Stock Screener Twitter Feedback english website

Sumar de tranzactionare BVB / 13 februarie 2018

Top 10 valoare tranzactionata (mii RON)

emitentcurentprecedent% pret
1. BRD Societe Generale 8.529,67 6.476,06 0,00%
2. SNGN ROMGAZ SA 3.960,87 1.871,66 -0,30%
3. SC Fondul Proprietatea SA 3.091,00 1.086,88 0,11%
4. Banca Transilvania 2.473,26 4.179,30 1,09%
5. Petrom 2.089,65 350,08 1,02%
6. SNTGN TRANSGAZ SA 1.403,93 673,02 -0,37%
7. S.C.D.F.E.E. ELECTRICA S.A. 1.254,62 636,35 1,04%
8. Oil Terminal Constanta 734,11 348,06 -7,33%
9. CNTEE Transelectrica Bucuresti 608,49 299,76 -2,52%
10. SN NUCLEARELECTRICA SA 601,32 2.799,00 1,25%

Top 5 cresteri de pret

1. Altur Slatina 4,76%
2. Alumil Rom Industry Bucuresti 4,42%
3. SIF Banat Crisana 3,45%
4. Farmaceutica Remedia SA 2,94%
5. Rompetrol Rafinare Constanta 1,89%

Top 5 scaderi de pret

1. Oil Terminal Constanta -7,33%
2. Transilvania Constructii SA Cluj -6,25%
3. Turism, hoteluri, restaurante Marea Neagra -6,21%
4. Oltchim Rm. Valcea -3,47%
5. CNTEE Transelectrica Bucuresti -2,52%

Statistici pentru ultimile 10 sedinte de tranzactionare BVB*

Top 10 valoare tranzactionata (mii RON)

emitentvaloare% piata
1.BRD Societe Generale87.894,4322,80%
2.Banca Transilvania82.278,7821,35%
3.SC Fondul Proprietatea SA54.010,6914,01%
4.SNGN ROMGAZ SA37.956,759,85%
5.Petrom21.575,085,60%
6.SNTGN TRANSGAZ SA21.409,605,55%
7.S.C.D.F.E.E. ELECTRICA S.A.16.652,884,32%
8.SIF Oltenia9.704,572,52%
9.SIF Transilvania9.580,342,49%
10.SN NUCLEARELECTRICA SA9.507,402,47%

