Stock Screener Twitter Feedback english website

Sumar de tranzactionare BVB / 06 februarie 2018

Top 10 valoare tranzactionata (mii RON)

emitentcurentprecedent% pret
1. Banca Transilvania 19.371,52 8.673,89 -2,37%
2. BRD Societe Generale 13.331,79 5.915,25 -1,84%
3. SNGN ROMGAZ SA 12.775,84 3.156,59 -1,80%
4. SNTGN TRANSGAZ SA 6.246,10 4.410,96 -2,57%
5. SC Fondul Proprietatea SA 5.588,18 3.343,99 -1,33%
6. Petrom 3.334,85 1.723,15 -2,16%
7. CONPET SA 2.563,75 488,63 -3,25%
8. SN NUCLEARELECTRICA SA 2.127,21 757,77 -1,88%
9. SIF Oltenia 1.432,66 619,62 -3,89%
10. S.C.D.F.E.E. ELECTRICA S.A. 1.032,42 829,52 -1,50%

Top 5 cresteri de pret

1. PREFAB SA Bucuresti 10,85%
2. Armatura Cluj-Napoca 5,49%
3. Aerostar Bacau 3,31%
4. CEMACON SA 2,62%
5. Turism Felix S.A. Baile Felix 1,80%

Top 5 scaderi de pret

1. Electrocontact Botosani -16,67%
2. Impact Developer & Contractor S.A. -7,17%
3. Santierul Naval Orsova -7,14%
4. Petrolexportimport Bucuresti -6,98%
5. Alro Slatina -6,91%

Statistici pentru ultimile 10 sedinte de tranzactionare BVB*

Top 10 valoare tranzactionata (mii RON)

emitentvaloare% piata
1.Banca Transilvania87.381,2422,25%
2.SC Fondul Proprietatea SA83.747,9221,32%
3.BRD Societe Generale58.736,6614,95%
4.SNGN ROMGAZ SA32.731,398,33%
5.S.C.D.F.E.E. ELECTRICA S.A.28.321,667,21%
6.Petrom22.883,785,83%
7.SNTGN TRANSGAZ SA21.369,425,44%
8.SIF Oltenia10.487,322,67%
9.SIF Transilvania9.338,892,38%
10.CNTEE Transelectrica Bucuresti6.254,471,59%

