Stock Screener Twitter Feedback english website

Sumar de tranzactionare BVB / 14 februarie 2018

Top 10 valoare tranzactionata (mii RON)

emitentcurentprecedent% pret
1. Banca Transilvania 6.191,55 2.473,26 -0,43%
2. BRD Societe Generale 3.603,03 8.529,67 0,00%
3. SNGN ROMGAZ SA 3.046,59 3.960,87 1,49%
4. SNTGN TRANSGAZ SA 2.046,27 1.403,93 0,12%
5. SN NUCLEARELECTRICA SA 1.535,26 601,32 1,60%
6. SC Fondul Proprietatea SA 1.283,11 3.091,00 0,00%
7. SIF Moldova 387,79 109,40 1,09%
8. Petrom 375,73 2.089,65 0,34%
9. Bursa de Valori Bucuresti SA 307,27 112,43 3,19%
10. SIF Banat Crisana 247,07 449,97 0,67%

Top 5 cresteri de pret

1. Dafora SA Medias 10,37%
2. ARTEGO SA 6,80%
3. Oltchim Rm. Valcea 3,20%
4. Bursa de Valori Bucuresti SA 3,19%
5. Romcarbon SA Buzau 3,04%

Top 5 scaderi de pret

1. Sinteza Oradea -5,00%
2. Oil Terminal Constanta -2,40%
3. Alro Slatina -2,04%
4. Impact Developer & Contractor S.A. -1,64%
5. ELECTROARGES SA Curtea de Arges -1,36%

Statistici pentru ultimile 10 sedinte de tranzactionare BVB*

Top 10 valoare tranzactionata (mii RON)

emitentvaloare% piata
1.BRD Societe Generale81.861,1724,20%
2.Banca Transilvania73.497,9821,73%
3.SNGN ROMGAZ SA39.119,2911,57%
4.SC Fondul Proprietatea SA27.733,768,20%
5.SNTGN TRANSGAZ SA22.494,446,65%
6.Petrom17.360,635,13%
7.S.C.D.F.E.E. ELECTRICA S.A.15.157,534,48%
8.SN NUCLEARELECTRICA SA10.904,923,22%
9.SIF Oltenia9.601,322,84%
10.SIF Moldova5.772,581,71%

