Stock Screener Twitter Feedback english website

Sumar de tranzactionare BVB / 12 februarie 2018

Top 10 valoare tranzactionata (mii RON)

emitentcurentprecedent% pret
1. BRD Societe Generale 6.476,06 3.726,75 1,80%
2. Banca Transilvania 4.179,30 5.323,54 2,24%
3. SN NUCLEARELECTRICA SA 2.799,00 1.272,00 1,27%
4. SNGN ROMGAZ SA 1.871,66 3.814,12 2,13%
5. SC Fondul Proprietatea SA 1.086,88 823,58 0,11%
6. SNTGN TRANSGAZ SA 673,02 2.152,22 1,00%
7. S.C.D.F.E.E. ELECTRICA S.A. 636,35 169,90 -1,20%
8. Petrom 350,08 1.871,11 1,55%
9. Oil Terminal Constanta 348,06 17,02 5,50%
10. CNTEE Transelectrica Bucuresti 299,76 290,52 1,38%

Top 5 cresteri de pret

1. UZTEL SA 11,28%
2. Turbomecanica Bucuresti 7,43%
3. Alro Slatina 6,87%
4. Oil Terminal Constanta 5,50%
5. Armatura Cluj-Napoca 5,21%

Top 5 scaderi de pret

1. Comelf Bistrita -8,18%
2. Prodplast Bucuresti -7,69%
3. ARTEGO SA -5,16%
4. Petrolexportimport Bucuresti -5,00%
5. Altur Slatina -4,55%

Statistici pentru ultimile 10 sedinte de tranzactionare BVB*

Top 10 valoare tranzactionata (mii RON)

emitentvaloare% piata
1.BRD Societe Generale89.506,8921,76%
2.Banca Transilvania87.094,0021,18%
3.SC Fondul Proprietatea SA74.867,5018,20%
4.SNGN ROMGAZ SA35.948,728,74%
5.Petrom22.360,745,44%
6.SNTGN TRANSGAZ SA21.217,345,16%
7.S.C.D.F.E.E. ELECTRICA S.A.17.261,224,20%
8.SIF Oltenia10.341,702,51%
9.SIF Transilvania9.490,142,31%
10.SN NUCLEARELECTRICA SA9.152,132,23%

