Stock Screener Twitter Feedback english website

Sumar de tranzactionare BVB / 06 decembrie 2017

Top 10 valoare tranzactionata (mii RON)

emitentcurentprecedent% pret
1. Banca Transilvania 9.228,77 10.844,71 -1,42%
2. SC Fondul Proprietatea SA 6.370,84 893,51 0,12%
3. S.C.D.F.E.E. ELECTRICA S.A. 5.070,36 2.280,68 -1,23%
4. BRD Societe Generale 4.162,16 4.745,77 0,00%
5. Petrom 3.013,27 1.367,47 0,00%
6. SNGN ROMGAZ SA 2.670,55 1.121,91 -1,58%
7. SNTGN TRANSGAZ SA 1.834,65 1.201,75 -2,04%
8. Erste Bank der oesterreichischen Sparkassen AG 618,44 56,97 -2,10%
9. ELECTROARGES SA Curtea de Arges 443,94 6,33 0,63%
10. Compa S.A. Sibiu 301,15 161,89 -1,00%

Top 5 cresteri de pret

1. ROPHARMA SA 2,70%
2. Turism, hoteluri, restaurante Marea Neagra 2,68%
3. Mecanica SA Ceahlau 2,43%
4. Alro Slatina 1,59%
5. Energopetrol Campina 1,56%

Top 5 scaderi de pret

1. Amonil Slobozia -12,50%
2. Armatura Cluj-Napoca -9,00%
3. Dafora SA Medias -6,93%
4. PREFAB SA Bucuresti -5,87%
5. Oltchim Rm. Valcea -5,08%

Statistici pentru ultimile 10 sedinte de tranzactionare BVB*

Top 10 valoare tranzactionata (mii RON)

emitentvaloare% piata
1.SC Fondul Proprietatea SA79.954,0623,06%
2.Banca Transilvania75.452,7921,77%
3.BRD Societe Generale49.495,3914,28%
4.S.C.D.F.E.E. ELECTRICA S.A.30.105,778,68%
5.SNGN ROMGAZ SA20.287,755,85%
6.SIF Moldova19.347,905,58%
7.Petrom18.679,145,39%
8.SNTGN TRANSGAZ SA11.424,033,30%
9.SIF Oltenia10.995,773,17%
10.SIF Transilvania9.111,972,63%

