Stock Screener Twitter Feedback english website

Sumar de tranzactionare BVB / 27 februarie 2018

Top 10 valoare tranzactionata (mii RON)

emitentcurentprecedent% pret
1. Banca Transilvania 28.272,84 8.812,27 1,88%
2. SC Fondul Proprietatea SA 9.181,80 622.627,30 -0,32%
3. BRD Societe Generale 7.086,62 878,99 -0,29%
4. SNGN ROMGAZ SA 3.352,28 1.148,34 0,42%
5. SNTGN TRANSGAZ SA 2.735,63 1.099,42 0,49%
6. S.C.D.F.E.E. ELECTRICA S.A. 1.437,67 133,47 -0,69%
7. Teraplast SA 1.227,35 90,36 0,48%
8. Petrom 1.194,81 1.465,34 0,16%
9. CNTEE Transelectrica Bucuresti 892,68 585,21 1,63%
10. SIF Moldova 853,79 58,95 1,31%

Top 5 cresteri de pret

1. Armatura Cluj-Napoca 6,86%
2. Aerostar Bacau 4,00%
3. Farmaceutica Remedia SA 3,76%
4. ROPHARMA SA 2,86%
5. CEMACON SA 1,97%

Top 5 scaderi de pret

1. Santierul Naval Orsova -3,45%
2. Romcarbon SA Buzau -2,97%
3. Mecanica SA Ceahlau -2,96%
4. Dafora SA Medias -1,42%
5. Rompetrol Rafinare Constanta -1,36%

Statistici pentru ultimile 10 sedinte de tranzactionare BVB*

Top 10 valoare tranzactionata (mii RON)

emitentvaloare% piata
1.SC Fondul Proprietatea SA648.938,5963,64%
2.Banca Transilvania91.130,738,94%
3.CONPET SA64.974,376,37%
4.SNGN ROMGAZ SA49.872,684,89%
5.SNTGN TRANSGAZ SA30.355,902,98%
6.BRD Societe Generale29.996,492,94%
7.S.C.D.F.E.E. ELECTRICA S.A.22.105,622,17%
8.SIF Oltenia20.217,591,98%
9.Petrom13.742,671,35%
10.SN NUCLEARELECTRICA SA12.368,191,21%

