Stock Screener Twitter Feedback english website

Sumar de tranzactionare BVB / 05 februarie 2018

Top 10 valoare tranzactionata (mii RON)

emitentcurentprecedent% pret
1. Banca Transilvania 8.673,89 9.228,77 11,27%
2. BRD Societe Generale 5.915,25 4.162,16 0,15%
3. SNTGN TRANSGAZ SA 4.410,96 1.834,65 6,10%
4. SC Fondul Proprietatea SA 3.343,99 6.370,84 6,73%
5. SNGN ROMGAZ SA 3.156,59 2.670,55 7,57%
6. Petrom 1.723,15 3.013,27 6,35%
7. SIF Moldova 897,20 98,91 7,14%
8. S.C.D.F.E.E. ELECTRICA S.A. 829,52 5.070,36 7,14%
9. SN NUCLEARELECTRICA SA 757,77 68,22 8,40%
10. SIF Oltenia 619,62 285,51 10,91%

Top 5 cresteri de pret

1. Dafora SA Medias 40,43%
2. Zentiva SA 36,84%
3. Alumil Rom Industry Bucuresti 23,08%
4. CONPET SA 17,03%
5. Romcarbon SA Buzau 16,30%

Top 5 scaderi de pret

1. ELECTROMAGNETICA SA -10,45%
2. Altur Slatina -8,97%
3. Rompetrol Well Services -7,27%
4. Electroputere Craiova -6,25%
5. ELECTROARGES SA Curtea de Arges -4,38%

Statistici pentru ultimile 10 sedinte de tranzactionare BVB*

Top 10 valoare tranzactionata (mii RON)

emitentvaloare% piata
1.Banca Transilvania79.604,4622,39%
2.SC Fondul Proprietatea SA79.124,5622,26%
3.BRD Societe Generale47.617,2613,39%
4.S.C.D.F.E.E. ELECTRICA S.A.28.584,858,04%
5.SNGN ROMGAZ SA20.610,165,80%
6.SIF Moldova20.210,255,69%
7.Petrom19.766,355,56%
8.SNTGN TRANSGAZ SA15.513,064,36%
9.SIF Oltenia11.545,453,25%
10.SIF Transilvania9.549,972,69%

