Stock Screener Twitter Feedback english website

Sumar de tranzactionare BVB / 19 octombrie 2017

Top 10 valoare tranzactionata (mii RON)

emitentcurentprecedent% pret
1. Alro Slatina 110,48 227,47 -2,92%
2. Aerostar Bacau 83,89 170,67 -1,06%
3. Antibiotice Iasi 33,56 55,27 0,00%
4. Biofarm Bucuresti 32,07 0,43 -2,60%
5. Amonil Slobozia 22,78 0,07 165,00%
6. Casa de Bucovina Club de Munte 0,04 0,01 -0,79%
7. ARTEGO SA 0,01 4,62 -6,59%

Top 5 cresteri de pret

1. Amonil Slobozia 165,00%
2. Antibiotice Iasi 0,00%
3. Casa de Bucovina Club de Munte -0,79%
4. Aerostar Bacau -1,06%
5. Biofarm Bucuresti -2,60%

Top 5 scaderi de pret

1. ARTEGO SA -6,59%
2. Alro Slatina -2,92%
3. Biofarm Bucuresti -2,60%
4. Aerostar Bacau -1,06%
5. Casa de Bucovina Club de Munte -0,79%

Statistici pentru ultimile 10 sedinte de tranzactionare BVB*

Top 10 valoare tranzactionata (mii RON)

emitentvaloare% piata
1.Banca Transilvania125.956,9328,90%
2.BRD Societe Generale66.373,2015,23%
3.SC Fondul Proprietatea SA58.591,5513,44%
4.SNGN ROMGAZ SA36.889,788,46%
5.Petrom27.824,546,38%
6.S.C.D.F.E.E. ELECTRICA S.A.27.277,216,26%
7.SNTGN TRANSGAZ SA24.565,715,64%
8.CNTEE Transelectrica Bucuresti12.501,442,87%
9.SIF Moldova9.752,502,24%
10.SIF Oltenia8.865,022,03%

Top cresteri/scaderi

emitent% pret
1.Alro Slatina17,09%
2.Oil Terminal Constanta10,88%
3.SIF Banat Crisana10,13%
4.CNTEE Transelectrica Bucuresti8,33%
5.CONPET SA8,15%
-5.SSIF Broker Cluj-6,85%
-4.SIF Transilvania-7,96%
-3.Compa S.A. Sibiu-8,02%
-2.Electroaparataj SA-11,35%
-1.ELECTROARGES SA Curtea de Arges-11,36%
* cuprinde ultimele 10 sedinte de tranzactionare; sunt raportate numai companiile tranzactionate in cel putin jumatate din sedintele perioadei analizate
#emitentinchidere% pretvolumvaloaretrz.
1. Amonil Slobozia [AMO] 0,0106 165,00% 2.149.481 22.784,50 97
2. Antibiotice Iasi [ATB] 0,5420 0,00% 61.807 33.561,51 29
3. Casa de Bucovina Club de Munte [BCM] 0,0750 -0,79% 500 37,50 1
4. Aerostar Bacau [ARS] 4,6500 -1,06% 17.521 83.891,93 80
5. Biofarm Bucuresti [BIO] 0,3000 -2,60% 106.688 32.070,15 50
6. Alro Slatina [ALR] 2,3300 -2,92% 47.401 110.477,73 70
7. ARTEGO SA [ARTE] 6,8000 -6,59% 1 6,80 1
Informatii referitoare la indicatorii utilizati in aceasta pagina se gasesc in sectiunea intrebari frecvente.
Opinia ta conteaza! Scrie-ne ce doresti adaugat sau modificat la aceasta pagina.
KTD Invest SA - Splaiul Unirii nr.10, bloc B5, scara 1, etaj 3, apt. 8, sector 4, Bucuresti, cod 040033, telefon (004) 0723.682.096
© KTD Invest 2004 - 2017