Stock Screener Twitter Feedback english website

Sumar de tranzactionare BVB / 28 februarie 2018

Top 10 valoare tranzactionata (mii RON)

emitentcurentprecedent% pret
1. Banca Transilvania 20.245,51 28.272,84 0,62%
2. S.C.D.F.E.E. ELECTRICA S.A. 8.504,71 1.437,67 -0,17%
3. SC Fondul Proprietatea SA 7.419,91 9.181,80 -0,11%
4. SNGN ROMGAZ SA 5.419,10 3.352,28 1,96%
5. BRD Societe Generale 3.938,16 7.086,62 0,43%
6. SNTGN TRANSGAZ SA 2.539,91 2.735,63 -0,97%
7. CONPET SA 2.295,43 152,74 -1,23%
8. Petrom 2.195,62 1.194,81 0,98%
9. Impact Developer & Contractor S.A. 540,68 16,25 -4,31%
10. SN NUCLEARELECTRICA SA 504,59 822,19 0,00%

Top 5 cresteri de pret

1. Turism, hoteluri, restaurante Marea Neagra 10,00%
2. CEMACON SA 8,06%
3. Erste Bank der oesterreichischen Sparkassen AG 6,09%
4. VES SA Sighisoara 4,31%
5. SSIF Broker Cluj 3,91%

Top 5 scaderi de pret

1. Amonil Slobozia -9,09%
2. Oltchim Rm. Valcea -6,00%
3. Casa de Bucovina Club de Munte -4,79%
4. Impact Developer & Contractor S.A. -4,31%
5. ELECTROARGES SA Curtea de Arges -2,76%

Statistici pentru ultimile 10 sedinte de tranzactionare BVB*

Top 10 valoare tranzactionata (mii RON)

emitentvaloare% piata
1.SC Fondul Proprietatea SA655.075,3962,13%
2.Banca Transilvania105.184,699,98%
3.CONPET SA67.089,236,36%
4.SNGN ROMGAZ SA52.245,194,96%
5.SNTGN TRANSGAZ SA30.849,542,93%
6.S.C.D.F.E.E. ELECTRICA S.A.30.372,142,88%
7.BRD Societe Generale30.331,612,88%
8.SIF Oltenia20.090,631,91%
9.Petrom15.562,561,48%
10.SN NUCLEARELECTRICA SA11.337,521,08%

