Stock Screener Twitter Feedback english website

Sumar de tranzactionare BVB / 15 februarie 2018

Top 10 valoare tranzactionata (mii RON)

emitentcurentprecedent% pret
1. Banca Transilvania 16.612,62 6.191,55 1,09%
2. SNGN ROMGAZ SA 13.403,69 3.046,59 2,94%
3. S.C.D.F.E.E. ELECTRICA S.A. 7.834,42 238,19 -0,34%
4. BRD Societe Generale 6.105,32 3.603,03 -0,59%
5. SC Fondul Proprietatea SA 5.387,24 1.283,11 2,91%
6. SN NUCLEARELECTRICA SA 2.933,64 1.535,26 1,34%
7. Petrom 2.143,54 375,73 0,00%
8. SNTGN TRANSGAZ SA 1.629,07 2.046,27 1,00%
9. Turbomecanica Bucuresti 1.190,92 195,27 -5,50%
10. Alumil Rom Industry Bucuresti 600,54 9,30 5,98%

Top 5 cresteri de pret

1. Carbochim Cluj Napoca 28,57%
2. Uamt Oradea 13,99%
3. Prodplast Bucuresti 10,83%
4. Oil Terminal Constanta 10,18%
5. Bermas Suceava 8,49%

Top 5 scaderi de pret

1. Electroputere Craiova -13,79%
2. Mecanica SA Ceahlau -13,33%
3. Amonil Slobozia -9,09%
4. CEMACON SA -5,94%
5. Turbomecanica Bucuresti -5,50%

Statistici pentru ultimile 10 sedinte de tranzactionare BVB*

Top 10 valoare tranzactionata (mii RON)

emitentvaloare% piata
1.BRD Societe Generale83.220,7123,10%
2.Banca Transilvania79.265,8922,00%
3.SNGN ROMGAZ SA51.401,0814,26%
4.SC Fondul Proprietatea SA32.227,498,94%
5.SNTGN TRANSGAZ SA22.921,776,36%
6.S.C.D.F.E.E. ELECTRICA S.A.20.711,265,75%
7.Petrom18.136,695,03%
8.SN NUCLEARELECTRICA SA13.766,103,82%
9.CONPET SA5.245,021,46%
10.SIF Oltenia4.388,741,22%