Top cresteri/scaderi

emitent% pret
1.Dafora SA Medias47,52%
2.Zentiva SA38,78%
3.Alumil Rom Industry Bucuresti28,57%
4.Romcarbon SA Buzau18,86%
5.CONPET SA16,63%
-5.Impact Developer & Contractor S.A.-9,67%
-4.Altur Slatina-10,33%
-3.Oltchim Rm. Valcea-12,54%
-2.ELECTROMAGNETICA SA-14,03%
-1.Amonil Slobozia-14,06%
* cuprinde ultimele 10 sedinte de tranzactionare; sunt raportate numai companiile tranzactionate in cel putin jumatate din sedintele perioadei analizate
#emitentinchidere% pretvolumvaloaretrz.
1. Dafora SA Medias [DAFR] 0,0298 10,37% 2.557.920 75.361,80 127
2. ARTEGO SA [ARTE] 7,8500 6,80% 1 7,85 1
3. Oltchim Rm. Valcea [OLT] 0,2580 3,20% 42.091 10.705,02 17
4. Bursa de Valori Bucuresti SA [BVB] 29,1000 3,19% 10.532 307.268,30 74
5. Romcarbon SA Buzau [ROCE] 0,1355 3,04% 531.310 71.652,78 37
6. SSIF Broker Cluj [BRK] 0,0788 2,34% 53.490 4.177,42 17
7. S.C.D.F.E.E. ELECTRICA S.A. [EL] 11,8800 1,89% 20.222 238.186,56 59
8. SN NUCLEARELECTRICA SA [SNN] 8,2300 1,60% 187.217 1.535.260,00 290
9. SNGN ROMGAZ SA [SNG] 34,0000 1,49% 90.084 3.046.586,35 195
10. Rompetrol Rafinare Constanta [RRC] 0,0548 1,48% 55.329 2.991,21 8
11. SIF Oltenia [SIF5] 2,3300 1,30% 63.270 145.475,74 37
12. CNTEE Transelectrica Bucuresti [TEL] 25,4000 1,20% 6.048 153.563,80 49
13. Antibiotice Iasi [ATB] 0,5400 1,12% 16.073 8.611,97 14
14. SIF Moldova [SIF2] 1,4840 1,09% 264.562 387.793,83 41
15. Aerostar Bacau [ARS] 4,8000 1,05% 2.505 12.053,25 6
16. SIF Transilvania [SIF3] 0,2430 1,04% 361.830 87.511,10 43
17. Biofarm Bucuresti [BIO] 0,2980 1,02% 14.118 4.182,11 9
18. SIF Muntenia [SIF4] 0,9500 0,85% 59.155 55.438,45 35
19. Turism, hoteluri, restaurante Marea Neagra [EFO] 0,0974 0,83% 51.000 4.985,60 4
20. Compa S.A. Sibiu [CMP] 0,9980 0,81% 16.197 16.119,91 8
21. ELECTROMAGNETICA SA [ELMA] 0,1440 0,70% 25.916 3.714,13 4
22. SIF Banat Crisana [SIF1] 3,0200 0,67% 83.063 247.072,70 48
23. CONPET SA [COTE] 116,4000 0,34% 1.549 180.582,40 53
24. Petrom [SNP] 0,2985 0,34% 1.261.463 375.729,66 102
25. Turbomecanica Bucuresti [TBM] 0,3090 0,32% 632.544 195.272,49 67
26. SNTGN TRANSGAZ SA [TGN] 402,0000 0,12% 5.087 2.046.266,50 136
27. CEMACON SA [CEON] 0,6060 0,00% 6.850 4.163,60 5
28. BRD Societe Generale [BRD] 13,5800 0,00% 264.680 3.603.031,44 101
29. Altur Slatina [ALT] 0,0330 0,00% 40.001 1.280,03 2
30. Amonil Slobozia [AMO] 0,0055 0,00% 700.200 3.851,10 6
31. Casa de Bucovina Club de Munte [BCM] 0,0735 0,00% 100 7,35 1
32. SC Fondul Proprietatea SA [FP] 0,8930 0,00% 1.438.681 1.283.106,01 32
33. Farmaceutica Remedia SA [RMAH] 0,3500 0,00% 2.040 714,00 1
34. CONTED SA DOROHOI [CNTE] 28,0000 0,00% 486 13.608,00 7
35. Vrancart Adjud [VNC] 0,1920 0,00% 11.323 2.171,19 7
36. TMK Artrom [ART] 4,4600 0,00% 50 223,00 1
37. Electrocontact Botosani [ECT] 0,0140 0,00% 35.000 490,00 2
38. Zentiva SA [SCD] 3,4000 -0,29% 1.795 6.103,00 5
39. Banca Transilvania [TLV] 2,3000 -0,43% 2.676.913 6.191.554,24 306
40. Alumil Rom Industry Bucuresti [ALU] 1,1700 -0,85% 7.966 9.300,22 12
41. Teraplast SA [TRP] 0,4100 -1,20% 22.897 9.393,16 7
42. Erste Bank der oesterreichischen Sparkassen AG [EBS] 185,1000 -1,25% 129 23.847,90 10
43. ELECTROARGES SA Curtea de Arges [ELGS] 1,4550 -1,36% 103.910 151.836,72 39
44. Impact Developer & Contractor S.A. [IMP] 0,9620 -1,64% 22.949 22.342,32 17
45. Alro Slatina [ALR] 3,3600 -2,04% 47.360 156.883,30 37
46. Oil Terminal Constanta [OIL] 0,1630 -2,40% 603.545 99.048,02 104
47. Sinteza Oradea [STZ] 0,3040 -5,00% 15.821 5.041,89 9
Informatii referitoare la indicatorii utilizati in aceasta pagina se gasesc in sectiunea intrebari frecvente.
Opinia ta conteaza! Scrie-ne ce doresti adaugat sau modificat la aceasta pagina.
KTD Invest SA - Splaiul Unirii nr.10, bloc B5, scara 1, etaj 3, apt. 8, sector 4, Bucuresti, cod 040033, telefon (004) 0723.682.096
© KTD Invest 2004 - 2019