Top cresteri/scaderi

emitent% pret
1.Dafora SA Medias51,72%
2.Zentiva SA40,83%
3.CONPET SA17,98%
4.TMK Artrom17,89%
5.Alumil Rom Industry Bucuresti15,70%
-5.Electrocontact Botosani-7,69%
-4.ELECTROMAGNETICA SA-10,18%
-3.Altur Slatina-10,90%
-2.Amonil Slobozia-21,43%
-1.Oltchim Rm. Valcea-23,68%
* cuprinde ultimele 10 sedinte de tranzactionare; sunt raportate numai companiile tranzactionate in cel putin jumatate din sedintele perioadei analizate
#emitentinchidere% pretvolumvaloaretrz.
1. Dafora SA Medias [DAFR] 0,0264 40,43% 3.319.162 88.301,88 120
2. Zentiva SA [SCD] 3,3800 36,84% 6.051 20.452,38 7
3. Alumil Rom Industry Bucuresti [ALU] 1,1200 23,08% 62.591 69.140,90 52
4. CONPET SA [COTE] 116,8000 17,03% 4.255 488.629,00 144
5. Romcarbon SA Buzau [ROCE] 0,1320 16,30% 24.900 3.251,05 8
6. SIF Banat Crisana [SIF1] 3,0000 16,05% 63.945 189.494,01 67
7. Erste Bank der oesterreichischen Sparkassen AG [EBS] 185,1500 13,24% 309 57.188,25 11
8. Boromir Prod SA Buzau (Spicul) [SPCU] 0,3640 12,00% 3.417 1.243,79 2
9. Banca Transilvania [TLV] 2,3200 11,27% 3.767.096 8.673.887,96 481
10. SIF Oltenia [SIF5] 2,4400 10,91% 262.421 619.619,51 115
11. Oil Terminal Constanta [OIL] 0,1716 10,35% 114.732 19.569,71 45
12. SN NUCLEARELECTRICA SA [SNN] 8,0000 8,40% 94.884 757.770,28 203
13. SNGN ROMGAZ SA [SNG] 33,4000 7,57% 95.015 3.156.593,20 359
14. SIF Moldova [SIF2] 1,5000 7,14% 605.755 897.204,11 93
15. S.C.D.F.E.E. ELECTRICA S.A. [EL] 12,0000 7,14% 69.167 829.517,32 81
16. Aerostar Bacau [ARS] 4,8400 6,84% 13.061 63.510,63 13
17. SC Fondul Proprietatea SA [FP] 0,9040 6,73% 3.716.938 3.343.988,45 75
18. Petrom [SNP] 0,3015 6,35% 5.751.398 1.723.151,19 257
19. SNTGN TRANSGAZ SA [TGN] 408,5000 6,10% 10.812 4.410.960,00 440
20. Turbomecanica Bucuresti [TBM] 0,3085 4,22% 943.839 286.314,19 96
21. Alro Slatina [ALR] 3,3300 4,06% 34.500 114.715,33 50
22. ARTEGO SA [ARTE] 7,6000 3,54% 33 250,80 1
23. Farmaceutica Remedia SA [RMAH] 0,3400 2,41% 2.950 1.003,00 1
24. TMK Artrom [ART] 4,4800 2,05% 80 343,40 2
25. Turism, hoteluri, restaurante Marea Neagra [EFO] 0,1015 1,91% 189.898 19.168,05 17
26. Teraplast SA [TRP] 0,4060 1,50% 167.274 68.069,52 11
27. Rompetrol Rafinare Constanta [RRC] 0,0548 1,48% 9.860 525,13 4
28. Casa de Bucovina Club de Munte [BCM] 0,0755 1,48% 3.015 219,19 3
29. CONTED SA DOROHOI [CNTE] 27,6000 1,47% 2 55,20 1
30. Impact Developer & Contractor S.A. [IMP] 1,0600 1,44% 19.837 21.278,96 14
31. BRD Societe Generale [BRD] 13,0200 0,15% 453.808 5.915.253,54 273
32. Comelf Bistrita [CMF] 2,1800 0,00% 400 872,00 1
33. Biofarm Bucuresti [BIO] 0,2980 -0,67% 76.474 22.830,45 21
34. Bursa de Valori Bucuresti SA [BVB] 28,8000 -0,69% 4.316 124.617,10 37
35. SIF Transilvania [SIF3] 0,2450 -0,81% 2.015.309 493.458,40 141
36. Turism Felix S.A. Baile Felix [TUFE] 0,2220 -0,89% 9.500 2.109,00 2
37. Compa S.A. Sibiu [CMP] 0,9800 -1,01% 16.857 16.523,77 13
38. Amonil Slobozia [AMO] 0,0055 -1,79% 136.983 753,41 4
39. Antibiotice Iasi [ATB] 0,5400 -1,82% 27.730 14.805,93 19
40. SSIF Broker Cluj [BRK] 0,0798 -1,97% 31.789 2.531,06 16
41. SIF Muntenia [SIF4] 0,9800 -2,00% 41.304 40.529,44 66
42. Oltchim Rm. Valcea [OLT] 0,2740 -2,14% 5.355 1.428,97 7
43. CNTEE Transelectrica Bucuresti [TEL] 25,9000 -2,26% 12.963 335.250,80 122
44. Vrancart Adjud [VNC] 0,1900 -2,56% 50.799 9.599,26 17
45. VES SA Sighisoara [VESY] 0,0600 -2,60% 2.975 178,50 1
46. Socep Constanta [SOCP] 0,2620 -2,96% 19.310 4.841,98 7
47. ELECTROARGES SA Curtea de Arges [ELGS] 1,5300 -4,38% 12.653 19.488,93 22
48. Electroputere Craiova [EPT] 0,0300 -6,25% 14.450 441,50 4
49. Rompetrol Well Services [PTR] 0,3700 -7,27% 35.900 13.314,78 8
50. Altur Slatina [ALT] 0,0335 -8,97% 2.962 100,37 3
51. ELECTROMAGNETICA SA [ELMA] 0,1500 -10,45% 137.541 19.416,02 20
Informatii referitoare la indicatorii utilizati in aceasta pagina se gasesc in sectiunea intrebari frecvente.
Opinia ta conteaza! Scrie-ne ce doresti adaugat sau modificat la aceasta pagina.
KTD Invest SA - Splaiul Unirii nr.10, bloc B5, scara 1, etaj 3, apt. 8, sector 4, Bucuresti, cod 040033, telefon (004) 0723.682.096
© KTD Invest 2004 - 2019