Top cresteri/scaderi

emitent% pret
1.CONTED SA DOROHOI9,68%
2.SIF Moldova8,19%
3.Dafora SA Medias8,05%
4.SIF Muntenia5,71%
5.Farmaceutica Remedia SA3,75%
-5.Boromir Prod SA Buzau (Spicul)-6,88%
-4.Alumil Rom Industry Bucuresti-6,95%
-3.Electrocontact Botosani-8,86%
-2.Oltchim Rm. Valcea-22,01%
-1.Amonil Slobozia-24,32%
* cuprinde ultimele 10 sedinte de tranzactionare; sunt raportate numai companiile tranzactionate in cel putin jumatate din sedintele perioadei analizate
#emitentinchidere% pretvolumvaloaretrz.
1. ROPHARMA SA [RPH] 0,3800 2,70% 5.850 2.223,00 2
2. Turism, hoteluri, restaurante Marea Neagra [EFO] 0,0996 2,68% 6.153 598,80 3
3. Mecanica SA Ceahlau [MECF] 0,1475 2,43% 10 1,48 1
4. Alro Slatina [ALR] 3,2000 1,59% 53 168,12 4
5. Energopetrol Campina [ENP] 0,2600 1,56% 10 2,60 1
6. Uamt Oradea [UAM] 0,9980 1,22% 995 987,11 3
7. Vrancart Adjud [VNC] 0,1950 1,04% 16.000 3.116,00 4
8. Zentiva SA [SCD] 2,4700 0,82% 8.931 22.225,63 22
9. CONTED SA DOROHOI [CNTE] 27,2000 0,74% 900 24.453,50 39
10. SIF Moldova [SIF2] 1,4000 0,72% 71.487 98.912,02 59
11. ELECTROARGES SA Curtea de Arges [ELGS] 1,6000 0,63% 277.732 443.942,67 40
12. SSIF Broker Cluj [BRK] 0,0814 0,49% 40.031 3.233,53 18
13. CNTEE Transelectrica Bucuresti [TEL] 26,5000 0,19% 7.233 192.162,70 74
14. SC Fondul Proprietatea SA [FP] 0,8470 0,12% 7.532.117 6.370.843,71 42
15. SIF Oltenia [SIF5] 2,2000 0,00% 131.290 285.512,79 67
16. Casa de Bucovina Club de Munte [BCM] 0,0744 0,00% 260 19,34 3
17. Petrom [SNP] 0,2835 0,00% 10.580.053 3.013.268,74 272
18. Alumil Rom Industry Bucuresti [ALU] 0,9100 0,00% 4.259 3.824,33 9
19. Electrocontact Botosani [ECT] 0,0144 0,00% 667 9,60 2
20. BRD Societe Generale [BRD] 13,0000 0,00% 318.041 4.162.162,56 147
21. Sinteza Oradea [STZ] 0,3210 0,00% 205 65,82 3
22. Bursa de Valori Bucuresti SA [BVB] 29,0000 0,00% 73 2.117,00 4
23. CONPET SA [COTE] 99,8000 0,00% 600 59.772,20 30
24. Petrolexportimport Bucuresti [PEI] 4,3000 -0,23% 2 8,60 2
25. Rompetrol Rafinare Constanta [RRC] 0,0540 -0,37% 30.010 1.620,54 7
26. Romcarbon SA Buzau [ROCE] 0,1135 -0,44% 38.143 4.306,56 17
27. Aerostar Bacau [ARS] 4,5300 -0,44% 6.488 29.463,80 12
28. Teraplast SA [TRP] 0,4000 -0,50% 97.204 38.886,52 22
29. SIF Transilvania [SIF3] 0,2470 -0,60% 192.510 47.612,23 77
30. Biofarm Bucuresti [BIO] 0,3000 -0,66% 37.018 11.105,41 11
31. Turbomecanica Bucuresti [TBM] 0,2960 -0,67% 322.377 95.483,04 65
32. SN NUCLEARELECTRICA SA [SNN] 7,3800 -0,81% 9.217 68.218,60 63
33. Oil Terminal Constanta [OIL] 0,1555 -0,96% 177.537 27.585,60 21
34. Compa S.A. Sibiu [CMP] 0,9900 -1,00% 302.851 301.145,68 74
35. Antibiotice Iasi [ATB] 0,5500 -1,08% 18.859 10.381,24 13
36. Socep Constanta [SOCP] 0,2700 -1,10% 30.890 8.357,97 6
37. S.C.D.F.E.E. ELECTRICA S.A. [EL] 11,2000 -1,23% 445.965 5.070.357,80 258
38. TMK Artrom [ART] 4,3900 -1,35% 248 1.045,55 9
39. Banca Transilvania [TLV] 2,0850 -1,42% 4.382.517 9.228.771,89 897
40. SIF Muntenia [SIF4] 1,0000 -1,48% 38.956 38.840,55 47
41. SNGN ROMGAZ SA [SNG] 31,0500 -1,58% 85.316 2.670.553,20 285
42. Altur Slatina [ALT] 0,0368 -1,60% 100.030 3.521,11 3
43. ARTEGO SA [ARTE] 7,3400 -1,87% 1.535 11.903,82 18
44. Impact Developer & Contractor S.A. [IMP] 1,0450 -1,88% 5.164 5.498,28 5
45. SNTGN TRANSGAZ SA [TGN] 385,0000 -2,04% 4.738 1.834.650,00 264
46. SIF Banat Crisana [SIF1] 2,5850 -2,08% 17.045 43.939,26 64
47. Erste Bank der oesterreichischen Sparkassen AG [EBS] 163,5000 -2,10% 3.783 618.439,00 67
48. CEMACON SA [CEON] 0,6100 -2,24% 3.970 2.430,90 4
49. Farmaceutica Remedia SA [RMAH] 0,3320 -2,35% 2.701 918,33 2
50. Boromir Prod SA Buzau (Spicul) [SPCU] 0,3250 -2,99% 4.000 1.300,00 1
51. Santierul Naval Orsova [SNO] 2,8000 -4,11% 100 280,00 1
52. Oltchim Rm. Valcea [OLT] 0,2800 -5,08% 340.411 94.431,24 113
53. PREFAB SA Bucuresti [PREH] 0,8660 -5,87% 400 346,40 2
54. Dafora SA Medias [DAFR] 0,0188 -6,93% 3.566.845 69.181,92 110
55. Armatura Cluj-Napoca [ARM] 0,1820 -9,00% 212 38,62 2
56. Amonil Slobozia [AMO] 0,0056 -12,50% 964.500 5.441,20 50
Informatii referitoare la indicatorii utilizati in aceasta pagina se gasesc in sectiunea intrebari frecvente.
Opinia ta conteaza! Scrie-ne ce doresti adaugat sau modificat la aceasta pagina.
KTD Invest SA - Splaiul Unirii nr.10, bloc B5, scara 1, etaj 3, apt. 8, sector 4, Bucuresti, cod 040033, telefon (004) 0723.682.096
© KTD Invest 2004 - 2017