Stock Screener Twitter Feedback english website

Sumar de tranzactionare BVB / 21 februarie 2018

Top 10 valoare tranzactionata (mii RON)

emitentcurentprecedent% pret
1. CONPET SA 61.987,80 376,24 -1,09%
2. Banca Transilvania 2.112,92 5.667,43 0,00%
3. SNGN ROMGAZ SA 1.563,94 8.704,17 0,99%
4. SC Fondul Proprietatea SA 1.537,27 1.089,04 -0,33%
5. Petrom 1.381,43 2.937,18 -1,14%
6. SNTGN TRANSGAZ SA 787,92 2.459,08 0,37%
7. S.C.D.F.E.E. ELECTRICA S.A. 709,82 816,94 -1,37%
8. BRD Societe Generale 698,00 1.105,57 -1,02%
9. SN NUCLEARELECTRICA SA 548,16 2.069,74 0,12%
10. Impact Developer & Contractor S.A. 249,92 27,00 -1,89%

Top 5 cresteri de pret

1. UZTEL SA 13,77%
2. TMK Artrom 7,66%
3. Turism, hoteluri, restaurante Marea Neagra 4,97%
4. Energopetrol Campina 3,70%
5. CEMACON SA 2,04%

Top 5 scaderi de pret

1. Electrocontact Botosani -3,45%
2. Rompetrol Rafinare Constanta -3,39%
3. Farmaceutica Remedia SA -3,11%
4. Alumil Rom Industry Bucuresti -2,19%
5. Dafora SA Medias -2,08%

Statistici pentru ultimile 10 sedinte de tranzactionare BVB*

Top 10 valoare tranzactionata (mii RON)

emitentvaloare% piata
1.CONPET SA64.344,0717,20%
2.Banca Transilvania62.539,6816,71%
3.BRD Societe Generale61.282,3916,38%
4.SNGN ROMGAZ SA48.920,5313,07%
5.SNTGN TRANSGAZ SA29.616,367,91%
6.SC Fondul Proprietatea SA22.483,876,01%
7.S.C.D.F.E.E. ELECTRICA S.A.19.893,075,32%
8.Petrom14.821,933,96%
9.SN NUCLEARELECTRICA SA14.600,313,90%
10.SIF Moldova8.198,232,19%

