Stock Screener Twitter Feedback english website

Sumar de tranzactionare BVB / 23 iunie 2017

Top 10 valoare tranzactionata (mii RON)

emitentcurentprecedent% pret
1. SNTGN TRANSGAZ SA 10.351,29 6.325,94 0,22%
2. BRD Societe Generale 6.930,69 7.972,24 0,57%
3. Banca Transilvania 4.771,32 6.919,11 -0,36%
4. SC Fondul Proprietatea SA 4.183,60 158,58 0,23%
5. SIF Moldova 3.075,91 140,27 1,94%
6. SNGN ROMGAZ SA 2.394,93 4.045,43 0,31%
7. Impact Developer & Contractor S.A. 644,38 16,30 -1,25%
8. S.C.D.F.E.E. ELECTRICA S.A. 612,32 285,81 0,15%
9. CONPET SA 601,95 3.702,30 1,55%
10. Petrom 342,38 232,31 0,00%

Top 5 cresteri de pret

1. Energopetrol Campina 14,80%
2. Armatura Cluj-Napoca 14,59%
3. Prodplast Bucuresti 8,73%
4. ELECTROARGES SA Curtea de Arges 2,64%
5. SIF Moldova 1,94%

Top 5 scaderi de pret

1. Banca Comerciala Carpatica Sibiu -4,59%
2. ELECTROMAGNETICA SA -3,09%
3. Sinteza Oradea -2,74%
4. Altur Slatina -2,58%
5. Alumil Rom Industry Bucuresti -2,43%

Statistici pentru ultimile 10 sedinte de tranzactionare BVB*

Top 10 valoare tranzactionata (mii RON)

emitentvaloare% piata
1.Banca Transilvania75.589,7016,89%
2.BRD Societe Generale74.143,2516,56%
3.SNTGN TRANSGAZ SA60.830,4113,59%
4.SNGN ROMGAZ SA56.535,5312,63%
5.SC Fondul Proprietatea SA45.145,2710,09%
6.Petrom33.233,097,42%
7.SIF Moldova28.628,626,40%
8.CNTEE Transelectrica Bucuresti21.524,794,81%
9.S.C.D.F.E.E. ELECTRICA S.A.12.412,092,77%
10.CONPET SA10.444,562,33%