Top cresteri/scaderi

emitent% pret
1.Dafora SA Medias52,13%
2.Zentiva SA38,46%
3.Alumil Rom Industry Bucuresti36,26%
4.Romcarbon SA Buzau21,59%
5.SIF Banat Crisana15,67%
-5.Oltchim Rm. Valcea-7,14%
-4.Sinteza Oradea-10,28%
-3.Amonil Slobozia-10,71%
-2.Altur Slatina-11,68%
-1.Mecanica SA Ceahlau-11,86%
* cuprinde ultimele 10 sedinte de tranzactionare; sunt raportate numai companiile tranzactionate in cel putin jumatate din sedintele perioadei analizate
#emitentinchidere% pretvolumvaloaretrz.
1. Carbochim Cluj Napoca [CBC] 10,8000 28,57% 6 64,80 1
2. Uamt Oradea [UAM] 1,1000 13,99% 21.636 23.266,04 13
3. Prodplast Bucuresti [PPL] 2,6600 10,83% 3.539 9.352,84 7
4. Oil Terminal Constanta [OIL] 0,1796 10,18% 2.856.745 473.493,17 222
5. Bermas Suceava [BRM] 1,1500 8,49% 14.002 16.001,48 10
6. UZTEL SA [UZT] 1,5800 6,76% 3.299 5.310,78 14
7. Alumil Rom Industry Bucuresti [ALU] 1,2400 5,98% 471.157 600.537,47 175
8. ELECTROARGES SA Curtea de Arges [ELGS] 1,5150 4,12% 4.611 6.830,71 8
9. Comelf Bistrita [CMF] 2,1000 3,96% 2.600 5.660,00 6
10. Impact Developer & Contractor S.A. [IMP] 0,9980 3,74% 11.632 11.231,79 9
11. Electrocontact Botosani [ECT] 0,0145 3,57% 13.000 185,03 3
12. SNGN ROMGAZ SA [SNG] 35,0000 2,94% 382.690 13.403.687,35 545
13. SC Fondul Proprietatea SA [FP] 0,9190 2,91% 5.955.494 5.387.236,33 97
14. CNTEE Transelectrica Bucuresti [TEL] 26,0000 2,36% 6.345 164.385,70 61
15. Romcarbon SA Buzau [ROCE] 0,1380 1,85% 36.235 4.954,16 13
16. Teraplast SA [TRP] 0,4160 1,46% 35.279 14.621,51 6
17. SN NUCLEARELECTRICA SA [SNN] 8,3400 1,34% 353.862 2.933.640,49 326
18. Alro Slatina [ALR] 3,4000 1,19% 10.710 35.726,19 21
19. Boromir Prod SA Buzau (Spicul) [SPCU] 0,3680 1,10% 800 294,40 1
20. Banca Transilvania [TLV] 2,3250 1,09% 7.204.921 16.612.618,26 465
21. Aerostar Bacau [ARS] 4,8500 1,04% 1.904 9.245,80 7
22. SNTGN TRANSGAZ SA [TGN] 406,0000 1,00% 4.009 1.629.073,50 142
23. Oltchim Rm. Valcea [OLT] 0,2600 0,78% 111.462 29.545,83 56
24. Socep Constanta [SOCP] 0,2620 0,77% 61 15,98 1
25. Zentiva SA [SCD] 3,4200 0,59% 37.234 127.917,62 15
26. SIF Muntenia [SIF4] 0,9540 0,42% 22.130 21.007,27 32
27. Rompetrol Well Services [PTR] 0,3700 0,00% 900 333,00 1
28. Turism Felix S.A. Baile Felix [TUFE] 0,2240 0,00% 2.000 448,00 1
29. TMK Artrom [ART] 4,4600 0,00% 50 223,00 1
30. SIF Moldova [SIF2] 1,4840 0,00% 92.120 135.651,08 36
31. Petrom [SNP] 0,2985 0,00% 7.164.711 2.143.541,12 194
32. Biofarm Bucuresti [BIO] 0,2980 0,00% 31.044 9.218,31 13
33. ELECTROMAGNETICA SA [ELMA] 0,1440 0,00% 32.751 4.677,18 7
34. CONTED SA DOROHOI [CNTE] 28,0000 0,00% 314 8.792,00 7
35. Erste Bank der oesterreichischen Sparkassen AG [EBS] 185,0000 -0,05% 6 1.112,00 2
36. S.C.D.F.E.E. ELECTRICA S.A. [EL] 11,8400 -0,34% 657.311 7.834.418,54 107
37. Bursa de Valori Bucuresti SA [BVB] 29,0000 -0,34% 5.813 169.567,90 42
38. BRD Societe Generale [BRD] 13,5000 -0,59% 449.130 6.105.315,88 136
39. Antibiotice Iasi [ATB] 0,5360 -0,74% 7.011 3.757,90 4
40. Compa S.A. Sibiu [CMP] 0,9900 -0,80% 11.720 11.616,11 18
41. SIF Banat Crisana [SIF1] 2,9900 -0,99% 108.631 321.246,21 49
42. SSIF Broker Cluj [BRK] 0,0780 -1,02% 63.247 4.935,09 18
43. SIF Transilvania [SIF3] 0,2400 -1,23% 252.434 60.723,76 49
44. SIF Oltenia [SIF5] 2,3000 -1,29% 109.332 251.800,82 45
45. Vrancart Adjud [VNC] 0,1895 -1,30% 38.550 7.317,28 5
46. CONPET SA [COTE] 114,8000 -1,37% 1.457 167.313,00 65
47. Altur Slatina [ALT] 0,0325 -1,52% 1.269.098 40.144,32 13
48. Turism, hoteluri, restaurante Marea Neagra [EFO] 0,0950 -2,46% 246.000 23.146,27 24
49. Dafora SA Medias [DAFR] 0,0286 -4,03% 2.045.900 56.277,68 28
50. Sinteza Oradea [STZ] 0,2880 -5,26% 74.016 20.644,68 35
51. Turbomecanica Bucuresti [TBM] 0,2920 -5,50% 4.167.341 1.190.921,59 401
52. CEMACON SA [CEON] 0,5700 -5,94% 158.261 89.330,90 49
53. Amonil Slobozia [AMO] 0,0050 -9,09% 40.900 204,60 5
54. Mecanica SA Ceahlau [MECF] 0,1300 -13,33% 60.000 7.872,40 5
55. Electroputere Craiova [EPT] 0,0250 -13,79% 124.490 3.142,05 19
Informatii referitoare la indicatorii utilizati in aceasta pagina se gasesc in sectiunea intrebari frecvente.
Opinia ta conteaza! Scrie-ne ce doresti adaugat sau modificat la aceasta pagina.
KTD Invest SA - Splaiul Unirii nr.10, bloc B5, scara 1, etaj 3, apt. 8, sector 4, Bucuresti, cod 040033, telefon (004) 0723.682.096
© KTD Invest 2004 - 2019