Stock Screener Twitter Feedback english website

Sumar de tranzactionare BVB / 16 februarie 2018

Top 10 valoare tranzactionata (mii RON)

emitentcurentprecedent% pret
1. SNTGN TRANSGAZ SA 16.414,38 1.629,07 -1,11%
2. Banca Transilvania 13.274,37 16.612,62 0,65%
3. SIF Moldova 6.470,78 135,65 1,08%
4. SNGN ROMGAZ SA 6.411,18 13.403,69 1,57%
5. S.C.D.F.E.E. ELECTRICA S.A. 6.208,10 7.834,42 0,84%
6. BRD Societe Generale 4.761,89 6.105,32 1,48%
7. CNTEE Transelectrica Bucuresti 2.350,71 164,39 -2,69%
8. SN NUCLEARELECTRICA SA 1.519,66 2.933,64 -1,44%
9. Petrom 1.449,01 2.143,54 3,18%
10. SC Fondul Proprietatea SA 587,83 5.387,24 0,00%

Top 5 cresteri de pret

1. Electroputere Craiova 10,00%
2. Amonil Slobozia 10,00%
3. Rompetrol Rafinare Constanta 9,49%
4. Uamt Oradea 8,18%
5. Farmaceutica Remedia SA 8,00%

Top 5 scaderi de pret

1. ELECTROMAGNETICA SA -4,17%
2. SSIF Broker Cluj -4,10%
3. Oil Terminal Constanta -3,79%
4. Transilvania Constructii SA Cluj -3,03%
5. CNTEE Transelectrica Bucuresti -2,69%

Statistici pentru ultimile 10 sedinte de tranzactionare BVB*

Top 10 valoare tranzactionata (mii RON)

emitentvaloare% piata
1.BRD Societe Generale83.820,4421,64%
2.Banca Transilvania83.311,4921,50%
3.SNGN ROMGAZ SA55.141,7014,23%
4.SNTGN TRANSGAZ SA37.501,509,68%
5.SC Fondul Proprietatea SA26.444,486,83%
6.S.C.D.F.E.E. ELECTRICA S.A.21.849,005,64%
7.Petrom16.572,434,28%
8.SN NUCLEARELECTRICA SA15.217,543,93%
9.SIF Moldova9.488,682,45%
10.CNTEE Transelectrica Bucuresti5.796,731,50%

