Stock Screener Twitter Feedback english website

Sumar de tranzactionare BVB / 27 aprilie 2017

Top 10 valoare tranzactionata (mii RON)

emitentcurentprecedent% pret
1. SC Fondul Proprietatea SA 6.104,64 546,73 0,00%
2. SNGN ROMGAZ SA 5.911,62 4.492,90 -0,33%
3. Banca Transilvania 5.463,04 17.083,28 -0,73%
4. BRD Societe Generale 4.637,27 1.616,35 -1,30%
5. Petrom 3.385,23 3.507,00 -0,62%
6. SIF Moldova 1.085,11 205,37 -0,12%
7. S.C.D.F.E.E. ELECTRICA S.A. 774,69 2.104,79 -1,63%
8. SIF Oltenia 733,45 324,61 -0,96%
9. SIF Muntenia 656,30 360,24 -1,11%
10. CONPET SA 481,34 858,65 0,40%

Top 5 cresteri de pret

1. Alumil Rom Industry Bucuresti 1,98%
2. Erste Bank der oesterreichischen Sparkassen AG 1,37%
3. Alro Slatina 1,35%
4. Turism, hoteluri, restaurante Marea Neagra 0,90%
5. Biofarm Bucuresti 0,68%

Top 5 scaderi de pret

1. VES SA Sighisoara -8,41%
2. Petrolexportimport Bucuresti -6,80%
3. UZTEL SA -6,25%
4. SSIF Broker Cluj -3,56%
5. TMK Artrom -2,63%

Statistici pentru ultimile 10 sedinte de tranzactionare BVB*

Top 10 valoare tranzactionata (mii RON)

emitentvaloare% piata
1.Banca Transilvania57.020,8524,89%
2.SNGN ROMGAZ SA33.249,1614,51%
3.S.C.D.F.E.E. ELECTRICA S.A.27.328,0411,93%
4.BRD Societe Generale20.542,508,97%
5.SC Fondul Proprietatea SA18.873,858,24%
6.Petrom16.853,807,36%
7.SNTGN TRANSGAZ SA11.356,374,96%
8.SN NUCLEARELECTRICA SA9.042,363,95%
9.SIF Moldova5.143,372,25%
10.Erste Bank der oesterreichischen Sparkassen AG4.936,682,15%