Top cresteri/scaderi

emitent% pret
1.Zentiva SA42,08%
2.Dafora SA Medias35,00%
3.Alumil Rom Industry Bucuresti29,67%
4.CONPET SA16,23%
5.SIF Banat Crisana14,72%
-5.ELECTROARGES SA Curtea de Arges-7,52%
-4.Altur Slatina-11,76%
-3.ELECTROMAGNETICA SA-12,00%
-2.Oltchim Rm. Valcea-14,68%
-1.Amonil Slobozia-21,43%
* cuprinde ultimele 10 sedinte de tranzactionare; sunt raportate numai companiile tranzactionate in cel putin jumatate din sedintele perioadei analizate
#emitentinchidere% pretvolumvaloaretrz.
1. Altur Slatina [ALT] 0,0330 4,76% 4.110.000 127.715,00 23
2. Alumil Rom Industry Bucuresti [ALU] 1,1800 4,42% 21.445 24.711,55 19
3. SIF Banat Crisana [SIF1] 3,0000 3,45% 151.817 449.974,84 72
4. Farmaceutica Remedia SA [RMAH] 0,3500 2,94% 11.500 4.017,92 7
5. Rompetrol Rafinare Constanta [RRC] 0,0540 1,89% 304.291 16.003,45 15
6. SN NUCLEARELECTRICA SA [SNN] 8,1000 1,25% 74.507 601.323,71 99
7. Teraplast SA [TRP] 0,4150 1,22% 1.298 538,67 1
8. Antibiotice Iasi [ATB] 0,5340 1,14% 17.183 9.184,45 10
9. Banca Transilvania [TLV] 2,3100 1,09% 1.071.202 2.473.255,31 243
10. S.C.D.F.E.E. ELECTRICA S.A. [EL] 11,6600 1,04% 107.561 1.254.622,64 29
11. Petrom [SNP] 0,2975 1,02% 7.063.783 2.089.645,75 128
12. CONPET SA [COTE] 116,0000 0,87% 1.127 130.602,20 49
13. Aerostar Bacau [ARS] 4,7500 0,85% 1.758 8.371,66 6
14. Erste Bank der oesterreichischen Sparkassen AG [EBS] 187,4500 0,73% 706 132.685,40 14
15. ELECTROMAGNETICA SA [ELMA] 0,1430 0,70% 6.931 986,08 4
16. CEMACON SA [CEON] 0,6060 0,33% 679 411,47 1
17. Zentiva SA [SCD] 3,4100 0,29% 4.425 15.082,59 6
18. Alro Slatina [ALR] 3,4300 0,29% 18.244 62.480,35 32
19. SIF Muntenia [SIF4] 0,9420 0,21% 50.264 47.310,25 57
20. SC Fondul Proprietatea SA [FP] 0,8930 0,11% 3.462.853 3.090.998,97 34
21. Sinteza Oradea [STZ] 0,3200 0,00% 5.536 1.528,62 6
22. SIF Transilvania [SIF3] 0,2405 0,00% 1.136.237 272.202,40 108
23. Rompetrol Well Services [PTR] 0,3700 0,00% 2.500 925,00 1
24. Impact Developer & Contractor S.A. [IMP] 0,9780 0,00% 35.800 35.075,88 31
25. BRD Societe Generale [BRD] 13,5800 0,00% 625.327 8.529.668,68 205
26. CONTED SA DOROHOI [CNTE] 28,0000 0,00% 71 1.979,60 3
27. Biofarm Bucuresti [BIO] 0,2950 0,00% 16.446 4.856,81 12
28. Bermas Suceava [BRM] 1,0600 0,00% 79 83,74 1
29. Amonil Slobozia [AMO] 0,0055 0,00% 50.200 276,10 4
30. Electrocontact Botosani [ECT] 0,0140 0,00% 104 1,46 1
31. Uamt Oradea [UAM] 0,9650 0,00% 236 227,74 1
32. SIF Oltenia [SIF5] 2,3000 -0,22% 86.032 197.131,84 75
33. Vrancart Adjud [VNC] 0,1920 -0,26% 46.740 8.740,02 11
34. SNGN ROMGAZ SA [SNG] 33,5000 -0,30% 117.877 3.960.874,20 117
35. ELECTROARGES SA Curtea de Arges [ELGS] 1,4750 -0,34% 17.564 26.966,40 11
36. SNTGN TRANSGAZ SA [TGN] 401,5000 -0,37% 3.490 1.403.933,50 106
37. Romcarbon SA Buzau [ROCE] 0,1315 -0,38% 168.656 21.597,61 23
38. Compa S.A. Sibiu [CMP] 0,9900 -0,40% 51.280 50.782,56 17
39. Bursa de Valori Bucuresti SA [BVB] 28,2000 -0,70% 3.981 112.427,60 41
40. Turism Felix S.A. Baile Felix [TUFE] 0,2240 -0,88% 250 56,00 1
41. Turbomecanica Bucuresti [TBM] 0,3080 -0,96% 398.372 124.385,32 44
42. SSIF Broker Cluj [BRK] 0,0770 -1,03% 8.073 621,76 9
43. SIF Moldova [SIF2] 1,4680 -1,21% 74.489 109.400,92 56
44. Dafora SA Medias [DAFR] 0,0270 -1,46% 172.820 4.726,26 20
45. Socep Constanta [SOCP] 0,2600 -1,52% 1.262 328,12 1
46. Electroputere Craiova [EPT] 0,0290 -1,69% 10 0,29 1
47. CNTEE Transelectrica Bucuresti [TEL] 25,1000 -2,52% 23.965 608.487,60 115
48. Oltchim Rm. Valcea [OLT] 0,2500 -3,47% 34.374 8.362,14 18
49. Turism, hoteluri, restaurante Marea Neagra [EFO] 0,0966 -6,21% 11 1,06 1
50. Transilvania Constructii SA Cluj [COTR] 33,0000 -6,25% 205 6.765,00 3
51. Oil Terminal Constanta [OIL] 0,1670 -7,33% 4.203.589 734.107,75 396
Informatii referitoare la indicatorii utilizati in aceasta pagina se gasesc in sectiunea intrebari frecvente.
Opinia ta conteaza! Scrie-ne ce doresti adaugat sau modificat la aceasta pagina.
KTD Invest SA - Splaiul Unirii nr.10, bloc B5, scara 1, etaj 3, apt. 8, sector 4, Bucuresti, cod 040033, telefon (004) 0723.682.096
© KTD Invest 2004 - 2019