Stock Screener Twitter Feedback english website

Sumar de tranzactionare BVB / 20 februarie 2018

Top 10 valoare tranzactionata (mii RON)

emitentcurentprecedent% pret
1. SNGN ROMGAZ SA 8.704,17 3.820,02 -0,84%
2. Banca Transilvania 5.667,43 5.690,76 0,64%
3. Petrom 2.937,18 1.153,14 0,00%
4. SNTGN TRANSGAZ SA 2.459,08 1.236,80 0,87%
5. SN NUCLEARELECTRICA SA 2.069,74 724,10 -0,12%
6. BRD Societe Generale 1.105,57 416,16 -0,15%
7. SC Fondul Proprietatea SA 1.089,04 4.674,95 0,00%
8. CNTEE Transelectrica Bucuresti 1.009,28 967,87 -0,40%
9. S.C.D.F.E.E. ELECTRICA S.A. 816,94 595,47 -1,02%
10. SIF Moldova 449,29 142,68 1,96%

Top 5 cresteri de pret

1. Petrolexportimport Bucuresti 14,74%
2. Alro Slatina 2,66%
3. Impact Developer & Contractor S.A. 2,42%
4. Compa S.A. Sibiu 2,00%
5. SIF Moldova 1,96%

Top 5 scaderi de pret

1. Amonil Slobozia -8,33%
2. TMK Artrom -7,11%
3. Turism, hoteluri, restaurante Marea Neagra -5,51%
4. Sinteza Oradea -3,47%
5. Bermas Suceava -2,73%

Statistici pentru ultimile 10 sedinte de tranzactionare BVB*

Top 10 valoare tranzactionata (mii RON)

emitentvaloare% piata
1.Banca Transilvania66.624,2720,12%
2.BRD Societe Generale66.095,1319,96%
3.SNGN ROMGAZ SA51.733,4615,62%
4.SNTGN TRANSGAZ SA30.540,319,22%
5.SC Fondul Proprietatea SA23.276,317,03%
6.S.C.D.F.E.E. ELECTRICA S.A.21.399,486,46%
7.Petrom15.604,754,71%
8.SN NUCLEARELECTRICA SA15.126,404,57%
9.SIF Moldova8.445,562,55%
10.CNTEE Transelectrica Bucuresti6.428,261,94%