Top cresteri/scaderi

emitent% pret
1.Erste Bank der oesterreichischen Sparkassen AG9,59%
2.CONPET SA8,30%
3.Alumil Rom Industry Bucuresti3,25%
4.Turbomecanica Bucuresti2,19%
5.SIF Muntenia1,71%
-5.Oil Terminal Constanta-3,77%
-4.SN NUCLEARELECTRICA SA-4,65%
-3.Alro Slatina-6,25%
-2.SSIF Broker Cluj-8,00%
-1.VES SA Sighisoara-16,84%
* cuprinde ultimele 10 sedinte de tranzactionare; sunt raportate numai companiile tranzactionate in cel putin jumatate din sedintele perioadei analizate
#emitentinchidere% pretvolumvaloaretrz.
1. Alumil Rom Industry Bucuresti [ALU] 0,8260 1,98% 10.501 8.589,15 16
2. Erste Bank der oesterreichischen Sparkassen AG [EBS] 148,5000 1,37% 175 25.806,00 10
3. Alro Slatina [ALR] 1,5000 1,35% 1.000 1.500,00 2
4. Turism, hoteluri, restaurante Marea Neagra [EFO] 0,0898 0,90% 212.717 19.019,04 28
5. Biofarm Bucuresti [BIO] 0,2940 0,68% 540.043 163.280,79 65
6. Zentiva SA [SCD] 2,2900 0,44% 8.680 19.875,22 22
7. CONPET SA [COTE] 124,0000 0,40% 3.875 481.335,50 145
8. Rompetrol Rafinare Constanta [RRC] 0,0548 0,37% 3.800 207,84 2
9. Aerostar Bacau [ARS] 3,4300 0,29% 23.023 78.398,74 11
10. Electroputere Craiova [EPT] 0,0340 0,00% 2.625 89,25 3
11. Farmaceutica Remedia SA [RMAH] 0,1965 0,00% 99 19,45 1
12. Sinteza Oradea [STZ] 0,4740 0,00% 59.563 28.189,96 34
13. Santierul Naval Orsova [SNO] 3,0000 0,00% 841 2.523,00 4
14. Turbomecanica Bucuresti [TBM] 0,1400 0,00% 63.063 8.680,10 14
15. Banca Comerciala Carpatica Sibiu [BCC] 0,1060 0,00% 293.502 30.830,68 72
16. Antibiotice Iasi [ATB] 0,5620 0,00% 29.537 16.599,80 17
17. Altur Slatina [ALT] 0,0382 0,00% 20.002 764,08 3
18. SC Fondul Proprietatea SA [FP] 0,8930 0,00% 6.843.642 6.104.644,36 65
19. Turism Felix S.A. Baile Felix [TUFE] 0,2250 0,00% 8.000 1.782,25 3
20. Bursa de Valori Bucuresti SA [BVB] 32,0000 0,00% 275 8.737,90 12
21. SIF Moldova [SIF2] 0,8400 -0,12% 1.291.870 1.085.110,64 108
22. Casa de Bucovina Club de Munte [BCM] 0,0768 -0,26% 503 38,62 2
23. Oil Terminal Constanta [OIL] 0,1915 -0,26% 794.446 152.279,24 70
24. SNTGN TRANSGAZ SA [TGN] 374,0000 -0,27% 1.255 469.762,00 76
25. CONTED SA DOROHOI [CNTE] 32,4000 -0,31% 62 2.008,80 1
26. SNGN ROMGAZ SA [SNG] 30,6000 -0,33% 193.148 5.911.615,70 217
27. Compa S.A. Sibiu [CMP] 1,1750 -0,42% 42.611 49.907,52 35
28. ELECTROMAGNETICA SA [ELMA] 0,1850 -0,54% 6.932 1.268,57 7
29. Petrom [SNP] 0,3180 -0,62% 10.580.661 3.385.225,36 138
30. Teraplast SA [TRP] 0,5560 -0,71% 76.599 42.712,12 54
31. Banca Transilvania [TLV] 2,7250 -0,73% 2.020.756 5.463.044,20 591
32. SIF Transilvania [SIF3] 0,2480 -0,80% 516.501 128.197,18 204
33. Oltchim Rm. Valcea [OLT] 0,2430 -0,82% 2 0,49 2
34. SIF Oltenia [SIF5] 1,6500 -0,96% 444.538 733.452,41 112
35. SIF Banat Crisana [SIF1] 1,8580 -1,06% 65.452 121.643,12 45
36. SIF Muntenia [SIF4] 0,7140 -1,11% 924.096 656.295,87 103
37. ELECTROARGES SA Curtea de Arges [ELGS] 1,6500 -1,20% 9.091 15.109,50 23
38. Romcarbon SA Buzau [ROCE] 0,1230 -1,20% 16.538 2.053,49 4
39. Vrancart Adjud [VNC] 0,1910 -1,29% 57.362 11.046,50 75
40. BRD Societe Generale [BRD] 12,1600 -1,30% 380.639 4.637.266,10 228
41. CNTEE Transelectrica Bucuresti [TEL] 32,2000 -1,38% 7.503 243.163,10 98
42. S.C.D.F.E.E. ELECTRICA S.A. [EL] 14,4600 -1,63% 53.338 774.690,78 53
43. Socep Constanta [SOCP] 0,2850 -1,72% 17.062 4.864,56 15
44. SN NUCLEARELECTRICA SA [SNN] 6,7700 -1,88% 15.196 102.249,47 116
45. Impact Developer & Contractor S.A. [IMP] 0,6840 -2,01% 87.237 60.137,36 44
46. Rompetrol Well Services [PTR] 0,3350 -2,33% 400 134,00 1
47. ARTEGO SA [ARTE] 5,8600 -2,33% 106 621,16 1
48. TMK Artrom [ART] 2,2200 -2,63% 14.664 32.602,15 29
49. SSIF Broker Cluj [BRK] 0,0920 -3,56% 582.521 53.883,88 78
50. UZTEL SA [UZT] 3,0000 -6,25% 5.002 15.093,00 7
51. Petrolexportimport Bucuresti [PEI] 4,6600 -6,80% 2 9,32 2
52. VES SA Sighisoara [VESY] 0,0632 -8,41% 113.871 7.083,57 13
Informatii referitoare la indicatorii utilizati in aceasta pagina se gasesc in sectiunea intrebari frecvente.
Opinia ta conteaza! Scrie-ne ce doresti adaugat sau modificat la aceasta pagina.
KTD Invest SA - Splaiul Unirii nr.10, bloc B5, scara 1, etaj 3, apt. 8, sector 4, Bucuresti, cod 040033, telefon (004) 0723.682.096
© KTD Invest 2004 - 2017