Stock Screener Twitter Feedback english website

Sumar de tranzactionare BVB / 07 februarie 2018

Top 10 valoare tranzactionata (mii RON)

emitentcurentprecedent% pret
1. Banca Transilvania 6.197,51 19.371,52 -0,66%
2. BRD Societe Generale 5.510,75 13.331,79 0,94%
3. SNGN ROMGAZ SA 4.376,88 12.775,84 0,61%
4. SC Fondul Proprietatea SA 2.329,71 5.588,18 0,22%
5. S.C.D.F.E.E. ELECTRICA S.A. 2.216,23 1.032,42 0,68%
6. Petrom 2.164,25 3.334,85 -1,69%
7. SNTGN TRANSGAZ SA 1.711,88 6.246,10 0,88%
8. SN NUCLEARELECTRICA SA 1.074,24 2.127,21 1,15%
9. SIF Oltenia 950,03 1.432,66 0,21%
10. CONPET SA 741,74 2.563,75 2,48%

Top 5 cresteri de pret

1. Electrocontact Botosani 12,50%
2. Mecanica SA Ceahlau 10,00%
3. Turism, hoteluri, restaurante Marea Neagra 7,36%
4. Dafora SA Medias 4,69%
5. Alro Slatina 4,19%

Top 5 scaderi de pret

1. Calipso SA -23,39%
2. UZTEL SA -6,34%
3. Rompetrol Rafinare Constanta -4,03%
4. ROPHARMA SA -3,72%
5. Aerostar Bacau -3,00%

Statistici pentru ultimile 10 sedinte de tranzactionare BVB*

Top 10 valoare tranzactionata (mii RON)

emitentvaloare% piata
1.Banca Transilvania87.433,9122,34%
2.SC Fondul Proprietatea SA84.644,5921,62%
3.BRD Societe Generale62.047,0815,85%
4.SNGN ROMGAZ SA32.687,278,35%
5.S.C.D.F.E.E. ELECTRICA S.A.23.942,876,12%
6.Petrom22.088,815,64%
7.SNTGN TRANSGAZ SA20.146,775,15%
8.SIF Oltenia10.951,872,80%
9.SIF Transilvania9.487,462,42%
10.SIF Moldova6.312,591,61%

