Stock Screener Twitter Feedback english website

Sumar de tranzactionare BVB / 24 martie 2017

Top 10 valoare tranzactionata (mii RON)

emitentcurentprecedent% pret
1. S.C.D.F.E.E. ELECTRICA S.A. 18.181,69 224,66 0,28%
2. SIF Banat Crisana 6.171,39 34,54 -0,21%
3. BRD Societe Generale 5.286,68 2.042,26 0,33%
4. Banca Transilvania 4.309,37 10.601,75 0,37%
5. SC Fondul Proprietatea SA 2.956,37 5.706,73 -0,11%
6. SNTGN TRANSGAZ SA 2.065,85 8.015,62 1,63%
7. SNGN ROMGAZ SA 1.982,50 1.210,40 0,52%
8. CNTEE Transelectrica Bucuresti 891,95 688,92 -1,54%
9. Petrom 719,68 2.120,79 0,17%
10. Turbomecanica Bucuresti 608,82 18,23 -7,32%

Top 5 cresteri de pret

1. Teraplast SA 8,98%
2. PREFAB SA Bucuresti 7,17%
3. TMK Artrom 6,52%
4. Uamt Oradea 5,26%
5. Bermas Suceava 4,90%

Top 5 scaderi de pret

1. Energopetrol Campina -14,81%
2. Turbomecanica Bucuresti -7,32%
3. CONTED SA DOROHOI -3,89%
4. Alumil Rom Industry Bucuresti -3,66%
5. Sinteza Oradea -3,40%

Statistici pentru ultimile 10 sedinte de tranzactionare BVB*

Top 10 valoare tranzactionata (mii RON)

emitentvaloare% piata
1.SC Fondul Proprietatea SA400.512,2856,72%
2.Banca Transilvania75.806,2110,74%
3.SIF Oltenia48.151,206,82%
4.S.C.D.F.E.E. ELECTRICA S.A.35.661,885,05%
5.BRD Societe Generale24.993,813,54%
6.SNTGN TRANSGAZ SA23.643,413,35%
7.Petrom22.463,803,18%
8.SNGN ROMGAZ SA16.153,022,29%
9.CONPET SA12.227,841,73%
10.CNTEE Transelectrica Bucuresti8.065,081,14%

