Stock Screener Twitter Feedback english website

Sumar de tranzactionare BVB / 23 februarie 2018

Top 10 valoare tranzactionata (mii RON)

emitentcurentprecedent% pret
1. Banca Transilvania 1.742,46 2.753,52 0,21%
2. SC Fondul Proprietatea SA 1.689,45 880,61 2,30%
3. SNGN ROMGAZ SA 853,72 7.568,75 0,28%
4. SNTGN TRANSGAZ SA 791,19 1.156,14 0,00%
5. SN NUCLEARELECTRICA SA 767,76 1.158,73 0,00%
6. BRD Societe Generale 730,27 4.610,63 1,17%
7. Teraplast SA 659,17 1.195,81 0,24%
8. CNTEE Transelectrica Bucuresti 470,45 302,48 -1,42%
9. SIF Oltenia 440,06 17.940,93 -0,86%
10. S.C.D.F.E.E. ELECTRICA S.A. 399,61 3.731,94 -0,51%

Top 5 cresteri de pret

1. PREFAB SA Bucuresti 10,12%
2. UZTEL SA 7,10%
3. Oltchim Rm. Valcea 3,13%
4. Bermas Suceava 2,80%
5. Vrancart Adjud 2,72%

Top 5 scaderi de pret

1. Farmaceutica Remedia SA -2,65%
2. Turism Felix S.A. Baile Felix -2,61%
3. SIF Banat Crisana -2,11%
4. Bursa de Valori Bucuresti SA -2,10%
5. Alumil Rom Industry Bucuresti -1,52%

Statistici pentru ultimile 10 sedinte de tranzactionare BVB*

Top 10 valoare tranzactionata (mii RON)

emitentvaloare% piata
1.CONPET SA64.794,1517,52%
2.Banca Transilvania60.698,1916,41%
3.SNGN ROMGAZ SA51.204,5913,84%
4.BRD Societe Generale37.036,6110,01%
5.SNTGN TRANSGAZ SA28.597,807,73%
6.S.C.D.F.E.E. ELECTRICA S.A.22.425,466,06%
7.SC Fondul Proprietatea SA21.307,385,76%
8.SIF Oltenia19.889,915,38%
9.SN NUCLEARELECTRICA SA14.657,383,96%
10.Petrom13.522,263,66%