Top cresteri/scaderi

emitent% pret
1.Dafora SA Medias50,59%
2.Zentiva SA41,70%
3.TMK Artrom17,37%
4.Alumil Rom Industry Bucuresti16,28%
5.CONPET SA14,14%
-5.ELECTROARGES SA Curtea de Arges-12,27%
-4.ELECTROMAGNETICA SA-12,57%
-3.Electrocontact Botosani-20,00%
-2.Oltchim Rm. Valcea-22,06%
-1.Amonil Slobozia-27,63%
* cuprinde ultimele 10 sedinte de tranzactionare; sunt raportate numai companiile tranzactionate in cel putin jumatate din sedintele perioadei analizate
#emitentinchidere% pretvolumvaloaretrz.
1. PREFAB SA Bucuresti [PREH] 0,9600 10,85% 2.117 1.932,71 7
2. Armatura Cluj-Napoca [ARM] 0,1920 5,49% 6.000 1.152,00 5
3. Aerostar Bacau [ARS] 5,0000 3,31% 32.817 151.211,90 57
4. CEMACON SA [CEON] 0,6260 2,62% 6.061 3.781,83 10
5. Turism Felix S.A. Baile Felix [TUFE] 0,2260 1,80% 400 90,40 1
6. Boromir Prod SA Buzau (Spicul) [SPCU] 0,3700 1,65% 7.190 2.644,37 5
7. CONTED SA DOROHOI [CNTE] 27,6000 0,00% 98 2.704,80 2
8. Comelf Bistrita [CMF] 2,1800 0,00% 500 1.090,00 1
9. Oil Terminal Constanta [OIL] 0,1716 0,00% 1.044.660 176.694,96 115
10. Amonil Slobozia [AMO] 0,0055 0,00% 203.017 1.116,59 5
11. ARTEGO SA [ARTE] 7,6000 0,00% 317 2.409,20 3
12. Sinteza Oradea [STZ] 0,3200 -0,31% 1.000 320,00 1
13. Rompetrol Rafinare Constanta [RRC] 0,0546 -0,36% 97.000 5.206,70 8
14. TMK Artrom [ART] 4,4600 -0,45% 2.880 12.055,20 8
15. Bermas Suceava [BRM] 1,0400 -0,48% 1.086 1.129,44 2
16. Erste Bank der oesterreichischen Sparkassen AG [EBS] 184,0000 -0,62% 691 125.905,55 31
17. ROPHARMA SA [RPH] 0,3760 -1,05% 900 338,40 1
18. SC Fondul Proprietatea SA [FP] 0,8920 -1,33% 6.288.155 5.588.178,53 216
19. Zentiva SA [SCD] 3,3300 -1,48% 20.756 68.743,15 12
20. S.C.D.F.E.E. ELECTRICA S.A. [EL] 11,8200 -1,50% 87.970 1.032.415,48 172
21. SSIF Broker Cluj [BRK] 0,0786 -1,50% 232.172 17.826,64 60
22. Alumil Rom Industry Bucuresti [ALU] 1,1000 -1,79% 169.896 179.240,38 79
23. SNGN ROMGAZ SA [SNG] 32,8000 -1,80% 395.923 12.775.840,25 862
24. BRD Societe Generale [BRD] 12,7800 -1,84% 1.047.568 13.331.789,20 393
25. Antibiotice Iasi [ATB] 0,5300 -1,85% 254.551 133.405,48 106
26. SN NUCLEARELECTRICA SA [SNN] 7,8500 -1,88% 274.786 2.127.212,91 496
27. Casa de Bucovina Club de Munte [BCM] 0,0740 -1,99% 86.400 6.137,35 17
28. SIF Moldova [SIF2] 1,4700 -2,00% 508.176 737.878,51 163
29. Compa S.A. Sibiu [CMP] 0,9600 -2,04% 34.797 33.622,46 40
30. Vrancart Adjud [VNC] 0,1860 -2,11% 124.047 22.671,43 35
31. Petrom [SNP] 0,2950 -2,16% 11.372.599 3.334.853,40 550
32. Turism, hoteluri, restaurante Marea Neagra [EFO] 0,0992 -2,27% 20.000 1.980,68 6
33. Banca Transilvania [TLV] 2,2650 -2,37% 8.664.097 19.371.518,56 1.280
34. SIF Transilvania [SIF3] 0,2390 -2,45% 3.550.786 852.111,90 300
35. SNTGN TRANSGAZ SA [TGN] 398,0000 -2,57% 15.833 6.246.102,00 704
36. Romcarbon SA Buzau [ROCE] 0,1285 -2,65% 362.059 45.819,03 60
37. SIF Banat Crisana [SIF1] 2,9200 -2,67% 286.213 817.951,37 164
38. ELECTROMAGNETICA SA [ELMA] 0,1460 -2,67% 122.239 17.048,88 32
39. CNTEE Transelectrica Bucuresti [TEL] 25,2000 -2,70% 40.070 1.010.369,45 267
40. Teraplast SA [TRP] 0,3950 -2,71% 254.029 100.352,53 63
41. Bursa de Valori Bucuresti SA [BVB] 28,0000 -2,78% 13.297 372.822,20 122
42. Uamt Oradea [UAM] 0,9700 -2,81% 9.082 8.753,94 9
43. Dafora SA Medias [DAFR] 0,0256 -3,03% 3.198.153 78.350,25 153
44. Electroaparataj SA [ELJ] 0,1590 -3,05% 3.467 551,25 3
45. SIF Muntenia [SIF4] 0,9500 -3,06% 230.135 218.525,29 116
46. CONPET SA [COTE] 113,0000 -3,25% 22.993 2.563.748,60 482
47. Oltchim Rm. Valcea [OLT] 0,2650 -3,28% 145.565 36.968,53 55
48. SIF Oltenia [SIF5] 2,3450 -3,89% 617.214 1.432.658,90 213
49. Biofarm Bucuresti [BIO] 0,2850 -4,36% 252.540 72.716,54 52
50. Socep Constanta [SOCP] 0,2500 -4,58% 48.618 12.121,05 13
51. Mecanica SA Ceahlau [MECF] 0,1400 -5,08% 11.706 1.638,84 4
52. VES SA Sighisoara [VESY] 0,0565 -5,83% 20.000 1.135,25 4
53. Farmaceutica Remedia SA [RMAH] 0,3200 -5,88% 45.450 14.548,10 9
54. Turbomecanica Bucuresti [TBM] 0,2900 -6,00% 2.597.023 746.308,78 311
55. ELECTROARGES SA Curtea de Arges [ELGS] 1,4300 -6,54% 236.721 337.288,88 125
56. Electroputere Craiova [EPT] 0,0280 -6,67% 25.720 732,06 7
57. Alro Slatina [ALR] 3,1000 -6,91% 124.574 391.928,94 160
58. Petrolexportimport Bucuresti [PEI] 4,0000 -6,98% 2 8,00 2
59. Santierul Naval Orsova [SNO] 2,6000 -7,14% 1.360 3.610,76 9
60. Impact Developer & Contractor S.A. [IMP] 0,9840 -7,17% 71.387 71.359,76 77
61. Electrocontact Botosani [ECT] 0,0120 -16,67% 65.613 806,23 10
Informatii referitoare la indicatorii utilizati in aceasta pagina se gasesc in sectiunea intrebari frecvente.
Opinia ta conteaza! Scrie-ne ce doresti adaugat sau modificat la aceasta pagina.
KTD Invest SA - Splaiul Unirii nr.10, bloc B5, scara 1, etaj 3, apt. 8, sector 4, Bucuresti, cod 040033, telefon (004) 0723.682.096
© KTD Invest 2004 - 2019