Top cresteri/scaderi

emitent% pret
1.SSIF Broker Cluj29,38%
2.Sinteza Oradea19,47%
3.CONPET SA14,63%
4.ELECTROARGES SA Curtea de Arges14,38%
5.Turism, hoteluri, restaurante Marea Neagra10,90%
-5.STIROM SA-3,65%
-4.Alumil Rom Industry Bucuresti-7,06%
-3.Turbomecanica Bucuresti-8,20%
-2.Compa S.A. Sibiu-8,33%
-1.Energopetrol Campina-54,00%
* cuprinde ultimele 10 sedinte de tranzactionare; sunt raportate numai companiile tranzactionate in cel putin jumatate din sedintele perioadei analizate
#emitentinchidere% pretvolumvaloaretrz.
1. Teraplast SA [TRP] 0,5580 8,98% 842.076 459.823,13 209
2. PREFAB SA Bucuresti [PREH] 1,1950 7,17% 1 1,20 1
3. TMK Artrom [ART] 2,4500 6,52% 400 911,00 10
4. Uamt Oradea [UAM] 0,8800 5,26% 1.035 910,80 2
5. Bermas Suceava [BRM] 1,0700 4,90% 6.015 6.321,72 10
6. Rompetrol Well Services [PTR] 0,3440 2,69% 9.501 3.182,84 5
7. Erste Bank der oesterreichischen Sparkassen AG [EBS] 139,5000 2,57% 1.604 223.130,00 26
8. ELECTROARGES SA Curtea de Arges [ELGS] 1,6700 2,45% 126.728 208.014,87 92
9. Altur Slatina [ALT] 0,0388 2,11% 26.300 1.005,64 5
10. Bursa de Valori Bucuresti SA [BVB] 31,2000 1,96% 758 23.750,30 21
11. SNTGN TRANSGAZ SA [TGN] 374,0000 1,63% 5.570 2.065.850,00 225
12. Socep Constanta [SOCP] 0,2940 1,38% 1 0,29 1
13. ROPHARMA SA [RPH] 0,3240 1,25% 13.038 4.150,64 8
14. Vrancart Adjud [VNC] 0,2040 0,99% 3.457 703,73 6
15. SSIF Broker Cluj [BRK] 0,1035 0,98% 1.547.989 160.300,47 69
16. VES SA Sighisoara [VESY] 0,0772 0,78% 31.500 2.431,80 4
17. Zentiva SA [SCD] 2,0100 0,75% 4.787 9.579,71 21
18. Boromir Prod SA Buzau (Spicul) [SPCU] 0,3700 0,54% 2.691 992,90 3
19. SNGN ROMGAZ SA [SNG] 28,9000 0,52% 68.866 1.982.503,25 183
20. Banca Comerciala Carpatica Sibiu [BCC] 0,1080 0,47% 600.126 64.813,61 12
21. Turism, hoteluri, restaurante Marea Neagra [EFO] 0,0916 0,44% 71.988 6.586,53 15
22. Banca Transilvania [TLV] 2,7000 0,37% 1.594.842 4.309.365,51 449
23. Antibiotice Iasi [ATB] 0,5640 0,36% 7.766 4.370,19 15
24. BRD Societe Generale [BRD] 12,2000 0,33% 435.434 5.286.677,72 119
25. Impact Developer & Contractor S.A. [IMP] 0,7060 0,28% 7.830 5.519,17 17
26. S.C.D.F.E.E. ELECTRICA S.A. [EL] 14,2000 0,28% 1.289.228 18.181.694,26 57
27. Casa de Bucovina Club de Munte [BCM] 0,0752 0,27% 126.897 9.542,65 3
28. SIF Moldova [SIF2] 0,8560 0,23% 439.412 374.698,48 93
29. Petrom [SNP] 0,3025 0,17% 2.380.470 719.684,01 155
30. SIF Oltenia [SIF5] 1,7600 0,11% 31.041 54.535,20 61
31. ELECTROMAGNETICA SA [ELMA] 0,1745 0,00% 9.140 1.580,03 8
32. Prodplast Bucuresti [PPL] 2,5800 0,00% 8.010 20.665,80 12
33. Electroaparataj SA [ELJ] 0,1740 0,00% 2.000 348,00 2
34. Biofarm Bucuresti [BIO] 0,2850 0,00% 12.855 3.667,18 24
35. Alro Slatina [ALR] 1,4500 0,00% 1.000 1.450,00 1
36. ARTEGO SA [ARTE] 5,8000 0,00% 100 579,60 3
37. SN NUCLEARELECTRICA SA [SNN] 6,2400 0,00% 8.181 50.933,06 70
38. Rompetrol Rafinare Constanta [RRC] 0,0576 0,00% 23.089 1.303,44 6
39. Oil Terminal Constanta [OIL] 0,1945 0,00% 613.606 119.305,48 51
40. SC Fondul Proprietatea SA [FP] 0,8750 -0,11% 3.373.500 2.956.368,94 200
41. SIF Banat Crisana [SIF1] 1,9220 -0,21% 3.086.129 6.171.386,58 72
42. SIF Transilvania [SIF3] 0,2510 -0,40% 733.542 183.955,18 110
43. SIF Muntenia [SIF4] 0,7140 -0,83% 40.440 28.879,79 53
44. CONPET SA [COTE] 110,5000 -0,90% 4.406 484.024,50 130
45. Oltchim Rm. Valcea [OLT] 0,2490 -1,19% 14.509 3.542,79 21
46. Romcarbon SA Buzau [ROCE] 0,1235 -1,20% 164.235 20.274,64 43
47. CNTEE Transelectrica Bucuresti [TEL] 32,0000 -1,54% 28.133 891.947,20 263
48. Compa S.A. Sibiu [CMP] 1,1550 -1,70% 11.075 12.714,90 27
49. Aerostar Bacau [ARS] 3,4000 -1,73% 3.836 13.044,07 15
50. STIROM SA [STIB] 17,1500 -2,00% 1.554 26.581,20 19
51. CEMACON SA [CEON] 0,4020 -2,90% 12.223 4.945,69 24
52. Sinteza Oradea [STZ] 0,4540 -3,40% 19.001 8.626,49 18
53. Alumil Rom Industry Bucuresti [ALU] 0,7900 -3,66% 6.370 5.034,70 21
54. CONTED SA DOROHOI [CNTE] 32,1000 -3,89% 213 7.028,80 4
55. Turbomecanica Bucuresti [TBM] 0,1455 -7,32% 4.194.619 608.815,24 392
56. Energopetrol Campina [ENP] 0,4600 -14,81% 1.150 529,00 3
Informatii referitoare la indicatorii utilizati in aceasta pagina se gasesc in sectiunea intrebari frecvente.
Opinia ta conteaza! Scrie-ne ce doresti adaugat sau modificat la aceasta pagina.
KTD Invest SA - Splaiul Unirii nr.10, bloc B5, scara 1, etaj 3, apt. 8, sector 4, Bucuresti, cod 040033, telefon (004) 0723.682.096
© KTD Invest 2004 - 2017