
29. Casa de Bucovina Club de Munte [BCM] 0,0690 -0,72% 115.413 8.019,48 10
30. Alumil Rom Industry Bucuresti [ALU] 1,3400 -0,74% 19.825 26.785,82 15
31. CNTEE Transelectrica Bucuresti [TEL] 24,7000 -0,80% 7.173 178.198,25 67
32. Compa S.A. Sibiu [CMP] 1,0200 -0,97% 5.332 5.401,64 11
33. Bursa de Valori Bucuresti SA [BVB] 28,3000 -1,05% 1.114 31.594,50 23
34. Petrom [SNP] 0,3065 -1,13% 7.355.997 2.255.478,40 77
35. Oil Terminal Constanta [OIL] 0,1700 -1,16% 52.371 8.819,45 8
36. Alro Slatina [ALR] 3,4400 -1,43% 23.723 81.832,13 45
37. Romcarbon SA Buzau [ROCE] 0,1320 -1,49% 39.728 5.248,96 5
38. SNGN ROMGAZ SA [SNG] 35,9500 -1,51% 29.145 1.050.168,35 151
39. Farmaceutica Remedia SA [RMAH] 0,3800 -1,55% 600 226,00 2
40. Rompetrol Rafinare Constanta [RRC] 0,0570 -1,72% 122.100 7.048,00 8
41. Transilvania Constructii SA Cluj [COTR] 31,4000 -1,88% 67 2.103,80 3
42. Oltchim Rm. Valcea [OLT] 0,2270 -3,40% 83.860 18.758,13 36
43. CEMACON SA [CEON] 0,6400 -4,48% 7.700 4.930,60 7
44. Turism, hoteluri, restaurante Marea Neagra [EFO] 0,1005 -8,64% 4.500 452,25 1
Informatii referitoare la indicatorii utilizati in aceasta pagina se gasesc in sectiunea intrebari frecvente.
Opinia ta conteaza! Scrie-ne ce doresti adaugat sau modificat la aceasta pagina.
KTD Invest SA - Splaiul Unirii nr.10, bloc B5, scara 1, etaj 3, apt. 8, sector 4, Bucuresti, cod 040033, telefon (004) 0723.682.096
© KTD Invest 2004 - 2019