Stock Screener Twitter Feedback english website

Sumar de tranzactionare BVB / 04 mai 2018

Top 10 valoare tranzactionata (mii RON)

emitentcurentprecedent% pret
1. BRD Societe Generale 2.646,81 2.474,84 3,16%
2. Banca Transilvania 2.511,79 7.443,39 3,39%
3. SNTGN TRANSGAZ SA 1.455,19 3.153,61 1,29%
4. SNGN ROMGAZ SA 1.437,44 1.902,95 -0,27%
5. SN NUCLEARELECTRICA SA 742,95 113,54 0,12%
6. SIF Transilvania 648,46 2.206,85 0,00%
7. S.C.D.F.E.E. ELECTRICA S.A. 455,67 810,89 0,00%
8. Bursa de Valori Bucuresti SA 269,22 240,45 -1,49%
9. Erste Bank der oesterreichischen Sparkassen AG 256,21 6,88 -4,52%
10. Petrom 230,92 940,09 -0,43%

Top 5 cresteri de pret

1. Armatura Cluj-Napoca 15,00%
2. Energopetrol Campina 11,88%
3. Romcarbon SA Buzau 4,85%
4. CONTED SA DOROHOI 4,46%
5. Banca Transilvania 3,39%

Top 5 scaderi de pret

1. Electroputere Craiova -4,76%
2. Erste Bank der oesterreichischen Sparkassen AG -4,52%
3. Zentiva SA -3,71%
4. Sinteza Oradea -3,45%
5. Biofarm Bucuresti -2,78%

Statistici pentru ultimile 10 sedinte de tranzactionare BVB*

Top 10 valoare tranzactionata (mii RON)

emitentvaloare% piata
1.Banca Transilvania95.841,1231,73%
2.SC Fondul Proprietatea SA51.360,3617,00%
3.BRD Societe Generale33.963,7011,24%
4.Petrom32.977,4410,92%
5.SNGN ROMGAZ SA27.273,219,03%
6.S.C.D.F.E.E. ELECTRICA S.A.21.435,467,10%
7.SNTGN TRANSGAZ SA16.162,485,35%
8.SIF Transilvania3.918,921,30%
9.SIF Oltenia2.916,100,97%
10.SN NUCLEARELECTRICA SA2.489,160,82%