Top cresteri/scaderi

emitent% pret
1.Electrocontact Botosani20,83%
2.Alumil Rom Industry Bucuresti12,50%
3.Farmaceutica Remedia SA11,18%
4.Dafora SA Medias10,61%
5.Rompetrol Rafinare Constanta9,49%
-5.SSIF Broker Cluj-6,27%
-4.CEMACON SA-7,35%
-3.ELECTROMAGNETICA SA-8,00%
-2.Electroputere Craiova-8,33%
-1.Sinteza Oradea-10,00%
* cuprinde ultimele 10 sedinte de tranzactionare; sunt raportate numai companiile tranzactionate in cel putin jumatate din sedintele perioadei analizate
#emitentinchidere% pretvolumvaloaretrz.
1. Electroputere Craiova [EPT] 0,0275 10,00% 78.250 1.817,48 10
2. Amonil Slobozia [AMO] 0,0055 10,00% 800 4,40 2
3. Rompetrol Rafinare Constanta [RRC] 0,0600 9,49% 4.039.041 243.458,50 147
4. Uamt Oradea [UAM] 1,1900 8,18% 15.322 17.607,90 11
5. Farmaceutica Remedia SA [RMAH] 0,3780 8,00% 40.200 13.595,60 5
6. Santierul Naval Orsova [SNO] 2,8000 6,87% 4 11,20 2
7. Impact Developer & Contractor S.A. [IMP] 1,0650 6,71% 200.130 212.555,16 86
8. Mecanica SA Ceahlau [MECF] 0,1360 4,62% 16.984 2.304,79 4
9. Prodplast Bucuresti [PPL] 2,7600 3,76% 2.200 5.634,04 13
10. Compa S.A. Sibiu [CMP] 1,0250 3,54% 97.843 99.396,33 30
11. Petrom [SNP] 0,3080 3,18% 4.800.780 1.449.009,47 149
12. Turism, hoteluri, restaurante Marea Neagra [EFO] 0,0980 3,16% 17.028 1.593,74 4
13. Oltchim Rm. Valcea [OLT] 0,2670 2,69% 3.400 900,60 4
14. Dafora SA Medias [DAFR] 0,0292 2,10% 4.373.617 130.402,87 114
15. CEMACON SA [CEON] 0,5800 1,75% 40.226 23.374,04 28
16. Alumil Rom Industry Bucuresti [ALU] 1,2600 1,61% 16.228 20.257,63 17
17. SNGN ROMGAZ SA [SNG] 35,5500 1,57% 181.174 6.411.180,75 248
18. BRD Societe Generale [BRD] 13,7000 1,48% 349.998 4.761.889,94 97
19. SIF Oltenia [SIF5] 2,3250 1,09% 150.010 340.616,28 74
20. SIF Moldova [SIF2] 1,5000 1,08% 4.180.882 6.470.778,21 47
21. TMK Artrom [ART] 4,5000 0,90% 350 1.563,00 4
22. Turbomecanica Bucuresti [TBM] 0,2945 0,86% 662.706 196.118,64 68
23. S.C.D.F.E.E. ELECTRICA S.A. [EL] 11,9400 0,84% 524.274 6.208.095,86 39
24. SIF Transilvania [SIF3] 0,2420 0,83% 137.043 32.997,56 41
25. Antibiotice Iasi [ATB] 0,5400 0,75% 94.265 50.882,79 13
26. Banca Transilvania [TLV] 2,3400 0,65% 5.675.161 13.274.369,54 286
27. Vrancart Adjud [VNC] 0,1900 0,26% 118.456 22.033,94 11
28. SIF Muntenia [SIF4] 0,9560 0,21% 14.227 13.482,09 38
29. CONTED SA DOROHOI [CNTE] 28,0000 0,00% 350 9.800,00 6
30. Electrocontact Botosani [ECT] 0,0145 0,00% 12 0,17 1
31. Casa de Bucovina Club de Munte [BCM] 0,0735 0,00% 10.944 799,00 3
32. Sinteza Oradea [STZ] 0,2880 0,00% 500 144,00 2
33. SC Fondul Proprietatea SA [FP] 0,9190 0,00% 640.195 587.832,08 38
34. Zentiva SA [SCD] 3,4200 0,00% 12.101 41.385,42 5
35. SIF Banat Crisana [SIF1] 2,9900 0,00% 21.409 63.428,83 35
36. Rompetrol Well Services [PTR] 0,3700 0,00% 27.599 10.347,63 16
37. Biofarm Bucuresti [BIO] 0,2980 0,00% 10.927 3.223,85 7
38. Teraplast SA [TRP] 0,4150 -0,24% 454.724 188.385,70 23
39. Alro Slatina [ALR] 3,3900 -0,29% 18.400 61.051,51 23
40. Bursa de Valori Bucuresti SA [BVB] 28,9000 -0,34% 2.686 77.856,60 22
41. Romcarbon SA Buzau [ROCE] 0,1370 -0,72% 99.529 13.395,02 21
42. Socep Constanta [SOCP] 0,2600 -0,76% 67.482 16.686,57 8
43. Boromir Prod SA Buzau (Spicul) [SPCU] 0,3640 -1,09% 85.446 31.102,34 9
44. SNTGN TRANSGAZ SA [TGN] 401,5000 -1,11% 40.849 16.414.379,50 189
45. SN NUCLEARELECTRICA SA [SNN] 8,2200 -1,44% 182.900 1.519.661,70 165
46. Altur Slatina [ALT] 0,0320 -1,54% 3.633.714 109.134,27 14
47. CONPET SA [COTE] 112,8000 -1,74% 3.446 387.290,60 208
48. Erste Bank der oesterreichischen Sparkassen AG [EBS] 181,5000 -1,89% 163 30.002,35 17
49. ELECTROARGES SA Curtea de Arges [ELGS] 1,4800 -2,31% 24.239 34.920,24 30
50. CNTEE Transelectrica Bucuresti [TEL] 25,3000 -2,69% 94.292 2.350.707,85 352
51. Transilvania Constructii SA Cluj [COTR] 32,0000 -3,03% 200 6.400,00 2
52. Oil Terminal Constanta [OIL] 0,1728 -3,79% 685.638 116.857,13 40
53. SSIF Broker Cluj [BRK] 0,0748 -4,10% 328.234 24.647,45 27
54. ELECTROMAGNETICA SA [ELMA] 0,1380 -4,17% 22.886 3.255,68 4
Informatii referitoare la indicatorii utilizati in aceasta pagina se gasesc in sectiunea intrebari frecvente.
Opinia ta conteaza! Scrie-ne ce doresti adaugat sau modificat la aceasta pagina.
KTD Invest SA - Splaiul Unirii nr.10, bloc B5, scara 1, etaj 3, apt. 8, sector 4, Bucuresti, cod 040033, telefon (004) 0723.682.096
© KTD Invest 2004 - 2019