Stock Screener Twitter Feedback english website

Sumar de tranzactionare BVB / 22 februarie 2018

Top 10 valoare tranzactionata (mii RON)

emitentcurentprecedent% pret
1. SIF Oltenia 17.940,93 76,17 0,87%
2. SNGN ROMGAZ SA 7.568,75 1.563,94 -0,28%
3. BRD Societe Generale 4.610,63 698,00 1,03%
4. S.C.D.F.E.E. ELECTRICA S.A. 3.731,94 709,82 1,39%
5. Banca Transilvania 2.753,52 2.112,92 0,00%
6. Petrom 1.264,40 1.381,43 -0,33%
7. Teraplast SA 1.195,81 5,10 0,97%
8. SN NUCLEARELECTRICA SA 1.158,73 548,16 -0,62%
9. SNTGN TRANSGAZ SA 1.156,14 787,92 0,12%
10. CONPET SA 1.125,39 61.987,80 2,39%

Top 5 cresteri de pret

1. Altur Slatina 3,08%
2. Turism Felix S.A. Baile Felix 2,68%
3. CONPET SA 2,39%
4. Compa S.A. Sibiu 2,00%
5. S.C.D.F.E.E. ELECTRICA S.A. 1,39%

Top 5 scaderi de pret

1. Electroputere Craiova -14,81%
2. PREFAB SA Bucuresti -10,64%
3. Impact Developer & Contractor S.A. -3,85%
4. ELECTROARGES SA Curtea de Arges -3,73%
5. Comelf Bistrita -2,86%

Statistici pentru ultimile 10 sedinte de tranzactionare BVB*

Top 10 valoare tranzactionata (mii RON)

emitentvaloare% piata
1.CONPET SA65.089,9617,06%
2.Banca Transilvania64.279,2716,85%
3.SNGN ROMGAZ SA54.164,9914,19%
4.BRD Societe Generale40.033,0910,49%
5.SNTGN TRANSGAZ SA29.958,847,85%
6.S.C.D.F.E.E. ELECTRICA S.A.22.195,755,82%
7.SC Fondul Proprietatea SA20.441,515,36%
8.SIF Oltenia19.675,325,16%
9.SN NUCLEARELECTRICA SA15.161,613,97%
10.Petrom15.015,273,93%