Top cresteri/scaderi

emitent% pret
1.Armatura Cluj-Napoca50,00%
2.Romcarbon SA Buzau18,09%
3.BRD Societe Generale0,51%
4.CEMACON SA0,50%
5.SC Fondul Proprietatea SA0,32%
-5.SIF Muntenia-6,21%
-4.Oltchim Rm. Valcea-6,25%
-3.CNTEE Transelectrica Bucuresti-7,23%
-2.Bursa de Valori Bucuresti SA-7,37%
-1.Electroputere Craiova-9,09%
* cuprinde ultimele 10 sedinte de tranzactionare; sunt raportate numai companiile tranzactionate in cel putin jumatate din sedintele perioadei analizate
#emitentinchidere% pretvolumvaloaretrz.
1. Armatura Cluj-Napoca [ARM] 0,2760 15,00% 34.037 8.953,11 9
2. Energopetrol Campina [ENP] 0,5650 11,88% 10 5,65 1
3. Romcarbon SA Buzau [ROCE] 0,1730 4,85% 288.704 48.840,26 35
4. CONTED SA DOROHOI [CNTE] 23,4000 4,46% 90 1.906,00 4
5. Banca Transilvania [TLV] 2,5950 3,39% 981.226 2.511.792,44 174
6. SIF Oltenia [SIF5] 2,0900 3,21% 33.573 68.382,63 51
7. BRD Societe Generale [BRD] 15,6800 3,16% 170.160 2.646.805,34 219
8. Rompetrol Rafinare Constanta [RRC] 0,0552 2,99% 300 16,56 1
9. SNTGN TRANSGAZ SA [TGN] 392,0000 1,29% 3.724 1.455.192,00 110
10. CNTEE Transelectrica Bucuresti [TEL] 21,8000 1,16% 6.091 131.967,25 42
11. Oltchim Rm. Valcea [OLT] 0,1875 1,08% 4.911 911,26 5
12. SIF Moldova [SIF2] 1,3480 1,05% 53.139 69.991,29 60
13. Alro Slatina [ALR] 4,1000 0,99% 11.357 46.595,77 16
14. Turbomecanica Bucuresti [TBM] 0,2680 0,94% 22.755 6.043,84 18
15. Dafora SA Medias [DAFR] 0,0240 0,84% 66.210 1.544,69 5
16. Oil Terminal Constanta [OIL] 0,1560 0,65% 13.096 2.040,88 6
17. ELECTROARGES SA Curtea de Arges [ELGS] 1,4150 0,35% 57.528 79.023,62 16
18. SIF Muntenia [SIF4] 0,8160 0,25% 4.851 3.965,63 31
19. SN NUCLEARELECTRICA SA [SNN] 8,1400 0,12% 91.262 742.946,83 48
20. CEMACON SA [CEON] 0,8000 0,00% 54.542 43.644,64 10
21. S.C.D.F.E.E. ELECTRICA S.A. [EL] 10,6000 0,00% 42.937 455.670,58 66
22. ARTEGO SA [ARTE] 7,0000 0,00% 99 693,00 1
23. CONPET SA [COTE] 106,0000 0,00% 1.308 138.135,20 59
24. Alumil Rom Industry Bucuresti [ALU] 1,7700 0,00% 16.033 28.288,94 20
25. ELECTROMAGNETICA SA [ELMA] 0,1330 0,00% 255.010 33.916,30 5
26. SIF Transilvania [SIF3] 0,2145 0,00% 3.014.639 648.462,02 103
27. SC Fondul Proprietatea SA [FP] 0,9550 -0,21% 145.910 139.345,55 12
28. SNGN ROMGAZ SA [SNG] 37,1000 -0,27% 38.773 1.437.437,90 103
29. Antibiotice Iasi [ATB] 0,5200 -0,38% 21.200 11.026,00 6
30. Petrom [SNP] 0,3485 -0,43% 660.656 230.924,67 43
31. Aerostar Bacau [ARS] 5,0600 -0,78% 1.334 6.723,32 3
32. Compa S.A. Sibiu [CMP] 0,9700 -1,02% 14.951 14.460,99 10
33. Vrancart Adjud [VNC] 0,1805 -1,10% 205.000 36.953,18 20
34. SIF Banat Crisana [SIF1] 2,5500 -1,16% 31.061 79.029,35 38
35. SSIF Broker Cluj [BRK] 0,0804 -1,47% 1.263 101,10 3
36. Bursa de Valori Bucuresti SA [BVB] 26,4000 -1,49% 10.266 269.224,10 109
37. Teraplast SA [TRP] 0,4170 -1,65% 13.852 5.794,65 15
38. Condmag SA [COMI] 0,0240 -2,04% 72.020 1.602,75 10
39. Turism, hoteluri, restaurante Marea Neagra [EFO] 0,0876 -2,45% 3.200 280,32 1
40. Biofarm Bucuresti [BIO] 0,3150 -2,78% 33.010 10.439,72 6
41. Sinteza Oradea [STZ] 0,2800 -3,45% 1.500 420,00 1
42. Zentiva SA [SCD] 3,3700 -3,71% 13.666 47.744,94 4
43. Erste Bank der oesterreichischen Sparkassen AG [EBS] 177,6000 -4,52% 1.439 256.213,00 65
44. Electroputere Craiova [EPT] 0,0200 -4,76% 72.010 1.440,20 5
Informatii referitoare la indicatorii utilizati in aceasta pagina se gasesc in sectiunea intrebari frecvente.
Opinia ta conteaza! Scrie-ne ce doresti adaugat sau modificat la aceasta pagina.
KTD Invest SA - Splaiul Unirii nr.10, bloc B5, scara 1, etaj 3, apt. 8, sector 4, Bucuresti, cod 040033, telefon (004) 0723.682.096
© KTD Invest 2004 - 2018