Top cresteri/scaderi

emitent% pret
1.Armatura Cluj-Napoca50,52%
2.Farmaceutica Remedia SA17,65%
3.Teraplast SA8,09%
4.BRD Societe Generale6,00%
5.Vrancart Adjud3,85%
-5.ELECTROMAGNETICA SA-6,50%
-4.Petrom-8,18%
-3.CEMACON SA-9,42%
-2.Oil Terminal Constanta-11,95%
-1.Bermas Suceava-15,73%
* cuprinde ultimele 10 sedinte de tranzactionare; sunt raportate numai companiile tranzactionate in cel putin jumatate din sedintele perioadei analizate
#emitentinchidere% pretvolumvaloaretrz.
1. Energopetrol Campina [ENP] 0,2870 14,80% 249 71,46 1
2. Armatura Cluj-Napoca [ARM] 0,2160 14,59% 40.060 8.652,96 15
3. Prodplast Bucuresti [PPL] 2,7400 8,73% 1.363 3.440,50 3
4. ELECTROARGES SA Curtea de Arges [ELGS] 1,3600 2,64% 18.634 24.682,41 19
5. SIF Moldova [SIF2] 0,9980 1,94% 3.079.248 3.075.914,83 119
6. Vrancart Adjud [VNC] 0,1890 1,61% 71.402 13.302,89 41
7. CONPET SA [COTE] 131,0000 1,55% 4.644 601.952,00 103
8. Comelf Bistrita [CMF] 2,4300 1,25% 2 4,84 2
9. Alro Slatina [ALR] 1,7650 1,15% 1 1,77 1
10. SN NUCLEARELECTRICA SA [SNN] 6,4900 0,78% 25.081 161.318,91 54
11. Oil Terminal Constanta [OIL] 0,1400 0,72% 229.978 32.136,06 30
12. BRD Societe Generale [BRD] 14,1400 0,57% 493.149 6.930.690,46 73
13. SIF Transilvania [SIF3] 0,2515 0,40% 833.733 208.831,57 136
14. Biofarm Bucuresti [BIO] 0,3000 0,33% 10.758 3.203,91 16
15. SIF Oltenia [SIF5] 1,8140 0,33% 100.694 181.397,35 65
16. SNGN ROMGAZ SA [SNG] 32,3500 0,31% 74.017 2.394.925,05 205
17. Oltchim Rm. Valcea [OLT] 0,3590 0,28% 24 8,74 6
18. SC Fondul Proprietatea SA [FP] 0,8720 0,23% 4.803.448 4.183.599,76 41
19. SNTGN TRANSGAZ SA [TGN] 446,0000 0,22% 23.198 10.351.292,00 340
20. S.C.D.F.E.E. ELECTRICA S.A. [EL] 13,5000 0,15% 45.714 612.320,26 73
21. SIF Banat Crisana [SIF1] 1,9480 0,10% 12.397 24.056,59 31
22. Petrom [SNP] 0,3030 0,00% 1.125.506 342.379,54 161
23. SIF Muntenia [SIF4] 0,8120 0,00% 2.491 2.043,80 40
24. Zentiva SA [SCD] 2,1000 0,00% 1.666 3.475,72 9
25. Socep Constanta [SOCP] 0,2880 0,00% 19 5,47 1
26. ROPHARMA SA [RPH] 0,3500 0,00% 40.000 13.975,00 3
27. Compa S.A. Sibiu [CMP] 1,2350 0,00% 1.265 1.541,01 12
28. CONTED SA DOROHOI [CNTE] 33,8000 0,00% 3 101,40 1
29. CNTEE Transelectrica Bucuresti [TEL] 27,4000 0,00% 7.197 197.209,95 85
30. Turism, hoteluri, restaurante Marea Neagra [EFO] 0,0944 -0,21% 1.209 113,93 6
31. Turbomecanica Bucuresti [TBM] 0,1690 -0,29% 31.793 5.372,52 5
32. Teraplast SA [TRP] 0,6680 -0,30% 35.765 23.902,03 26
33. Antibiotice Iasi [ATB] 0,5560 -0,36% 10.664 5.882,98 16
34. Banca Transilvania [TLV] 2,7750 -0,36% 1.713.976 4.771.320,65 265
35. Rompetrol Rafinare Constanta [RRC] 0,0520 -0,38% 3.002 151,50 12
36. Rompetrol Well Services [PTR] 0,3180 -0,62% 10.920 3.473,15 11
37. Santierul Naval Orsova [SNO] 2,9600 -0,67% 750 2.220,00 1
38. Mecanica SA Ceahlau [MECF] 0,1290 -0,77% 1.034 133,39 2
39. SSIF Broker Cluj [BRK] 0,0880 -0,90% 19.553 1.710,20 30
40. Bursa de Valori Bucuresti SA [BVB] 33,7000 -1,17% 390 13.231,70 15
41. Impact Developer & Contractor S.A. [IMP] 0,7880 -1,25% 815.487 644.379,30 16
42. VES SA Sighisoara [VESY] 0,0620 -1,27% 1.000 62,00 1
43. Bermas Suceava [BRM] 1,0450 -1,42% 6.037 6.314,95 6
44. Casa de Bucovina Club de Munte [BCM] 0,0730 -1,62% 20.000 1.460,00 3
45. Aerostar Bacau [ARS] 3,5700 -1,92% 2.627 9.068,68 45
46. Erste Bank der oesterreichischen Sparkassen AG [EBS] 142,5000 -2,06% 1.415 202.766,00 25
47. CEMACON SA [CEON] 0,5000 -2,34% 8.670 4.352,07 19
48. Alumil Rom Industry Bucuresti [ALU] 0,6420 -2,43% 9.267 5.942,02 7
49. Altur Slatina [ALT] 0,0378 -2,58% 51.500 2.007,02 5
50. Sinteza Oradea [STZ] 0,3900 -2,74% 2.253 878,67 3
51. ELECTROMAGNETICA SA [ELMA] 0,1725 -3,09% 300 51,86 9
52. Banca Comerciala Carpatica Sibiu [BCC] 0,1040 -4,59% 1.841.824 192.171,57 129
Informatii referitoare la indicatorii utilizati in aceasta pagina se gasesc in sectiunea intrebari frecvente.
Opinia ta conteaza! Scrie-ne ce doresti adaugat sau modificat la aceasta pagina.
KTD Invest SA - Splaiul Unirii nr.10, bloc B5, scara 1, etaj 3, apt. 8, sector 4, Bucuresti, cod 040033, telefon (004) 0723.682.096
© KTD Invest 2004 - 2017