Top cresteri/scaderi

emitent% pret
1.Dafora SA Medias50,55%
2.Zentiva SA40,50%
3.Alumil Rom Industry Bucuresti22,83%
4.CONPET SA15,23%
5.SIF Banat Crisana12,84%
-5.ELECTROARGES SA Curtea de Arges-8,64%
-4.ELECTROMAGNETICA SA-12,35%
-3.Oltchim Rm. Valcea-13,38%
-2.Altur Slatina-17,11%
-1.Amonil Slobozia-21,43%
* cuprinde ultimele 10 sedinte de tranzactionare; sunt raportate numai companiile tranzactionate in cel putin jumatate din sedintele perioadei analizate
#emitentinchidere% pretvolumvaloaretrz.
1. UZTEL SA [UZT] 1,4800 11,28% 1 1,48 1
2. Turbomecanica Bucuresti [TBM] 0,3110 7,43% 508.054 156.013,10 88
3. Alro Slatina [ALR] 3,4200 6,87% 76.945 266.708,15 110
4. Oil Terminal Constanta [OIL] 0,1802 5,50% 1.962.316 348.061,38 124
5. Armatura Cluj-Napoca [ARM] 0,2020 5,21% 44 8,89 1
6. Alumil Rom Industry Bucuresti [ALU] 1,1300 4,63% 36.959 41.263,23 19
7. Casa de Bucovina Club de Munte [BCM] 0,0735 4,26% 64.524 4.614,09 8
8. Electrocontact Botosani [ECT] 0,0140 3,70% 60.025 782,85 5
9. Sinteza Oradea [STZ] 0,3200 3,23% 2.450 748,34 8
10. SSIF Broker Cluj [BRK] 0,0778 3,18% 23.668 1.830,84 8
11. Dafora SA Medias [DAFR] 0,0274 3,01% 1.912.211 52.183,41 46
12. Bursa de Valori Bucuresti SA [BVB] 28,4000 2,53% 1.565 44.401,00 22
13. Vrancart Adjud [VNC] 0,1925 2,39% 14.283 2.689,52 6
14. Banca Transilvania [TLV] 2,2850 2,24% 1.831.431 4.179.302,21 293
15. SNGN ROMGAZ SA [SNG] 33,6000 2,13% 55.526 1.871.655,60 209
16. BRD Societe Generale [BRD] 13,5800 1,80% 476.269 6.476.064,36 183
17. ROPHARMA SA [RPH] 0,3620 1,69% 828 299,74 1
18. Petrom [SNP] 0,2945 1,55% 1.201.681 350.084,17 94
19. Erste Bank der oesterreichischen Sparkassen AG [EBS] 186,1000 1,53% 64 11.929,45 3
20. ELECTROMAGNETICA SA [ELMA] 0,1420 1,43% 35.663 5.004,60 5
21. SIF Banat Crisana [SIF1] 2,9000 1,40% 40.476 117.394,98 50
22. CNTEE Transelectrica Bucuresti [TEL] 25,7500 1,38% 11.662 299.759,55 67
23. ELECTROARGES SA Curtea de Arges [ELGS] 1,4800 1,37% 96.728 140.626,36 24
24. TMK Artrom [ART] 4,4600 1,36% 82 360,92 2
25. SN NUCLEARELECTRICA SA [SNN] 8,0000 1,27% 350.314 2.799.001,70 243
26. Biofarm Bucuresti [BIO] 0,2950 1,03% 49.682 14.584,75 17
27. SNTGN TRANSGAZ SA [TGN] 403,0000 1,00% 1.667 673.021,50 94
28. SIF Muntenia [SIF4] 0,9400 0,86% 111.187 104.228,88 73
29. Impact Developer & Contractor S.A. [IMP] 0,9780 0,82% 7.456 7.184,57 15
30. Socep Constanta [SOCP] 0,2640 0,76% 11.400 2.863,42 7
31. SIF Transilvania [SIF3] 0,2405 0,63% 1.041.646 248.741,33 106
32. CONPET SA [COTE] 115,0000 0,52% 1.358 157.398,00 75
33. SIF Moldova [SIF2] 1,4860 0,41% 15.730 23.222,18 48
34. SIF Oltenia [SIF5] 2,3050 0,22% 27.276 62.774,80 62
35. SC Fondul Proprietatea SA [FP] 0,8920 0,11% 1.217.772 1.086.875,30 65
36. Turism, hoteluri, restaurante Marea Neagra [EFO] 0,1030 0,00% 41.000 4.223,00 1
37. Teraplast SA [TRP] 0,4100 0,00% 29.810 12.166,92 13
38. Zentiva SA [SCD] 3,4000 0,00% 4.000 13.614,00 5
39. CONTED SA DOROHOI [CNTE] 28,0000 0,00% 335 9.380,00 10
40. Rompetrol Rafinare Constanta [RRC] 0,0530 0,00% 57.942 3.149,52 9
41. VES SA Sighisoara [VESY] 0,0615 0,00% 12 0,74 1
42. Oltchim Rm. Valcea [OLT] 0,2590 0,00% 28.673 7.256,74 8
43. Amonil Slobozia [AMO] 0,0055 0,00% 275.200 1.513,60 5
44. Mecanica SA Ceahlau [MECF] 0,1500 0,00% 2.700 403,00 2
45. Farmaceutica Remedia SA [RMAH] 0,3400 0,00% 2.954 1.004,36 2
46. Compa S.A. Sibiu [CMP] 0,9940 -0,20% 89.714 87.932,45 26
47. Antibiotice Iasi [ATB] 0,5280 -0,75% 41.500 22.169,95 16
48. S.C.D.F.E.E. ELECTRICA S.A. [EL] 11,5400 -1,20% 54.587 636.352,54 65
49. Aerostar Bacau [ARS] 4,7100 -1,26% 2.475 11.906,39 12
50. CEMACON SA [CEON] 0,6040 -2,58% 35.677 21.654,99 9
51. Altur Slatina [ALT] 0,0315 -4,55% 984.330 28.939,36 30
52. Petrolexportimport Bucuresti [PEI] 3,8000 -5,00% 1 3,80 1
53. ARTEGO SA [ARTE] 7,3500 -5,16% 69 528,00 3
54. Prodplast Bucuresti [PPL] 2,4000 -7,69% 307 736,80 1
55. Comelf Bistrita [CMF] 2,0200 -8,18% 400 814,80 3
Informatii referitoare la indicatorii utilizati in aceasta pagina se gasesc in sectiunea intrebari frecvente.
Opinia ta conteaza! Scrie-ne ce doresti adaugat sau modificat la aceasta pagina.
KTD Invest SA - Splaiul Unirii nr.10, bloc B5, scara 1, etaj 3, apt. 8, sector 4, Bucuresti, cod 040033, telefon (004) 0723.682.096
© KTD Invest 2004 - 2019