Top cresteri/scaderi

emitent% pret
1.CEMACON SA17,54%
2.Turism, hoteluri, restaurante Marea Neagra15,79%
3.Alumil Rom Industry Bucuresti8,87%
4.SIF Moldova5,53%
5.Erste Bank der oesterreichischen Sparkassen AG5,41%
-5.Oil Terminal Constanta-4,23%
-4.Casa de Bucovina Club de Munte-5,44%
-3.ELECTROARGES SA Curtea de Arges-6,93%
-2.Oltchim Rm. Valcea-9,62%
-1.Electroputere Craiova-20,00%
* cuprinde ultimele 10 sedinte de tranzactionare; sunt raportate numai companiile tranzactionate in cel putin jumatate din sedintele perioadei analizate
#emitentinchidere% pretvolumvaloaretrz.
1. Turism, hoteluri, restaurante Marea Neagra [EFO] 0,1100 10,00% 231.883 24.536,03 18
2. CEMACON SA [CEON] 0,6700 8,06% 155.388 99.071,74 36
3. Erste Bank der oesterreichischen Sparkassen AG [EBS] 195,0000 6,09% 1.551 294.963,85 70
4. VES SA Sighisoara [VESY] 0,0605 4,31% 712 43,08 1
5. SSIF Broker Cluj [BRK] 0,0798 3,91% 753.162 58.387,10 46
6. Santierul Naval Orsova [SNO] 2,9000 3,57% 100 290,00 1
7. Romcarbon SA Buzau [ROCE] 0,1340 2,68% 32.341 4.204,37 3
8. SNGN ROMGAZ SA [SNG] 36,5000 1,96% 150.554 5.419.096,45 202
9. Teraplast SA [TRP] 0,4250 1,19% 146.450 62.081,94 27
10. Alro Slatina [ALR] 3,4900 1,16% 21.956 76.092,72 41
11. Bursa de Valori Bucuresti SA [BVB] 28,6000 1,06% 108 3.083,60 6
12. SIF Moldova [SIF2] 1,5660 1,03% 293.066 456.792,27 51
13. Compa S.A. Sibiu [CMP] 1,0300 0,98% 121.552 123.694,59 22
14. Petrom [SNP] 0,3100 0,98% 7.132.215 2.195.616,31 112
15. Banca Transilvania [TLV] 2,4500 0,62% 8.304.073 20.245.506,28 317
16. Zentiva SA [SCD] 3,4400 0,58% 3.807 13.069,37 9
17. BRD Societe Generale [BRD] 14,0000 0,43% 281.677 3.938.155,84 86
18. Turbomecanica Bucuresti [TBM] 0,2870 0,35% 45.009 12.868,82 19
19. SIF Banat Crisana [SIF1] 2,8800 0,00% 10.087 28.934,32 23
20. Sinteza Oradea [STZ] 0,2780 0,00% 725 201,54 4
21. SN NUCLEARELECTRICA SA [SNN] 8,2900 0,00% 61.175 504.591,03 54
22. Electrocontact Botosani [ECT] 0,0140 0,00% 104 1,46 1
23. Antibiotice Iasi [ATB] 0,5340 0,00% 8.449 4.508,77 4
24. Alumil Rom Industry Bucuresti [ALU] 1,3500 0,00% 31.366 41.642,06 24
25. Dafora SA Medias [DAFR] 0,0278 0,00% 93.401 2.541,15 11
26. CNTEE Transelectrica Bucuresti [TEL] 24,9000 0,00% 11.382 282.414,80 42
27. SC Fondul Proprietatea SA [FP] 0,9250 -0,11% 7.956.214 7.419.905,33 60
28. S.C.D.F.E.E. ELECTRICA S.A. [EL] 11,5000 -0,17% 732.347 8.504.708,52 86
29. SIF Muntenia [SIF4] 0,9580 -0,21% 6.835 6.450,10 20
30. Biofarm Bucuresti [BIO] 0,3070 -0,32% 95.625 29.523,14 16
31. Aerostar Bacau [ARS] 4,9200 -0,40% 200 962,00 2
32. SIF Transilvania [SIF3] 0,2450 -0,41% 227.629 55.715,14 41
33. SIF Oltenia [SIF5] 2,3300 -0,43% 7.942 18.513,74 18
34. Vrancart Adjud [VNC] 0,1850 -0,54% 17.000 3.145,00 8
35. Oil Terminal Constanta [OIL] 0,1720 -0,58% 21.061 3.594,73 9
36. SNTGN TRANSGAZ SA [TGN] 408,0000 -0,97% 6.198 2.539.908,00 106
37. CONPET SA [COTE] 112,0000 -1,23% 20.771 2.295.434,80 192
38. Electroputere Craiova [EPT] 0,0200 -2,44% 13.000 260,00 3
39. ELECTROARGES SA Curtea de Arges [ELGS] 1,4100 -2,76% 9.330 13.192,50 11
40. Impact Developer & Contractor S.A. [IMP] 1,0000 -4,31% 540.203 540.677,56 117
41. Casa de Bucovina Club de Munte [BCM] 0,0695 -4,79% 130.683 9.159,51 23
42. Oltchim Rm. Valcea [OLT] 0,2350 -6,00% 350.835 81.559,11 105
43. Amonil Slobozia [AMO] 0,0050 -9,09% 21.998 109,99 3
Informatii referitoare la indicatorii utilizati in aceasta pagina se gasesc in sectiunea intrebari frecvente.
Opinia ta conteaza! Scrie-ne ce doresti adaugat sau modificat la aceasta pagina.
KTD Invest SA - Splaiul Unirii nr.10, bloc B5, scara 1, etaj 3, apt. 8, sector 4, Bucuresti, cod 040033, telefon (004) 0723.682.096
© KTD Invest 2004 - 2019