Top cresteri/scaderi

emitent% pret
1.Alumil Rom Industry Bucuresti22,22%
2.Farmaceutica Remedia SA11,18%
3.SNGN ROMGAZ SA8,05%
4.Rompetrol Rafinare Constanta7,55%
5.Alro Slatina6,25%
-5.Turbomecanica Bucuresti-3,11%
-4.CEMACON SA-3,23%
-3.Turism, hoteluri, restaurante Marea Neagra-5,63%
-2.Sinteza Oradea-10,32%
-1.Electroputere Craiova-22,03%
* cuprinde ultimele 10 sedinte de tranzactionare; sunt raportate numai companiile tranzactionate in cel putin jumatate din sedintele perioadei analizate
#emitentinchidere% pretvolumvaloaretrz.
1. Altur Slatina [ALT] 0,0335 3,08% 10.859.606 348.516,15 34
2. Turism Felix S.A. Baile Felix [TUFE] 0,2300 2,68% 28.196 6.475,12 5
3. CONPET SA [COTE] 111,6000 2,39% 10.192 1.125.393,40 43
4. Compa S.A. Sibiu [CMP] 1,0200 2,00% 1.083 1.083,06 5
5. S.C.D.F.E.E. ELECTRICA S.A. [EL] 11,6600 1,39% 321.715 3.731.940,86 24
6. Farmaceutica Remedia SA [RMAH] 0,3780 1,07% 600 214,80 2
7. BRD Societe Generale [BRD] 13,6800 1,03% 340.227 4.610.626,44 79
8. Teraplast SA [TRP] 0,4160 0,97% 2.884.139 1.195.805,85 28
9. SIF Oltenia [SIF5] 2,3200 0,87% 8.614.765 17.940.930,95 69
10. Casa de Bucovina Club de Munte [BCM] 0,0730 0,69% 90.800 6.418,07 14
11. SIF Transilvania [SIF3] 0,2460 0,41% 396.826 96.428,72 83
12. Aerostar Bacau [ARS] 4,7700 0,21% 3.062 14.599,71 6
13. SNTGN TRANSGAZ SA [TGN] 406,0000 0,12% 2.847 1.156.144,50 55
14. Erste Bank der oesterreichischen Sparkassen AG [EBS] 184,0000 0,08% 18 3.329,00 2
15. Banca Transilvania [TLV] 2,3600 0,00% 1.173.251 2.753.520,93 136
16. Biofarm Bucuresti [BIO] 0,3000 0,00% 22.711 6.819,30 8
17. Oil Terminal Constanta [OIL] 0,1700 0,00% 60.979 10.339,96 13
18. SIF Muntenia [SIF4] 0,9560 0,00% 7.356 6.925,03 40
19. Socep Constanta [SOCP] 0,2640 0,00% 130.500 34.363,33 9
20. Armatura Cluj-Napoca [ARM] 0,2040 0,00% 3.223 657,49 1
21. Antibiotice Iasi [ATB] 0,5340 0,00% 2.014 1.072,45 3
22. Amonil Slobozia [AMO] 0,0055 0,00% 552 3,04 2
23. CEMACON SA [CEON] 0,6000 0,00% 12.000 7.200,00 2
24. CONTED SA DOROHOI [CNTE] 28,0000 0,00% 85 2.380,00 6
25. SC Fondul Proprietatea SA [FP] 0,9140 0,00% 965.330 880.611,21 29
26. Dafora SA Medias [DAFR] 0,0282 0,00% 113.549 3.190,82 13
27. SNGN ROMGAZ SA [SNG] 35,5500 -0,28% 212.335 7.568.752,70 136
28. Zentiva SA [SCD] 3,4400 -0,29% 1.332 4.588,17 4
29. Petrom [SNP] 0,3035 -0,33% 4.131.913 1.264.399,31 153
30. Bursa de Valori Bucuresti SA [BVB] 28,6000 -0,35% 3.268 93.731,40 12
31. SSIF Broker Cluj [BRK] 0,0744 -0,53% 533.838 39.879,95 23
32. Alro Slatina [ALR] 3,4000 -0,58% 16.343 55.920,48 23
33. SN NUCLEARELECTRICA SA [SNN] 8,0600 -0,62% 143.637 1.158.730,67 95
34. SIF Moldova [SIF2] 1,5200 -0,65% 56.669 85.375,47 55
35. SIF Banat Crisana [SIF1] 2,8500 -0,70% 15.471 43.364,38 52
36. Oltchim Rm. Valcea [OLT] 0,2560 -0,78% 3.690 940,91 5
37. Turbomecanica Bucuresti [TBM] 0,2805 -0,88% 368.599 103.324,37 41
38. CNTEE Transelectrica Bucuresti [TEL] 24,7000 -1,00% 12.222 302.477,20 69
39. UZTEL SA [UZT] 1,5500 -1,27% 2.349 3.639,46 2
40. Santierul Naval Orsova [SNO] 2,9000 -1,36% 60 174,00 1
41. Alumil Rom Industry Bucuresti [ALU] 1,3200 -1,49% 86.723 113.334,39 36
42. Rompetrol Well Services [PTR] 0,3640 -1,62% 1.600 582,40 2
43. ARTEGO SA [ARTE] 7,6500 -2,55% 357 2.607,15 3
44. Vrancart Adjud [VNC] 0,1840 -2,65% 3.900 717,60 1
45. Comelf Bistrita [CMF] 2,0400 -2,86% 340 693,60 1
46. ELECTROARGES SA Curtea de Arges [ELGS] 1,4200 -3,73% 99.551 141.941,27 23
47. Impact Developer & Contractor S.A. [IMP] 1,0000 -3,85% 115.997 116.540,72 34
48. PREFAB SA Bucuresti [PREH] 0,8400 -10,64% 123 103,32 1
49. Electroputere Craiova [EPT] 0,0230 -14,81% 116.273 2.685,10 27
Informatii referitoare la indicatorii utilizati in aceasta pagina se gasesc in sectiunea intrebari frecvente.
Opinia ta conteaza! Scrie-ne ce doresti adaugat sau modificat la aceasta pagina.
KTD Invest SA - Splaiul Unirii nr.10, bloc B5, scara 1, etaj 3, apt. 8, sector 4, Bucuresti, cod 040033, telefon (004) 0723.682.096
© KTD Invest 2004 - 2019