Top cresteri/scaderi

emitent% pret
1.Alumil Rom Industry Bucuresti24,55%
2.Farmaceutica Remedia SA13,53%
3.Rompetrol Rafinare Constanta12,60%
4.Dafora SA Medias7,46%
5.Alro Slatina7,43%
-5.Altur Slatina-5,88%
-4.CEMACON SA-6,07%
-3.TMK Artrom-6,28%
-2.Sinteza Oradea-7,95%
-1.Turism, hoteluri, restaurante Marea Neagra-13,05%
* cuprinde ultimele 10 sedinte de tranzactionare; sunt raportate numai companiile tranzactionate in cel putin jumatate din sedintele perioadei analizate
#emitentinchidere% pretvolumvaloaretrz.
1. Petrolexportimport Bucuresti [PEI] 4,3600 14,74% 10 43,60 2
2. Alro Slatina [ALR] 3,4700 2,66% 64.745 220.966,61 79
3. Impact Developer & Contractor S.A. [IMP] 1,0600 2,42% 25.632 27.004,91 15
4. Compa S.A. Sibiu [CMP] 1,0200 2,00% 14.916 15.214,87 13
5. SIF Moldova [SIF2] 1,5600 1,96% 291.525 449.289,92 64
6. Aerostar Bacau [ARS] 4,7700 1,92% 467 2.206,80 3
7. SIF Transilvania [SIF3] 0,2455 1,66% 1.186.923 292.853,61 153
8. Altur Slatina [ALT] 0,0320 1,59% 6.918.503 221.399,60 18
9. Farmaceutica Remedia SA [RMAH] 0,3860 1,58% 44.262 17.045,84 19
10. Alumil Rom Industry Bucuresti [ALU] 1,3700 1,48% 27.537 37.420,79 29
11. Santierul Naval Orsova [SNO] 2,9400 1,38% 150 441,00 1
12. Teraplast SA [TRP] 0,4130 1,23% 25.001 10.321,37 10
13. Vrancart Adjud [VNC] 0,1890 1,07% 33.606 6.340,53 13
14. SNTGN TRANSGAZ SA [TGN] 404,0000 0,87% 6.120 2.459.076,00 110
15. Uamt Oradea [UAM] 1,2000 0,84% 3.000 3.600,00 1
16. Romcarbon SA Buzau [ROCE] 0,1365 0,74% 29.996 3.994,54 10
17. Banca Transilvania [TLV] 2,3600 0,64% 2.399.911 5.667.429,26 268
18. Oil Terminal Constanta [OIL] 0,1728 0,47% 177.328 30.183,51 19
19. SIF Muntenia [SIF4] 0,9640 0,42% 50.754 48.633,35 36
20. Biofarm Bucuresti [BIO] 0,3020 0,33% 22.411 6.731,05 7
21. SIF Oltenia [SIF5] 2,3000 0,00% 49.981 114.555,74 42
22. Socep Constanta [SOCP] 0,2600 0,00% 37.453 9.670,01 12
23. SC Fondul Proprietatea SA [FP] 0,9170 0,00% 1.188.649 1.089.042,12 40
24. Rompetrol Well Services [PTR] 0,3700 0,00% 8.600 3.170,00 3
25. Rompetrol Rafinare Constanta [RRC] 0,0590 0,00% 20.102 1.157,84 5
26. Petrom [SNP] 0,3080 0,00% 9.541.091 2.937.180,96 121
27. CONTED SA DOROHOI [CNTE] 28,0000 0,00% 667 18.676,00 11
28. Casa de Bucovina Club de Munte [BCM] 0,0730 0,00% 17.600 1.267,70 3
29. Dafora SA Medias [DAFR] 0,0288 0,00% 128.851 3.611,35 12
30. CEMACON SA [CEON] 0,5880 0,00% 12.435 7.243,19 4
31. SN NUCLEARELECTRICA SA [SNN] 8,1000 -0,12% 256.274 2.069.741,12 214
32. BRD Societe Generale [BRD] 13,6800 -0,15% 80.827 1.105.572,90 65
33. Zentiva SA [SCD] 3,4200 -0,29% 28.231 96.550,02 4
34. Bursa de Valori Bucuresti SA [BVB] 28,7000 -0,35% 2.632 75.656,60 12
35. Antibiotice Iasi [ATB] 0,5340 -0,37% 56.769 30.322,65 12
36. CNTEE Transelectrica Bucuresti [TEL] 25,1000 -0,40% 40.071 1.009.277,60 40
37. SSIF Broker Cluj [BRK] 0,0746 -0,53% 333.422 24.736,89 21
38. SNGN ROMGAZ SA [SNG] 35,3000 -0,84% 243.949 8.704.165,15 252
39. S.C.D.F.E.E. ELECTRICA S.A. [EL] 11,6600 -1,02% 70.310 816.944,50 62
40. Turbomecanica Bucuresti [TBM] 0,2845 -1,04% 650.111 183.519,20 80
41. Erste Bank der oesterreichischen Sparkassen AG [EBS] 181,5000 -1,09% 221 40.111,50 6
42. ELECTROARGES SA Curtea de Arges [ELGS] 1,4600 -1,35% 11.453 16.552,65 9
43. SIF Banat Crisana [SIF1] 2,9300 -2,01% 85.577 248.579,22 53
44. CONPET SA [COTE] 110,2000 -2,13% 3.403 376.241,80 121
45. Oltchim Rm. Valcea [OLT] 0,2590 -2,26% 34.110 8.568,67 20
46. Bermas Suceava [BRM] 1,0700 -2,73% 202 222,14 2
47. Sinteza Oradea [STZ] 0,2780 -3,47% 4.000 1.082,00 5
48. Turism, hoteluri, restaurante Marea Neagra [EFO] 0,0926 -5,51% 5.000 463,00 1
49. TMK Artrom [ART] 4,1800 -7,11% 1.170 4.942,60 4
50. Amonil Slobozia [AMO] 0,0055 -8,33% 1.710.100 9.405,60 3
Informatii referitoare la indicatorii utilizati in aceasta pagina se gasesc in sectiunea intrebari frecvente.
Opinia ta conteaza! Scrie-ne ce doresti adaugat sau modificat la aceasta pagina.
KTD Invest SA - Splaiul Unirii nr.10, bloc B5, scara 1, etaj 3, apt. 8, sector 4, Bucuresti, cod 040033, telefon (004) 0723.682.096
© KTD Invest 2004 - 2019