Top cresteri/scaderi

emitent% pret
1.Alumil Rom Industry Bucuresti15,38%
2.Farmaceutica Remedia SA10,29%
3.Impact Developer & Contractor S.A.8,63%
4.Oil Terminal Constanta6,13%
5.Banca Transilvania5,87%
-5.SIF Banat Crisana-4,64%
-4.Dafora SA Medias-6,71%
-3.Turbomecanica Bucuresti-7,44%
-2.Sinteza Oradea-8,55%
-1.Electroputere Craiova-18,00%
* cuprinde ultimele 10 sedinte de tranzactionare; sunt raportate numai companiile tranzactionate in cel putin jumatate din sedintele perioadei analizate
#emitentinchidere% pretvolumvaloaretrz.
1. Armatura Cluj-Napoca [ARM] 0,2180 6,86% 13 2,83 1
2. Aerostar Bacau [ARS] 4,9400 4,00% 1.100 5.394,32 6
3. Farmaceutica Remedia SA [RMAH] 0,3860 3,76% 4.659 1.755,43 5
4. ROPHARMA SA [RPH] 0,3600 2,86% 19.500 6.813,00 5
5. CEMACON SA [CEON] 0,6200 1,97% 66.999 41.174,39 10
6. Erste Bank der oesterreichischen Sparkassen AG [EBS] 183,8000 1,97% 62 11.211,80 5
7. Banca Transilvania [TLV] 2,4350 1,88% 11.727.340 28.272.837,01 644
8. Oil Terminal Constanta [OIL] 0,1730 1,76% 607.710 104.735,82 40
9. SIF Oltenia [SIF5] 2,3400 1,74% 180.190 414.359,72 30
10. CNTEE Transelectrica Bucuresti [TEL] 24,9000 1,63% 36.077 892.682,05 84
11. SN NUCLEARELECTRICA SA [SNN] 8,2900 1,59% 99.990 822.191,12 109
12. Alumil Rom Industry Bucuresti [ALU] 1,3500 1,50% 62.820 84.003,59 34
13. SIF Banat Crisana [SIF1] 2,8800 1,41% 48.362 136.257,78 32
14. ELECTROARGES SA Curtea de Arges [ELGS] 1,4500 1,40% 2.200 3.177,26 5
15. SIF Moldova [SIF2] 1,5500 1,31% 555.607 853.787,31 44
16. Alro Slatina [ALR] 3,4500 1,17% 16.343 56.262,42 20
17. Turbomecanica Bucuresti [TBM] 0,2860 1,06% 109.055 31.020,97 13
18. Compa S.A. Sibiu [CMP] 1,0200 0,99% 73.287 74.266,18 27
19. Casa de Bucovina Club de Munte [BCM] 0,0730 0,69% 200 14,60 1
20. Biofarm Bucuresti [BIO] 0,3080 0,65% 71.502 22.014,54 19
21. SSIF Broker Cluj [BRK] 0,0768 0,52% 216.787 16.549,60 12
22. SNTGN TRANSGAZ SA [TGN] 412,0000 0,49% 6.676 2.735.633,00 187
23. Teraplast SA [TRP] 0,4200 0,48% 2.940.930 1.227.354,64 29
24. SNGN ROMGAZ SA [SNG] 35,8000 0,42% 93.667 3.352.277,00 134
25. SIF Transilvania [SIF3] 0,2460 0,41% 314.050 76.849,19 45
26. CONPET SA [COTE] 113,4000 0,35% 1.345 152.742,40 37
27. SIF Muntenia [SIF4] 0,9600 0,21% 12.476 11.819,42 21
28. Petrom [SNP] 0,3070 0,16% 3.891.840 1.194.806,65 108
29. Sinteza Oradea [STZ] 0,2780 0,00% 820 227,96 3
30. Turism, hoteluri, restaurante Marea Neagra [EFO] 0,1000 0,00% 20.000 2.000,00 1
31. Impact Developer & Contractor S.A. [IMP] 1,0450 0,00% 15.551 16.250,80 11
32. Calipso SA [CAOR] 1,7000 0,00% 3.965 6.740,50 2
33. Electroaparataj SA [ELJ] 0,1500 0,00% 100 15,00 1
34. Boromir Prod SA Buzau (Spicul) [SPCU] 0,3640 0,00% 2.750 1.001,00 1
35. Antibiotice Iasi [ATB] 0,5340 0,00% 12.860 6.867,24 5
36. Amonil Slobozia [AMO] 0,0055 0,00% 303.080 1.515,45 12
37. Electroputere Craiova [EPT] 0,0205 0,00% 197.019 3.970,58 17
38. ELECTROMAGNETICA SA [ELMA] 0,1400 0,00% 130.157 18.222,29 4
39. Oltchim Rm. Valcea [OLT] 0,2500 0,00% 34.700 8.667,31 24
40. BRD Societe Generale [BRD] 13,9400 -0,29% 507.187 7.086.621,08 166
41. SC Fondul Proprietatea SA [FP] 0,9260 -0,32% 9.918.466 9.181.797,03 77
42. S.C.D.F.E.E. ELECTRICA S.A. [EL] 11,5200 -0,69% 124.356 1.437.668,88 106
43. Bursa de Valori Bucuresti SA [BVB] 28,3000 -0,70% 603 17.201,00 12
44. Vrancart Adjud [VNC] 0,1860 -0,80% 7.000 1.306,00 2
45. Rompetrol Rafinare Constanta [RRC] 0,0580 -1,36% 110.000 6.380,00 5
46. Dafora SA Medias [DAFR] 0,0278 -1,42% 380.303 10.446,06 32
47. Mecanica SA Ceahlau [MECF] 0,1310 -2,96% 1.494 195,71 1
48. Romcarbon SA Buzau [ROCE] 0,1305 -2,97% 225.469 29.505,20 27
49. Santierul Naval Orsova [SNO] 2,8000 -3,45% 200 560,00 1
Informatii referitoare la indicatorii utilizati in aceasta pagina se gasesc in sectiunea intrebari frecvente.
Opinia ta conteaza! Scrie-ne ce doresti adaugat sau modificat la aceasta pagina.
KTD Invest SA - Splaiul Unirii nr.10, bloc B5, scara 1, etaj 3, apt. 8, sector 4, Bucuresti, cod 040033, telefon (004) 0723.682.096
© KTD Invest 2004 - 2019