Top cresteri/scaderi

emitent% pret
1.Dafora SA Medias61,45%
2.Zentiva SA44,44%
3.Alumil Rom Industry Bucuresti19,83%
4.CONPET SA16,50%
5.CONTED SA DOROHOI14,75%
-5.ELECTROARGES SA Curtea de Arges-8,70%
-4.Compa S.A. Sibiu-9,81%
-3.ELECTROMAGNETICA SA-14,37%
-2.Oltchim Rm. Valcea-22,06%
-1.Amonil Slobozia-25,68%
* cuprinde ultimele 10 sedinte de tranzactionare; sunt raportate numai companiile tranzactionate in cel putin jumatate din sedintele perioadei analizate
#emitentinchidere% pretvolumvaloaretrz.
1. Electrocontact Botosani [ECT] 0,0135 12,50% 60.128 772,94 5
2. Mecanica SA Ceahlau [MECF] 0,1540 10,00% 850 130,90 1
3. Turism, hoteluri, restaurante Marea Neagra [EFO] 0,1065 7,36% 46.940 4.788,48 9
4. Dafora SA Medias [DAFR] 0,0268 4,69% 1.219.680 32.366,61 53
5. Alro Slatina [ALR] 3,2300 4,19% 26.832 86.131,07 38
6. Erste Bank der oesterreichischen Sparkassen AG [EBS] 191,4000 4,02% 467 90.198,65 24
7. Prodplast Bucuresti [PPL] 2,6000 4,00% 691 1.703,92 5
8. ARTEGO SA [ARTE] 7,9000 3,95% 1 7,90 1
9. ELECTROARGES SA Curtea de Arges [ELGS] 1,4700 2,80% 65.734 94.914,97 45
10. Teraplast SA [TRP] 0,4050 2,53% 207.081 83.236,53 18
11. CONPET SA [COTE] 115,8000 2,48% 6.424 741.739,20 157
12. Turbomecanica Bucuresti [TBM] 0,2970 2,41% 752.112 221.406,73 89
13. Romcarbon SA Buzau [ROCE] 0,1310 1,95% 157.157 20.662,43 15
14. Biofarm Bucuresti [BIO] 0,2900 1,75% 34.910 10.143,74 18
15. Zentiva SA [SCD] 3,3800 1,50% 2.868 9.671,23 8
16. Altur Slatina [ALT] 0,0340 1,49% 84.051 2.822,73 5
17. CONTED SA DOROHOI [CNTE] 28,0000 1,45% 110 3.076,00 4
18. SN NUCLEARELECTRICA SA [SNN] 7,9400 1,15% 135.610 1.074.242,57 219
19. Bursa de Valori Bucuresti SA [BVB] 28,3000 1,07% 4.979 141.935,10 31
20. BRD Societe Generale [BRD] 12,9000 0,94% 427.336 5.510.751,58 216
21. SNTGN TRANSGAZ SA [TGN] 401,5000 0,88% 4.248 1.711.875,50 214
22. Socep Constanta [SOCP] 0,2520 0,80% 7.400 1.872,40 5
23. CNTEE Transelectrica Bucuresti [TEL] 25,4000 0,79% 10.896 278.324,45 111
24. S.C.D.F.E.E. ELECTRICA S.A. [EL] 11,9000 0,68% 185.766 2.216.225,64 104
25. SNGN ROMGAZ SA [SNG] 33,0000 0,61% 132.478 4.376.876,25 299
26. Impact Developer & Contractor S.A. [IMP] 0,9900 0,61% 118.495 117.164,28 43
27. SIF Transilvania [SIF3] 0,2400 0,42% 1.478.118 353.981,22 183
28. SC Fondul Proprietatea SA [FP] 0,8940 0,22% 2.607.281 2.329.705,15 64
29. SIF Oltenia [SIF5] 2,3500 0,21% 408.929 950.028,51 146
30. SIF Moldova [SIF2] 1,4700 0,00% 264.154 383.498,37 108
31. Rompetrol Well Services [PTR] 0,3700 0,00% 1.000 370,00 1
32. Alumil Rom Industry Bucuresti [ALU] 1,1000 0,00% 16.886 18.244,71 16
33. Casa de Bucovina Club de Munte [BCM] 0,0740 0,00% 137.077 9.775,40 22
34. Turism Felix S.A. Baile Felix [TUFE] 0,2260 0,00% 14.000 3.180,80 4
35. Antibiotice Iasi [ATB] 0,5300 0,00% 87.665 45.840,76 42
36. Amonil Slobozia [AMO] 0,0055 0,00% 7.200 39,60 3
37. TMK Artrom [ART] 4,4600 0,00% 40 178,40 1
38. CEMACON SA [CEON] 0,6260 0,00% 1.655 1.020,45 4
39. Oil Terminal Constanta [OIL] 0,1710 -0,35% 460.012 78.234,50 55
40. Compa S.A. Sibiu [CMP] 0,9560 -0,42% 9.584 9.205,77 18
41. Uamt Oradea [UAM] 0,9650 -0,52% 242 233,60 2
42. Boromir Prod SA Buzau (Spicul) [SPCU] 0,3680 -0,54% 1.750 644,00 1
43. Banca Transilvania [TLV] 2,2500 -0,66% 2.734.138 6.197.512,53 478
44. Petrom [SNP] 0,2900 -1,69% 7.436.840 2.164.245,33 340
45. ELECTROMAGNETICA SA [ELMA] 0,1430 -2,05% 45.211 6.113,89 8
46. SSIF Broker Cluj [BRK] 0,0768 -2,29% 873.194 67.178,79 26
47. SIF Muntenia [SIF4] 0,9280 -2,32% 87.115 81.078,37 79
48. Vrancart Adjud [VNC] 0,1815 -2,42% 127.369 23.358,45 38
49. SIF Banat Crisana [SIF1] 2,8400 -2,74% 66.796 190.039,24 82
50. Aerostar Bacau [ARS] 4,8500 -3,00% 1.446 6.876,82 12
51. ROPHARMA SA [RPH] 0,3620 -3,72% 38.731 13.958,61 18
52. Rompetrol Rafinare Constanta [RRC] 0,0524 -4,03% 200 10,48 1
53. UZTEL SA [UZT] 1,3300 -6,34% 100 133,00 1
54. Calipso SA [CAOR] 1,6700 -23,39% 1 1,67 1
Informatii referitoare la indicatorii utilizati in aceasta pagina se gasesc in sectiunea intrebari frecvente.
Opinia ta conteaza! Scrie-ne ce doresti adaugat sau modificat la aceasta pagina.
KTD Invest SA - Splaiul Unirii nr.10, bloc B5, scara 1, etaj 3, apt. 8, sector 4, Bucuresti, cod 040033, telefon (004) 0723.682.096
© KTD Invest 2004 - 2019