Top cresteri/scaderi

emitent% pret
1.Alumil Rom Industry Bucuresti24,07%
2.Amonil Slobozia10,00%
3.Farmaceutica Remedia SA10,00%
4.Impact Developer & Contractor S.A.8,33%
5.SNGN ROMGAZ SA8,03%
-5.Altur Slatina-4,41%
-4.Turbomecanica Bucuresti-4,71%
-3.CONPET SA-5,55%
-2.Turism, hoteluri, restaurante Marea Neagra-5,63%
-1.Sinteza Oradea-7,95%
* cuprinde ultimele 10 sedinte de tranzactionare; sunt raportate numai companiile tranzactionate in cel putin jumatate din sedintele perioadei analizate
#emitentinchidere% pretvolumvaloaretrz.
1. UZTEL SA [UZT] 1,5700 13,77% 501 786,57 3
2. TMK Artrom [ART] 4,5000 7,66% 180 796,50 4
3. Turism, hoteluri, restaurante Marea Neagra [EFO] 0,0972 4,97% 972 94,48 1
4. Energopetrol Campina [ENP] 0,2800 3,70% 8 2,24 1
5. CEMACON SA [CEON] 0,6000 2,04% 79.823 47.491,78 15
6. Calipso SA [CAOR] 1,7000 1,80% 1.172 1.992,40 4
7. Altur Slatina [ALT] 0,0325 1,56% 35.414 1.104,34 4
8. Socep Constanta [SOCP] 0,2640 1,54% 21.000 5.502,00 4
9. Erste Bank der oesterreichischen Sparkassen AG [EBS] 183,8500 1,29% 305 55.929,80 4
10. ELECTROARGES SA Curtea de Arges [ELGS] 1,4750 1,03% 61.177 87.204,77 24
11. SNGN ROMGAZ SA [SNG] 35,6500 0,99% 43.952 1.563.942,85 125
12. Armatura Cluj-Napoca [ARM] 0,2040 0,99% 23 4,69 1
13. Zentiva SA [SCD] 3,4500 0,88% 14.601 50.303,03 10
14. SNTGN TRANSGAZ SA [TGN] 405,5000 0,37% 1.941 787.922,00 65
15. SSIF Broker Cluj [BRK] 0,0748 0,27% 42.050 3.138,95 7
16. SN NUCLEARELECTRICA SA [SNN] 8,1100 0,12% 67.877 548.157,56 60
17. Antibiotice Iasi [ATB] 0,5340 0,00% 14.501 7.721,83 7
18. Rompetrol Well Services [PTR] 0,3700 0,00% 3.400 1.258,00 1
19. SIF Oltenia [SIF5] 2,3000 0,00% 33.286 76.167,74 52
20. Sinteza Oradea [STZ] 0,2780 0,00% 130 36,14 2
21. Bursa de Valori Bucuresti SA [BVB] 28,7000 0,00% 5.258 150.888,00 19
22. Amonil Slobozia [AMO] 0,0055 0,00% 5.500 30,25 4
23. Banca Transilvania [TLV] 2,3600 0,00% 899.270 2.112.920,84 162
24. CONTED SA DOROHOI [CNTE] 28,0000 0,00% 53 1.484,00 4
25. SIF Transilvania [SIF3] 0,2450 -0,20% 167.774 41.019,07 72
26. Aerostar Bacau [ARS] 4,7600 -0,21% 435 2.071,00 2
27. Teraplast SA [TRP] 0,4120 -0,24% 12.378 5.101,56 9
28. SC Fondul Proprietatea SA [FP] 0,9140 -0,33% 1.681.791 1.537.266,51 34
29. Oltchim Rm. Valcea [OLT] 0,2580 -0,39% 10.000 2.579,00 2
30. Turbomecanica Bucuresti [TBM] 0,2830 -0,53% 131.712 37.036,37 29
31. CNTEE Transelectrica Bucuresti [TEL] 24,9500 -0,60% 9.893 245.795,25 91
32. Biofarm Bucuresti [BIO] 0,3000 -0,66% 20.050 6.015,00 2
33. Casa de Bucovina Club de Munte [BCM] 0,0725 -0,68% 65.610 4.643,53 13
34. ELECTROMAGNETICA SA [ELMA] 0,1370 -0,72% 38.700 5.304,13 8
35. SIF Muntenia [SIF4] 0,9560 -0,83% 13.104 12.357,64 35
36. BRD Societe Generale [BRD] 13,5400 -1,02% 51.412 698.004,94 102
37. CONPET SA [COTE] 109,0000 -1,09% 613.600 61.987.801,80 101
38. Petrom [SNP] 0,3045 -1,14% 4.486.916 1.381.430,86 296
39. S.C.D.F.E.E. ELECTRICA S.A. [EL] 11,5000 -1,37% 61.425 709.816,52 74
40. Alro Slatina [ALR] 3,4200 -1,44% 1.922 6.518,54 12
41. Oil Terminal Constanta [OIL] 0,1700 -1,62% 16.722 2.764,25 6
42. Impact Developer & Contractor S.A. [IMP] 1,0400 -1,89% 238.917 249.916,15 19
43. SIF Moldova [SIF2] 1,5300 -1,92% 89.921 136.165,23 54
44. Compa S.A. Sibiu [CMP] 1,0000 -1,96% 67.000 67.020,00 7
45. SIF Banat Crisana [SIF1] 2,8700 -2,05% 50.208 142.050,84 64
46. Dafora SA Medias [DAFR] 0,0282 -2,08% 72.201 2.015,87 8
47. Alumil Rom Industry Bucuresti [ALU] 1,3400 -2,19% 12.300 16.242,00 10
48. Farmaceutica Remedia SA [RMAH] 0,3740 -3,11% 5.450 1.847,70 5
49. Rompetrol Rafinare Constanta [RRC] 0,0570 -3,39% 107.334 6.060,16 15
50. Electrocontact Botosani [ECT] 0,0140 -3,45% 200 2,80 1
Informatii referitoare la indicatorii utilizati in aceasta pagina se gasesc in sectiunea intrebari frecvente.
Opinia ta conteaza! Scrie-ne ce doresti adaugat sau modificat la aceasta pagina.
KTD Invest SA - Splaiul Unirii nr.10, bloc B5, scara 1, etaj 3, apt. 8, sector 4, Bucuresti, cod 040033, telefon (004) 0723.682.096
© KTD Invest 2004 - 2019