Top cresteri/scaderi

emitent% pret
1.Alumil Rom Industry Bucuresti15,04%
2.UZTEL SA12,16%
3.Farmaceutica Remedia SA8,24%
4.Rompetrol Rafinare Constanta7,55%
5.SNGN ROMGAZ SA6,10%
-5.Oil Terminal Constanta-5,66%
-4.Turism, hoteluri, restaurante Marea Neagra-6,02%
-3.Turbomecanica Bucuresti-9,00%
-2.Sinteza Oradea-13,13%
-1.Electroputere Craiova-20,69%
* cuprinde ultimele 10 sedinte de tranzactionare; sunt raportate numai companiile tranzactionate in cel putin jumatate din sedintele perioadei analizate
#emitentinchidere% pretvolumvaloaretrz.
1. PREFAB SA Bucuresti [PREH] 0,9250 10,12% 1 0,93 1
2. UZTEL SA [UZT] 1,6600 7,10% 1 1,66 1
3. Oltchim Rm. Valcea [OLT] 0,2640 3,13% 12.756 3.295,74 12
4. Bermas Suceava [BRM] 1,1000 2,80% 7.237 7.960,70 4
5. Vrancart Adjud [VNC] 0,1890 2,72% 5.000 945,00 1
6. SC Fondul Proprietatea SA [FP] 0,9350 2,30% 1.828.105 1.689.452,03 94
7. Biofarm Bucuresti [BIO] 0,3050 1,67% 30.325 9.179,24 14
8. Impact Developer & Contractor S.A. [IMP] 1,0150 1,50% 83.636 86.766,20 18
9. Petrom [SNP] 0,3080 1,48% 1.229.142 378.098,80 80
10. ELECTROARGES SA Curtea de Arges [ELGS] 1,4400 1,41% 61.693 87.643,49 19
11. SSIF Broker Cluj [BRK] 0,0754 1,34% 99.000 7.444,50 5
12. ARTEGO SA [ARTE] 7,7500 1,31% 385 2.798,80 9
13. BRD Societe Generale [BRD] 13,8400 1,17% 53.008 730.270,88 116
14. Turbomecanica Bucuresti [TBM] 0,2830 0,89% 34.250 9.642,74 24
15. SIF Moldova [SIF2] 1,5260 0,39% 238.371 361.478,16 59
16. SNGN ROMGAZ SA [SNG] 35,6500 0,28% 23.962 853.717,65 82
17. Teraplast SA [TRP] 0,4170 0,24% 1.581.098 659.165,93 17
18. Banca Transilvania [TLV] 2,3650 0,21% 738.185 1.742.458,42 107
19. SIF Transilvania [SIF3] 0,2465 0,20% 241.152 59.133,41 45
20. TMK Artrom [ART] 4,5000 0,00% 170 750,00 2
21. SIF Muntenia [SIF4] 0,9560 0,00% 24.296 22.941,73 42
22. SNTGN TRANSGAZ SA [TGN] 406,0000 0,00% 1.947 791.188,00 59
23. SN NUCLEARELECTRICA SA [SNN] 8,0600 0,00% 95.250 767.758,35 97
24. Sinteza Oradea [STZ] 0,2780 0,00% 700 194,60 2
25. Oil Terminal Constanta [OIL] 0,1700 0,00% 11.221 1.905,38 6
26. Amonil Slobozia [AMO] 0,0055 0,00% 200 1,10 2
27. CEMACON SA [CEON] 0,6000 0,00% 400 240,00 1
28. Dafora SA Medias [DAFR] 0,0282 0,00% 31.703 894,02 4
29. CONPET SA [COTE] 111,6000 0,00% 723 79.916,60 47
30. Electroputere Craiova [EPT] 0,0230 0,00% 113.998 2.451,38 10
31. Casa de Bucovina Club de Munte [BCM] 0,0730 0,00% 200 14,60 1
32. Antibiotice Iasi [ATB] 0,5340 0,00% 19.530 10.645,02 6
33. Zentiva SA [SCD] 3,4300 -0,29% 2.067 7.090,81 3
34. Turism, hoteluri, restaurante Marea Neagra [EFO] 0,0968 -0,41% 12.507 1.164,48 6
35. Aerostar Bacau [ARS] 4,7500 -0,42% 6.949 32.933,46 6
36. S.C.D.F.E.E. ELECTRICA S.A. [EL] 11,6000 -0,51% 34.470 399.610,44 49
37. Electroaparataj SA [ELJ] 0,1500 -0,66% 1.480 222,00 1
38. SIF Oltenia [SIF5] 2,3000 -0,86% 192.782 440.058,43 71
39. Alro Slatina [ALR] 3,3700 -0,88% 224 770,34 7
40. Romcarbon SA Buzau [ROCE] 0,1350 -1,10% 17.979 2.427,17 4
41. Erste Bank der oesterreichischen Sparkassen AG [EBS] 181,5500 -1,33% 613 111.256,50 9
42. CNTEE Transelectrica Bucuresti [TEL] 24,3500 -1,42% 19.277 470.454,40 170
43. Altur Slatina [ALT] 0,0330 -1,49% 42.808 1.395,11 4
44. Alumil Rom Industry Bucuresti [ALU] 1,3000 -1,52% 15.765 20.281,99 23
45. Bursa de Valori Bucuresti SA [BVB] 28,0000 -2,10% 11.003 308.976,30 64
46. SIF Banat Crisana [SIF1] 2,7900 -2,11% 63.108 176.511,63 65
47. Turism Felix S.A. Baile Felix [TUFE] 0,2240 -2,61% 2.000 448,00 2
48. Farmaceutica Remedia SA [RMAH] 0,3680 -2,65% 300 110,40 1
Informatii referitoare la indicatorii utilizati in aceasta pagina se gasesc in sectiunea intrebari frecvente.
Opinia ta conteaza! Scrie-ne ce doresti adaugat sau modificat la aceasta pagina.
KTD Invest SA - Splaiul Unirii nr.10, bloc B5, scara 1, etaj 3, apt. 8, sector 4, Bucuresti, cod 040033, telefon (004) 0723.682.096
© KTD Invest 2004 - 2019