Stock Screener Twitter Feedback english website

Sumar de tranzactionare BVB / 16 iulie 2018

Top 10 valoare tranzactionata (mii RON)

emitentcurentprecedent% pret
1. BRD Societe Generale 4.699,54 2.198,98 2,64%
2. Petrom 2.230,04 1.385,37 0,47%
3. S.C.D.F.E.E. ELECTRICA S.A. 1.850,10 169,79 -7,14%
4. SC Fondul Proprietatea SA 1.618,41 2.651,71 1,14%
5. SNTGN TRANSGAZ SA 1.091,97 1.432,20 0,62%
6. Banca Transilvania 1.085,17 3.194,60 4,85%
7. SNGN ROMGAZ SA 619,76 5.379,25 -11,13%
8. SIF Moldova 304,13 114,52 -0,72%
9. CONPET SA 119,90 48,14 -2,23%
10. Bursa de Valori Bucuresti SA 112,81 15,65 -3,23%

Top 5 cresteri de pret

1. Dafora SA Medias 12,33%
2. Electroputere Craiova 6,90%
3. CEMACON SA 6,67%
4. SIF Banat Crisana 5,20%
5. Banca Transilvania 4,85%

Top 5 scaderi de pret

1. Alro Slatina -15,48%
2. Condmag SA -12,82%
3. SNGN ROMGAZ SA -11,13%
4. S.C.D.F.E.E. ELECTRICA S.A. -7,14%
5. Romcarbon SA Buzau -5,19%

Statistici pentru ultimile 10 sedinte de tranzactionare BVB*

Top 10 valoare tranzactionata (mii RON)

emitentvaloare% piata
1.Banca Transilvania39.888,4216,32%
2.BRD Societe Generale31.515,1812,89%
3.SIF Muntenia30.680,8012,55%
4.SNGN ROMGAZ SA28.949,1811,84%
5.SC Fondul Proprietatea SA26.237,2410,73%
6.Petrom24.400,199,98%
7.SNTGN TRANSGAZ SA21.956,008,98%
8.SIF Oltenia7.275,442,98%
9.S.C.D.F.E.E. ELECTRICA S.A.6.535,132,67%
10.Altur Slatina4.953,182,03%

Top cresteri/scaderi

emitent% pret
1.Altur Slatina31,75%
2.Oltchim Rm. Valcea17,89%
3.Biofarm Bucuresti9,03%
4.SIF Oltenia3,98%
5.Oil Terminal Constanta1,71%
-5.CONPET SA-19,87%
-4.Condmag SA-26,09%
-3.Electroputere Craiova-26,19%
-2.Dafora SA Medias-28,70%
-1.Alumil Rom Industry Bucuresti-51,40%
* cuprinde ultimele 10 sedinte de tranzactionare; sunt raportate numai companiile tranzactionate in cel putin jumatate din sedintele perioadei analizate
#emitentinchidere% pretvolumvaloaretrz.
1. Dafora SA Medias [DAFR] 0,0164 12,33% 90.719 1.475,34 10
2. Electroputere Craiova [EPT] 0,0155 6,90% 2.000 31,00 1
3. CEMACON SA [CEON] 0,8000 6,67% 57.456 46.158,56 36
4. SIF Banat Crisana [SIF1] 2,6300 5,20% 8.396 21.538,31 36
5. Banca Transilvania [TLV] 2,4850 4,85% 438.145 1.085.169,87 186
6. Aerostar Bacau [ARS] 5,0200 2,87% 2.300 11.361,53 12
7. BRD Societe Generale [BRD] 13,2000 2,64% 356.141 4.699.542,20 99
8. Vrancart Adjud [VNC] 0,1635 2,19% 79.300 12.675,45 9
9. Santierul Naval Orsova [SNO] 2,8800 2,13% 113 323,44 2
10. Oil Terminal Constanta [OIL] 0,1548 1,57% 200 30,96 1
11. Biofarm Bucuresti [BIO] 0,3500 1,16% 23.500 8.118,91 10
12. SC Fondul Proprietatea SA [FP] 0,8900 1,14% 1.825.754 1.618.407,28 25
13. Turbomecanica Bucuresti [TBM] 0,2400 1,05% 18.527 4.454,38 3
14. Bermas Suceava [BRM] 1,0500 0,96% 1.225 1.286,25 4
15. ELECTROMAGNETICA SA [ELMA] 0,1300 0,78% 81.800 10.627,20 2
16. SNTGN TRANSGAZ SA [TGN] 323,0000 0,62% 3.415 1.091.974,50 185
17. Teraplast SA [TRP] 0,3620 0,56% 49.449 17.816,89 13
18. Petrom [SNP] 0,3240 0,47% 6.863.307 2.230.043,72 44
19. Armatura Cluj-Napoca [ARM] 0,2760 0,00% 100 27,60 1
20. SIF Oltenia [SIF5] 2,0900 0,00% 39.414 81.887,71 62
21. SIF Muntenia [SIF4] 0,7600 -0,26% 12.778 9.562,22 36
22. Antibiotice Iasi [ATB] 0,5180 -0,38% 9.115 4.716,51 7
23. Alumil Rom Industry Bucuresti [ALU] 0,8700 -0,57% 3.170 2.757,90 6
24. ROPHARMA SA [RPH] 0,2800 -0,71% 6.200 1.741,00 5
25. SIF Moldova [SIF2] 1,3700 -0,72% 221.323 304.127,75 81
26. Erste Bank der oesterreichischen Sparkassen AG [EBS] 163,8000 -0,73% 620 101.590,00 3
27. CNTEE Transelectrica Bucuresti [TEL] 21,6500 -1,59% 3.859 83.425,30 34
28. SN NUCLEARELECTRICA SA [SNN] 7,2200 -1,63% 11.987 86.422,94 45
29. SSIF Broker Cluj [BRK] 0,0780 -1,76% 44 3,43 1
30. SIF Transilvania [SIF3] 0,2120 -1,85% 175.453 37.059,08 31
31. Compa S.A. Sibiu [CMP] 0,9140 -1,93% 1.000 914,00 1
32. CONPET SA [COTE] 87,5000 -2,23% 1.367 119.903,20 54
33. Impact Developer & Contractor S.A. [IMP] 0,8780 -3,09% 55 48,15 2
34. Bursa de Valori Bucuresti SA [BVB] 24,0000 -3,23% 4.686 112.807,50 21
35. Turism, hoteluri, restaurante Marea Neagra [EFO] 0,0744 -4,62% 34.000 2.533,81 12
36. Romcarbon SA Buzau [ROCE] 0,1460 -5,19% 108.040 15.914,82 19
37. S.C.D.F.E.E. ELECTRICA S.A. [EL] 9,1000 -7,14% 203.032 1.850.100,90 151
38. SNGN ROMGAZ SA [SNG] 32,7500 -11,13% 18.924 619.759,40 89
39. Condmag SA [COMI] 0,0170 -12,82% 200.000 3.415,00 2
40. Alro Slatina [ALR] 3,5500 -15,48% 24.280 85.649,53 53
Informatii referitoare la indicatorii utilizati in aceasta pagina se gasesc in sectiunea intrebari frecvente.
Opinia ta conteaza! Scrie-ne ce doresti adaugat sau modificat la aceasta pagina.
KTD Invest SA - Splaiul Unirii nr.10, bloc B5, scara 1, etaj 3, apt. 8, sector 4, Bucuresti, cod 040033, telefon (004) 0723.682.096
© KTD Invest 2004 - 2018